Gale92 ned 22.3.2020 07:53

Želim s vama podijelit jučerašnje "iskustvo" s tetom na SZK.....

dakle zovem ja da vidim što se nudi jer sam zvao krajem 2,mj te mi je rečeno da zovem sredinom ožujka jer da onda mogu kao produljit pretplatu (inače mi ista istječe 20.6)

inače kada sam zvao krajem 2mj, rečeno mi je da prilikom priduljenja ugovora mogu zadražiti "noviji" 4G+ ruter (za sada imam ZTE). Na moje pitanje dali ZTE podržava 4G+ rečeno mi je da ne te da mogu bez problema zatražiti taj "noviji ruter".

 

Dakle zovem ja jučer te pitam za taj novi ruter na što meni "teta" odgovara kako ona misli da ZTE također podržava 4G+ brzine, rekao sam joj kako mi je rečeno da ne podržava, na što se ona potpuno pomutila i zagubila. Dva puta me stavljala na čekanje na provjeri s kolegama te nakon trećeg javljanja me moli kontakt broj da me "kolege" nazovu u Ponedjeljak kako bi do tada istražili koji su to 4G+ ruteri za koje mi je njihov kolega rekao u 2, mjesecu.

 

Ona meni navodi da oni za sada nemaju takve ali po njezinom mišljenju da bi to trebao biti huawei b525

 

Sada mene zanima čito da ne uzmem "mača u vreći" dali netko od vas ima takav 4G+ ruter, odnosno koliko mu je uistinu stabilnija veza te brzine.....

 

Ispričavam se na podužem postu i hvala za svaki odgovor

Rocki ned 22.3.2020 08:47

Svi ruteri cat6 i više imaju mogućnost za 4G+. Teta kao
teta trebala bi znati puno više, ustvari zna onoliko koliko su je podučili.
Obzirom na tvoju lokaciju nije moguće procijeniti dok ne isprobaš. Stabilnost, brzina i jačina signala su najbitniji kod mobilne mreže.
Znači treba prije nego kupiš
isprobati te stvari. Moguće je uzet na probu pa ispitaj kakva je brzina. Jeli moguće ugraditi vanjske antene jer
od ovih unutarnjih nema koristi.
Koji ruter imaš sada?

Gale92 ned 22.3.2020 09:01
Rocki kaže...
Svi ruteri cat6 i više imaju mogućnost za 4G+. Teta kao
teta trebala bi znati puno više, ustvari zna onoliko koliko su je podučili.
Obzirom na tvoju lokaciju nije moguće procijeniti dok ne isprobaš. Stabilnost, brzina i jačina signala su najbitniji kod mobilne mreže.
Znači treba prije nego kupiš
isprobati te stvari. Moguće je uzet na probu pa ispitaj kakva je brzina. Jeli moguće ugraditi vanjske antene jer
od ovih unutarnjih nema koristi.

 u suštini ja sam zadovoljan sa brzinom,,,, ali eto privuko me taj 4g+ da uzmem hehehehe a čekam sutra pa da me nazovu....

Milka30 pon 23.3.2020 21:47

Jedva cekam da prode ovo srahnje sa Koronom i da odem u A1 po net!

Odkako mi je prestao obavezni ugovor sa Tele 2,brzina mi je sa lošega prosjeka od 12-19 MB/s pala na bizarnih 1MB/s.

Tehnicari su kao bili i ustanovili da nema nikakvih smetnji...a nalazim se 450 m od odasiljaca.

Umjesto da zadrze redovne platiše,oni ih tjeraju.Katastrofa!

Genericki odgovori jadnih studenata su im vrh!

 

robogo uto 24.3.2020 17:54
Milka30 kaže...

Jedva cekam da prode ovo srahnje sa Koronom i da odem u A1 po net!

Odkako mi je prestao obavezni ugovor sa Tele 2,brzina mi je sa lošega prosjeka od 12-19 MB/s pala na bizarnih 1MB/s.

Tehnicari su kao bili i ustanovili da nema nikakvih smetnji...a nalazim se 450 m od odasiljaca.

Umjesto da zadrze redovne platiše,oni ih tjeraju.Katastrofa!

Genericki odgovori jadnih studenata su im vrh!

Zašto bi čekao išta? Prilično sam siguran da A1 ima svoj webshop. 

 

A ovo da si "redovni platiša" okači mačku o rep, zašto bi ti se itko trebao ičime dodvoravati zato što radiš nešto na što si se obavezao ugovorom?

 

Naravno da su brzine pale ispod prosjeka, pa ljudi su zatvoreni u kućama i surfaju jer gotovo pa ne mogu ništa drugo raditi.

Milka30 uto 24.3.2020 19:02

Već sam bio prije Korone u A1 i tip mi je rekao da mogu koristiti Tele 2 router,cisto zato da testiram kakve su njihove brzine na mojoj lokaciji.

Otkazivanje ugovora sa Tele 2 i test A1 mreze ne mogu online.

 

...Paaa ako sam sa njima preko 10 godina sa mobitelom i preko 4 godine neta,trebalo bi im stati do toga da me zadrze.

