ranko091 čet 20.6.2019 21:55
Marko :D kaže...

Zadar; Bonbon vs Tele2.

 čuj bežični net nije baš tako crno bijel. ajde da uspoređuješ dve žice sa istih udaljetnosti. ali bežično. jedan odašiljač 2 km dalje drugi ispred nosa. jedan zagušen drugi slobodan...

Marko :D čet 20.6.2019 22:50
ranko091 kaže...
Marko :D kaže...

Zadar; Bonbon vs Tele2.

 čuj bežični net nije baš tako crno bijel. ajde da uspoređuješ dve žice sa istih udaljetnosti. ali bežično. jedan odašiljač 2 km dalje drugi ispred nosa. jedan zagušen drugi slobodan...

Doduše da. U par navrata sam dobio Bonbon da ide 45 Mb/s, isto tako i Tele2. Svakim mjerenjem se dobiva druga brzina - to je čar mobilnog interneta.

horihoro čet 20.6.2019 23:51
Marko :D kaže...
ranko091 kaže...
Marko :D kaže...

Zadar; Bonbon vs Tele2.

 čuj bežični net nije baš tako crno bijel. ajde da uspoređuješ dve žice sa istih udaljetnosti. ali bežično. jedan odašiljač 2 km dalje drugi ispred nosa. jedan zagušen drugi slobodan...

Doduše da. U par navrata sam dobio Bonbon da ide 45 Mb/s, isto tako i Tele2. Svakim mjerenjem se dobiva druga brzina - to je čar mobilnog interneta.

Nakon Adsl linije od 4mbs 

Tele2 blaaa

https://www.speedtest.net/result/8353826365

ranko091 pet 21.6.2019 13:08
Entropija kaže...
Ne može više? Ja sam dosta dalje od grada pa bi zato ovo malo jače rješenje.

 specificiraj jače riješenje? imaš pojačalo za antenu ili nešto?

 

jer mislim ruter možeš stavit i od 10000 kuna, i dalje ćeš bit ograničen zagušenim odašiljačem, te udaljenosti od istoga.

ranko091 ned 23.6.2019 12:14
Nemucimenadimkom kaže...

Evo da i ja pridonesem općim informacijama;

Već dvije godine koristim tele2 pokućni na adresi Drage kod Pakoštana. Imam optičku vidljivost do bazne stanice 596m.

Router ZTE MF 286 njihov original. Situacija je kao i sa ovom nazovi-državom. Malo brzine gor, malo dol-do neupotrebljivosti.

A zimus kao pojačavali signal na baznoj i povećavali broj kanala. FRIŠKA FIGA. Kako net koristim za upload Hikvisiona i 4 kom IP cam 4MP, 

pa i za malo švrljanja, mom veselju nema kraja...

I naravno nije moguć upgrade firmwarea- NIKAKAV. Odgovor uvijek isti- UP TO DATE :(

 pa dobro kako ti je sve to složeno. imaš li antene? i ako je to turističko mjesto, onda je bolje imati žicu za osnovne stvari, a bežičnu mrežu kao redundanciju.

 

a upgrade firmwarea ti neće puno pomoć oko ičega, dobit ćeš možda koju novu opciju i to je to. i dalje su zakoni fizike isti. neće nikakav firmware to riješit.

 

po meni najstabilnije riješenje je kupit ruter zaseban, ali kvalitetan, i par antena. tako da to radi 0-24, bez štucanja sa max opterećenjem. skuplje je ali mislim da gubljenje vremena sa jeftinom opremom košta mnogo više.

 

jer ja sam svoju opremu uštekao na dan kad sam potpisao ugovor, i još nikad nisam ugasio mrežu.

ranko091 ned 23.6.2019 22:10
Nemucimenadimkom kaže...

Ma gle, oscilacije u brzinama su velike. To je osnovni problem. Ito od 100-300%. Mnogi su problemi (pače svi osim oscilacije) nestali kad sam ubacio strujni timer i svaka 24sata blackout na 1 minutu. Ponovno bootanje routera i snimača i to je sve 5.

