Stolna računala

Uvoz komponenti iz SAD-a

domi96 sub 29.2.2020 12:27

Pozdrav, 

 

ovo ljeto idem na Work and travel program u USA, i planiram tamo kupiti par komponenti za stolno računalo. Radi se o procesoru, ssdu, i ramu, jer mi je to troje najsigurnije stavit u prtljagu među odjeću da mi se ne polomi tijekom transporta. Zanima me ima li tko ko je napravio slično, da je uvozio komponente, kakva je carina bila, gdje ste slijetali (Iskustva drugih kazu da je u Beograd bolje sletiti jer tamo propustaju vise pa su ljudi svasta uvozili, od iphona do 24" monitora)... Na stranicama Beogradskg aerodroma piše da je max vrijednist 100 eura????, a da se sve iznad toga carini, a u HR 3200 kn ak sam gledao dobar podatak. Pa eto cisto da vidim ima li koga tko bi mogao znati malo više..

 

Hvala! 

domi96 pon 2.3.2020 13:01

 Amazon.de Ryzen 7 3700x 300eura plis dostava, amazon.com 300 dolara plus dostava u US... 970 evo nvme Amazon US 88 USD, Amazon de 110 eura... to mi je već 500 kn razlike koje mogu spiskat na jaču grafičku... cijene su jeftinije u US jednostavno... 

hahhaajaads pon 2.3.2020 13:04
domi96 kaže...

 Amazon.de Ryzen 7 3700x 300eura plis dostava, amazon.com 300 dolara plus dostava u US... 970 evo nvme Amazon US 88 USD, Amazon de 110 eura... to mi je već 500 kn razlike koje mogu spiskat na jaču grafičku... cijene su jeftinije u US jednostavno... 

 I sta je u jeftino ? Amazon.co.uk, R7 3700X 270 funti (bez dostave), umjesto 970 evo uzmes xpg sx 8200 pro koji je oko 90€. Znaci nit 500kn razlike i zapravo imas garanciju...

 

Dostavu si lagano rijesis za sicu prek mailboxde... + na taj 3700x si stavi lagano cca 80$ taxe + 30-40-50$ na ssd

pat4k pon 2.3.2020 15:07

Prosle godine sam takoder bio na W&T programu i doslovno si prenio pola kompa u hrv.

Sletio sam u BG i nitko me nije zaustavio na carini (cura me skoro sjebala jer je mislila da svima moraju pregledat torbe, no ispada da nasumicno ljude izaberu). Reko sam joj da samo suti i prati mene, dok smo se pravili glupi samo prosli pored carinika i to je to.

Kupio sma gpu, cpu, rame, mis (razer viper) kojeg jos nije bilo u EU.to je to ja mislim, sveukupno me komp dosao 1500kn jeftinije otprilike za kaj sam uzo monitor u hrv.

Tak da se definitivno isplati tamo uzet.

A ovo za saveznu drzavu porez, vidjet u kojoj ces bit drzavi ali nije tolko velik taj porez.