Oni se svim silama trude da me otjeraju!

Gale92 uto 24.3.2020 19:04

Evo da tu napišem svoje zapažanja od jučer kada su me zvali iz tele 2....
dakle kako sam bio napisao i prethodnom postu jučer popodne me zvao operater te mi govori kako nisu točne informacije koje mi je kolega dao kako su u opticaju 4G+ ruteri, te će isti biti dostupni kroz nekoliko mjeseci.

Sve uredu ne bunim se, samo mi je smješno kako svaki od operatera može navoditi te govoriti što želi u cilju što kvalitetnije prodaje

 

 

Živili ekipa i #OSTANIDOMA

Marko :D uto 24.3.2020 19:49
Milka30 kaže...

...Paaa ako sam sa njima preko 10 godina sa mobitelom i preko 4 godine neta,trebalo bi im stati do toga da me zadrze.

Oni se svim silama trude da me otjeraju!

Iz Tele2 bi tebe rado zadržali kao i svaki drugi normalan operater. Ali moraš imati na umu da je Tele2 u tvojem slučaju nemoćan; mreža je na tvojoj lokaciji previše zagušena i tu Tele2 ne može učiniti ništa. Može jedino izgraditi novu baznu stanicu da se dio korisnika podijeli i da brzina bude koliko-toliko veća. Ali opet moraš imati na umu da to puno košta. No recimo da novce imaju i da žele sutra izgraditi baznu stanicu - ne mogu. Tu ih koči birokracija jer za svaku baznu stanicu treba imati određenu lokaciju i zatražiti dozvole koje se čekaju. Ali tu nije sve, u slučaju da bi se gradila na nekoj zgradi (većina slučajeva), moraju dobiti suglasnost stanara zgrade da dopuštaju izgradnju istih. Tu naravno upada i mali broj ljudi koji bi sve kočili jer, eto, zrači, a njihovi mobiteli i drugi uređaji uopće ne zrače. 

 

I, recimo, da izgrade novu baznu stanicu, da ništa od toga nije problem. Opet bi se našao netko tko bi konstanto i gledao HD streamove, igrao igre, i u torrent klijentu imao najmanje 200 torrenta na listi. Iz A1 su pametni; ponudi flat po noći, a preko dana limit i svi sretni. Internet ujutro nije opterećen, a po noći ljudi ionako spavaju. Da se mene pita, tako nešto bi trebao napraviti i Tele2. Ili bar, zabraniti torrent; u oba slučaja brzina bi bila veća.

Milka30 kaže...

Već sam bio prije Korone u A1 i tip mi je rekao da mogu koristiti Tele 2 router,cisto zato da testiram kakve su njihove brzine na mojoj lokaciji.

Otkazivanje ugovora sa Tele 2 i test A1 mreze ne mogu online.

Kako ne možeš? Rekao si da nemaš ugovor; elektroničkim putem zatraži isključivanje Tele2 usluge. Zatim odeš na stranicu A1 i preko nje ugovoriš sve, također elektroničkim putem. Sve potrebno će ti doći poštom, koja još uvijek, normalno radi. 

 

Eto, prvi puta u životu imaš mogućnost sve radit iz fotelje, a ti kažeš da se ne može. 

ivicask uto 24.3.2020 20:18

Đabe mjerite brzine speedtestom prema lokalnim serverima kad je globalno internet zagušen i svima generalno šteka sve(pogotovo HT)..

 

NPR imam tu jedan optika link od HT mjerim speedtest 50/50mbit, 3ms ping, a onda pingam Google servere..

 

Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=331ms TTL=52
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=326ms TTL=52
Request timed out.
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=352ms TTL=52

 

Sa druge strane

 

Pinging 1.1.1.1 with 32 bytes of data:
Reply from 1.1.1.1: bytes=32 time=5ms TTL=55
Reply from 1.1.1.1: bytes=32 time=3ms TTL=55
Reply from 1.1.1.1: bytes=32 time=3ms TTL=55
Reply from 1.1.1.1: bytes=32 time=3ms TTL=55

 

Pa ti sad znaj.

Ante uto 24.3.2020 21:00

Cloudflare ti je tu u ZG-u, na CIX1 ili CIX2, tam peeraju s kim zeli, a google je imao GGC u CIX-u, no cini mi se da su isparili, ne vidim ih u popisu clanova vise.

 

Dosta toga kaj ide van drzave je u banani, pogotovo preko HT-a, neki imaju srece pa im dela relativno normalno.

sudy_freak čet 26.3.2020 10:08

Pozdrav svima

 

U utorak su mi stigle Iskra P-56 MIMO koje sam ubo u D-Link DWR-921.
Antene sam stavio ispod krova na tavan kuće i u odnosu na defaultne D-Linkove built-in antene, dobio sam improvement od preko 30% u jačini signala.

S prijašnjih do 50% i često crvene ledice na routeru, sad je stabilno i brzina je nemjerljivo bolja.

Od repetitora sam udaljen 2+ km i ima poprilično opstukcija te ga fizički ne vidim.

