AF139 ned 8.9.2019 14:55

Yagi antene jedva mogu po širini pokriti jedan band a ta na ebay je rađena samo za Wifi 2400-2500MHz i nema više od 15 dBi dobiti (gain).

Ima takvih primjera varalica i na njuškalu i ostalim oglasnicima sa lažnim specifikacijama i ne samo Yagi antena već i ostale wifi opreme.

Jano Polić pon 9.9.2019 15:46
holee kaže...

pozdrav iz Vukovara, 

 

koristim HUAWEI b315s ruter, ovo su rezultati mjerenja Tele 2 https://www.speedtest.net/result/8571970319

 

interesira me koja bi mi idealna bila eksterna antena? 

 

citajuci forum pronasao sam ovo 

https://www.ebay.com/itm/SMA-Yagi-4G-LTE-Antenna-25dBi-Outdoor-Antenna-Signal-Booster-Amplifierc/233235849613?hash=item364df0a18d:g:kToAAOSwuwRc7e8b

 

ili mi je bolje kupiti iskrinu antenu? 

 

hvala na odgovorima

 U kojem dijelu grada se nalaziš, koja ulica?

Bazne stanice u Vukovaru koliko primjećujem su manje više sve opterećene i to je nekakva brzina koju ugl. imam preko dana. Noću se poveća.

Ivan M. pon 9.9.2019 16:34

Zanima li nekoga aplikacija koja automatski odgovara na SMS "Nastavite surfati bez dodatne naplate slanjem ključne riječi NASTAVI na 13880..."?
*Ovo se odnosi samo na one koji imaju neograničenu tarifu raspali

vranisimo uto 10.9.2019 01:11

Primijetio sam da se nikako ne uspijevam spojiti na vanjski server preko tele2 interneta, konkretno- ne mogu otvoriti shareani folder udaljenog servera preko samba protokola.

 

Uz sambu (portovi 137-139, 445), ne mogu se spojiti niti na VPN (port 1194), dok SSH radi normalno.

Sve sam detaljno provjerio i sigurno se radi o tele2 internetu. Nije stvar do DNSa, firewalla ili slično, server mi je dostupan preko SSHa.

 

Preko A1 i iskona sve radi bez ikakve greške.

 

Jel se netko susretao s istim problemom?

 

Kolika je šansa da su određeni protokoli namjerno blokirani?

ranko091 uto 10.9.2019 16:48
vranisimo kaže...

Primijetio sam da se nikako ne uspijevam spojiti na vanjski server preko tele2 interneta, konkretno- ne mogu otvoriti shareani folder udaljenog servera preko samba protokola.

 

Uz sambu (portovi 137-139, 445), ne mogu se spojiti niti na VPN (port 1194), dok SSH radi normalno.

Sve sam detaljno provjerio i sigurno se radi o tele2 internetu. Nije stvar do DNSa, firewalla ili slično, server mi je dostupan preko SSHa.

 

Preko A1 i iskona sve radi bez ikakve greške.

 

Jel se netko susretao s istim problemom?

 

Kolika je šansa da su određeni protokoli namjerno blokirani?

 neznam kakav ruter imaš. ali ja na svojem otvorim što mi treba i sve radi. nikad nikakvih problema niti sa jednim portom. i već smo imali raspravu o tome, i manje više svima normalno radi. tj nije nigdje ništa zablokirano od strane tele2.

