Tableti

Koji tablet da uzmem?

DiRT pon 20.5.2019 00:58

Imao sam Huawei MP T3 10, odličan tablet za 750kn kolko sam ga platio na akciji, ima i microSD i LTE. Al jednostavno nisam ga koristio jer sam vidio da mi ipak ne treba tablet pa sam ga prodao, srećom vratio sam novce pri prodaji, čak i malo više. :)

 

Najveći problem je bio procesor i nedostatak rama pa onda tek reza. Al gle, jednostavno nema šanse za male novce dobit neš pametno. Al kažem, treba gledat octa core i neki dolaze sa 2gb rama što ekipa govori da je dosta zbog proca koji ga izvuče brzinom, al ja ne bi ipak, 32/3GB je minimum kaj bi htio u uređaju uz obavezni Octa core jer i to već danas nije standard po meni, al je dovoljno za sve. Al opet onda dolazi problem cijena...teško je nać za male novce neš dobro, al možda se tu i tam naleti na neku dobru akciju ili oglas. Jednostavno, teško je imat neki jeftiniji i lošiji uređaj kad su te razmazili flagshipovi, nemreš prihvatit, jedino za nuždu.

ED63 uto 21.5.2019 14:39

znaci kazes bez 3 gige rama nista?

meni treba tablet kao zamjena za pokucni ruter, da mu netreba struja i da se koristi u pokretu

samo za surfanje - jubito - po potrebi navigacija - pjesacka

da ima 4G - LTE, i wifi hot spot

malo sam gledal po domacim ducanima i prava $uma opcija postoji

 

ne koristim net na mobu

imam stari glupfone

netreba mi smartfon

tako da nemam nekih iskustava sa pametnim mobom ili tabletom, a do sad sam koristio prastari samsung galaksi S3 mini kao "tablet" za surfanje

pa da obijem dvije muhe za istu cijenu, da imam nesto za surfanje i kao ruter za net (koristim samo ja, samo za lap)

kaj preporucujete?

cijenu nisam pisal kad neam pojma, u tele2 nude huawei mediapad t3 8 incha za nekih 850 kuna

da ne usporava

https://www.youtube.com/watch?v=WK_7RLp6qSM

draš1 pon 3.6.2019 19:37

pozz kolege, 

 

samsung t510 ili t590 koji bi vi preporucili s obrizom da je 510 noviji s novijim andoridom, a 590 je proslogodinjsi, ali s 1gb rama vise. ili neki drugi u tom cijenovnom rangu... hvala

DangerouS čet 20.6.2019 17:50

Oko 7 mjeseci kasnije...

 

I dalje imam dvojbe. Ovaj puta više ne T595 vs Mi Pad 4 Plus već Mi Pad 4 Plus vs Tab S5e. 

 

Izgleda da ovim tempom neću nikad uzet tablet :P 

 

Tab S5e me sada privlači makar je više od 100eura skuplji od Mi Pad 4 Plus, ali super amoled na 10" me pali 

 

Da li je netko naručivao Mi Pad 4 Plus ili S5e da iz prve ruke kaže mišljenja? 

DangerouS pon 24.6.2019 22:51

Malo sam pogledao S5e u Sancti i jednostavno ekran je predivan. 

 

Dex mod je odličan dodatak koji će mi poslužiti u poslu i curi na faksu, to mi je veliki plus. Tablet je izuzetno tanak i lagan što je dobro. Izgleda da čekam prvu dobru akciju i idem na S5e. 

telefon 2 sri 26.6.2019 09:12

Lijep pozdrav i jedno pitanje:

Kada se kupi tablet na Amazon.com, dobije se punjač s američkim utikačem. Pretpostavimo da je punjač usb-c i da nema mogućnosti kupovine tableta s europskim utikačem. Da li je onda dovoljno ovdje u dućanu kupiti USB-C punjač s europskim utikačem, ili se mora koristiti adapter za europsku utičnicu?

Hvala na odgovoru:-) 

telefon 2 sri 26.6.2019 11:30

Ali nema beda što se samog tableta tiče da ovdje kupim punjač s kabelom i prištekam tablet na njega u našu utičnicu? Sam tablet iznutra nije ništa drugačiji (što se tiče struje)u američkoj i europskoj izvedbi?

telefon 2 sri 26.6.2019 12:37
tajo1960 kaže...
telefon 2 kaže...

Ali nema beda što se samog tableta tiče da ovdje kupim punjač s kabelom i prištekam tablet na njega u našu utičnicu? Sam tablet iznutra nije ništa drugačiji (što se tiče struje)u američkoj i europskoj izvedbi?

Nema beda, jer se puni kroz USB-C type priključno mjesto, a to je standardizirano u cijelom svijetu što se naponskih i amperažnih vrijednosti struja tiče.

 

Dakle, bilo da si u USA ili u EU, IZLAZNI napon i jakost struje mora biti standard koji je određen USB-om. Ponavljam - nema beda.

 hvala

FearCro pon 1.7.2019 11:42

Pozdrav,

 

Ja uskoro kupujem Samsung S5e Wifi, 4gb, 64 gb u SD za potrebe faksa jer mi je nositi laptop (Dell Latitude E7450) postala pretesko zbog baterije od samo 3 sata dok ovaj Samsung navodno ima 10 sati što izgleda idealno kod učenja i multimedije.

 

Javim vam dojmove, ali u trgovinama tablet izgleda odlično. Ekran, brzina i autonomija su mi najbitniji ovdje, a ostavljaju solidan dojam za sad. Plus Dex je lijep dodatak za laptop "replacement".

