tonco888 ned 11.12.2016 00:04

Dakle situacija je ovakva. Imam 22godine (za par dana) zavrsio sam srednju skolu i nakon toga se zaposlio. Sada ce bit 3 godine da radim u istoj firmi te cekam ugovor za stalno koji znam da cu dobit. Kroz te tri godine sam si kupio auto koji mi je dovoljan za moje potrebe te neke sitnice. Pomazem i roditeljima kada treba jer nisu u nekoj bajnoj situaciji sa novcima. Uz to sam si ustedio 20 tisuca kuna. Iako imam zelju da si za te novce nesto kupim zelja da to ulozim u nesto je veca. Imao sam tu i tamo neke ideje. Naravno nisu to neki novci i bio bi voljan jos pricekat i/ili kredit dignut te uz malo bolju svotu riskirat i to ulozit u nesto. Koja su vasa misljenja sta i kako bi bilo pametno s time? Da li mislite da bi uopce trebao nesto probat? Itd svaki komentar i ideja su dobro dosli. Pozdrav i hvala svima :)

fer-de-lance ned 11.12.2016 00:22
tonco888 kaže...
Dakle situacija je ovakva. Imam 22godine (za par dana) zavrsio sam srednju skolu i nakon toga se zaposlio. Sada ce bit 3 godine da radim u istoj firmi te cekam ugovor za stalno koji znam da cu dobit. Kroz te tri godine sam si kupio auto koji mi je dovoljan za moje potrebe te neke sitnice. Pomazem i roditeljima kada treba jer nisu u nekoj bajnoj situaciji sa novcima. Uz to sam si ustedio 20 tisuca kuna. Iako imam zelju da si za te novce nesto kupim zelja da to ulozim u nesto je veca. Imao sam tu i tamo neke ideje. Naravno nisu to neki novci i bio bi voljan jos pricekat i/ili kredit dignut te uz malo bolju svotu riskirat i to ulozit u nesto. Koja su vasa misljenja sta i kako bi bilo pametno s time? Da li mislite da bi uopce trebao nesto probat? Itd svaki komentar i ideja su dobro dosli. Pozdrav i hvala svima :)

 Uloži u kokain i kurve, nećeš požaliti 

Ako ne želiš, sljedeća dobra ideja je uvoz djevojaka iz Rumunjske i Ukrajine.

Ili, još aktualnije, baš sam neki dan pričao s frendom o tome: kupi neki rabljeni kamion, nađi vozača, te švercaj duhan iz Slavonije (uzimaš bar 20 kuna po kili).

Ili investiraj u proizvodnju zastava, i predmeta (tipa šalovi, kape, itd.) koji na sebi sadrže domoljubne simbole.

Naravno, i crne majice s velikim slovom U i likom našeg dragog vođe Ante Pavelića (pokoj mu duši, laka mu zemlja), to uvijek prolazi. 

Ako te to ne zanima, proizvodi "osvježivače zraka" i "slučajno" ih prodavaj u blizini neke škole 

Dobra ideja su i kolači od kanabisa, te čajevi, ulja, tinkture i sve ostale varijante izvedive upotrebom te božanske biljke.

Naravno, i skanja sad ide....

Dobra ideja su i sintetičke droge, kompletni labosi se danas daju naći za bagatelu.

Ili, kupuj testere za trudnoću te se nacrtaj nedeljom ispred crkve u kojoj mladi svećenik drži misu, pohotne babe su sigurne da su zatrudnile samo od toga kaj ga gledaju....

A nakon mise, odi pred  dućan i prodavaj pivu po 5 kuna ekipi kaj se skupila (ipak na 5 gajbi kaj popiju svaki dnevno to ispadne gajba gratis).

 

Ideje, ideje....