Ali sada u ljetno doba kad nahrupe outsideri, suze plač i bol. Da li misliš da bi kvalitetnija oprema i externa antena riješili zagušenja. To je dvojba, jer ako  je problem u slobodnim kanalima-tada oprema nište ne znači- Ili*???

 da ako ti rebootanje rutera popravlja internet, razmisli odmah o promjeni rutera. ako financijski možeš. jer očito taj ne može izdržat opterećenje. također i za antene razmisli. pa ako možda i taj odašiljač bude jako loš, s antenama je puno lakše okrenut se prema drugom odašiljaču i spojit se na neki drugi. dok obični ruteri bez antena se spajaju uvijek na onaj s najjačim signalom.

 

a ako si zbilja u turističkom krugu, bežični internet ljeti je jako loša opcija. jednostavno odašiljači ne mogu odradit toliko prometa i nastaje zagušenje i povećanje latencija. sve to naravno krajnjem korisniku koji plaća uslugu smeta. dok ovi padobranci turisti roamingom ubijaju odašiljače.

ED63 uto 25.6.2019 23:08
Nemucimenadimkom kaže...

Evo da i ja pridonesem općim informacijama;

Već dvije godine koristim tele2 pokućni na adresi Drage kod Pakoštana. Imam optičku vidljivost do bazne stanice 596m.

Nemucimenadimkom kaže...

Evo na prodaju....ponude na 091/3649111

 slusaj kolega, da ne budem zloguki prorok, i nemam nista protiv oglasavanja tu na forumu, ALI...

pridonosis svojim opcim informacijama javno dostupnim na netu

1. dao si grad i adresu

2. crta na karti ide do kuce, ko da si ju zaokruzio

3. dao si i broj telefona

a uz to si i napisal da 4 kamere nesto snimaju

nije da je to nesto strasno tajno sto se nemoze izvuc sa fejsa,

al brate nemoj dijelit privatne informacije na tacni na netu

misli prije nego   postas , ostani suzdrzananoniman 

BlackOut448 čet 27.6.2019 22:18

ola ljudi, zanima me kakve bi brzine bile u zegeu tamo oko maksimira. frend seli, a net di bi iša bi mu bia kita tvrda, pa sad misli oće se htjet objesit i sa ovim, samo što na ovaj način neće imat kabel koji može iskoristit. 

ako bi bilo šitno, šta preporučate? trenutno je iskon, ali je otprilike stabilan ko politika na bliskom istoku, pa radije ne.

 

tyty

ranko091 čet 27.6.2019 22:41
BlackOut448 kaže...

ola ljudi, zanima me kakve bi brzine bile u zegeu tamo oko maksimira. frend seli, a net di bi iša bi mu bia kita tvrda, pa sad misli oće se htjet objesit i sa ovim, samo što na ovaj način neće imat kabel koji može iskoristit. 

ako bi bilo šitno, šta preporučate? trenutno je iskon, ali je otprilike stabilan ko politika na bliskom istoku, pa radije ne.

 

tyty

 :D

 

 

ako nije siguran ili neka posudi od nekoga tele2 karticu i testira, ili neka ide u tele2 i uzme na probni rok, treća solucija je vip ili ht. ako mu limiti prometa i cijene koje oni nude odgovara.

 

i ako uzme na test išta obavezno neka testira u najgore doba od 18-23... cijeli tjedan, svaki dan. pa ako mu je sve to zadovoljavajuće neka uzme tele2. najbolji je što se tiče prometa, brzina ne baš jer su pretrpani korisnicima u gradovima.

F4usT pet 28.6.2019 19:16

zna netko kak se iskljuci wifi na ruteru huawei. stavil sam ga na tavan i spojil zicano dolje na xiaomi ruter koji bude sheral wifi. hub hotspot. ima opce smisla iskljuciti wifi? mislim, gore nema nikoga... komarci, muhe...

robogo pet 28.6.2019 19:39
F4usT kaže...

zna netko kak se iskljuci wifi na ruteru huawei. stavil sam ga na tavan i spojil zicano dolje na xiaomi ruter koji bude sheral wifi. hub hotspot. ima opce smisla iskljuciti wifi? mislim, gore nema nikoga... komarci, muhe...

