Tableti

Koji tablet da uzmem?

Tino_TA pet 13.9.2019 15:48
CrnaBitanga kaže...
Tino_TA kaže...

Za S5E: Navedena cijena očito više ne važi. Inaće, to je verzija 4/64gb. Kada se već kupuje ne baš tako jeftin tablet, onda bolje dati malo više novca i kupiti 6/128 gb kojeg u Hrvatskoj nema u ponudi.

Kak ne važi, imam 3/32 u košarici, spremno za kupnju?

Pitam što znači taj Multilanguage u odnosu na Global ROM.

 Za S5e - Samsung Galaxy S5e. To se odnosilo na prethodni post.

Što se tiče tvog tableta, s obzirom na cijenu i kvalitetu, sve je ok. Jedina zamjerka je, to je ekran 8 incha. Ako ti odgovara, zašto ne.

Za ovaj tablet ne postoji Global ROM. Orginalni tablet tvornički dolazi s kineskim ROMom u kojem nema Google Play. Netko je (tko???) stavio Custom Rom koji podržava Google Play i dodan je Multilanguage (među ostalim i hrvatski jezik). Ništa ne piše o tom Custom Rom-u. Vjerojatno je da neće biti novih ažuriranja za android sistem. Znači, ostat će na Android 8. Ali, nema veze, neka te to ne smeta, to je tako kod svih tih jeftinih tableta.

Ghost777 sri 25.9.2019 10:00

Ako ima itko pametnu dat za sljedecu nedoumicu rado bih ih razmotrio.

 

Treba mi tablet + cover-tipkovnica koji ce sluziti kao laptop. Znaci primarno je pisanje mailova, word/google docs, chrome s puno tabova, skype, pdf i da sve to radi fluidno. Velicina tableta oko 10" (9.5, 9.7, 10.1, 10.5 sve to je ok). 

Vazno je da tablet radi kako treba jer ako dodje do problema osoba koja ce ga koristiti nije bas tech savvy zbog toga sam skeptican oko Mi Pad-a (iako mislim da je odlican uredaj). Osoba primarno korsiti Mi A2 za sve porebe i iphone SE samo za pozive, poruke. S time na umu upoznata je s oba ekosustava ali se primarno sluzi androidom i popratnim aplikacijama. Cijena bi bila 300-400 € (2000-3000 kn)  po mogućnosti s tipkovnicom ali ne mora. Ponudio sam svoje kandidate, ako ima netko neki dodat neka slobodno predlozi.     

 

neznalica90 sri 2.10.2019 19:39

pozdrav ekipa,

 

prijateljici treba tablet koji bi sluzio kao alat tj. ona je gitaristica pa trazi nesto 12+ inca s cega ce citat note dok sviraju koncerte te da joj sluzi za obradivanje glazbe on the fly s programima tipa garage band itd.

 

ja sam vise u pc hardveru i tablete ne pratim uopce pa ako ima netko da prati trziste bio bih zahvalan na savjetu.

 

ona je dosad gledala one lenovo yoge, surface pro itd.

 

budget je oko 5000 do 5500 kuna.

ZgGost pon 7.10.2019 10:39

Pozdrav, trebao bi prijedlog - preporuku za tablet do nekih 1500kn, može i rabljeni, koji bi bio najbolji za gledanje filmova...dosadno na poslu pa trebam nešto "raditi"

Uglavno na što da obratim pažnju i što da gledam, nisam nikad posjedovao tablet tak da je to za mene totalna nepoznanica

Rondo9 pon 14.10.2019 11:24

Pozdrav trebao bi mi oko 1500kuna TABLET za gledanje filmova , internet i YouTube i ako moze neka igrica tipa pubg ako nemoze igra nema veze .

Bitno da je 10 inča i da je rezolucija 1920 x 1280 ako se ne varam . Hvala 

peksimo99 uto 15.10.2019 02:27

Ljudi. zna li netko jel postoji koji tablet 8-10˝, a da je donekle vodo-nepropusan?

 

Treba mi nešto oko 2000+ kn za gledanje yubi-to i čitanje. Ako nema, postoji li neki mob s ovećim ekranom koji je onako isto ~ otporan?

 

tommy2103 uto 22.10.2019 10:38

Pozdrav ljudi,

Bestbuy tablet do 700,800kn

Veličina ekrana nije previše bitna, samo da glatko radi bez štekanja.

Korištenje za youtube, listanje kataloga i slično.

Neznam opće što gledati, predugo ne pratim novosti 🤪

Hvala unaprijed 😊

nemampojma sub 2.11.2019 22:02

OMG  nisu normalni...

