gamer88 ned 23.2.2020 22:38

evo testirao tele 2 pokućni vs a1 pokućni i mogu samom reći razlika nebo i zemlja. Mjerio sam 3 puta svaki. Tele 2 padao niže, A1 rastao upload u druga dva testiranja, download oko 40 uvijek. Znači ostajem na A1.

 

evo i slika

 

 

ranko091 pon 24.2.2020 07:46
gamer88 kaže...

evo testirao tele 2 pokućni vs a1 pokućni i mogu samom reći razlika nebo i zemlja. Mjerio sam 3 puta svaki. Tele 2 padao niže, A1 rastao upload u druga dva testiranja, download oko 40 uvijek. Znači ostajem na A1.

 

evo i slika

 

 

 pa da ne bi imalo smisla da ideš na tele2.

 

da i A1 ponudi flat od 1tb mislim da bi se i oni našli u istoj situaciji. jedino t-com mislim da ima najkvalitetnije sve riješeno, ali imaju i previše korisnika, tako da njima flat bi napravio kaos na mreži.

gamer88 pon 24.2.2020 10:54
ranko091 kaže...
gamer88 kaže...

evo testirao tele 2 pokućni vs a1 pokućni i mogu samom reći razlika nebo i zemlja. Mjerio sam 3 puta svaki. Tele 2 padao niže, A1 rastao upload u druga dva testiranja, download oko 40 uvijek. Znači ostajem na A1.

 

evo i slika

 

 

 pa da ne bi imalo smisla da ideš na tele2.

 

da i A1 ponudi flat od 1tb mislim da bi se i oni našli u istoj situaciji. jedino t-com mislim da ima najkvalitetnije sve riješeno, ali imaju i previše korisnika, tako da njima flat bi napravio kaos na mreži.

 A1 ima flat. Samo ti nakog 200gb prometa brzina padne na 2mbit/s kao što mi je bilo prije na žičanom tako da se ne žalim.

user3468 uto 25.2.2020 12:14

bio sa frendom u tele2 dućanu, Arena zagreb, gledali smo neke mobitele itd, kad nam dođe dečko koji tamo prodaje i počne objašnjavat kako bi se trebali prebaciti na tele2 mrežu jer je sad puno bolja od Tcoma i A1, i kao dokaz pokaže par screenshota super zadovoljnih korisnika koji su napravili speedtest. Uglavnom na istom mjestu tcom ima 1mbps download, a tele2 ima 80mbps...Da bi mi onda napravili odma test, ja imam simpu, frend ima tele2, simpa 120mbps, tele2 4mbps...bio mu bed pa se samo pokupio..Prvo šta mi je palo na pamet je da su uzeli screenshot nezadovoljnog korisnika i samo zamjenili imena operatera u korist tele2. Uglavnom imam i tele2 i simpu i redovno na simpi vrtim 100+mbps a tele2 se vuče ko krepana mačka. Vjerujem da je problem u tom flatu i jer puno korisnika to zloupotrebljava i onda oni "normalni" korisnici trpe. Trebali bi ukinuti taj full flat, staviti neko ograničenje tipa 200GB po full brzini, a nakon toga smanjiti brzinu na 10mbps. Bar dok ne riješe tu infrastrukturu kako treba, jer ovo stanje kako je sad je kaos. Svi imaju flat al nitko ga nemože koristit kak se spada, komedija :D

Marko :D uto 25.2.2020 15:53
user3468 kaže...

...

Vjerujem da je problem u tom flatu i jer puno korisnika to zloupotrebljava i onda oni "normalni" korisnici trpe. Trebali bi ukinuti taj full flat, staviti neko ograničenje tipa 200GB po full brzini, a nakon toga smanjiti brzinu na 10mbps. Bar dok ne riješe tu infrastrukturu kako treba, jer ovo stanje kako je sad je kaos. Svi imaju flat al nitko ga nemože koristit kak se spada, komedija :D

Točno u tome i je problem. Mobilni internet nije savršen; ima više mana od fiksnog interneta. Slažem se s tobom da su malo bolje trebali ograničiti taj internet. Ono što su trebali napraviti je blokirati torrent jer je isti najveći krivac za trenutno stanje mreže. Ljudi vide neograničen internet do 150 Mb/s i onda masovno preuzimaju/prenose sadržaj, te onemogućuju normalno korištenje interneta drugim korisnicima.