192.168.8.1, prijaviš se, odeš u postavke, pa WLAN... i isključiš ga.

F4usT pet 28.6.2019 19:43
robogo kaže...
F4usT kaže...

zna netko kak se iskljuci wifi na ruteru huawei. stavil sam ga na tavan i spojil zicano dolje na xiaomi ruter koji bude sheral wifi. hub hotspot. ima opce smisla iskljuciti wifi? mislim, gore nema nikoga... komarci, muhe...

192.168.8.1, prijaviš se, odeš u postavke, pa WLAN... i isključiš ga.

 super. hvala.

 

ranko091 pet 28.6.2019 20:07
F4usT kaže...
robogo kaže...
F4usT kaže...

zna netko kak se iskljuci wifi na ruteru huawei. stavil sam ga na tavan i spojil zicano dolje na xiaomi ruter koji bude sheral wifi. hub hotspot. ima opce smisla iskljuciti wifi? mislim, gore nema nikoga... komarci, muhe...

192.168.8.1, prijaviš se, odeš u postavke, pa WLAN... i isključiš ga.

 super. hvala.

 

 ili ako ima tipku wlan, samo držiš dok se ne ugasi lampica. neznam koji je model, ali dosta tih novih ima takvu tipku.

frane177 uto 2.7.2019 07:56

Nedavno sam i ja uzeo Tele 2 pokucni i zasad radi dobro. Problem je u tome sto je SINR oko 5dB pa brzina nije nesto posebno. E sad zanimalo me ako itko zna jel bi mogla P-56 iskra MIMO poboljsati SINR parametar?

dennocro uto 2.7.2019 09:01
frane177 kaže...

Nedavno sam i ja uzeo Tele 2 pokucni i zasad radi dobro. Problem je u tome sto je SINR oko 5dB pa brzina nije nesto posebno. E sad zanimalo me ako itko zna jel bi mogla P-56 iskra MIMO poboljsati SINR parametar?

 poboljsat ce ti sigurno signal, al ako je odasiljac pretrpan tesko da ces imati bolje brzine.

horihoro uto 2.7.2019 11:24
frane177 kaže...

Nedavno sam i ja uzeo Tele 2 pokucni i zasad radi dobro. Problem je u tome sto je SINR oko 5dB pa brzina nije nesto posebno. E sad zanimalo me ako itko zna jel bi mogla P-56 iskra MIMO poboljsati SINR parametar?

 Da Sinir kod mene oko 10 db nekad skoci na 18 uz Iskre P 56 al tesko je to dobit bolje sve ovisi o lokaciji.

dennocro uto 2.7.2019 12:47

ja npr na tele imao sinr od 17-23 varirao je. brzina oko 50 vecinu vremena, sad na tcomu sam se preporodio brzina uvijek oko 100 a sinr mozda 5, mada mi nije jasno zasto nece vise a preko moba ide skoro 200.

ranko091 uto 2.7.2019 12:50
dennocro kaže...

ja npr na tele imao sinr od 17-23 varirao je. brzina oko 50 vecinu vremena, sad na tcomu sam se preporodio brzina uvijek oko 100 a sinr mozda 5, mada mi nije jasno zasto nece vise a preko moba ide skoro 200.

 ako nemaš ruter sa Carrier Agregacijom, 150mbita je limit. dok dosta novih mobitela to ima. i onda mogu ić i do 300 bez problema.

ranko091 uto 2.7.2019 14:38
dennocro kaže...

imam b715, bas sam ga uzeo radi toga jer sam presao na tcom. al ocito neki problem, na tom isto odasiljacu sa sjeverne strane imam 300.

 neznam, ako radi na mobitelu, moralo bi radit i na ruteru ako podržava te frekvencije koje tcom odašilja.