chili99 čet 19.9.2019 13:53
chili99 kaže...

Nedavno sam nazalost kupio ZTE MF927 White MiFi CAT4 Router u Tele 2 podruznici.

Router nema ulaz za antenu a u stanu mi je veza ocajna (0.5-2 Mbps). Pretpostavljam da bih mogao pokusati s pojacalom LTE signala. Sto preporucate ispod nekih 600kn? Ravnam se po nekim cijenama na Amazonu. 

 Aparat je ovlasteni servis deklarirao kao neispravan. Povrat novca unutar 14 dana od kupovine su odbili.

vuleslash sub 21.9.2019 02:02

Pozdrav, 

 

isti problem sam imao i ja i imaš temu gdje ljudi imaju taj problem, samo što ga nitko nije baš riješio. Ja sam uzeo tp-link TL-MR6400 i tele2 simicu sa bezbroj gb tarifom. I kad sa povezao svoj S7 na wifi od routera nije htio otvoriti/loadati aplikacije poput youtube-a itd, a testiranjem veze se vidi da je upload 0 mbps na 4G. Jedino što je radilo je surfanje preko browsera na mobitelu. Ja sam uspio riješit problem tako što sam mijenjao u postavkama routera 'network mode', kad sam stavio na 3G only sve je normalno radilo, i onda kad sam vratio na 4G preferred je čudom proradio i 4G na mobu. Testiranjem brzine sam dobio 60-70 mbps down, a 20-30 mbps up.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/tp-link-mr6400-problem-spajanjem/264291.aspx

 

Ovo je tema, nadam se da će netko otkriti rješenje.

Marko :D sub 21.9.2019 13:33
NoDe31 kaže...
vuleslash kaže...

Btw, ovaj dnevni limit od 5 gb? Znači može se do u nedogled produživati ovih 2 gb ili i na to postoji limit?

 1TB ti je limit... 

Nema limita. 1 TB limit je samo na pokućnom, umjesto slanja SMS-ova. 

 

Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Tele2 korisnicima, Korisniku Obveznog podatkovnog paketa BEZBROJ GB se svakog dana u 00:00 sata dodjeljuje 5GB podatkovnog prometa za preuzimanje i slanje podataka. Ukoliko Korisnik unutar jednog dana potroši 5GB, nastavlja korištenje podatkovne mreže slanjem ključne riječi NASTAVI na 13880, aktivacijom dodatnog paketa na MOJ TELE2 portalu ili na posebnoj web stranici nakon čega mu se dodjeljuje dodatnih 2GB podatkovnog prometa bez naknade. Korisnik može aktivirati neograničeni broj dodatnih 2GB podatkovnog prometa u istom danu, no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 2GB podatkovnog prometa.

 

https://www.tele2.hr/downloadpdf.ashx?cstncid=920

NoDe31 sub 21.9.2019 14:17
Marko :D kaže...
NoDe31 kaže...
vuleslash kaže...

Btw, ovaj dnevni limit od 5 gb? Znači može se do u nedogled produživati ovih 2 gb ili i na to postoji limit?

 1TB ti je limit... 

Nema limita. 1 TB limit je samo na pokućnom, umjesto slanja SMS-ova. 

 

Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Tele2 korisnicima, Korisniku Obveznog podatkovnog paketa BEZBROJ GB se svakog dana u 00:00 sata dodjeljuje 5GB podatkovnog prometa za preuzimanje i slanje podataka. Ukoliko Korisnik unutar jednog dana potroši 5GB, nastavlja korištenje podatkovne mreže slanjem ključne riječi NASTAVI na 13880, aktivacijom dodatnog paketa na MOJ TELE2 portalu ili na posebnoj web stranici nakon čega mu se dodjeljuje dodatnih 2GB podatkovnog prometa bez naknade. Korisnik može aktivirati neograničeni broj dodatnih 2GB podatkovnog prometa u istom danu, no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 2GB podatkovnog prometa.

 

https://www.tele2.hr/downloadpdf.ashx?cstncid=920

 Teoretski nema... Praktički, 5Gb je limit jer to slanje poruke svakih 2GB nakon toga je smiješno i baš me zanima kome bi se dalo svaku min dvije slat poruke kad bi išao skidat nešt pošteno?..... Naravno ako nekim čudom uspiješ potrošiti 1TB onda ti u određene sate počnu throttlat na 1Mbs... Tako da "nema limita", ali ipak.... 

chili99 sub 21.9.2019 14:27
chili99 kaže...
chili99 kaže...