 

 

TheMenstalist čet 11.7.2019 13:04

Pozdrav dečki, 

neko vrijeme ne pratim tržište prijenosnika. 
Naime, trebao bi mi nekakav tablet koji bi se uglavnom koristio za vođenje bilješki u OneNoteu (tako da bi trebao imati precizan ekran i olovkom), korištenje malo Worda te čitanje pdf dokumenata. 
Cijena - iskreno ne znam, malo sam gledao postoje od ne znam 2k kn do nekoliko tisuća kn, iskreno bilo bi bolje što jeftinije. 

FearCro sub 13.7.2019 12:58

Pozdrav,

kupljen S5e crni SD prije 10tak dana.

Tablet je odlican, svakako se isplati ovisno o nacinu koristenja. Za multimediju i učenje za faks odlican.

Prednosti

*10h SoT-a, čak i 4 dana baterija je trajala bez punjena (i dalje 10h SoT naravno)
*Zaslon, OLED jednostavno preugodan (PWM je negdje oko 250hz što je nisko ali u day to day ja nisam primjetio, možda nisam osjetljiv na to)
*Brzina i fluidnost unatoč nesto slabijem SoC-u (manje zahtjevne igre i normalan surf, multimedija i Office rade odlično, za zahtjevnije igre nisam probao)
*Zvučnici
*OneUI i Samsung DeX
*Dizajn
*Mogućnost korištenja tipkovnice (još nisam probao ali ima ih par na ebay-u)

Nedostaci

*Nije najjači SoC (treba vidit kroz vrijeme kako će se držat)
*Službena periferija preskupa
*Skup za samo čitanje pretraživanje net-a (~3400kn)


Problem s wifi signalom postoji ako se drži na specifičan način u horizontalnom radu, meni nije problem (očito držim drugačije tablet, s bočnih strana)

Lijep pozdrav,

fic1003 sub 13.7.2019 21:08

Pozdrav,

tata si zeli tablet uzeti novi, do 1300 kn. Ovaj zadnji mu je dosta stekao pa je rekao da je bitno samo da radi normalno. Inace on ga koristi za online klađenje (ponekad uzivo), citanje novina, IPTV. Uglavnom posto je rekao da mu je smao bitno da ne steka rekao je da bi da bude barem octa core i da ima minimum 3 gb rama, ovaj prijasnji je imao 1,5 gb rama i misli da 2 nije dosta i nece uopce gledati sa 2, a ja mu kazem da za to sta on radi nije toliko bitan ram to jest da ovisio dosta i o procesoru. I ja sam nasao sada na ekupi samsung galaxy tab a t580 za 1040 kn, ali on to ne zeli jer kaze da ima android 6 (a govorim mu da se moze upgreidat na 8.1 ali kaze on zasto to onda ne pise tamo an ekupi) da ima samo 1,6 ghz procesor i da ima 2 gb rama i da ce mu taj opet stekati. On je prije imao neki Pipo tablet. Ajde mi recite vase misljenje, je li taj tablet odlican za tu cijenu i da ce tesko naci bolji po toj cijeni? On je sebi nasao Chuwi Hi9 Pro 3GB/32Gb i kaze da je taj bolji, a ja mislim da nije, sta vi mislite, je li bolji taj Chuwi ili Samsung po vama?

macpala uto 16.7.2019 13:05

Kupujem tablet za dijete i vidim da je sad na Amazonu akcija na Samsung SM-T590 Galaxy Tab A 10.5 na Prime day za 159 eura. Kod nas je isti oko 2000 kn. Ista cijena od 159 eura je i za Huawei MediaPad T5. Toliko otprilike košta i kod nas s tim da na camelcamelcamel.com vidim da se na Amazonu zna spustiti do oko 135 eura. Specifikacije su skoro pa iste (32GB/3GB/Oreo). Samsung ima malo veći ekran (10,5 vs 10,1), Huawei ima Kirin 659 a Samsung Snapdragon 450 procesor. Dvoumim se koji od ova dva kupiti? Da li je Samsung za ovu cijenu prava prilika ili bi se isplatilo čekati da Huawei padne na 130? Tablet bi bio uglavnom korišten za igre i gledanje videa. Akcija na ovaj Samsung još kratko traje pa bih molio brz odgovor ;-) Hvala

Bass uto 23.7.2019 21:24

Definitivno najbolji tablet za te novce. Jedino vise nema updatea kolko sam cuo ali nije ni bitno. Nakon sto se skine gplay, sve je dalje ko podmazano. Baterija je ludilo, 15h SOTa dobio iz posljednjeg punjenja.

Azmo sri 24.7.2019 11:23

Krepao mi je tablet pa moram uzet novi.

 

Nisam pratio godinama i čini mi se da je tržište tableta dosta zamrlo. Ne znam ni jel imam kakvih poštenih novih modela.

 

Jel može preporuka do 3000 kn nekog 10+ inch tableta koji bi bio u skladu s vremeneom odnosno da nije već sad zastario i da traje bar 3 godine. :)

 

HELP!!!

Azmo sri 24.7.2019 14:43

Pročitao i vidim puno pitanja a malo odgovora.

 

Jel zna netko kakvi su Xiaomi tableti? Bio je nedavno na BUG strancici da će zbaciti nove uskoro. Sad nikako ne mogu naći taj članak.

 

Jel na netko nešto o tome?

dealer92 sri 7.8.2019 22:35

Pozdrav, trebao bi mi neki tablet. Za stariju je osobu pa bi bilo pozeljno da je 10 inci, sa utorom za sim karticu. Uglavnom nista skupo, sto jeftinije, to bolje. Ne znam kako se krecu cijene tableta ali nesto do 800 kuna najvise, nista preko, tablet ce koristit za fb, viber i youtube.

Hvala