Tableti

Koji tablet da uzmem?

DangerouS pon 13.1.2020 22:11
1samek kaže...
Jel ima netko sa Galaxy Tab S4? Trebao bih iskustva iz prve ruke, trajanje baterije, gaming, Netflix itd.
S5e je podosta slabiji u smislu procesora no solidan za svakodne upotrebu, Tab S6 debelo preskup pa mi je stariji model S4 došao kao prvi odabir.
Uglavnom, ako netko ima iskustva molim da podijeli :-)

 Iskreno, ne vidim neke prednosti S4 osim očigledne a to je S Pen. Doduše, ne vidim neku funkciju same olovke ako ti neće služiti za posao i rad u proračunskim tablicama ili Wordu i slično...

 

Svakako tu je i Snapdragon 835 koji će poslužiti u gamingu više nego 670 na S5e, ali opet je to subjektivno da li ćeš igrati igre koje će iscrpiti snagu 835.

 

Sve ostalo je identično praktički, S5e je ipak malo kompaktniji i tanji. Ne znam iskreno ja bih S5e jer ne vidim osobno za sebe prednosti u usporedbi sa S4 osim tog procesora. S5e mozes naletiti cca 2700-2800 na akciji dok S4 nisam vidio ispod 3500. 

TKScump pet 17.1.2020 16:45

Preporuka za tablet za neku softcore kućnu upotrebu, surfanje, bilješke/dnevni raspored, youtube, clash of clans/clash royale i tjt.. Nemora bit neki najjeftini škart al da nije ekstremno skup

 

Hvala

Dan1234567890 sri 22.1.2020 11:39
Azmo kaže...

Ja imam obratno pitanje. Kako da se riješim starog pokvarenog tableta? Gdje da ga "ekološki" bacim?

 sve trgovine koje prodaju elektroničku robu, prihvaćaju elektronički otpad. Npr. ja svoje takve stvari (tablete, stare mobitele i sl.) nosim u "elipso" dućan, koji mi je najbliži...

RuskeGTT čet 23.1.2020 19:12

preporuka android tableta za osobu 60+ sa uvjetima:

- najmanje 10"
- do 1500kn +/-
- da nije neka cang slang marka i da se moze kupiti uzivo, u nasim renomiranim ducanima (SD, elipso, links...), dakle ne online

- sto veca baterija, posto se koristi cca 10h SoT na dan

- koristi se 90% youtube i ostalo google. igre nikako
- nebitno 2 ili 3 gb rama, a prostor jos manje bitan"(jer svaka instalacija programa KRCA memoriju" (ta izreka vrijedi i dan danas, kao i pred 20-25g kad cu PC-jevi imali mozda 1gb prostora, ako ne i manje)

hvala

alen4430 uto 4.2.2020 16:46
RuskeGTT kaže...

preporuka android tableta za osobu 60+ sa uvjetima:

- najmanje 10"
- do 1500kn +/-
- da nije neka cang slang marka i da se moze kupiti uzivo, u nasim renomiranim ducanima (SD, elipso, links...), dakle ne online

- sto veca baterija, posto se koristi cca 10h SoT na dan

- koristi se 90% youtube i ostalo google. igre nikako
- nebitno 2 ili 3 gb rama, a prostor jos manje bitan"(jer svaka instalacija programa KRCA memoriju" (ta izreka vrijedi i dan danas, kao i pred 20-25g kad cu PC-jevi imali mozda 1gb prostora, ako ne i manje)

hvala

 Evo neki od tableta koji ulaze u cjenovni rang..

Galaxy Tab A101- USB type C, TFT ekran, 10'' prema želji te ovisno o verziji, 2GB ili 3GB RAM memorije. Prednsot je ta što se može prostor može proširiti sa microSDXC karticama.. Jedini nedostatak je što se kupuje online, ima li neki razlog zašto izbjegavaš online kupnju? Imaš jednaka prava što se tiče garancije, uredno se dobije jamstveni list i garancija, a ukoliko nisi zadovoljan u roku 14 dana imaš pravo povrata..

 

Acer B3-A50-2GB RAM memorije, 32 GB interne, nešto slabiji Mediatek procesor, ali i dalje vjerojatno dovoljno jak za sve potrebe navedene osobe...

 

Cjenovni rang je dosta ograničavajući faktor u ovom slučaju, tako da izbor nije prevelik. Skoro svi uređaji koji su u ovom rangu imaju slabije ekrane, prosječnu bateriju, srednje jake čipsete, tako da za bilo koji da se odlučiš, nećeš pogriješiti.. Razlika između svakog je u nijansama..

alen4430 uto 4.2.2020 16:57
TKScump kaže...