Samo je nebo granica, ne daj da snovi ostanu samo snovi 

 

tonco888 ned 11.12.2016 00:25

Jedna ideja je bila uvoz dijelova za bicikle iz kine. Posto sam se bavio biciklizmom u to se razumijem. Samo se ne razumijem u marketing i u to kako i kome prodati. Druga ideja je bila otvaranje manjeg ducana mijesovite robe gdje bi bili samo hrvatski proizvodi.

fer-de-lance ned 11.12.2016 00:34
tonco888 kaže...
Jedna ideja je bila uvoz dijelova za bicikle iz kine. Posto sam se bavio biciklizmom u to se razumijem. Samo se ne razumijem u marketing i u to kako i kome prodati. Druga ideja je bila otvaranje manjeg ducana mijesovite robe gdje bi bili samo hrvatski proizvodi.

 Mislim da si ovdje na dobrom tragu.

Premda ti je tu marketing najpotrebniji.

Ali, za početak je dovoljno samo da izloge oblijepiš slikama pape, Kolinde, par zastavica, itd.

Piva po 5 kuna za 2 litre bombu, čvarke za 100 kuna po kili, itd.

I organiziraš nagradnu igru: za svakih 10 kupljenih krunica daruješ im besplatno pješačenje u Mariju Bistricu 

tonco888 ned 11.12.2016 00:40

Haha malo trolanja ne steti ali bi ipak rađe da si ozbiljniji :P
Naravno ne bi uletio u nesto bez da neko vrijeme ne ucim o tome.
Ta ideja mi je pala na pamet i nakon istrazivanja malo po internetu nisam naisao na tako nesto. Dakle to bi bilo nesto "novo". I mislim da u tome i politika igra ulogu kao dobra reklama :D

fer-de-lance ned 11.12.2016 00:47
tonco888 kaže...
Haha malo trolanja ne steti ali bi ipak rađe da si ozbiljniji :P
Naravno ne bi uletio u nesto bez da neko vrijeme ne ucim o tome.
Ta ideja mi je pala na pamet i nakon istrazivanja malo po internetu nisam naisao na tako nesto. Dakle to bi bilo nesto "novo". I mislim da u tome i politika igra ulogu kao dobra reklama :D

 Naravno, zezam te malo.

Ideja ti je ok, ali teško ostvariva, jer trgovina nikad ne prolazi na kartu patriotizma (čak ni u najzadrtijim dijelovima SAD-a), a pogotovo ne sad kad je pola stanovništva na granici siromaštva, a tvoja roba ne bi bila jeftina....

Dobra ideja ti je (jedan prijatelj radi) proizvodnja unikatnih figurica, pepeljara, itd. od keramike i stakla.

Njemu super ide, a tak se ispraksirao da može ispuhati staklo u bilo kojem obliku.

Premda, najtraženiji proizvod mu je pepeljara s listom marice sa strane 

 

tonco888 ned 11.12.2016 00:56

Svaki komentar i kritika su dobro dosli ;) vidim da znanja imas pa cu sa zadovoljstvom procitati tvoj komentar. Slazem se o tome sta si rekao za ameriku. Na taj nacin nisam jos razmisljao. Zato sam i odlucio otvorit temu. Da mi netko kaze nesto sta ne znam i da naucim svasta nesto. A gdje on prodaje te pepeljare i ostale proizvode?
Imao sam i sljedecu ideju koja je nakon par minuta na internetu pukla haha npr samoposluzna auto praona u slunju. Posto tamo nema takva mislio sam da bi bila dobra ideja i jos uz to bi mozda turisti kroz ljeto bili zainteresirani oprati svoje nove mercedese i bmwe. Ali kada sam pogledao koliko to zapravo kosta odma je isparila ta ideja haha

Sale_ds pon 12.12.2016 11:06

Ulozi u fakultet neki koji te zanima kako je kolega rekao. Postani strucan u tom polju i onda ces usparat jos vise love. Znam da te privlaci sam svoj gazda model ali ni to nije sve cvijece, pogotovo kod nas.

