Tableti

Koji tablet da uzmem?

captainvuki pet 1.3.2019 21:02

Tribala bi mi preporuka za kupit tablet,sutra tokon dana iden kupit(Chipoteka,Hg spot,Links,Instar,Svijet medija to su ducani sta imaju u Splitu di cu ic kupovat).Koristicu tablet za live stream,You tube,fotografiranje,surfanje.Cijena do najvise 2500 kn.Zaslon 10 inch,3GB ram,utor za sim karticu,Full HD rezolucija,moze bit Android ili Windows,WiFi + LTE,interna memorija najmanje 32 GB,mogucnost prosirenja memorije sa dodatnon memorijskon karticon.

Tino_TA ned 3.3.2019 13:08

Planiram kupiti novi tablet. Dvoumim se da li da kupim tablet samo sa wifi ili tablet sa wifi + lte podrškom.

Do sada sam imao wi-fi tablet i nisam imao potrebe za lte.

Mišljenja sam, da kupim tablet lte, jer tko zna, ako mi sutra zatreba, samo stavim sim karticu. Ionako, osim u cijeni nema druge razlike.

Jesam li na tragu dobrog razmišljanja, ili bi trebao još o nečemu voditi računa?

ludimata uto 5.3.2019 22:10

Svakako, ako imaš neke glavne parametre i još gledaš LTE ili ne LTE, svakako bih uzeo LTE .
Neznam koliko si pokretan i čime se baviš, ali ako puno putuješ.. nemaš šta razmišljati..

 

 

VIVAX i ostali slični brendovi u pravilu ne pružaju podršku svojim modelima. S čim je izašlo-to je to.

zed444 čet 7.3.2019 09:35

Koliko sam shvatio vivax 101 3g nitko ne preporučuje pa sam povećao budget.

 

Molim Vas ako netko zn da li se ovaj 

 

https://www.ekupi.hr/Samsung-Galaxy-Tab-A-T580-white-101WiFi-32GB-tablet-1274225.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

stvarno može upgradirati na android 8.1? čini mi se sve skupa vrlo dobar omjer cijena/kvaliteta.

 

ima li tko taj samsung neko vrije i kakva su iskustva? Kupio bih ga ovih dana pa ako može čim prije odgovor upućenih ;-)

 

hvala uunaprijed!

spilice05 čet 7.3.2019 14:51
zed444 kaže...

Koliko sam shvatio vivax 101 3g nitko ne preporučuje pa sam povećao budget.

 

Molim Vas ako netko zn da li se ovaj 

 

https://www.ekupi.hr/Samsung-Galaxy-Tab-A-T580-white-101WiFi-32GB-tablet-1274225.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

stvarno može upgradirati na android 8.1? čini mi se sve skupa vrlo dobar omjer cijena/kvaliteta.

 

ima li tko taj samsung neko vrije i kakva su iskustva? Kupio bih ga ovih dana pa ako može čim prije odgovor upućenih ;-)

 

hvala uunaprijed!

 

Imam ovaj model 2/16, kupljen u 08/2017 i imam Oreo na njemu. Ja sam apsolutno zadovoljan tabletom, baterija super, nakon 1,5 godine korištenja praktički ista kao prvi dan. Ekran odličan, HD filmovi na njemu stvarno izgledaju super.

 

Ova cijena od 1.299,00 HRK je odlučna, nisam siguran da za tu cijenu može ići išta bolje.

zed444 čet 7.3.2019 18:09
hvala na odgovoru, uzet ću ga ovih dana. daj samo molim te reci kako ide upgrade na oreo 8.1?
spilice05 kaže...
zed444 kaže...

Koliko sam shvatio vivax 101 3g nitko ne preporučuje pa sam povećao budget.

 

Molim Vas ako netko zn da li se ovaj 

 

https://www.ekupi.hr/Samsung-Galaxy-Tab-A-T580-white-101WiFi-32GB-tablet-1274225.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

stvarno može upgradirati na android 8.1? čini mi se sve skupa vrlo dobar omjer cijena/kvaliteta.