Nedavno sam nazalost kupio ZTE MF927 White MiFi CAT4 Router u Tele 2 podruznici.

Router nema ulaz za antenu a u stanu mi je veza ocajna (0.5-2 Mbps). Pretpostavljam da bih mogao pokusati s pojacalom LTE signala. Sto preporucate ispod nekih 600kn? Ravnam se po nekim cijenama na Amazonu. 

 Aparat je ovlasteni servis deklarirao kao neispravan. Povrat novca unutar 14 dana od kupovine su odbili.

Opis kvara: "Provjeriti ispravnost uredjaja radi storna..."

 

To je bio preduvjet za povrat novca

 

Servis: Navedeni kvar je uocen i popravljen zamjenom uredjaja. 

 

Novi router - 0.8 Mbps down. Centar grada, deset minuta od Tele2. 

 

kvar je izgleda bio u tome sto sam trazio novce nazad. 

Marko :D sub 21.9.2019 14:39
NoDe31 kaže...
Marko :D kaže...
NoDe31 kaže...
vuleslash kaže...

Btw, ovaj dnevni limit od 5 gb? Znači može se do u nedogled produživati ovih 2 gb ili i na to postoji limit?

 1TB ti je limit... 

Nema limita. 1 TB limit je samo na pokućnom, umjesto slanja SMS-ova. 

 

Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Tele2 korisnicima, Korisniku Obveznog podatkovnog paketa BEZBROJ GB se svakog dana u 00:00 sata dodjeljuje 5GB podatkovnog prometa za preuzimanje i slanje podataka. Ukoliko Korisnik unutar jednog dana potroši 5GB, nastavlja korištenje podatkovne mreže slanjem ključne riječi NASTAVI na 13880, aktivacijom dodatnog paketa na MOJ TELE2 portalu ili na posebnoj web stranici nakon čega mu se dodjeljuje dodatnih 2GB podatkovnog prometa bez naknade. Korisnik može aktivirati neograničeni broj dodatnih 2GB podatkovnog prometa u istom danu, no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 2GB podatkovnog prometa.

 

https://www.tele2.hr/downloadpdf.ashx?cstncid=920

 Teoretski nema... Praktički, 5Gb je limit jer to slanje poruke svakih 2GB nakon toga je smiješno i baš me zanima kome bi se dalo svaku min dvije slat poruke kad bi išao skidat nešt pošteno?..... Naravno ako nekim čudom uspiješ potrošiti 1TB onda ti u određene sate počnu throttlat na 1Mbs... Tako da "nema limita", ali ipak.... 

Ponavljam, 1 TB je limit samo na pokućnom umjesto slanja SMS-a. Mobilna tarifa ima slanje SMS-a i tu nema limita od 1 TB niti se brzina spušta nakon X poslanih poruka.

 

Što se tiče slanja poruka, nije problem. Mnogi korisnici si to sredili preko raznih aplikacija za mobitel (poput Tasker)...

NoDe31 sub 21.9.2019 14:45
NoDe31 kaže...
vuleslash kaže...

Btw, ovaj dnevni limit od 5 gb? Znači može se do u nedogled produživati ovih 2 gb ili i na to postoji limit?

 1TB ti je limit... 

 

Marko :D kaže...
NoDe31 kaže...
Marko :D kaže...
NoDe31 kaže...
vuleslash kaže...

Btw, ovaj dnevni limit od 5 gb? Znači može se do u nedogled produživati ovih 2 gb ili i na to postoji limit?

 1TB ti je limit... 

 

Ponavljam, 1 TB je limit samo na pokućnom umjesto slanja SMS-a. Mobilna tarifa ima slanje SMS-a i tu nema limita od 1 TB niti se brzina spušta nakon X poslanih poruka.

 

Što se tiče slanja poruka, nije problem. Mnogi korisnici si to sredili preko raznih aplikacija za mobitel (poput Tasker)...

 Znači ipak je 1TB limit... Hvala ti što si ponovio ono što sam ja odma napisao...

Marko :D sub 21.9.2019 14:49
NoDe31 kaže...
NoDe31 kaže...
vuleslash kaže...

Btw, ovaj dnevni limit od 5 gb? Znači može se do u nedogled produživati ovih 2 gb ili i na to postoji limit?

 1TB ti je limit... 

 

Marko :D kaže...
NoDe31 kaže...
Marko :D kaže...
NoDe31 kaže...
vuleslash kaže...

Btw, ovaj dnevni limit od 5 gb? Znači može se do u nedogled produživati ovih 2 gb ili i na to postoji limit?

