Start-up

Wordpress izrada web stranica

plavi08 pon 24.2.2020 10:09

Evo brzinski, svaka pogledana 10 sekundi. Komentiram samo uočene nedostatke. Nemoj zamjeriti 

 

Godina 2020. domena nema HTTPS 

 

Mješanje engleskog i hrvatskog na istoj stranici (Home) kada to vidim odmah mi stranica padne 30% na ozbiljnosti

 

E-mail adrese za kontakte koje nisu poveznice.

 

Hotmail adresa za kontakt za nekog tko je ionako kupio domenu za stranicu .

gamer88 pon 24.2.2020 10:51
plavi08 kaže...

Evo brzinski, svaka pogledana 10 sekundi. Komentiram samo uočene nedostatke. Nemoj zamjeriti 

 

Godina 2020. domena nema HTTPS 

 

Mješanje engleskog i hrvatskog na istoj stranici (Home) kada to vidim odmah mi stranica padne 30% na ozbiljnosti

 

E-mail adrese za kontakte koje nisu poveznice.

 

Hotmail adresa za kontakt za nekog tko je ionako kupio domenu za stranicu .

 Nema jer nisu platili cerifikat ja sam im nudio. Govorimo za https. Znam da ima plugin za to ,ali stranice su te rađene prije 2 godine i samo se održavaju.

 

Na kojoj stranici točno je mješanje jezika.

 

Nisu poveznice jer je klijent tako tražio nije do mene.

 

Za ovu zadnju ne znam na šta misliš kad si brzinski pogledao :D uglavnom hvala na odgovoru.

bunker pon 24.2.2020 11:29


Pa ako je već kupljena domena, onda bi i mail trebao biti na toj domeni a ne na hotmailu.

Linkanje poveznice da otvara mail klijent na posjetiteljevom devicesu je nešto što je investitoru u korist no to mu treba i objasniti.

Kad takve stranice staviš u svoj portfolio, kasno je onda nekome objašnjavati da je investitor imao takve želje, jer ti tim uradcima pokušavaš predstaviti svoj rad i znanje a ne želje investitora.

Kako niti automehaničaru nemožeš uvjetovati kako bu ti popravljao auto, tako niti investitoru nedozvoljavaš uplitanje u standarde struke .

gamer88 pon 24.2.2020 11:43
bunker kaže...

Pa ako je već kupljena domena, onda bi i mail trebao biti na toj domeni a ne na hotmailu.

Linkanje poveznice da otvara mail klijent na posjetiteljevom devicesu je nešto što je investitoru u korist no to mu treba i objasniti.

Kad takve stranice staviš u svoj portfolio, kasno je onda nekome objašnjavati da je investitor imao takve želje, jer ti tim uradcima pokušavaš predstaviti svoj rad i znanje a ne želje investitora.

Kako niti automehaničaru nemožeš uvjetovati kako bu ti popravljao auto, tako niti investitoru nedozvoljavaš uplitanje u standarde struke .

 Imaš pravo, ali kad klijent tebi kaže da želi da mu mail dolazi na njegov mail, a ne na mail od domene iako mu ti ponudiš to šta da se prepirem sa njime. Ja sam mu rekao, ali to što on to ne želi to nije do mene.

 

Mislim ti radiš stranicu za klijenta koji to na kraju krajeva i plati. Njegova je zadnja. Ako nisi već radio sa ljudima onda ti mogu samo reći da iako ti njima govoriš šta im je bolje za njihov biznis oni to nekad ne uzimaju u obzir i tjeraju po svome. Takav je naš mentalitet.

 

Ako on neće koristiti mail sa domenom već svoj logično je da mu mail ako je poslovni dolazi di će ga on i pročitati. 

bunker pon 24.2.2020 11:56


Gamer88, napravio sam ih na stotine, i isto sam u početku popuštao pod pritiscima i radio za siću.

Onda u jednom trenutku sazriješ, počneš bubati velike cijene, i onda imaš lufta da možeš i odbiti posao, jer na dnu takve stranice piše tko ju je izradio pa nema smisla da si radiš kontra reklamu.

Gmail, Hotmail i sl nedjeluje profesionalno, jer email može biti na Gmail samo kaj Googleu plaćaš da završava domenom tvrtke. A kroz prosljeđivanje korigiraš na koje sve mailove bu dobio notifikacije...

Za takve jednostavne prezentacijske webove ( nema integracije kartičnih plaćanja i sl ) nema smisla plaćati hosting, boriti se sa wp, backupom, vatrozidom.... Ima za to daleko jednostavnijih i free rješenja...

plavi08 pon 24.2.2020 12:01

Gaz Travel, Dlamacija - oba na hrvatskome imaju Home dok na drugim jezicima je čak prevedeno

 

E-mail kao povaznica ti na djelovima stranice napravljen na dijelovima nije. Tak da to teško da je želja klijenta. Ili si ju ti djelomično uvažil. Ne kužim.

 

Kljentu trebaš prodat proizvod. Kako ti je kolega rekao nemoj dopustiti da ti se mješa u osnovna pravila struke. Nemaš se ti što prepirat sa klijentom. U pravilu ako znaš dobro objasniti i od ovakvih neusvislih želja će odustati. "To ti je bolje" nije objašnjenje. 

 

Problem sa ovime je ako će ti to "klijenti raditi" dobiti ćeš negativne ocjene od struke. Klijent često neće dobiti ono što je očekivao jer ne zna kako to treba biti. Zato je angažirao tebe koji znaš. Za sve neuspijelo ili ispod očekivanja će okriviti tebe. Doći će netko trći i onda će mu odmah napomenuti ovakve stvari gdje naravno ovaj (prvotni klijent) neće priznati svoje greške (ego) nego će te okriviti ("popljuvati"). Što sa sobom opet veže reputaciju i tako ukrug.