Tableti

Koji tablet da uzmem?

Unimatrix 007 ned 16.2.2020 15:43

Evo i mene s dojmovima o Huawei MediaPad T5 10 WiFi koji je sad još mrvu jeftiniji, trenutno 1601 kn u Alzashopu. Evo specke ukratko:

Tablet - display: 10,1" 1920 × 1200 IPS, Huawei HiSilicon Kirin octa-core 2,36 GHz, RAM: 4GB, internal memory: 64GB + memory card up to 256GB, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, webcamera 5Mpx+ 2Mpx, battery life up to 7hr(s), weight: 460, microUSB, Android 8.0 Oreo

 

Sam rad na tabletu je veoma gladak, nikakva trzanja zasad, ekran je odličan, inače patim na čistoću prikaza zbog dpi/ppi i mogu reći da je ova rezolucija na 10.1 inča taman da sve izgleda kristalno čisto čak i kad je tablet pred licem, a dvoumio sam se da li bi 10.1 bilo previše naspram 8" za ovu rezoluciju. Osvjetljenje ekrana čak i prejako za korištenje na 100% što mi je plus jer od viška glava ne boli. Bateriju još nisam full silovao da vidim koliko drži, ali nakon 3 sata neprekidnog korištenja, instaliranja aplikacija i igri, svjetline na cca 85%, isprobavanja igre itd, otišlo je 20% baterije. Zasad sam zadovoljan. 

Od igri sam zasad isprobao samo Hearthstone, ostalo me ne zanima i radi glatko u 9/10 slučajeva, tu i tamo postoje mikro trzaji kod animacije karti ili brzih poteza, ali stvarno mikro trzaj, većini neće smetati, neki možda nit ne primjete, ali ja sam naviknut na 120 Hz monitor pa ovo malo bode. 

Jedini minus koji sigurno mogu navesti je kamera koja je jednostavno loša, iako nisam ni očekivao neku dobru kameru na tabletu, nit mi je to bitno.

To bi bilo to, ako nekog još nešto zanima ili mu mogu isprobati, javite tu u temi. Zasad mogu reći da se svakako isplati za te novce i ne žalim što nisam potegnuo preko 2-2.5k kn za jače tablete.

Unimatrix 007 ned 16.2.2020 22:47
pejak84 kaže...
e mene zanima, bas imam dvojbu izmedu njega t5 i samsung tab a, sm-t510.. pa koja bi bila preporuka?

Ovisi što ti je bitno na tabletu, Samsung ima malo veću bateriju, bolju kameru i noviju verziju Androida, ali lošiji ekran, TFT naspram IPS-a, također manje RAM-a i duplo manje interne memorije, a skuplji je. Po meni bolje T5, ali neka se i ostatak ekipe tu izjasni.

 

Moguće je da je Samsung stabilniji, iako je to moje sjećanje od prije par godina dok ostali proizvođači nisu bili na nivou dok danas mislim da nemreš baš pogriješiti ni sa drugima pa sam uzeo T5. Zasad je ok.

alen4430 pon 17.2.2020 16:25
Unimatrix 007 kaže...
pejak84 kaže...
e mene zanima, bas imam dvojbu izmedu njega t5 i samsung tab a, sm-t510.. pa koja bi bila preporuka?

Ovisi što ti je bitno na tabletu, Samsung ima malo veću bateriju, bolju kameru i noviju verziju Androida, ali lošiji ekran, TFT naspram IPS-a, također manje RAM-a i duplo manje interne memorije, a skuplji je. Po meni bolje T5, ali neka se i ostatak ekipe tu izjasni.

 

Moguće je da je Samsung stabilniji, iako je to moje sjećanje od prije par godina dok ostali proizvođači nisu bili na nivou dok danas mislim da nemreš baš pogriješiti ni sa drugima pa sam uzeo T5. Zasad je ok.

 Da, tu se slažem sa kolegom. Samsung ima nešto bolju kameru i veću bateriju (ako ti je to bitno).. Ako ćeš dugo čitati i raditi nešto na tabletu, onda bih ti svakako preporučio T5 s obzirom da će te i manje zamarati ekran prilikom dugotrajnog rada. Što se tiče software-a, danas su otprilike svi proizvođači slični, tako da niti sa Huaweijem niti sa Samsungom nećeš pogriješiti (nema nekakvih značajnijih razlika.. Moj glas također ide za T5

CrnaBitanga sri 19.2.2020 11:00
tajo1960 kaže...
CrnaBitanga kaže...
pejak84 kaže...
e mene zanima, bas imam dvojbu izmedu njega t5 i samsung tab a, sm-t510.. pa koja bi bila preporuka?