Preporuka za tablet za neku softcore kućnu upotrebu, surfanje, bilješke/dnevni raspored, youtube, clash of clans/clash royale i tjt.. Nemora bit neki najjeftini škart al da nije ekstremno skup

 

Hvala

 Ako treba nešto najobičnije, onda Lenovo Tab 4.. HD rezolucija, solidna baterija, za kućnu upotrebu, s obzirom da ne treba ništa previše zahtjevno, dobar odabir..

Huawei T5-jači procesor, više RAM memorije, bolji ekran, bolja baterija, ako nije velika razlika u cijeni, puno bolji odabir..

Najbolje pogledati što će se raditi većinu vremena na tabletu, ako je potreban veći ekran, neka se ide na Huawei, ako je potrebno nešto za surfanje, ništa zahtjevno i slično, onda je i Lenovo dobar odabir..

Glixxs kaže...

Pozdrav,moze preporuka koji tablet od 1000 do 1400 kn?

Kao i za kolegu iznad, ovaj Huawei T5 je dobar odabir. 2/3GB RAM memorije, ovisno o trgovini, full HD ekran, 10'', omjer ekrana 16:10 (bolje za gledanje filmova), jak procesor.. 

Unimatrix 007 kaže...

Gledam sad malo što ima u rangu boljih, ali ne preskupih tableta, kao neki best buy i u HR ne nalazim ništa bolje od ovog po toj cijeni, cca 1770 kn. https://www.alzashop.com/huawei-mediapad-t5-10-wifi-black-d5638880.htm 

Ima li išta bolje za tu lovu što mi je možda promaklo?

 Koliko vidim, u Alzashopu je navedena ta cijena od 250€, kod nas je u jednoj trgovini te cijena iznosi 2100 kn. Dobar deal, provjeri na drugim temama na forumu kakva su iskustva kupovine sa Alzashopa. Mislim da imaš posebnu temu

Unimatrix 007 sri 5.2.2020 00:04
alen4430

 Koliko vidim, u Alzashopu je navedena ta cijena od 250€, kod nas je u jednoj trgovini te cijena iznosi 2100 kn. Dobar deal, provjeri na drugim temama na forumu kakva su iskustva kupovine sa Alzashopa. Mislim da imaš posebnu temu

 Predugo odgađam već kupnju i uzeo sam na kraju taj iz Alzashopa. Sa njima već imam dobra iskustva tako da u trgovinu ne sumnjam. Cijena tableta sa apliciranim porezom je 1770 kn, a za te novce nisam naišao na išta bolje. Uglavnom, javim dojmove kad stigne, ukoliko nekog zanima. LP

alen4430 sri 5.2.2020 11:20
CrnaBitanga kaže...

Pozdrav

 

koji od ova dva?

 

Huawei Mediapad T5 3/32 ili Samsung T590 3/32? 

 Koja je namjena? Da li je bitna velika baterija? Ukoliko je baterija presudna karakteristika, onda svakako Samsung..

S obzirom na to da Samsung ima i usb tip C i brzo punjenje, bolji je odabir. Ostalo je sve vrlo slično, procesori su slični, kamera, ekrani, nema neke razlike..

CrnaBitanga sri 5.2.2020 11:50
alen4430 kaže...
CrnaBitanga kaže...

Pozdrav

 

koji od ova dva?

 

Huawei Mediapad T5 3/32 ili Samsung T590 3/32? 

 Koja je namjena? Da li je bitna velika baterija? Ukoliko je baterija presudna karakteristika, onda svakako Samsung..

S obzirom na to da Samsung ima i usb tip C i brzo punjenje, bolji je odabir. Ostalo je sve vrlo slično, procesori su slični, kamera, ekrani, nema neke razlike..

Kućna upotreba, YT, surfanje. Nikakve igre. Nisam ''outdoorzi'' tip pa je utičnica uvijek u blizini, baterija nije baš presudna ali ne škodi da ima daha.

Huaweiju naginjem radi jačeg procesora, Samsungu radi verzije Androida. Huawei sigurno više neće dobiti nadogradnju, Samsung vjerojatno bude.

Da li možda znaš, ima li ikoji laminirani ekran??

alen4430 sri 5.2.2020 13:13
CrnaBitanga kaže...
alen4430 kaže...
CrnaBitanga kaže...

Pozdrav

 

koji od ova dva?