 1TB ti je limit... 

 

Ponavljam, 1 TB je limit samo na pokućnom umjesto slanja SMS-a. Mobilna tarifa ima slanje SMS-a i tu nema limita od 1 TB niti se brzina spušta nakon X poslanih poruka.

 

Što se tiče slanja poruka, nije problem. Mnogi korisnici si to sredili preko raznih aplikacija za mobitel (poput Tasker)...

 Znači ipak je 1TB limit... Hvala ti što si ponovio ono što sam ja odma napisao...

NoDe31 sub 21.9.2019 15:05

Ne, lud je onaj tko ulazi u raspravu i na kraju napiše ono što je u startu pokušao osporit... Flat je "Flat".... Bez limita, bez throttlanja, bez slanja blesavih smsova... Dok god tarifa ima nešto od toga, nije flat, samo loš marketing... 

vuleslash sub 21.9.2019 18:41

Slažem se za glupe smsove. Mogli su staviti barem neko realnije ograničenje prije slanja smsova, tipa 20 gb? Ovako kao da očekuju da trošiš 5 dnevno što je smijurija za današnje standarde. Znači samo ovi koji su na pretplatu ne dobivaju smsove već im je ograničenje na 1 tb? A ljudi koji su uzeli njihov uređaj, a uzimaju tarifu na bonove isto dobivaju smsove? Btw nakon resetiranja tp-linkovog uređaja opet se pojavljuju problemi sa 4G na mobitelu kada je sharean preko wifija. Smsove možeš poslat tipa 20 odjednom pa se stacka 20x2 gb ili moraš čekat da potrošiš ta 2 gb prije aktivacije novog?

ranko091 sub 21.9.2019 21:02
NoDe31 kaže...

Ne, lud je onaj tko ulazi u raspravu i na kraju napiše ono što je u startu pokušao osporit... Flat je "Flat".... Bez limita, bez throttlanja, bez slanja blesavih smsova... Dok god tarifa ima nešto od toga, nije flat, samo loš marketing... 

 a ti ne bi htio imat FLAT. vidim da ti taj pojam nije očito jasan. FLAT znači beskonačni promet bez extra naplate. brzina veze nema veze sa opcijom FLAT. ja sam nekoć imao 1mbit/flat dsl, a danas te throtlaju na tu brzinu radi fair usage-a, ničeg drugog.

 

a mislim i da je 1tb prometa dovoljno 99% korisnika. osim meni naravno. :D meni bi i 2tb bilo na knap.

 

ali šta je tu je. mobilni internet je tek u povojima, i ovo nasparam 4mbit bakra je većini dosta dobro. iako bi i ja volio da sam bliže centrali ili da mi je optika ispred kuće, ali nije. tako da je ovo dosta ok zamjena. nikad neće biti kao žica. ali...

Marko :D sub 21.9.2019 21:21
vuleslash kaže...

Slažem se za glupe smsove. Mogli su staviti barem neko realnije ograničenje prije slanja smsova, tipa 20 gb? Ovako kao da očekuju da trošiš 5 dnevno što je smijurija za današnje standarde. Znači samo ovi koji su na pretplatu ne dobivaju smsove već im je ograničenje na 1 tb? A ljudi koji su uzeli njihov uređaj, a uzimaju tarifu na bonove isto dobivaju smsove? Btw nakon resetiranja tp-linkovog uređaja opet se pojavljuju problemi sa 4G na mobitelu kada je sharean preko wifija. Smsove možeš poslat tipa 20 odjednom pa se stacka 20x2 gb ili moraš čekat da potrošiš ta 2 gb prije aktivacije novog?

Nešto si pomiješao. SMS šalju korisnici mobilne tarife (pretplata i bonovi). Na pokućnom internetu nema tih SMS-ova, ali ima limit od 1 TB nakon kojeg se brzina smanjuje na 1 Mb/s samo u terminu od 18-23h. I ne, moraš potrošiti sva 2 GB da bi mogao zatražiti nove.

 

Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Tele2 korisnicima, Korisniku Obveznog podatkovnog paketa BEZBROJ GB se svakog dana u 00:00 sata dodjeljuje 5GB podatkovnog prometa za preuzimanje i slanje podataka. Ukoliko Korisnik unutar jednog dana potroši 5GB, nastavlja korištenje podatkovne mreže slanjem ključne riječi NASTAVI na 13880, aktivacijom dodatnog paketa na MOJ TELE2 portalu ili na posebnoj web stranici nakon čega mu se dodjeljuje dodatnih 2GB podatkovnog prometa bez naknade. Korisnik može aktivirati neograničeni broj dodatnih 2GB podatkovnog prometa u istom danu, no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 2GB podatkovnog prometa.