 

Dva dana sam gledala i uspoređivala, već sam mislila uzeti neki Lenovo ali ipak je baterija u Samsungu prevagnula a bome

i taj dodatni popust na ekupi.hr.

 

Treba prvo sve provjeriti jer ima svakakvih 'akcija' 

CrnaBitanga pet 15.11.2019 12:00
tajo1960 kaže...
unky kaže...

Hvala na preporuci!

Ma kolega, nije greda preporučiti, ali zbilja nisi naveo nikakve "posebne" uvjete.

 

Pročitaj kako su ljudi zadovoljni Samsung T590A 10.5 tabletom, pa vidi da li je isplativo uložiti još malo love i počastiti se navedenim (uređaj je sjajan, potpisujem i sam).

Bok!

imaš li 2 ili 3 GB verziju?

CrnaBitanga pet 15.11.2019 21:06
tajo1960 kaže...
CrnaBitanga kaže...
tajo1960 kaže...

 

Pročitaj kako su ljudi zadovoljni Samsung T590A 10.5 tabletom,

Bok!

imaš li 2 ili 3 GB verziju?

3

 Sad je oko 1800 kn, pričekat ću malo da krenu popusti. Kako si zadovoljan fluidnošću, da li si možda probao kakav alternativni launcher?

hrka11 uto 19.11.2019 09:23
unky kaže...

SAMSUNG Galaxy Tab A 10.1 T510 sta je sa ovim tabletom?

Znaci surfanje po njuskalu youtube i brawl stars za to bi se odprilike koristio?

1000kn je maks koliko imam

hvala

Mene takodjer zanima nesto do 1200kn,za dijete 10g,youtube vjerovatno najvise?

 

Gdje si ovaj nasao do 1000kn?

ficosime uto 26.11.2019 11:44

Nisam siguran je li ovo baš tema za to, no ne škodi pitat

 

Trebam neki grafički tablet (za crtanje), do par stotina kuna. Ništa profesionalno, tu i tamo za iscrtati neke stvari u kartografskim programima.

Unimatrix 007 uto 26.11.2019 13:09
ficosime kaže...

Nisam siguran je li ovo baš tema za to, no ne škodi pitat

 

Trebam neki grafički tablet (za crtanje), do par stotina kuna. Ništa profesionalno, tu i tamo za iscrtati neke stvari u kartografskim programima.

 Generalno gledano, čim netko traži grafički tablet kao ti, svi ga upućuju na Wacom-e kao najbolji izbor, pa eto, pronađi koji ti odgovara po cijeni i mogućnostima. https://www.nabava.net/graficki-tableti?q=wacom

marink0 sri 4.12.2019 12:34

Bok,

 

Trazim android tablet za crtanje + surfanje i filmovi. SIM kartica obavezna.

10 incha minimalno

3GB+ memorija

32GB+ storage (planiram karticu kupiti pa mi nije bitno da ima puno mjesta)

Do 2000 kn.

Inace Samsung Galaxy S4 i S6 mi se svidjaju, ali su mi prekupi.

Pa gledam Galaxy Tab A. Znam da je losiji od gore navedena dva, ali za pocetk bi mi biti dobar.

iPadovi su super, ali puno prekupi.. pogotovo jer se olovka kupuje posebno...

 

No problem mi je sta ne mogu naci tab A sa olovkom u ponudi u nasim ducanima / njuskalu?

Jesu li ti modeli nekak drugacije oznaceni?

 

primjer:

https://www.ekupi.hr/Samsung-Galaxy-Tab-A-T595-black-105LTE-32GB-tablet-1348579.aspx

Da li on ima olovku ili ne? Taj je sada 2500, al ak bude neki popust uzeo bih ga.. (ak ima olovku)

 

Da li mi je budjet premali za ovo sta ocekujem?

 

 

 

Tino_TA sri 11.12.2019 19:11

Za apple ti ne mogu ništa reći, već samo kao korisnik Samsunga S5e T720N.

Model S6 sa cijenom 5500 kn je debelo precijenjen u odnosu na klasu niže S5e. Razlika je samo što u S6 imaš olovku. I to je to, ostalo su marketinške gluposti.

S5e (6gb, 128gb) - na njemačkom ebay-u iznosi 420€ (3,125 kn) sa poštarinom.

1samek uto 24.12.2019 13:30

Jel ima netko sa Galaxy Tab S4? Trebao bih iskustva iz prve ruke, trajanje baterije, gaming, Netflix itd.
S5e je podosta slabiji u smislu procesora no solidan za svakodne upotrebu, Tab S6 debelo preskup pa mi je stariji model S4 došao kao prvi odabir.
Uglavnom, ako netko ima iskustva molim da podijeli :-)