 

Huawei Mediapad T5 3/32 ili Samsung T590 3/32? 

 Koja je namjena? Da li je bitna velika baterija? Ukoliko je baterija presudna karakteristika, onda svakako Samsung..

S obzirom na to da Samsung ima i usb tip C i brzo punjenje, bolji je odabir. Ostalo je sve vrlo slično, procesori su slični, kamera, ekrani, nema neke razlike..

Kućna upotreba, YT, surfanje. Nikakve igre. Nisam ''outdoorzi'' tip pa je utičnica uvijek u blizini, baterija nije baš presudna ali ne škodi da ima daha.

Huaweiju naginjem radi jačeg procesora, Samsungu radi verzije Androida. Huawei sigurno više neće dobiti nadogradnju, Samsung vjerojatno bude.

Da li možda znaš, ima li ikoji laminirani ekran??

 Nisam 100% siguran koji od njih ima laminirani ekran.. Da, Huawei ima nešto jači procesor, a kod Samsunga je prednost verzija Androida, veća baterija i vrlo vjerojatno mogućnost još nekakvih nadogradnji u budućnosti. Osobno bih preporučio da pogledaš na Nabavi gdje su navedeni tableti dostupni, pa da direktno sa trgovinom provjeriš točne informacije o ekranu. Oni vrlo vjerojatno znaju točno ili te bar mogu uputiti za dodatne informacije

alen4430 sri 5.2.2020 13:16
Unimatrix 007 kaže...
alen4430

 Koliko vidim, u Alzashopu je navedena ta cijena od 250€, kod nas je u jednoj trgovini te cijena iznosi 2100 kn. Dobar deal, provjeri na drugim temama na forumu kakva su iskustva kupovine sa Alzashopa. Mislim da imaš posebnu temu

 Predugo odgađam već kupnju i uzeo sam na kraju taj iz Alzashopa. Sa njima već imam dobra iskustva tako da u trgovinu ne sumnjam. Cijena tableta sa apliciranim porezom je 1770 kn, a za te novce nisam naišao na išta bolje. Uglavnom, javim dojmove kad stigne, ukoliko nekog zanima. LP

 Htio sam višestruko citirati, ali tvoj komentar je na jednoj strani, a od kolege iznad na drugoj.. Ah taj Bug forum i mogućnosti uređivanja..

Uglavnom, svakako se javi ovdje kako bi pomogao i drugim forumašima prilikom odabira..

RuskeGTT sub 8.2.2020 14:04
alen4430 kaže...
RuskeGTT kaže...

preporuka android tableta za osobu 60+ sa uvjetima:

- najmanje 10"
- do 1500kn +/-
- da nije neka cang slang marka i da se moze kupiti uzivo, u nasim renomiranim ducanima (SD, elipso, links...), dakle ne online

- sto veca baterija, posto se koristi cca 10h SoT na dan

- koristi se 90% youtube i ostalo google. igre nikako
- nebitno 2 ili 3 gb rama, a prostor jos manje bitan"(jer svaka instalacija programa KRCA memoriju" (ta izreka vrijedi i dan danas, kao i pred 20-25g kad cu PC-jevi imali mozda 1gb prostora, ako ne i manje)

hvala

 Evo neki od tableta koji ulaze u cjenovni rang..

Galaxy Tab A101- USB type C, TFT ekran, 10'' prema želji te ovisno o verziji, 2GB ili 3GB RAM memorije. Prednsot je ta što se može prostor može proširiti sa microSDXC karticama.. Jedini nedostatak je što se kupuje online, ima li neki razlog zašto izbjegavaš online kupnju? Imaš jednaka prava što se tiče garancije, uredno se dobije jamstveni list i garancija, a ukoliko nisi zadovoljan u roku 14 dana imaš pravo povrata..

 

Acer B3-A50-2GB RAM memorije, 32 GB interne, nešto slabiji Mediatek procesor, ali i dalje vjerojatno dovoljno jak za sve potrebe navedene osobe...

