Tableti

Koji tablet da uzmem?

Čitatelj pon 19.8.2019 13:53

Jel postoji tabled od 10 do 14", a da ima DVB-T i integriranu antenu (makar na razvlacenje)?

 

Ili bar preporuka tableta + nekakav DVB-T adapter za njega. Tablet isto tako od 10 do 14".

Cjena okvirno nije bitna, ali nema smisla da kosta vise od 500€.

MasterG pon 19.8.2019 13:59
Čitatelj kaže...

Jel postoji tabled od 10 do 14", a da ima DVB-T i integriranu antenu (makar na razvlacenje)?

 

Ili bar preporuka tableta + nekakav DVB-T adapter za njega. Tablet isto tako od 10 do 14".

Cjena okvirno nije bitna, ali nema smisla da kosta vise od 500€.

 tipa ovo?

Čitatelj pon 19.8.2019 14:08

Da, to je OK sa USB-B OTG tabletima, makar bi radije da je "integrirano" (ako je moguce) u tablet,

jer ovako ne mogu i gledati i puniti u isto vrijeme.

 

To mi je kad sam na brdu ili na moru, pa pristekam na solarni battery pack,

da pogledam pokoji put malo sport ili nesto prije spavanja.

Čitatelj uto 20.8.2019 11:46

Rijesio sam svoje muke - nasao sam ovo:

https://www.xoro.de/produkte/details/xoro-ptl-1050/

 

Ima bateriju koja drzi do 5h, dobije se autopunjac i normalni, te mala antena (nije sigurno nista posebno al za nuzdu dosta).

 

Noga se moze podesavati po kutovima, ili se skroz okrenuti da bi se recimo zakacila za granu ili bilo sta drugo.

 

Sve u svemu - ako nekome zatreba, da zna da postoji tako nesto. I za 109€ nema bolje kupnje, i zajebancija

sa tabletima i USB-ovima, ovo radi "out of the box".

Tino_TA sri 21.8.2019 12:39

Vrijeme je za novi tablet.

Dvoumim se između ova dva:

Samsung Galaxy Tab S5e T720 10.5" WiFi  128GB - 460 eura

Samsung Galaxy Tab S6 10.5" WiFi 128GB - 750 eura

 

Prema recenzijama vidim da S6 ima procesor 25% brži od svog prethodnika S5e. Tu razliku uočavam kao najbitniju stavku. Ima još neke razlike između ta dva modela, ali to je više-manje za moje potrebe nebitno.

Isplati li se ipak ići na S6 koji je skoro duplo skuplji (300 eura)?

Dachande sri 21.8.2019 21:55

Najbitnija razlika je u biti u podršci za S-pen. Ne samo podršci, već S6 i dolazi sa S-penom koji ima prikladan utor na poleđini.

Procesor i ram su na S5 dovoljni za većinu standardnih poslova - surfanje, glazba, netflix. Za ozbiljniji gaming treba S6.

 

Ako trebaš avangardne boje, S6 ne postoji u zlatnoj, več u svijetlo plavoj i svijetlo rozoj.

Tintinal3 pet 23.8.2019 22:45

Pozdrav! Treba mi tablet za gledanje filmova, you tube, surfanje internetom... Koristila bih ga samo doma, želim dobar wifi i da ne šteka.
Čitajući prethodne postove, uzela sam poželjne karakteristike u obzir i suzila izbor na Huawei mediapad t5 10 ili Samsung galaxy tab a t590 .
Samsung je malo skuplji pa me zanima je li po vama i bolji,budući na usporedilici ne kužim neku bitnu razliku...
Naravno ako je bolji neki treći za moje potrebe rado bi prihvatila svaki savjet. Hvala

Andy22 sri 28.8.2019 19:39
Tintinal3 kaže...
Ja sam se odlučila za Samsung galaxy tab a t590, naručila na Amazonu u subotu (215€),stigao već jučer(utorak) ! Imam samo pohvale, prezadovoljna!

Je li to ovaj?

https://www.amazon.de/gp/product/B07G3DCVMR/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Taj je i meni zapeo za oko.