 

https://www.tele2.hr/downloadpdf.ashx?cstncid=920

NoDe31 sub 21.9.2019 21:47
ranko091 kaže...
NoDe31 kaže...

Ne, lud je onaj tko ulazi u raspravu i na kraju napiše ono što je u startu pokušao osporit... Flat je "Flat".... Bez limita, bez throttlanja, bez slanja blesavih smsova... Dok god tarifa ima nešto od toga, nije flat, samo loš marketing... 

 a ti ne bi htio imat FLAT. vidim da ti taj pojam nije očito jasan. FLAT znači beskonačni promet bez extra naplate. brzina veze nema veze sa opcijom FLAT. ja sam nekoć imao 1mbit/flat dsl, a danas te throtlaju na tu brzinu radi fair usage-a, ničeg drugog.

 

a mislim i da je 1tb prometa dovoljno 99% korisnika. osim meni naravno. :D meni bi i 2tb bilo na knap.

 

ali šta je tu je. mobilni internet je tek u povojima, i ovo nasparam 4mbit bakra je većini dosta dobro. iako bi i ja volio da sam bliže centrali ili da mi je optika ispred kuće, ali nije. tako da je ovo dosta ok zamjena. nikad neće biti kao žica. ali...

 Imam Iskonov FLAT paket u stanu i dobro znam što taj pojam znači (Bez ograničenja u prometu, bez throttlanja, bez smsova)... 1TB ograničenje to sigurno nije , a nije ni svak malo slanje SMS poruka kad ti izađe 5GB (svakih 2GB nakon toga)... BTW 4Mbs je odavno out, čak u mom rodnom kraju u zagorju 10Mbs je standard, naravno ima izuzetaka, al nije to više kao u dobra stara vremena kada si molio sve svete da možeš dobit tih 4Mbs... Na mobu mi je Tele2 ponuda ok jer ne trošim nešt previše prometa, al doma bi mi bila komedija... 1TB bi mi ošao u pola mjeseca, a onda bi se u prime time mogao fučkat sa 1Mbs, čak ni youtube ne možeš gledat sa time...

BTW Brzina Tele 2 mobilnog interneta u prime time je banana.. To je slikano u Zagrebu 400M zračne linije od repetitora... Mada ovo je još dobro kakve su bile prije nego što se Tele2 mogao zakačit na T-Mobile 4G mrežu....

Marko :D sub 21.9.2019 22:06
NoDe31 kaže...
ranko091 kaže...
NoDe31 kaže...

Ne, lud je onaj tko ulazi u raspravu i na kraju napiše ono što je u startu pokušao osporit... Flat je "Flat".... Bez limita, bez throttlanja, bez slanja blesavih smsova... Dok god tarifa ima nešto od toga, nije flat, samo loš marketing... 

 a ti ne bi htio imat FLAT. vidim da ti taj pojam nije očito jasan. FLAT znači beskonačni promet bez extra naplate. brzina veze nema veze sa opcijom FLAT. ja sam nekoć imao 1mbit/flat dsl, a danas te throtlaju na tu brzinu radi fair usage-a, ničeg drugog.

 

a mislim i da je 1tb prometa dovoljno 99% korisnika. osim meni naravno. :D meni bi i 2tb bilo na knap.

 

ali šta je tu je. mobilni internet je tek u povojima, i ovo nasparam 4mbit bakra je većini dosta dobro. iako bi i ja volio da sam bliže centrali ili da mi je optika ispred kuće, ali nije. tako da je ovo dosta ok zamjena. nikad neće biti kao žica. ali...

 Imam Iskonov FLAT paket u stanu i dobro znam što taj pojam znači (Bez ograničenja u prometu, bez throttlanja, bez smsova)... 1TB ograničenje to sigurno nije , a nije ni svak malo slanje SMS poruka kad ti izađe 5GB (svakih 2GB nakon toga)... BTW 4Mbs je odavno out, čak u mom rodnom kraju u zagorju 10Mbs je standard, naravno ima izuzetaka, al nije to više kao u dobra stara vremena kada si molio sve svete da možeš dobit tih 4Mbs... Na mobu mi je Tele2 ponuda ok jer ne trošim nešt previše prometa, al doma bi mi bila komedija... 1TB bi mi ošao u pola mjeseca, a onda bi se u prime time mogao fučkat sa 1Mbs, čak ni youtube ne možeš gledat sa time...