 

Cjenovni rang je dosta ograničavajući faktor u ovom slučaju, tako da izbor nije prevelik. Skoro svi uređaji koji su u ovom rangu imaju slabije ekrane, prosječnu bateriju, srednje jake čipsete, tako da za bilo koji da se odlučiš, nećeš pogriješiti.. Razlika između svakog je u nijansama..

 mislim da je moja zadnja crtica dovoljno objasnjenje mentaliteta osobe koja ce koristiti tablet...ugl, sve samo tradicionalno...ne kupujem ja, ne kupuje se za mene ili neku mladu osobu, tako da najvj ce ovaj samsung biti i predobar haha...a i mislim da vec je kupljen, moram provjeriti koji

ekran je nebitan, baterija da je prosjecna isto ok, ionako ce se koristiti iskljucivo po doma, cipset isto skroz svejedno...

hvala!

alen4430 ned 9.2.2020 01:45
RuskeGTT kaže...
alen4430 kaže...
RuskeGTT kaže...

preporuka android tableta za osobu 60+ sa uvjetima:

 mislim da je moja zadnja crtica dovoljno objasnjenje mentaliteta osobe koja ce koristiti tablet...ugl, sve samo tradicionalno...ne kupujem ja, ne kupuje se za mene ili neku mladu osobu, tako da najvj ce ovaj samsung biti i predobar haha...a i mislim da vec je kupljen, moram provjeriti koji

ekran je nebitan, baterija da je prosjecna isto ok, ionako ce se koristiti iskljucivo po doma, cipset isto skroz svejedno...

hvala!

 Da, mislim da će u tom slučaju najbolji biti Samsung.. Kako si i naveo, korištenje isključivo po doma, bez ikakvih zahtjevnih radnji..

alen4430 ned 9.2.2020 12:02

 Pozdrav.. Koliko vidim, kod nas je nemoguće nabaviti ovaj tablet, pogotovo ovaj model koji je zaključan na američki AT&T. Koja bi bila namjena tableta, koji je budžet s kojim raspolažeš.. Javi se pa da pronađemo nešto dobavljivo u Hrvatskoj, ili bar na području EU (Amazon i ostale trgovine)

Wizards ned 9.2.2020 13:14
alen4430 kaže...

 Pozdrav.. Koliko vidim, kod nas je nemoguće nabaviti ovaj tablet, pogotovo ovaj model koji je zaključan na američki AT&T. Koja bi bila namjena tableta, koji je budžet s kojim raspolažeš.. Javi se pa da pronađemo nešto dobavljivo u Hrvatskoj, ili bar na području EU (Amazon i ostale trgovine)

 Ma gleda sam i ja na Amazonu i eBayu i naša sam samo jedan jedini primjerak nema dostave za hr plus, sigurno bi me odrapila carina pošto je iz amerike pa opet bi dobio onaj njihov usrani strujni adapter bez mogućnosti EU struje.Buđet bi bio oko 1200 $ ne više ili tu negdi ( i da se može  iz EU povuć i nabavit), namjena bi bila multimedija i baš bi ovu Android mrcinu  nabavlja.

Vidim da se puno lakše da nabavit ona prva verzija Viewa1 od 18,3 incha al taj malo slabiji po speckama i zapeo je na lolipopu i nemere dalje od tog jedina mu je prednost što je duplo povoljniji a dvojka je na Androidu 8 oreo s mogućnošću nadogradnje.

alen4430 ned 9.2.2020 20:22
Wizards kaže...

Evo jednog na Ebayu iz engleske košta ko suvo zlato  

Traže za njeg 1200GBP (UK FUNTI) to je oko 1500 američkih $.

Bolje da malo ne žurim još, možda to bude negdje povoljnije.

 A i koliko vidim, nije mu definirano da šalje za Hrvatsku, tako da je i to nedostatak..

Što se tiče nečeg kod nas, stvarno osim Lenovo Yoga laptopa/tableta nema ništa dostupno.. Ovo je baš tip tableta koji ima veliki ekran, a kod nas takvih tableta nažalost nema. Jedino što ulazi u taj rang je kako sam i prije naveo Lenovo Yoga, Apple iPad (ma da ni on nije po veličini niti usporediv), ili Microsoft Surface..

Wizards ned 9.2.2020 20:39
alen4430 kaže...
Wizards kaže...

Evo jednog na Ebayu iz engleske košta ko suvo zlato  

Traže za njeg 1200GBP (UK FUNTI) to je oko 1500 američkih $.

Bolje da malo ne žurim još, možda to bude negdje povoljnije.

 A i koliko vidim, nije mu definirano da šalje za Hrvatsku, tako da je i to nedostatak..

Što se tiče nečeg kod nas, stvarno osim Lenovo Yoga laptopa/tableta nema ništa dostupno.. Ovo je baš tip tableta koji ima veliki ekran, a kod nas takvih tableta nažalost nema. Jedino što ulazi u taj rang je kako sam i prije naveo Lenovo Yoga, Apple iPad (ma da ni on nije po veličini niti usporediv), ili Microsoft Surface..