Kod nas su oko 2000 kn.

https://www.protis.hr/products/details/tablet-samsung-galaxy-tab-a-t590-105-3gb-32gb-android-81-crni/134383?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.protis.hr/products/details/tablet-samsung-galaxy-tab-a-t590silver-105wifi-32gb/134294?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Eh sad, kako su mi tableti novost, molio bih malo informativne pomoći.

Dakle, tablet bi se koristio gotovo isključivo za surfanje - igre, slikanje i telefoniranje je totalno nebitno.

Bilo bi dobro da je ekran kvalitetan, dok baterija i nije nekakav imperativ jer bi za penzinere koji su u stanu uvijek bio blizu utičnice.

Jođ jedna bitna stvar je spajanje preko WiFi-a, jer bi se "kačio" samo koristeći njega (u biti hotspot na mobitelu, pa WiFi-jem na mobitel).

Nekako mi se Samsung učinio kao dobar odabir.

Widio sam gore i preporuku za Xiaomi Mi Pad 4 Plus, no on mi je još kojih 500 kn skuplji, a i morao bih ga nabavljati s neta, a ja boh radije kupovinu u dućanu.

Ako ima netko drugu preporuku za tablet do cca 2000 kn a da zadovoljava uvjete gore, preporučam se.

 

Tintinal3 pet 30.8.2019 00:16

Da to je taj! I ja sam ga uzela za surfanje i gledanje filmova(serija).
Nažalost nisam neki znalac, do sad nisam imala tablet, uvijek samo mob. pa nemam s čime usporediti, ali ja sam oduševljena... Ekran je veelik, baterija je čudo koliko traje, brz je, za čas otvori stranicu, nema štekanja... Još nemam ništa loše za reći.
U mobis hr. je trenutno akcija (oko 1750 kn)

Andy22 pet 30.8.2019 10:39
Tintinal3 kaže...
Da to je taj! I ja sam ga uzela za surfanje i gledanje filmova(serija).
Nažalost nisam neki znalac, do sad nisam imala tablet, uvijek samo mob. pa nemam s čime usporediti, ali ja sam oduševljena... Ekran je veelik, baterija je čudo koliko traje, brz je, za čas otvori stranicu, nema štekanja... Još nemam ništa loše za reći.
U mobis hr. je trenutno akcija (oko 1750 kn)

Hvala!

Evo, jučer sam kupio taj na Amazonu i čekam isporuku! ;)

MUĆAK uto 3.9.2019 13:39
Tintinal3 kaže...
Ja sam se odlučila za Samsung galaxy tab a t590, naručila na Amazonu u subotu (215€),stigao već jučer(utorak) ! Imam samo pohvale, prezadovoljna!

 

E ala si se usrećila ....

Tuga i žalost ....

Jad i čemer a joj kuku lele....

Čitatelj čet 5.9.2019 07:59

T580?

 

https://www.nabava.net/tableti?q=t580

https://www.nabava.net/tableti/samsung-tablet-galaxy-tab-a-101-cijena-101-1920x1200-2gb-ram-24066421

https://www.nabava.net/tableti/tablet-racunalo-samsung-galaxy-tab-a-t580-cijena-101-pls-multitouch-octacore-exynos-16ghz-2gb-ram-60961231

 

Nije najnoviji, ali je dobro opremljen u svojoj klasi. Je malo vise od 1000kn, ali ako je za mamu,

pregrmi to malo i bit ces i ti sretniji/ja, a i mama.

(jer nece stalno stekati, kao jeftiniji modeli)

MUĆAK čet 5.9.2019 12:29
tajo1960 kaže...
MUĆAK kaže...
Tintinal3 kaže...
Ja sam se odlučila za Samsung galaxy tab a t590, naručila na Amazonu u subotu (215€),stigao već jučer(utorak) ! Imam samo pohvale, prezadovoljna!

 

E ala si se usrećila ....

Tuga i žalost ....

Jad i čemer a joj kuku lele....