 

jedino što mi može past na pamet je švedska ip adressa. a hrvatski korisnik, pa tu zna doć do problema. ali osim toga, trebalo bi sve ostalo radit.

darkborg uto 10.9.2019 17:17

Jel netko možda nedavno prodživao ugovor za pokućni internet? Jel se da šta užicati uz produženje?
Meni nude smanjenje računa na 159kn mjesečno ako produljim za nova 24 mjeseca. A nisam baš siguran da mi tih 15kn manje mjesečno vrijedi nove obaveze na dvije godine. 

kova077 uto 10.9.2019 18:29

Koja je stvar sa yagi i mimo antenama ili omni isto.. Mislio sam uzet sad kad je plaća iskra p56 Al nije baš da imam novaca za bacat ako ne bude valjala.. Dal iskru moram usmjerit prema repetitoru ili hvata signal na koju god strane kuće ju stavim? Jel ona yagi ili omni antena.. Može pojašnjenje od stručnjaka da znam šta da tražim jel signal mi je na - 104 a brzine od 20 do 35 na nekom alcatel ovom ruteru gdje ne mogu bog zna šta podesiti ručno.. 

AF139 uto 10.9.2019 20:29

Yagi Udo antene ( imena konstruktora) su usmjerene antene velike dobiti ali nemogu pokriti više bandova jer su male širine (bandwith/MHz).

MIMO standardi se koriste da se poveća brzina prijenosa podataka tako da se koristi više antena u istim ili različitim polarizacijama.

Omni  znači emitiranje (ili prijem) u svim pravcima , većinom se koristi za opis zračenja štap antena ( 360°).

- Sve usmjerene antene (Panel, Yagi ,LPDA, parabola itd ) se moraju usmjeriti prema postaji sa kojim se komunicira , po mogućnosti sa optičkom viđljivosti bez prepreka.

- Signal od -104dBm je priličito loš i antene bi mogle pomoći ako je ta mala brzina uzrokovana njim a ne sa brojem korisnika a to moraš provjeriti.

Buljko sri 11.9.2019 15:22

Imamo situaciju da smo relativno blizu bazne stanice, ali nemamo direktan pogled na nju (signal 3-4/5) zato što smo u dvojnom objektu s krive strane. Mislili smo staviti P56UNICOM na balkon i usmjeriti prema odašiljaču. Da li je to najbolje rješenje u ovom slučaju?

ranko091 sri 11.9.2019 15:52
Buljko kaže...

Imamo situaciju da smo relativno blizu bazne stanice, ali nemamo direktan pogled na nju (signal 3-4/5) zato što smo u dvojnom objektu s krive strane. Mislili smo staviti P56UNICOM na balkon i usmjeriti prema odašiljaču. Da li je to najbolje rješenje u ovom slučaju?

 ako balkon vidi odašiljač bez prepreka, i taj odašiljač ima TELE2 odašiljače, onda je to najbolje riješenje.

DDavorin sri 11.9.2019 18:47
kova077 kaže...

a šta u slučaju da se ne vidi repetitor a kuća mi je malo u nizini iznad je lagani brijeg i okolo je šuma, jel bolja neka druga antena u tom slučaju?

 Trebaš neku koja ide iza zavoja?

ranko091 čet 12.9.2019 06:03
kova077 kaže...

Može ako mi ju ti napraviš. 

 još nisu izmislili takvu antenu da probija brda, i tvrde prepreke.

 

jedino da potražiš koji drugi odašiljač, pa okreneš antene u neki drugi smjer. jer u suprotnom, jedina opcija je dizat antenu u visinu. a to je nekima nemoguća opcija.

Buljko čet 12.9.2019 07:27
ranko091 kaže...
Buljko kaže...

Imamo situaciju da smo relativno blizu bazne stanice, ali nemamo direktan pogled na nju (signal 3-4/5) zato što smo u dvojnom objektu s krive strane. Mislili smo staviti P56UNICOM na balkon i usmjeriti prema odašiljaču. Da li je to najbolje rješenje u ovom slučaju?

 ako balkon vidi odašiljač bez prepreka, i taj odašiljač ima TELE2 odašiljače, onda je to najbolje riješenje.