 

ima li tko taj samsung neko vrije i kakva su iskustva? Kupio bih ga ovih dana pa ako može čim prije odgovor upućenih ;-)

 

hvala uunaprijed!

 

Imam ovaj model 2/16, kupljen u 08/2017 i imam Oreo na njemu. Ja sam apsolutno zadovoljan tabletom, baterija super, nakon 1,5 godine korištenja praktički ista kao prvi dan. Ekran odličan, HD filmovi na njemu stvarno izgledaju super.

 

Ova cijena od 1.299,00 HRK je odlučna, nisam siguran da za tu cijenu može ići išta bolje.

 

Stryder pet 8.3.2019 15:43

Znaci frend me pitao da mu nabavim neka dva budget tableta za auto, da namontira na sjedalo i da mu klinci mogu gledati crtane. Sto mislite sto je najbolje uzeti za to?

EDIT: vidim da je kolega postavio slicno pitanje ali svakako dobrodosli su svi novi prijedlozi. Btw. lik je iz njemacke i tamo ce kupovati.
EDIT2: budget mu je do 100E po tabletu

DiRT čet 14.3.2019 10:05

Imam Mediapad T3 10, bio na akciji u Tele2 na ljeto za 750kn. Realno ok je za tu cijenu, al šteta kaj nema octa core i 3GB rama bio bi zvijer, a još ima i utor za memorijsku i sim karticu tak da best buy, jedino je problem ak imaš bolji mob onda ti je ovo sporo.

Nemo nemo čet 14.3.2019 20:00
zed444 kaže...

Koliko sam shvatio vivax 101 3g nitko ne preporučuje pa sam povećao budget.

 

Molim Vas ako netko zn da li se ovaj 

 

https://www.ekupi.hr/Samsung-Galaxy-Tab-A-T580-white-101WiFi-32GB-tablet-1274225.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

stvarno može upgradirati na android 8.1? čini mi se sve skupa vrlo dobar omjer cijena/kvaliteta.

 

ima li tko taj samsung neko vrije i kakva su iskustva? Kupio bih ga ovih dana pa ako može čim prije odgovor upućenih ;-)

 

hvala uunaprijed!

 Ja imam navedeni Vivax preko godinu dana! Koristim ga za surfanje, gledanje filmova, android igrice ... Ukratko, zamjena za laptop! 3g nisam isprobao jer ako sam u npr autu, dijelim wifi preko mobitela! Tablet lijepo izgleda, sve pokreće (online filmove npr) i baterija drži i drži! Gledao sam neki Samsung tablet nešto i na kraju uzeo 2 Vivaxa za iste novce! Tako da, ovisi za što ga želiš koristiti i koliko novaca dati. E, da, tablet je na android 6 verziji sa kojom je i došao ali meni je najvažnije da radi! Naravno, ako si voljan dati dosta novaca za tablet, duplo više nego što Vivax košta, za neki Samsung ili Huawei, pretpostavljam da ćeš dobiti i bolji uređaj! Ponavljam, ja sam radije za iste novce uzeo 2 i sada imam mir u kući 😀!

alen92 uto 19.3.2019 09:17

POzdrav, treba mi misljenje u vezi dva tableta. Prvi je Lenovo Tab 7'' Essential, a drugi je Alcatel Pixi 4 7''. Tablet mi treba iskljucivo za slusanje muzike u autu preko auxa i ponekad koristenje navigon navigacije, gledanje filmova (ponekad) nista vise. Ta dva imam u ponudi Telecom operatera pa ne znam da li bi navedeni tableti mogli izdrzati to bez nekih vecih problema, i koji je bolji po Vama.

Spiridon uto 19.3.2019 09:22
alen92 kaže...

POzdrav, treba mi misljenje u vezi dva tableta. Prvi je Lenovo Tab 7'' Essential, a drugi je Alcatel Pixi 4 7''. Tablet mi treba iskljucivo za slusanje muzike u autu preko auxa i ponekad koristenje navigon navigacije, gledanje filmova (ponekad) nista vise. Ta dva imam u ponudi Telecom operatera pa ne znam da li bi navedeni tableti mogli izdrzati to bez nekih vecih problema, i koji je bolji po Vama.