Ovo su podaci s mog repetitora

Budući da su mi antene na tavanu, ispod krova, koliko bih mogao dobiti gain kad bih izvukao van antene?

Sve u svemu, zadovoljan sam, ali ako bih mogao na koji način dobiti 85% bio bih super zadovoljan.

Hvala vam na odgovoru.

ranko091 čet 26.3.2020 11:26
sudy_freak kaže...

Pozdrav svima

 


Sve u svemu, zadovoljan sam, ali ako bih mogao na koji način dobiti 85% bio bih super zadovoljan.

Hvala vam na odgovoru.

 to je u bežičnom svijetu velika varijabla. naravno da višlje pozicija nudi i manje prepreka između antene i odašiljača. ali pitanje je i topologija krajolika. kamo je točno odašiljač okrenut i koliko je zagušen.

 

tako da u konačnici bi vjerovatno dobio neki bolji signal. stabilniji što je najbitnije. a možda bi dobio čisti placebo efekt. jer ukoliko LOS (line of sight) nije 100%, svašta može degradirati signal prije nego dođe do antene.

aleng3 čet 26.3.2020 18:43

Prati li itko potrošnju GB preko Huawei HiLink/AI Life?? Ovaj mjesec je potpuno s*ebano Tri puta si mi već resetirali potrosnju na 1000GB. Prvi put je bilo 2.3. jer su me prebacili 28. umjesto 29.2. Pa onda opet oko 8.3. reset na 1000GB i evo danas idem provjeriti i pise 935GB preostalo......

TeleNeTele5 pet 27.3.2020 12:02

Pozdrav.

Uzeo sam pokućni internet kako sam sada u Gorskom kotaru, misleći da će funkcionirati jer mobitel( također na Tele2 ) je hvatao 4G te postizao 30-50 Mbps.
U utorak stigao prijamnik, u srijedu je aktivirana usluga, brzina nije bila spektakularna no nije ni bila loša( prosječno 27Mbps, max 44Mbps ) sa 4G signalom i 4 crtice( nisam mogao pogoditi 5 usprkos premještanju po svim katovima kuće ). No onda je od jučer ujutro počelo, da se pošteno izrazim, sranje.
Signal je, usprkos prestanku pada bijelog govneta( tijekom gustog snijega bez problema je hvatalo 4G ) doslovno pao na 3G 1-3 crtice iako nisam taknuo prijemnik( premještanjem i gimnastikom na potkrovlju je došlo do 5 crtica no još uvijek 3G, postižeći 8.21/3.71 Mbps ).
Apsurdno je što u isto vrijeme dva mobitela hvataju 4G isto kao i uvijek, što znači da bi signal trebao biti dostupan a retardirano je koristiti mobitel kao hotspot, držeći ga stalno spojenog sa punjačem i preusmjeravajući pozive kako se internet ne bi prekinuo.
Jučer su se 4G i brzina vratili( postižeći 27.5 Mbps ) te radili dok nisam zaspao.
Otkako sam ustao, opet signal na 3G-u i 1-3 crtice.

Ovo plasiraju kao supstituciju za fiksni internet no koliko me sjećanje služi, i bakrene parice postižu prosječno do 40Mbps no sa istima nisam doživljavao ništa blizu ovakvom apsurdu a kamoli u ovako malom vremenskom rasponu. Ovo nije "nova tehnologija", pokućni internet nude već barem dvije godine no čini se da ću ga na kraju vratiti( zahvaljujući probnom roku od 14 dana ) jer im se očito živo jebe iako ga naplaćuju jednako kao A1 sa optikom bez ugovorne obveze za 175kn

TeleNeTele5 pet 27.3.2020 16:59

Zvao sam službu za korisnike koji kažu da je, logično, sustav pod ogromnim stresom kako je mnogo ljudi zbog ove situacije uzelo pokućni i radi od doma. Na 10 minuta je 4G došao na 3 crtice sa mizernom brzinom od 10Mbps pa sad opet žalost.
Također sam pretpostavio da je možda do prijemnika no njegova SIM kartica postiže 3G sa 3 crtice čak i u mobitelu koji na normalnoj pretplati u Tele2 na identičnom mjestu pogađa 4G sa 4 crtice i 66Mbps, što znači da imaju potpuno odvojenu liniju za pokućni.
Činjenica da je još uvijek lakano pokućnom izazvati preopterećenje ( usprkos dugom postojanju i činjenici da se ista stvar događa svake godine u Dalmaciji zbog turista i u Zagrebu stalno zbog "zagušenosti mreže" ) definitivno ne ulijeva povjerenje.

Zna li tko ako je A1 sa svojim Homebox-om imalo bolji?

mzopg ned 29.3.2020 23:50
GrimReaperKC kaže...
horihoro kaže...

Evo sto je 4g brzina 

 to je jos dobro

 

ja sam danas izmjerio 0.78mbita na 1800+2100

Sad je vjerojatno opterećenje mreže maksimalno. Svi sjede doma streamaju filmove, serije, postaju gluposti po portalima i forumima. Mobiteli rade 24h dnevno. Vidim da su netflix i playstation stavili limit na brzinu zbog ogromnog opterećenja.