Kao sto sam rekao, postani strucan u polju koje te zanima, steci ces iskustvo, naci bolje placeni posao (vjerojatno) i onda vidi dal jos zelis otvoriti nesto. Ja da se mogu vratit bez ikakvog govora bi definitivno ulagao u skolovanje u tvojim godinama. Samo ako upises nesto onda to zavrsi cim prije, bez razvlacenja. Eto to ti je moj prijedlog. Sretno.

Ante pon 12.12.2016 16:26
tonco888 kaže...
Pa na koji nacin da radim i studiram ako nemam u gradu izvanredni faks? Niti imam neku mogucnost za cetvrtu godinu

 

Kak nemas, Karlovac da nema izvanredne studije? Imas Zagreb, nije daleko.

Azmo pon 12.12.2016 16:30

Kao što je kolega rekao 20.000 je ništa odnosno dovoljno da pokreneš neki J.D.O.O.. Ukoliko nemaš iskustva i ne znaš što bi s firmom i kako bi je uopče vodio ili barem nekog u blizini tko zna što radi, mani se te ideje. To je siguran put u propast! A PRVA FIRMA ĆE TI DEFINITVNO PROPASTI! Da si u USA pa da možeš bit ko Trump i pokrenut 100 frimi kad bankrotiraš pa jedna upali i postaneš milijarder reko bi ajde ali braking njuz u RH si! :)

 

Moj savjet bi bio da vidiš gdje si i što si osobno. Da li si zadovoljan sa žvotom? POslom? Ako ne, uloži u sebe i znanje i to je to. Alternativa je zbilja uložiti u neki fond.

Luka123 čet 15.12.2016 11:47
Syke kaže...

Ako znaš raditi posao i želiš raditi za sebe nitko te neće pitati za diplomu. Bitno je znanje.

Odakle ti to? Nitko te nece pitati za diplomu??

Jeli to govoris njemu ako ide otvoriti obrt ili zaposljavanje?? Jer pri zaposljavanju ce ga poslat kuci sa trogodisnjom skolom.

 

Syke čet 15.12.2016 16:59
Luka123 kaže...
Syke kaže...

Ako znaš raditi posao i želiš raditi za sebe nitko te neće pitati za diplomu. Bitno je znanje.

Odakle ti to? Nitko te nece pitati za diplomu??

Jeli to govoris njemu ako ide otvoriti obrt ili zaposljavanje?? Jer pri zaposljavanju ce ga poslat kuci sa trogodisnjom skolom.

 

 

Napisao sam da mislim ako radi za sebe... klijenti ga neće pitati ima li diplomu nego može li odraditi posao.

Milka30 čet 15.12.2016 21:02

20 000 KN je zaista malo za pokretanje ikakvoga ozbiljnijega posla,ali ti mogu reci za par ljudi koji su se sa manje-vise toliko novaca dobro oparili!

 

-Jedan poznanik je kupio onaj aparat za pravljenje palačinki!Otisao je na mora,nasao nacelnika,njemu dao malu pinku(kovertu),da mu ovaj ustupi mjesto na plazi i tamo je pravio i prodavao palacinke!

Radio je samo sezone,jako dobro zaradio!

-Drugi poznanik je kupio koze i poceo se baviti kozarstvom,doduse,morao je napraviti kozarnik(mislim da se tako zove) i kozice je svaki dan sibao na ispašu.

  To je radio,prije 5 godina,danas ima veliku farmu koza i pravi sireve!

-Moja susjeda je za 12 000 KN kupila mašinu koja u tkanini tka,sto god hoces!Kupuje preko E-baya futrole za mobitele i na njih tka,svasta!

Posebno su trazeni (nazalost) Ustaški emblemi i ostale "domoljubne" fore...ona to naplati poprilicno masno,a ljudi kupuju ko ludi!