Ekvivalent tom Huaweiju ti je T590,00, kojem je cijena od 1700 kn na više. T510 je slabiji.

 

 T590 imam godinu dana, ovih se dana i brat sprema uzeti i sebi jedan. I da danas opet kupujem sebi, ne bih uopće razmišljao što drugo uzeti - opet T590. Odličan tablet!

 Reci molim te, da li ga se da rootat? Čisto da maknem reklame iz aplikacija.

CrnaBitanga sri 19.2.2020 11:43
tajo1960 kaže...
Ne znam, nisam to radio. Netko drugi tko možda je... ja ne znam. Sorry.
Probaj pitati kolegu viking software, on je mačak za to...

 Evo išao sam pogledat cijene, i danas je Huawei T5 10.1'' 3/32 wifi na 1250 kn, cca. Kupio Huawei.

CrnaBitanga sri 19.2.2020 12:17
tajo1960 kaže...
CrnaBitanga kaže...
tajo1960 kaže...
Ne znam, nisam to radio. Netko drugi tko možda je... ja ne znam. Sorry.
Probaj pitati kolegu viking software, on je mačak za to...

 Evo išao sam pogledat cijene, i danas je Huawei T5 10.1'' 3/32 wifi na 1250 kn, cca. Kupio Huawei.

Sjajno; čestitam. Isto odlična kupovina. I ja sam lane vagao, skoro uzeo Huawei, ali je u par sati poskupio, a na Samsung Amazon dao neki dobar popust koji se ne odbija i... 

Neka samo radi dobro i dugo 

Ovaj T5 3/32 1250 kn na e-kupi, a Samsung min 1800 kn. Računica je jasna!

CyberDemonVZ sri 4.3.2020 12:56

Pozdrav ljudi.

Zna netko nešto o tabletu Teclast P10HD?

https://www.gearbest.com/android-tablets/pp_009831390272.html

Izgleda da je trenutno najprodavaniji tablet na Gearbestu.

 

Po svemu izgleda odličan izbor za ispod 800 kn (s Priority line, navodno prolazi bez PDVa do nas).

10", 3/32GB, 4G, 6000mAh, AC WiFi, SD kartica, dvije kamere, GPS...

 

Jedino je procesor jako upitan.

Ali, ovaj lik ovdje igra CoD i PUBG na njemu... tak da....?

https://www.youtube.com/watch?v=WA0EnjN1JMY

Kaj velite?

 

EDIT: bila su još samo 5 komada, svi su nestali u roku od desetak minuta!

alen4430 sri 4.3.2020 23:26
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav ljudi.

Zna netko nešto o tabletu Teclast P10HD?

https://www.gearbest.com/android-tablets/pp_009831390272.html

Izgleda da je trenutno najprodavaniji tablet na Gearbestu.

 

Po svemu izgleda odličan izbor za ispod 800 kn (s Priority line, navodno prolazi bez PDVa do nas).

10", 3/32GB, 4G, 6000mAh, AC WiFi, SD kartica, dvije kamere, GPS...

 

Jedino je procesor jako upitan.

Ali, ovaj lik ovdje igra CoD i PUBG na njemu... tak da....?

https://www.youtube.com/watch?v=WA0EnjN1JMY

Kaj velite?

 

EDIT: bila su još samo 5 komada, svi su nestali u roku od desetak minuta!

 Da, procesor je dosta upitan. Koliko vidim po informacijama sa stranice, sadrži Cortex A55 jezgre, koje su baš srednji rang. Ne znam, nisam vidio nešto previše iskustva od korisnika, tako da ti ne mogu preporučiti. S obzirom da je cijena 800 kuna, kod nas teško da ćeš naći bolje (tj. nemoguće). S obzirom da 800 kuna nije baš prevelik iznos, možeš probati preko Gearbesta naručiti taj tablet. Samo provjeri još jednom da li je priority line stvarno bez carine i bez ikakvih dodatnih davanja.. Nadam se da sam bar djelomično pomogao.. Sretno

CyberDemonVZ čet 5.3.2020 11:39
azzie kaže...

Kako funkcionira postarina sa banggood , od kuda salju pakete ? Sta  nece nasi jos neku carinu ili pdv udarit na ovo ?

 Uveli su EU priority line (već neko vrijeme) s kojom dolazi do nas bez dodatnih troškova!