 Pogledaj na gsmarena.com iskustva korisnika.

alen92 uto 19.3.2019 09:25
Spiridon kaže...
alen92 kaže...

POzdrav, treba mi misljenje u vezi dva tableta. Prvi je Lenovo Tab 7'' Essential, a drugi je Alcatel Pixi 4 7''. Tablet mi treba iskljucivo za slusanje muzike u autu preko auxa i ponekad koristenje navigon navigacije, gledanje filmova (ponekad) nista vise. Ta dva imam u ponudi Telecom operatera pa ne znam da li bi navedeni tableti mogli izdrzati to bez nekih vecih problema, i koji je bolji po Vama.

 Pogledaj na gsmarena.com iskustva korisnika.

 Gledao sam iskustva Neki kazu da su dobri za obicne radnje bez igranja igrica, neki kazu suprotno, tako da pitam i ovdje heh :D

spilice05 sri 10.4.2019 14:18
Xplicit kaže...

Zanima da li ima neka bolja ponuda od https://neutrinomobile.hr/huawei-mediapad-t5-10-3gb-32gb-lte-black.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Hoću tablet koji je 10" i da ima 32G, da se ne moram stalno misliti oko prostora.

 

Uglavnom bi se koristio za multimediju (filmovi, serije, crtići, internet) i eventualno neke igre za klince.

 

 

 

 

Ovo ti je, po meni, ok izbor. Imam 16 gb verziju već skoro 2 godine i preazdovoljan sam. Nisam siguran da za ovu cijenu može nešto bolje, verzija iz linka ti ima 32 gb, cijena za gotovinu 990 kn:

 

https://www.mp-elektronika.hr/index.php?route=product/product&product_id=1249&utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

 EDIT: ima 2 GB RAM-a ali nisam osjetio u radu da mu to specijalno smeta....

zombie sub 13.4.2019 18:00

Da li smatrate da je kupovina tableta dobra investicija?

 

Za šta vama služi? Igrice, filmovi, surfanje?

 

Ovih dana razmišljam da sebi kupim jedan, ali ne razumijem se koji model bi mi najbolje odgovarao. Cijene variraju od 500-12.000 kuna. Pa, eto, predložite mi neki model sa kojim ste vi, neko drugi ili bi i ja mogao biti zadovoljan?

 

Hvala.

DiRT sub 13.4.2019 19:02

Zgodno je imat tablet zbog vece preglednosti sadrzaja pri surfanju. Dobro je gledat filmove, serije, youtube. Obavezno 32/3gb rama i Octa core i 8.0 sustav s mogucnoscu nadogradnje na 9.0 te naravno 1080p+ rezolucija. Realno tablet do 2k kn bi trebao bit ok pogotovo sad kad se nadu na akciji neki od npr huaweija tipa T5 i M5 model. Ja imam T3 sve je to super za 750kn, al nemre se usporedit sa necim boljim i jacim jer nije isto bit na necem fluidnijem i brzem, al zato je i cijena dosta veca. Prednost tableta je ak ce se on zaista koristit, a ne sluzit za povremene stvari pa da vise skuplja prasinu nego se koristi kao sto je kod mene slucaj. Mana je ak se mora drzat u rukama tezina naprema mobitelu, to mi nikako ne odgovara, al u jednu ruku bolje sto manje koristit uredaje i ovak nam rade stetu iz dana u dan, al nemremo od tog pobjec ko imalo voli tehniku. :)

blank_000 pon 15.4.2019 19:43

Koji skroz jeftini tablet bi preporučili?