BTW Brzina Tele 2 mobilnog interneta u prime time je banana.. To je slikano u Zagrebu 400M zračne linije od repetitora... Mada ovo još dobro kakve su bile prije nego što se Tele2 mogao zakačit na T-Mobile 4G mrežu....

Idemo redom. Mobilni i fiksni internet ne možeš uspoređivati. Na fiksnom internetu ti operater može garantirati da ćeš imati određenu brzinu interneta, a na mobilnom ne. Razlog je taj što mobilni internet funkcionira tako da se brzina od 150 Mb/s dijeli na sve korisnike spojene na baznu stanicu. Osim što netko torrentiranjem može preopteretiti mrežu (što će rezultirati malom brzinom kod drugih korisnika), na samu brzinu i signal utječe uređaj koji se koristi, kao i vremenski uvjeti. Kod fiksnog interneta brzina je konstantna i ne ovisi o tome što tvoj susjed radi na internetu. Naravno, i kod fiksne infrastrukture može doći do zagušenja, ali to se stvarno rijetko događa (zato ti i je u uvjetima korištenja operatera napisano da ti može smanjiti brzinu ako dođe do istog). 

 

Što se limita tiče, gledaj to s ove strane. Tele2 na pokućnom ima limit od 1 TB; takav limit ne nudi ni jedan drugi operater u Hrvatskoj. A1 ima limit od 100 GB i dodatni promet po maksimalnoj brzini moraš naknadno kupovati. A kao drugo, A1 nema fair use samo kod mobilnog interneta nego i kod fiksnog interneta. Da, dobro si pročitao, A1 ima fair use od 1 TB na fiksnoj infrastrukturi (koliko sam čuo, ne forsiraju ga na optici, ali navodno da ga forsiraju na koaksijalnoj infrastrukturi). Uglavnom, u njihovom kodeksu ponašanja na internetu piše kako ti na 800 GB šalju obavijest, a da ti na 1 TB smanjuju brzinu. To na fiksnoj infrastrukturi nema ni jedan drugi operater, samo A1.

 

Da bi dostigao limit od 1 TB, moraš potrošiti 34 GB interneta svaki dan. Drugim riječima, ogromnom broju korisnika interneta to je i više nego dosta, gotovo nedostižno.

NoDe31 sub 21.9.2019 22:09
Marko :D kaže...

 

Što se limita tiče, gledaj to s ove strane. Tele2 na pokućnom ima limit od 1 TB; takav limit ne nudi ni jedan drugi operater u Hrvatskoj. A1 ima limit od 100 GB i dodatni promet po maksimalnoj brzini moraš naknadno kupovati. A kao drugo, A1 nema fair use samo kod mobilnog interneta nego i kod fiksnog interneta. Da, dobro si pročitao, A1 ima fair use od 1 TB na fiksnoj infrastrukturi (koliko sam čuo, ne forsiraju ga na optici, ali navodno da ga forsiraju na koaksijalnoj infrastrukturi). Uglavnom, u njihovom kodeksu ponašanja na internetu piše kako ti na 800 GB šalju obavijest, a da ti na 1 TB smanjuju brzinu. To na fiksnoj infrastrukturi nema ni jedan drugi operater, samo A1. Tako da znaj da uvijek može i gore...

 Nemamo šta ići redom jer sam još prije tebe ustanovio da ima Limit od 1TB (Dakle nije FLAT)... Svakim postom samo potvrđuješ ono što sam ja odma napisao... BTW ne zanima me što drugi nude, pošto to ni nije tema...

Marko :D sub 21.9.2019 22:14

Znaš li zašto se internet s fair use od 1 TB naziva flat? Prvo, ta brojka je gotovo nedostižna tipičnom korisniku. Drugo, nakon prelaska granice od 1 TB, ti i dalje možeš normalno ići na internet, ali nešto smanjenom brzinom. Treće, nakon prelaska 1 TB, internet se ne naplaćuje već i dalje surfaš koliko hoćeš.

vuleslash sub 21.9.2019 22:22
Marko :D kaže...
vuleslash kaže...