 

Je, TELE2 je i vidi se sa balkona. Susjed 3 kuće dalje ima direktan pogled na odašiljač i ima full signal bez vanjske antene. Tnx! 

meboro1 pet 13.9.2019 10:05

pozdrav

 

da li bi kupnja kvalitetnijeg rutera i / ili postavljanje vanjskih antena (kojih?) na krov bila isplativa za poboljšanje kvalitete signala i brzine u situaciji gdje iz kuće nemam neometanu vidljivu liniju prema nijednoj od dvije bazne stanice u blizini (eventualno možda na krovu prema jednoj baznoj stanici ali onda bi morao povlačiti 6, 7 metara kabela. sad je huawei b315 sa onim zečjim ušima, antenama)

 

thx

AF139 pet 13.9.2019 15:34

Može pomoći tako da ih usmjerite u smjeru bazne postaje iako se nevidi . Bitno da prepreka nije odmah do vas tj. da je to brdašce i šuma bar par stotina metara dalje pa se signal lomi ( googlaj efekt difrakcije, jednako za svjetlost i EM valove).

Za test ako se može ruter ponjet u potkrovlje i vidjet koliko je signal bolji.

acmilan2 uto 17.9.2019 07:34

Pozdrav!

Jel ima gdje za vidjeti tocnu kartu sa baznim stanicama i na koju se moj router spaja?

Isto tako, zvali su me i rekli da se izvode radovi u mojoj zupaniji (međimurskoj) i istarskoj jer je tu najvece zagusenje i preopterecenje pa me zanima da li se to moze kako provjeriti jel istina ili ne prije nego potpisem novi ugovor s njima. Hvala!

crobooster uto 17.9.2019 15:39

Zanima me postoji kakav nacin kad potrosim 5g u bezbroj giga i kad ponovo saljem sms nastavi,da mi samo automatski nastavlja tu poruku jer kad sam spojen na laptop preko hotspota brzo se potrose te gige i taj reaktivirajuci sms postaje stvrno iritantan. ..

 

fromcelltohell uto 17.9.2019 20:06
crobooster kaže...

Zanima me postoji kakav nacin kad potrosim 5g u bezbroj giga i kad ponovo saljem sms nastavi,da mi samo automatski nastavlja tu poruku jer kad sam spojen na laptop preko hotspota brzo se potrose te gige i taj reaktivirajuci sms postaje stvrno iritantan. ..

 

 Osobno sam to riješio tako da kad mi pošalje prvi put sms da nastavim,

ja to onda naštancam 20-ak puta na brzinu, ručno jer Swiftkey pamti NASTAVI pa stignem.

I osim što dođe još par iritantnih poruka od Tele2 dalje nema nikakvih problema.

Uredno produžim net za taj dan koliko mi treba na mobitelu. I više od toga.

Istina, automatski putem aplikacije je bolje,al' jbg, parola snađi se ako nemaš drugu mogućnost. 

 

Zbilja su usrali motku s tim ograničenjem, mislim, šta me spriječava da narokam torrente, ako bi baš htio.

Ko fol, za fair usage su to ograničenje stavili. Samo popije čovjeku živce.

Armor uto 17.9.2019 21:26

Dali vi za tih 5gb obnavljanja govorite o mobilnoj-govornoj kartici ili pokućnom-podatkovnoj, samo bez UO?

 

Stalno to brkam, a uskoro mi ističe OU na pokućnom, tj "fiksnoj", podatkovnoj kartici.

mind_challenge uto 17.9.2019 22:10
Armor kaže...

Dali vi za tih 5gb obnavljanja govorite o mobilnoj-govornoj kartici ili pokućnom-podatkovnoj, samo bez UO?

 

Stalno to brkam, a uskoro mi ističe OU na pokućnom, tj "fiksnoj", podatkovnoj kartici.

 mobilno-govorna

DDavorin sri 18.9.2019 15:49
Armor kaže...

Dali vi za tih 5gb obnavljanja govorite o mobilnoj-govornoj kartici ili pokućnom-podatkovnoj, samo bez UO?

 

Stalno to brkam, a uskoro mi ističe OU na pokućnom, tj "fiksnoj", podatkovnoj kartici.

 To je nešto novo "fiksna", podatkovna kartica ?