 Ma nije problem što on ne šalje službeno ovako kako piše u oglasu.

To se da sredit u izravnom kontaktu sa prodavačem dok on izračuna tj. sazna koliko mu još moram nadoplatit za dostavu ovamo.

Al cijena me do daljnjeg odbija, kažem prvi model samsung viewa sa još većim ekranom 18,3" da se nabavit za oko 400-700$ prosjek 500$.

Ovo je ipak preskupo u nas bi došao ovaj view 2 sa svim nametima preko 12000 kn ili možda čak 15K.

Čekat ćemo još, nije priša.

MUĆAK pon 10.2.2020 11:51

Samsung galaxy S6 T865 LTE 

ima li ga netko i preporuke za ili protiv.

Trenutno koristim

 Galaxy Tab A 10.1 2016 T580 WIFI

Dakle interesira me kvaliteta zaslona za IPTV,You tube,stream ,odziv displaya, kvaliteta 4 zvučnika i trajanje baterije .
I dali je sa njim moguć upotreba telefona .
alen4430 pon 10.2.2020 16:41
MUĆAK kaže...

Samsung galaxy S6 T865 LTE 

ima li ga netko i preporuke za ili protiv.

Trenutno koristim

 Galaxy Tab A 10.1 2016 T580 WIFI

Dakle interesira me kvaliteta zaslona za IPTV,You tube,stream ,odziv displaya, kvaliteta 4 zvučnika i trajanje baterije .
I dali je sa njim moguć upotreba telefona .

S ovim modelom koji si naveo, moguća je. Tablet ima utor za nano SIM karticu, tako da se može preko njega razgovarati (ako pod to spada upotreba telefona), nisi točno definirao. Display i kvaliteta su jako dobri, super AMOLED ekran, dobar prikaz crne boje, mislim da po tom pitanju ne bi trebalo biti loše.. Jak čipset.. Što se tiče trajanja baterije, to je dosta subjektivno i direktno ovisi o namjeni za koju ćeš koristiti tablet.. Nije isto da li samo čitaš 4-5 sati neki dokument, ili uređuješ nešto, ili koristiš nekakve zahtjevne aplikacije..

 

Wizards -kako ti se čini ovaj model? @S6 (2019, Wi-Fi/LTE model)

Wizards pon 10.2.2020 17:10

 

Wizards -kako ti se čini ovaj model? @S6 (2019, Wi-Fi/LTE model)

 Mal ekran ali to je strojčina samo takva za poželjet.

Ja imam već iPad pro 1st.generation 12,9" platio ga prek njuške oko 3K

Treba mi veliki android zbog nekih piratskih softvera što nemogu preko ovog usranog iOS-a.

ako nebude onaj view možda uzmem povoljnije negdi na njuškalu note pro 12,2" od samsunga, imaju oni još jedan model od 12".

Možda će mi to bit pametnije.

Roman007 uto 11.2.2020 12:44
MUĆAK kaže...

Samsung galaxy S6 T865 LTE 

ima li ga netko i preporuke za ili protiv.

Trenutno koristim

 Galaxy Tab A 10.1 2016 T580 WIFI

Dakle interesira me kvaliteta zaslona za IPTV,You tube,stream ,odziv displaya, kvaliteta 4 zvučnika i trajanje baterije .
I dali je sa njim moguć upotreba telefona .

Koristim TAB S6 nekih mjesec i pola... što se tiče ekrana to je odlično, zvučnici su me iznenadili koliko su glasni i čist zvuk. 

Što se baterije tiče većinom gledam netflix offline i downloadane filmove jer se trenutno nalazim vani pa mi se ne isplati 4g, i tu otprlike izvučem kroz 4 dana nekih 8 sati SOT-a. Na wifiju otprilike 10% na sat pada ukoliko se gleda youtube ili netflix.

Kao manu mu za sada vidim čitač otiska koji malo čudno radi ponekad.

 

 

 

 

myroman uto 11.2.2020 13:30

Ja tražim neki tablet sa mogućnošću crtanja sa stylusom (s pen i sl.). Za curicu koja obožava crtati na tabletu, trenutno samo s prstom. :)

Naišao sam na model Galaxy Tab 8.0 S-pen ali ga nema nigdje u ponudi, dakle nula.

Vidim da se kod nas dosta koristi Galaxy Tab S3 koji ima s-pen.

Ima li još koji model a da je dobar za crtanje a da ne probija plafon od 2.000 kn?