Slažem se za glupe smsove. Mogli su staviti barem neko realnije ograničenje prije slanja smsova, tipa 20 gb? Ovako kao da očekuju da trošiš 5 dnevno što je smijurija za današnje standarde. Znači samo ovi koji su na pretplatu ne dobivaju smsove već im je ograničenje na 1 tb? A ljudi koji su uzeli njihov uređaj, a uzimaju tarifu na bonove isto dobivaju smsove? Btw nakon resetiranja tp-linkovog uređaja opet se pojavljuju problemi sa 4G na mobitelu kada je sharean preko wifija. Smsove možeš poslat tipa 20 odjednom pa se stacka 20x2 gb ili moraš čekat da potrošiš ta 2 gb prije aktivacije novog?

Nešto si pomiješao. SMS šalju korisnici mobilne tarife (pretplata i bonovi). Na pokućnom internetu nema tih SMS-ova, ali ima limit od 1 TB nakon kojeg se brzina smanjuje na 1 Mb/s samo u terminu od 18-23h. I ne, moraš potrošiti sva 2 GB da bi mogao zatražiti nove.

 

Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Tele2 korisnicima, Korisniku Obveznog podatkovnog paketa BEZBROJ GB se svakog dana u 00:00 sata dodjeljuje 5GB podatkovnog prometa za preuzimanje i slanje podataka. Ukoliko Korisnik unutar jednog dana potroši 5GB, nastavlja korištenje podatkovne mreže slanjem ključne riječi NASTAVI na 13880, aktivacijom dodatnog paketa na MOJ TELE2 portalu ili na posebnoj web stranici nakon čega mu se dodjeljuje dodatnih 2GB podatkovnog prometa bez naknade. Korisnik može aktivirati neograničeni broj dodatnih 2GB podatkovnog prometa u istom danu, no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 2GB podatkovnog prometa.

 

https://www.tele2.hr/downloadpdf.ashx?cstncid=920

 

Znači moraš čekati da potrošiš tih 2 gb da bi mogao aktivirati nove? Ako je tako onda je to deal breaker za mene jer neću svatko malo slati smsove ako želim pogledat par filmova ili skinuti nešto pošteno. No sam si sebe kontrirao ovime što pišeš. Gore si napisao da nije problem slati smsove jer možeš imati aplikaciju koja to radi umjesto tebe, a sad kažeš da se mora čekati da potrošiš 2 gb? Jedino ako si mislio da aplikacija periodično šalje poruke svakih pola sata-sat kad prođe tih 2 gb? 

 

A prethodno pitanje je bilo tko je obavezan slati smsove? Jer na stranici od tele2 se može uzeti pokućni na pretplatu ili bonove, sa i bez uređaja. Pa što od toga je onda definirano kao pokućni? Ako se uzme uređaj i tarifa na bonove to onda nije pokućni? Drugim riječima, mogu li ja sa custom routerom ikako dobiti taj pokućni da ne šaljem smsove? Taj dio mi nije jasan.

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/mobilni-internet-uz-pretplatu/

NoDe31 sub 21.9.2019 22:35
NoDe31 kaže...
vuleslash kaže...

Btw, ovaj dnevni limit od 5 gb? Znači može se do u nedogled produživati ovih 2 gb ili i na to postoji limit?

 1TB ti je limit... 

 

Marko :D kaže...

 

Ponavljam, 1 TB je limit samo na pokućnom umjesto slanja SMS-a. Mobilna tarifa ima slanje SMS-a i tu nema limita od 1 TB niti se brzina spušta nakon X poslanih poruka.

 

 

 Ponovno ponavljaš da je limit 1TB što sam ja naravno i napisao... Također, kao što ti screenshoot pokazuje, limit imaš i na mobilnom za (pretplatu/bonove) je još gori od throtlanja u samo prime timeu

Postoji li neko ograničenje kod BEZBROJ GB podatkovnog paketa?

 

U Tele2 je internet stvarno neograničen! Sve neograničene usluge uvijek imaju načelo pravednog korištenja u sklopu Uvjeta korištenja. Njegova svrha je zaštita od zlonamjernog korištenja kako bismo omogućili istu kvalitetu pristupa mreži od prvog do zadnjeg GB. Svim korisnicima tarife BEZBROJ GB dodijeljeno je gotovo nedostižnih 1TB podatkovnog prometa unutar 30 dana od aktivacije tarife. Ako ih potrošiš, pristupna brzina internetu ograničit će se do 1Mb/s kod skidanja i slanja podataka o čemu ćemo te obavijestiti. Ta brzina i dalje osigurava odlično korisničko iskustvo.

Boldano LOL

 

Marko :D kaže...

