Grof-LZS uto 8.10.2019 17:03
horihoro kaže...
DDavorin kaže...

Ručno biranje mreže i kad učita sve mreže odabereš 4G HT HR

 Na pokucnom nije moguc Ht 4g romaing 

 Da, nije moguć. Iako u postavkama ručnog podešavanja mreže piše da je HT 4G dozvoljen (za razliku od VIP 4G za kojek u zagradi piše "zabranjen"), kada se router na njega želi prespojiti izbaci da nije uspjelo prebacivanje. Probao danas u jutro. Router B525

acmilan2 uto 8.10.2019 19:24

Nek mi netko kaze jel se moze ista prckati i doprinijeti sa starijim b315 ruterom?

Kroz dan imam bolji internet nego navecer, a i kroz dan je izmedju 15-20Mbps. Imam P56 MIMO spojene, no previse je sume izmedju koja smeta i nemam nista bolje trenutno za dobiti/uzeti.

game789 sri 9.10.2019 17:04

Pozdrav. Možda nije mjesto u ovom topicu ali eko netko moze pomoci. Znaci korisnik sam tele2 pokucnog interneta. U zadnje vrijeme brzina je katastrofalna, znaci pred vecer od 18,00-22,00 sati brzina se spusta ispod 3,4 mb/s. Ugovor mi vrijedi jos 11 mjeseci pa me zanima da li se moze raskinuti ugovor prije i koliki se penali placaju. Hvala.

DDavorin pet 11.10.2019 09:27
kran kaže...
Jel se može u ruteru Huawei B525s-23a od tele 2 u postavkama podesiti da radi na 800+1800 mhz.
Mislim ga koristi za A1 Homebox.

 U njegovim postavkama ne. Trebao bi automatski se spajati na te frekvencije ako su ti obje dostupne.

icanic pet 11.10.2019 15:37

Ima li nešto bolje od ovoga Huaweia B525? Potrebno je da ima bridge mode, po mogućnosti da je samo modem (nema potrebe za routerom). Ne znam više koja kategorija je potrebna za tele2 na što većoj brzini :-) jer ovo mi je totalna zbrka.

Ima tko kakvu preporuku?

SEFBato pon 14.10.2019 22:03

Bok svima. Danas sam uzeo pokucni internet u Tele2(imam huawei 4G router B525), ali mi je brzina ful losa. Ne mogu nista pogledat na twitch-u, youtube, a da ne pricam o igranju. Na koji nacin bi se mogla ubrzati brzina? Btw antene nisu dosle na njemu, kako vidim ovdje po porukama, trebao bih ih kupiti i dodati na ruteru, da li bi to onda rjesio ovaj problem? Inace zivim u Dubrovniku i mislim da bi brzina net-a trebala biti bolja od 3mbps. I ako znate bilo koji savjet kako ubrzat brzinu, bio bih zahvalan kad bi me neko uputio. Btw isto tako imam da izaberem izmedju 2.4G ili 5G mreze. Hvala unaprijed :)

 

ranko091 uto 15.10.2019 07:07
SEFBato kaže...

Bok svima. Danas sam uzeo pokucni internet u Tele2(imam huawei 4G router B525), ali mi je brzina ful losa. Ne mogu nista pogledat na twitch-u, youtube, a da ne pricam o igranju. Na koji nacin bi se mogla ubrzati brzina? Btw antene nisu dosle na njemu, kako vidim ovdje po porukama, trebao bih ih kupiti i dodati na ruteru, da li bi to onda rjesio ovaj problem? Inace zivim u Dubrovniku i mislim da bi brzina net-a trebala biti bolja od 3mbps. I ako znate bilo koji savjet kako ubrzat brzinu, bio bih zahvalan kad bi me neko uputio. Btw isto tako imam da izaberem izmedju 2.4G ili 5G mreze. Hvala unaprijed :)

 

 po slici koju si stavio sumnjam da će ti antene puno pomoć. tako mali download a tako veliki upload znači da ti je odašiljač na koji se spajaš zagušen. za početak probaj u gluho doba noći testirat vezu 2-3 ujutro, i ako se veza popravi znači da ti je odašiljač zakrcan korisnicima.

 

a najbolje je testirat vezu u raznim vremenima, kroz tjedan, a najviše od 18-23.