 

...Ovo su šljakerski poslovi,koji imaju potencijala uvjek,samo treba zapeti i imati dobru volju!

pbandov čet 22.12.2016 22:30

Možda da pojasniš što te točno zanima, koji si smjer završio, da li ti taj smjer odgovara kao struka/karijera, što točno radiš u toj neimenovanoj firmi? Prateći sve ovo, da li si mislio na ulaganje u takvu struku ili pitaš ovako kolokvijalno u što se isplati ulagati? Jer kako je većina forumaša navelo, biznis u globalu je apsraktan, i imaš tisuće kanala za pristup istom. Ali bih te molio da mi odgovoriš na prethodno pitanje pa bi možda mogli nešto bolje pojasnit

HaM pet 6.1.2017 16:49
tonco888 kaže...
Jedna ideja je bila uvoz dijelova za bicikle iz kine. Posto sam se bavio biciklizmom u to se razumijem. Samo se ne razumijem u marketing i u to kako i kome prodati. Druga ideja je bila otvaranje manjeg ducana mijesovite robe gdje bi bili samo hrvatski proizvodi.

Pročitaj od Kiyosakija "Poor dad rich dad", najbolja knjiga o novcu.

 

Osnove su odlično pojašnjene, osnove koje dan danas ne zna velika većina ljudi.

 

Nemoj me poslušati ako želiš raditi do kraja života.

 

 

 

 

nolimitenabler ned 8.1.2017 13:39

Nemoj pustit da te ljudi ogranice.. Sve je moguce, a za uspjeh nije ni skola ni novac odlucujuc. Naravno da dobar studij s par godina radnog iskustva i ustedenog novca neke stvari olaksa, ali ako imas super ideju i zelju nemoj cekat nego odma kreni! Slusaj savjete i feedback jer to je vazno, ali nemoj da te ljudi dotaknu svojim misljenjima jer vecina su ih normalni prosjecni ljudi koji nevide mogucnosti i boje se rizika zato i nemaju nesto svoje.

 

 

dzelo ned 8.1.2017 13:51

Slozit cu se gore sa nekim kolegama i reci ti da ulazes u svoje nadogradjivanje, tj. obrazovanje. To ti je sad, dok si jos mlad, najbolja investicija, a onda kroz par godina ces biti dosta sigurniji oko pokretanja nekog odredjenog biznisa. 
Uzmi uci ono sto volis i radi ono sto volis da radis. Ako ti je bas samo pravljenje novca na umu, nebitno kroz sta, upisi ekonomiju. 

dani_os čet 3.10.2019 14:05
Glavas_ZG kaže...

upiši četvrtu godinu i u tom periodu još uštedi a onda na faks

  mislis da je skola garancija za uspjeh u zivotu?

 

za otvaranje biznisa ti treba iskustvo rada u toj bransi...sto s faxom nes dobit...

bilo bi jel normalno radit za nekog...pa kad njegove musterije pocnu tebe tražit, onda otvoris svoje...

Posmatrač čet 3.10.2019 14:19
dani_os kaže...
Glavas_ZG kaže...

upiši četvrtu godinu i u tom periodu još uštedi a onda na faks

  mislis da je skola garancija za uspjeh u zivotu?

 

za otvaranje biznisa ti treba iskustvo rada u toj bransi...sto s faxom nes dobit...

bilo bi jel normalno radit za nekog...pa kad njegove musterije pocnu tebe tražit, onda otvoris svoje...

 pon 12.12.2016 14:25 ;)

O_O_O čet 3.10.2019 16:31
Posmatrač kaže...
dani_os kaže...
Glavas_ZG kaže...

upiši četvrtu godinu i u tom periodu još uštedi a onda na faks

  mislis da je skola garancija za uspjeh u zivotu?

 

za otvaranje biznisa ti treba iskustvo rada u toj bransi...sto s faxom nes dobit...

bilo bi jel normalno radit za nekog...pa kad njegove musterije pocnu tebe tražit, onda otvoris svoje...

 pon 12.12.2016 14:25 ;)

 Covjek se zaigrao i isao pa raznim podfurimima, nije shvatio da je to sve groblje.