Da bi dostigao limit od 1 TB, moraš potrošiti 34 GB interneta svaki dan. Drugim riječima, ogromnom broju korisnika interneta to je i više nego dosta, gotovo nedostižno.

 Ponovno "LIMIT"

Marko :D kaže...

Znaš li zašto se internet s fair use od 1 TB naziva flat? Prvo, ta brojka je gotovo nedostižna tipičnom korisniku. Drugo, nakon prelaska granice od 1 TB, ti i dalje možeš normalno ići na internet, ali nešto smanjenom brzinom. Treće, nakon prelaska 1 TB, internet se ne naplaćuje već i dalje surfaš koliko hoćeš.

 OK, sada si napredovao pa si "limit" preimenovao u fair usage... može i tako, imaš 1TB "fair usage" limita.... Gotovo da si me ponovio treči puta za redom... 

Marko :D sub 21.9.2019 22:37
vuleslash kaže...

Znači moraš čekati da potrošiš tih 2 gb da bi mogao aktivirati nove? Ako je tako onda je to deal breaker za mene jer neću svatko malo slati smsove ako želim pogledat par filmova ili skinuti nešto pošteno. No sam si sebe kontrirao ovime što pišeš. Gore si napisao da nije problem slati smsove jer možeš imati aplikaciju koja to radi umjesto tebe, a sad kažeš da se mora čekati da potrošiš 2 gb? Jedino ako si mislio da aplikacija periodično šalje poruke svakih pola sata-sat kad prođe tih 2 gb? 

Da, moraš čekati. Na što točno misliš "skinuti nešto pošteno"? Limit je postavljen da se zaštiti integritet mreže; da ne bi netko krenuo skidati ogromnu količinu podataka i dodatno usporio mrežu. Limit je, bar meni, pristojan za mobilni uređaj. Većina ljudi kod kuće ima fiksni internet bez ograničenja, pa im mobilni internet služi tek za koji YouTube video ili Facebook dok su van kuće.

 

Možeš namjestiti aplikaciju da sama šalje NASTAVI na 13880, ako dobiš poruku tog i tog sadržaja s tog broja, ali to neće spriječiti prekidanje veze dok skidaš nešto (no u preglednicima imaš mogućnost nastavljanja preuzimanja).

vuleslash kaže...

A prethodno pitanje je bilo tko je obavezan slati smsove? Jer na stranici od tele2 se može uzeti pokućni na pretplatu ili bonove, sa i bez uređaja. Pa što od toga je onda definirano kao pokućni? Ako se uzme uređaj i tarifa na bonove to onda nije pokućni? Drugim riječima, mogu li ja sa custom routerom ikako dobiti taj pokućni da ne šaljem smsove? Taj dio mi nije jasan.

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/mobilni-internet-uz-pretplatu/

Samo korisnici mobilnih tarifa. Dakle, korisnici bonova i pretplate koji uz neograničen internet, u paketu imaju i razgovore, te SMS. Slanja SMS-a nema na pokućnom internetu, ili takozvanom internet na pretplatu koji dolazi bez razgovora i SMS-ova.

 

Ne znam kako da ti to bolje objasnim;

  • mobilna tarifa je ono što uključuje pozive, SMS i internet - šalje se SMS (namjenjeno za korištenje na mobilnim uređajima)
  • internet tarifa je samo internet bez mogućnosti poziva i slanja SMS-ova (kartica samo za internet) - ograničenje do 1 TB; bez slanja SMS-ova (namjenjeno kao kućni internet)
NoDe31 kaže...
...

Tehnički, nije limit nego malo ograničenje. Većina ljudi to zove limit iako to nije, pa što sad?

vuleslash sub 21.9.2019 22:47

Ne znam kako da ti to bolje objasnim;

  • mobilna tarifa je ono što uključuje pozive, SMS i internet - šalje se SMS (namjenjeno za korištenje na mobilnim uređajima)
  • internet tarifa je samo internet bez mogućnosti poziva i slanja SMS-ova (kartica samo za internet) - ograničenje do 1 TB; bez slanja SMS-ova (namjenjeno kao kućni internet)

 

E pa to te pitam, znači ta internet tarifa koja je samo internet bez smsa, se može uzeti samo na pretplatu?

NoDe31 sub 21.9.2019 22:50
Marko :D kaže...
NoDe31 kaže...
...

Tehnički, nije limit nego malo ograničenje. Većina ljudi to zove limit iako to nije, pa što sad?

 Tehnički nije gofno nego kakica... Al oboje su isti drek... LoL....