 

a ovo za 2,4 i 5 ghz mreža to ti je lokalna mreža to nema veze sa mobilnom. ako ti mobitel  podržava 5ghz koristi nju, mada  sa tako brzim spajanjem i 2,4 ghz će odradit posao.

Jura iz druge galaksije uto 15.10.2019 09:48
Han kaže...

Pozdrav, da li je router postavljen na "optimalno" mjesto. Skini ovu aplikaciju na mobitel: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vxlabs.huaweiltestats&hl=en . Sa mobitelom se spoji na router ( aplikacija će sama pronać router ako si spojen WiFi-jem ) i onda pomiči router dok ti linije na aplikaciji ne budu zelene ( idealno ) ili plave. Pa onda kada nađeš "optimalno " mjesto za router testiraj brzine.

 Ova aplikacija ne radi sa njegovim modelom rutera. Provjereno.

 

SEFBato sri 16.10.2019 12:03

Hvala na odgovoru. Probacu nocas da testiram brzinu, ali ukoliko je odašiljač zakrcan, onda koja je tu opcija/rjesenje? Isto tako probao sam da skinem onu aplikaciju(post iznad) ali ne radi za ovaj  ruter. Skinuo sam ovu drugu aplikaciju i stavio sam screenshot, ali ne kontam kako bi mi ovo pomoglo :D . A nekako sam se nadao da ce brzina bit ful brza s obzirom da sam platio ruter 1000kn. Ovako ne mogu puno toga uradit sa ovom brzinom, osim koristit FB/IG(koje ne koristim toliko puno). Jer svaki video na YT sa Hd rezolucijom treba dosta vremena za učitat. Javim sjutra kakva je bila brzina u gluho doba xD 

MUĆAK sri 16.10.2019 12:37

Molim preporuku  za mobilni 4G LTE router ,evo mojih nekoliko prijedloga koje sam našao na netu.

 


Slobodna prodaja


TP-LINK M7350              619 kn
TP-LINK M7300              599 kn
D-LINK DWR-932            560kn
ALCATEL  MW40  4G   349 kn
HUAWEI  E5785              795 kn
TENDA 4G185 LTE         658 kn

 

Provideri  sa SIM karticom

 

ALCATEL MW40           390 kn

( ISKON)

ZTE   MF927  MIFI        549 kn (Tele2)


Jura iz druge galaksije čet 17.10.2019 20:10

Ovo je krajnje nekorektno od strane Tele2. Do prije par dana bile su solidne brzine na pokućnom. A sada već par dana loše. Sinoć i večeras napravim testiranje i imam šta za vidjeti. Brzine u downloadu na pokućnom internetu ne prelaze 4-6 Mbps. Kada prebacim mobitel na 4G i koristim mobilni internet od Tele2 sa iste bazne stanice brzine downloada idu od 72 Mbps. Očito da je pokućnom internetu ograničen download. A neki i ovdje nesvjesno predlažu potencijalnim korisnicima provjeru brzina sa mobitelom.

 

Jako podlo od strane Tele2.

 

 

mzopg čet 17.10.2019 20:15
Jura iz druge galaksije kaže...

Ovo je krajnje nekorektno od strane Tele2. Do prije par dana bile su solidne brzine na pokućnom. A sada već par dana loše. Sinoć i večeras napravim testiranje i imam šta za vidjeti. Brzine u downloadu na pokućnom internetu ne prelaze 4-6 Mbps. Kada prebacim mobitel na 4G i koristim mobilni internet od Tele2 sa iste bazne stanice brzine downloada idu od 72 Mbps. Očito da je pokućnom internetu ograničen download. A neki i ovdje nesvjesno predlažu potencijalnim korisnicima provjeru brzina sa mobitelom.

 

Jako podlo od strane Tele2.

 

 

 Možeš li prebaciti karticu iz moba u router pa provjeriti brzinu?

Oldy čet 17.10.2019 20:37

Probaj prebaciti karticu iz routera u mob. Jer oni ako ograničavaju, ograničavaju po priključku tj. sim kartici. To je već stara praksa još od starog Vip-a. Samo što oni to neće priznati da ih kolješ.

Marko :D ned 20.10.2019 12:36

Fiksni internet je stabilniji od mobilnog interneta. Ako želiš imati konstantnu brzinu i internet bez ispada, mobilni internet nije za tebe. Brzina 4G interneta ovisi o tome koliko je ljudi spojeno na baznu stanicu, što rade na internetu, uređaju koji se koristi i vremenskim uvjetima.