Po 100-ti puta čitam ovo, ali i dalje ne razumijem što si htio ovim reći (na komentar kolege MUĆAK se odnosi)? Što jad, što čemer? Da ti nije malo pobjegao "trenutak" neke nestabilnosti, pa si nekontrolirano napisao to što si napisao? Ako može objašnjenje... zahvalni svi koji zbilja ne razumijemo ovo tvoje razmišljanje i komentar.

 Ispričavam se ,skužajte ...

 

Sad vidim da sam se zaj.

mislija sam na T580 a ne ovaj T590 .

Prije godinu dana kupija sam u SD za 150000 lipa  na akciji T580  i odmah sam shvatio da mu je odziv displaya  KATASTROFA  moram dobro pritisnuti display da se bilo što pokrene što stvarno užasno iritira,

prikaz  FHD slike na You  tube ili sa nekog playera 

je manje više OK

ali kad koristim aplikacije tableta i kretanje kroz njih prikaz je kao 720 a ne 1920 e onda  guglam po netu i nađem podatak da neke serije T580 imaju loš display e to je baš taj kojeg sam ja srećković kupio a možda ga je ova bagra zato i prodavala na akciji.

Resetirao sam ga na tvorničke vrij.ali badava.

Tablet je inače 2/32 GB

2GB RAMA  je malo za bilo što konkretnije a jedina pohvala je baterija od 7300 mah .

Nisam to reklamirao sa displejom a tablet je  pod garancijom 24 mj.

tj. još 12 mj.

Sumnjam da bi bilo išta pozitivno za mene ne znam.

 

 

Tino_TA pon 9.9.2019 21:50

Nakon dužeg razmišljanja i proučavanja, kupio sam Samsung Galaxy Tab S5e T720 10.5" WiFi  6/128GB.

Cijena je bila 400 eura + 22 eura dostava (DHL). Preko e-baya, naručio sam u četvrtak, u ponedjeljak ujutro poštar je dostavio na kućnu adresu.

O samom tabletu, nemam što puno pričati, nego reći da je odličan i nadam se da će dulje vrijeme služiti svojoj svrsi.

Edit:

Par dojmova o tabletu:

Ako ste čitali reklame za ovaj tablet, prvo što ste uočili da je jako tanak. Smatram da je lijepo to što je tanak, ali ipak je to jedan jako bezobrazan vic. Naime, nedostatak te tankoće je ispupčenje stražnje kamere, pa moram dobro paziti da ga ne oštetim.

Na starom tabletu imam svjetiljku za nadolazeće obavijesti. Stigne mi npr: email, trenutno ili kasnije vidim na deset metara udaljenosti da mi nešto stiglo. Kod novog tableta, čujem samo mali zvuk (ako čujem!), te nedostatak toga čini mi veliko nezadovoljstvo.

Iako imam 6 gb radne memorije, pola od toga je zauzeto poslije instaliranja uobičajenih aplikacija.

U reklamama navode da ima četiri zvučnika. Jako lijepo se čuju, ali kada pojačaš na jače, već počinje zvuk neugodno krčiti.

Microsoftove aplikacije (Word, Excel i sl.) nisu besplatne jer je zaslon veći od 9.5 incha. (10.5 incha)

Jako mi se sviđa što se ekran pali na dva brza dodira. Na starom tabletu se i gasio na isti način, dok ja moram pritiskati gumb sa strane.

Sve ostalo (kvaliteta prikaza na ekranu, procesor i sl.) je super.

Tino_TA pet 13.9.2019 13:03

Za S5E: Navedena cijena očito više ne važi. Inaće, to je verzija 4/64gb. Kada se već kupuje ne baš tako jeftin tablet, onda bolje dati malo više novca i kupiti 6/128 gb kojeg u Hrvatskoj nema u ponudi.

CrnaBitanga pet 13.9.2019 13:06
Tino_TA kaže...

Za S5E: Navedena cijena očito više ne važi. Inaće, to je verzija 4/64gb. Kada se već kupuje ne baš tako jeftin tablet, onda bolje dati malo više novca i kupiti 6/128 gb kojeg u Hrvatskoj nema u ponudi.

Kak ne važi, imam 3/32 u košarici, spremno za kupnju?

Pitam što znači taj Multilanguage u odnosu na Global ROM.