 

 

Marko :D sub 21.9.2019 22:52

Može. To se naziva pokućnim internetom jer je to kartica namjenjena za ruter, ali se može koristiti i na mobitelu. Radi se o data SIM kartici, odnosno kartici na kojoj nisu dozvoljeni pozivi, ali je dozvoljen SMS koji se dodatno naplaćuje (jer tarifa uključuje samo neograničen internet).

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/uz-pretplatu/?pid=43

NoDe31 kaže...

 Tehnički nije gofno nego kakica... Al oboje su isti drek... LoL....

I nije baš. Kad dođeš do limita, nema dalje. Kad dođeš do ograničenja, ima dalje. 

NoDe31 sub 21.9.2019 22:53
vuleslash kaže...

Ne znam kako da ti to bolje objasnim;

  • mobilna tarifa je ono što uključuje pozive, SMS i internet - šalje se SMS (namjenjeno za korištenje na mobilnim uređajima)
  • internet tarifa je samo internet bez mogućnosti poziva i slanja SMS-ova (kartica samo za internet) - ograničenje do 1 TB; bez slanja SMS-ova (namjenjeno kao kućni internet)

 

E pa to te pitam, znači ta internet tarifa koja je samo internet bez smsa, se može uzeti samo na pretplatu?

 Samo pretplata no možeš bez ugovorne obveze...

 

Marko :D

 

"I nije baš. Kad dođeš do limita, nema dalje. Kad dođeš do ograničenja, ima dalje."

 

Dakle da rezimiramo; prvo si dva puta ponovio da ima "limita", zatim si preimenovao u "fair usage", a sada je ograničenje... No kako god okreneš samo ponavljaš moj prvobitni post... BTW, što se tiče "malog ograničenja", probaj gledat Youtube sa 1Mbs "malim ograničenjem" pa da vidimo kako će ti biti ugodno iskustvo... 

chili99 sub 21.9.2019 22:57
NoDe31 kaže...
vuleslash kaže...

Ne znam kako da ti to bolje objasnim;

  • mobilna tarifa je ono što uključuje pozive, SMS i internet - šalje se SMS (namjenjeno za korištenje na mobilnim uređajima)
  • internet tarifa je samo internet bez mogućnosti poziva i slanja SMS-ova (kartica samo za internet) - ograničenje do 1 TB; bez slanja SMS-ova (namjenjeno kao kućni internet)

 

E pa to te pitam, znači ta internet tarifa koja je samo internet bez smsa, se može uzeti samo na pretplatu?

 Samo pretplata no možeš bez ugovorne obveze...

 Možeš i bez pretplate.

vuleslash sub 21.9.2019 22:58
Marko :D kaže...

Može. To se naziva pokućnim internetom jer je to kartica namjenjena za ruter, ali se može koristiti i na mobitelu. Radi se o data SIM kartici, odnosno kartici na kojoj nisu dozvoljeni pozivi, ali je dozvoljen SMS koji se dodatno naplaćuje (jer tarifa uključuje samo neograničen internet).

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/uz-pretplatu/?pid=43

 

 

A ako uzmem ovo dobijem isti taj internet samo na bonove. Znači 1 tb limit bez slanja smsa?

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/na-bonove/

NoDe31 sub 21.9.2019 23:04
chili99 kaže...
NoDe31 kaže...

 Možeš i bez pretplate.

 Di ti je ta opcija? 

Bez pretplate ide samo mobilni na bonove, a to kao što kolega Marko objasnio nije ista stvar, iako slična...

 

 

vuleslash

 

Mobilni na bonove je slična stvar, al za njega moraš slat SMS nakon prvih 5GB i dalje nakon 2GB... Imam taj isti start paket u mobu... 

vuleslash sub 21.9.2019 23:04
NoDe31 kaže...
vuleslash kaže...

Ne znam kako da ti to bolje objasnim;

  • mobilna tarifa je ono što uključuje pozive, SMS i internet - šalje se SMS (namjenjeno za korištenje na mobilnim uređajima)
  • internet tarifa je samo internet bez mogućnosti poziva i slanja SMS-ova (kartica samo za internet) - ograničenje do 1 TB; bez slanja SMS-ova (namjenjeno kao kućni internet)

 

E pa to te pitam, znači ta internet tarifa koja je samo internet bez smsa, se može uzeti samo na pretplatu?

 Samo pretplata no možeš bez ugovorne obveze...

 

Što znači bez ugovorne obveze? Da se može prekinut ugovor bilo kad, znači nisi vezan 12 ili 24 mjeseci?