Kak, ne koju foru? Ne znam i nije me briga :D

 

Mnogo sam čitao o tome, i na kraju naručio drona za 400 USD... i stigao ravno do mene bez ikakvih dodatnih troškova 

 

EDIT:

Ako je netko zainteresiran, nema baš puno vremena za razmišljanje:

Promotion Sale From February 26 to March 12.

145 pcs left

 

EDIT 2:

Kod plaćanja PayPalom, prije nego kliknete Pay, obavezno odaberite promjenu plaćanja i nek ne bude u kunama nego u dolarima (onda vaša banka radi konverziju i ispadne vidno povoljnije!)

 

tajo1960 hvala još jednom :)

Endymon pon 23.3.2020 11:52

Pozdrav ljudi. Moze preporuka tableta do 1500kn?Stqri mi ima rodjendan, pa da me ne davi više i neka cita novine. 😋Znaci nesto pristojno. I sada neznam kakvo je stanje dostave. Posto je ovaj virus vani. Hvala

CyberDemonVZ pet 10.4.2020 08:10
CyberDemonVZ kaže...

Kod njih je na preorderu..

Ali čovječe, 700kn!

Ništa, idem naručiti pa da vidimo :D

 Evo, prošlo je malo više od mjesec dana. Jučer je stigao u Njemačku.

Vjerojatno još malo čekanja....

 

Edit: postije dvije verzije! S i HD.

Koliko vidim po svemu su iste, samo HD ima veću rezoluciju.

Ako vam treba za igre, uzmite manju rezoluciju, lakše će ih tablet iscrtavati.

Za sve ostalo vjerojatno bi HD verzija bila bolja. Ja sam uzeo HD.

Promotion sale je ipak bio reklamni trik, sad je skuplji 2-3 dolara...

Zelja pet 10.4.2020 11:08
tajo1960 kaže...
Zelja kaže...

Koliko vidim Samsung tableti su loši,problemi sa portom za punjenje gašenje,ne puni baterij uitd itd.

Ima li neko iskustva sa Zenpad 10,kakav je i valjal čemu.Ovde je oko 180 eura.

I imam opciju Huawei Mediapad 10,treba mi 10 inčni tablet makar fullHD rezolucije,2 Gige rama,i makar 32 gige prostora,pa vas molim šta od ovoga valja do 200 eur max:

https://www.univerzalno.com/proizvodi/tableti/

Samsung tableti su loši??? Kakav problem može biti sa USB-C portom kroz koji se puni, osim kod likova koji mehanički strgaju port (jer guraju i čupaju konektore ukoso, pa syebu... a ti takvi bi syebali port i na tenku)?

 di gledaj Sorina,non stop mu dolaze samsung galaxy tab na popravke sve verzije...

Erda čet 16.4.2020 12:09

Prelistao sam thread i kolko vidim best buy do cca 1800kn je Huawei Mediapad T5 10??

Prioritet mi je kvalitetan ekran jer će služiti uglavnom za surfanje i gledanje YT i filmova. Kamera mi nije bitna.

Samsung SM-T510 Galaxy Tab A 10.1 ima duplo manje memorije i rama i nešto bolju bateriju i noviji Androdi ali se bojim da će to sve štekati.

LENOVO Yoga Smart Tab ZA3V0038BG, 10.1" mi je malo preskup (razlika je 400kn) a nudi sve što i Huawei.

Imate li nekih drugih prijedloga?

Hvala!

CyberDemonVZ sub 18.4.2020 11:28

 Evo, stigao je jučer. 

Nakon mjesec i pol od narudžbe :/

 

Nema PDV-a. Stiže (prepakiran, iz Kine) GLS-om iz Belgije.

Zapakirano u one debele mjehure složene kao vanjska kutija.

 

Izgleda iznenađujuće dobro za "kineza".

Ekran odličan, procesor za neki no-name je iznenađujuće brz. 

Od igra isprobana neka kopija Minecrafta (Block Craft 3D) i hrpa puzzle i platformera.

Sve radi bolje od očekivanja. Postoji i verzija s manjom rezolucijom, P10S, ona bi vjerojatno bila dobra i za prave 3D pucačine.

 

Od programa isprobani video playeri, youtube, mrežni browser. Sve radi kak spada.

 

Ima dvije kamere. obje su srednja žalost za današnje standarde. Dobre za video chat, koliko vidim kod snimanja videa.

Nisam isprobao ni jedan Video chat program, sve koje pokušam snimiti trebaju imati umentnutu SIM karticu (Duo, Viber, Whatsapp...), a nemam ni jednu viška.