MUĆAK uto 25.2.2020 16:47
VladRi kaže...

ja nisam za ogranicenja nego neka uloze u infrastrukturu :/

 I ja sam za to , međutim uvijek se nađe pametnjakovića koji počnu kenjat kad se napravi novi repetitor odmah se spominje štetnost  zračenja a ti isti koriste mobitele npr. u Crikvenici točnije u Selcu prošle godine Tele2 postavi svoju baznu stanicu za 2600 MHz od mene je to cca.1 km i bilo bi super kad ovi opizde prosvjed i traže zabranu .

Dali ti tupsoni znaju koliko ima u stanu drugih uređaja koji zrače kao i mobiteli .

I kako onda možeš očekivati bolji signal i veće brzine.

Grof-LZS pet 28.2.2020 13:55
Gale92 kaže...

jutros sam primjetio da mi pokućni ne radi, 3G/4G lampica svijetli crveno..... inače sa s Raba... dali netko ima slične poteškoće....

 Meni se to redovito dešava kada router ostane bez struje ili se resetira. Moguće je zato što mu forsiram određenu frekvenciju. Nisam to još izanalizirao. Znam samo da u tom slučaju napravim "hard reset" na tvorničke postavke i onda proradi, no možda je dovoljno vratiti router na automatski odabir frekvencije ili mu s pomoću nekog od programa forsirati drugu frekvenciju.

Gale92 pet 28.2.2020 14:26
Grof-LZS kaže...

 Meni se to redovito dešava kada router ostane bez struje ili se resetira. Moguće je zato što mu forsiram određenu frekvenciju. Nisam to još izanalizirao. Znam samo da u tom slučaju napravim "hard reset" na tvorničke postavke i onda proradi, no možda je dovoljno vratiti router na automatski odabir frekvencije ili mu s pomoću nekog od programa forsirati drugu frekvenciju.

 pred nekih 20min sam od sebe proradio, prvo 3G (zelena treperi) a onda je "ubacio u nižu" i navinuo 4G sada je sve ok

Zemljanin pet 28.2.2020 14:34
gamer88 kaže...

evo testirao tele 2 pokućni vs a1 pokućni i mogu samom reći razlika nebo i zemlja. Mjerio sam 3 puta svaki. Tele 2 padao niže, A1 rastao upload u druga dva testiranja, download oko 40 uvijek. Znači ostajem na A1.

 

evo i slika

 

 

 100GB  mjesecno ti je dovoljno?

zelenapaprika pet 28.2.2020 14:49
deepshitcro kaže...
Ja slabo skidam torrente, ali zato gledam netflix(4K), hbo i iptv dosta cesto. Neki mjesecni prosjek mi je 700GB. Ne znam kako nekome moze biti dosta 100GB mjesecno... :D

 E-mail, par portala, neki update Windowsa... Nekada sam na ADSL-u imao onu tarifu s 1GB mjesečno, pa bih potrošio oko 800MB. Danas je to zbog streamanja sasvim druga priča, ali na mobitelu imam tarifu s 2GB. Mobitel je veći dio dana spojen na neki Wifi.

ranko091 pet 28.2.2020 20:45

ja i sa najboljim namjerama nemogu ispod 800. rijetkost. samo na plex stream mi ode 150giga uploada. plus što ostali ukućani rade. i to sam limitirao dnevnu vezu na 20 mbita. :D

 

a skidanje ako i šta skidam je preko noći. puno brzinom naravno.

Grof-LZS ned 1.3.2020 15:03
Gale92 kaže...
Grof-LZS kaže...

 Meni se to redovito dešava kada router ostane bez struje ili se resetira. Moguće je zato što mu forsiram određenu frekvenciju. Nisam to još izanalizirao. Znam samo da u tom slučaju napravim "hard reset" na tvorničke postavke i onda proradi, no možda je dovoljno vratiti router na automatski odabir frekvencije ili mu s pomoću nekog od programa forsirati drugu frekvenciju.

 pred nekih 20min sam od sebe proradio, prvo 3G (zelena treperi) a onda je "ubacio u nižu" i navinuo 4G sada je sve ok

 Onda je nekaj bilo kod njih. BTW, zelena nije 3G. tamnoplava je 3G, a cyan je 4G (Huawei b525)

Gale92 ned 1.3.2020 19:39
Grof-LZS kaže...

 Onda je nekaj bilo kod njih. BTW, zelena nije 3G. tamnoplava je 3G, a cyan je 4G (Huawei b525)

 u mojem slučaju (a imam ZTE ruter- TELE 2 pokućni) zelena predstavlja 3G, dok plava predstavlja 4G/LTE

ranko091 pon 2.3.2020 08:14
myfiles4you kaže...

Ako u ovoj temi ima član koji radi u tele2 kao prodajni predstavnik neka mi se javi u preko privatne poruke. 

 ako uspiješ dobit 2tb prometa javi i meni. rado bih doplatio za to. :D