 

Namjena mu je surfanje po portalima i youtube video. Jedini uvjet je minimalno 8" jer je namijenjen za stariju osobu pa ne bih ništa manje. Iz istog razloga me ne zanima koji je android na njemu, kakve su kamere niti ima li ih uopće, niti kako radi GPS, niti proširiva memorija, ne treba ni SIM mogućnost. Samo da mogu instalirati na njega neki browser s blokatorom reklama i ništa više. Iz istog razloga ne želim trošiti nikakve novce na to, ~500kn do max. 600 s dostavom.

 

Nešto ovako ili neki drugi?

 

https://edigital.hr/wifi-tablet/navon-platinum-10-3g-android-p531854?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.mall.hr/tablet-racunala/estar-tablet-racunalo-grand-hd-wifi-mid1298?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click#tabs

https://aloalo.hr/alcatel-pixi3-10-crni-hr-proizvod-7304/?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

 

Ili preporučate nešto s njuškala? Unaprijed hvala!

tomy01 pon 15.4.2019 23:11

što bi bilo best buy za tablet 10" za cijenu 900-1200kn

 

meni je prvo upalo u oko ova dva,

 

Tablet računalo Samsung Galaxy Tab A T580, 10.1" PLS multitouch, OctaCore Exynos 1.6GHz,

2GB RAM, 32GB Flash, MicroSD, WiFi, BT, GPS, 2x kamera, Android 6.0, crni za 1206 kn

 

Tablet HUAWEI MediaPad T5, 10.1", 2GB, 16GB, Android 8.0, crni za 1189 kn

 

Teclast M20 4G Phablet MT6797 Deca Core 10.1 "IPS 2560 * 1600 3GB RAM 32GB ROM

Ugrađeni GPS GLONASS Beidou A-GPS Android Dual SIM Dual Standby - siva za 1199 kn

 

 

torrente sri 17.4.2019 21:04
tomy01 kaže...

na kraju odluka pala na

Samsung Galaxy Tab A T580

preko njuškala za 800 kn - novo - garancija

 imam ja dva 580 i 585 sa sim karticom.  godinu i 2 mjeseca.  IZVRSNI

baterija traje jaaaako dugo. bistar ekran i sve klizi.

MUĆAK čet 18.4.2019 12:53
tomy01 kaže...

na kraju odluka pala na

Samsung Galaxy Tab A T580

preko njuškala za 800 kn - novo - garancija

 E jesi se usrećio kao i ja samo sam ga ja platio 1500 kn. u 12 mj.2018. u SD na akciji.

Ovaj moj je za gnjurac

odziv displaya mu je prava katastrofa

čini mi se da sam naletio na tu seriju loših displaya , 

sve drugo mu je OK posebno baterija .

Žao mi je.

 

cici1810 pon 20.5.2019 00:31

Znalci, jel može pomoć...
Imate li kakvih iskustava s Teclast tabletima?

Imam samsung Tab E već jedno 3 godine. On ima 1,5 Gb RAM-a, 8 GB memorije interne. Sad je već dosta zagušen, niti jedan browser ne radi baš brzo (bez obzira na čišćenje cachea i fileova), Android je stari(4.4.4) pa za neke stvari nema više updateova, rootati ne znam...

Uglavnom, razmišljam o novom tabletu. Prema načinu korištenja (čitanje foruma, mailova, surfanje, povremeno fotkanje s prednjom kamerom, vrlo rijetko kakav video na youtubeu, spajanje samo na WIFi, poneki pdf...) Htjela bih nešto što je OK pa da mi potraje barem sljedeće 3-4 godine. Čak mi ni 10 inča nije prioritet, nekad poželim da mi je malo manji da lakše baratam njime.

Na BG našla sam ovo malo čudovište https://www.banggood.com/Teclast-T8-...#jsReviewsWrap Pa me zanima može li kakakv komentar na to. Ima li smisla, vrijedi li tih para.

Opcije kod nas koje su mi u rangu cijena 700-900 kn na njuškalu su nekakvi Huawei MP T3 ili T5 od 10 inča ili Lenovo Tab 4 8. ALi svi imaju 2+16 GB. Procesori, kako koji, uglavnom quadCore. Kakva su iskustva s Banggoodom i kaj mislite o Teclastu.