 

WiFi jako dobro hvata. Tamo gdje je na mom mobitelu jedna crtica, ovaj ima 3 i bez problema prikazuje HD film preko mreže s mog kompa. (P.S. da pohvalim mobilni VLC player, genijalan je).

 

Mana koju sam pronašao (uz kamere) je da se u noći vidi light bleed na crnoj pozadini u donjem lijevom uglu. Vjerojatno se razlikuje od tableta do tableta.

 

Prezadovoljan s kupovinom!

Bolji od mog trenutnog mobitela 

 

Za 700kn preporuka. Ogroman minus je da ćete vjerojatno jako dugo čekati za dostavu, pogotovo sad za vrijeme pandemijie... vidi dolje:

 

EDIT: Uveli su CZ (češko) skladište na gornji link!! 

Zelja sub 9.5.2020 16:33

Moj tablet je danas riknuo.
Može neko da mi preporuči šta od ovoga valja,cijene su u BAM,budžet do 300 eur max,mada ne bih više od 200 eura dao...
Potrebno mi je da ima slot za mem.karticu,da ima dobru vidljivost vani.Koristio bih ga za čitanje knjiga tako da performanse nisu tako bitne već kvalitet prikaza (boje).
Sad ne znam jel bolje da ima TFT ekran ili IPS.
I naravno baterija većeg kapaciteta bolje je.
evo ponude:
https://www.univerzalno.com/proizvodi/tableti/?orderby=price-desc
iPad znači otpada jer nema slot za mem.karticu.

Može i nešto iz Links.hr ili HGShop.

Zelja sub 9.5.2020 16:42
Unimatrix 007 kaže...

Evo i mene s dojmovima o Huawei MediaPad T5 10 WiFi koji je sad još mrvu jeftiniji, trenutno 1601 kn u Alzashopu. Evo specke ukratko:

Tablet - display: 10,1" 1920 × 1200 IPS, Huawei HiSilicon Kirin octa-core 2,36 GHz, RAM: 4GB, internal memory: 64GB + memory card up to 256GB, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, webcamera 5Mpx+ 2Mpx, battery life up to 7hr(s), weight: 460, microUSB, Android 8.0 Oreo

 

Sam rad na tabletu je veoma gladak, nikakva trzanja zasad, ekran je odličan, inače patim na čistoću prikaza zbog dpi/ppi i mogu reći da je ova rezolucija na 10.1 inča taman da sve izgleda kristalno čisto čak i kad je tablet pred licem, a dvoumio sam se da li bi 10.1 bilo previše naspram 8" za ovu rezoluciju. Osvjetljenje ekrana čak i prejako za korištenje na 100% što mi je plus jer od viška glava ne boli. Bateriju još nisam full silovao da vidim koliko drži, ali nakon 3 sata neprekidnog korištenja, instaliranja aplikacija i igri, svjetline na cca 85%, isprobavanja igre itd, otišlo je 20% baterije. Zasad sam zadovoljan. 

Od igri sam zasad isprobao samo Hearthstone, ostalo me ne zanima i radi glatko u 9/10 slučajeva, tu i tamo postoje mikro trzaji kod animacije karti ili brzih poteza, ali stvarno mikro trzaj, većini neće smetati, neki možda nit ne primjete, ali ja sam naviknut na 120 Hz monitor pa ovo malo bode. 

Jedini minus koji sigurno mogu navesti je kamera koja je jednostavno loša, iako nisam ni očekivao neku dobru kameru na tabletu, nit mi je to bitno.

To bi bilo to, ako nekog još nešto zanima ili mu mogu isprobati, javite tu u temi. Zasad mogu reći da se svakako isplati za te novce i ne žalim što nisam potegnuo preko 2-2.5k kn za jače tablete.

 kakva je vidljivost ekrana vani?Koliko baterija drži,koliki je screen on time?Mislio sam kupiti ovaj ali pozicija zvučnika na dnu mi je katastorfalna...ali nekako bi preko toga i prešao..bitnija mi je vidljivost vani dal se slika vidi vani?

gocc01 pet 22.5.2020 12:19

Uzeo sam na Tcom Galaxy S20+ 5g i dobio tablet Galaxy Tab S5e. Mislio sam da je to neki jad od tableta kak obično daju al kad sam vidio specke jbt to je stroj. 

 

Stroj koji mi ne treba ali bih uzeo ipak nešto ali bar duplo ili troduplo jeftinije (ovaj je 2500kn na Njuškalu) i približnih specifikacija.

 

Ima li koji od starijih Tabova ili noviji Huawei da se isplati piknut?