walentkane sub 28.1.2017 22:45

Sve što sam jučer napisao, danas se potvrdilo. Gubitnički mentalitet i slavljenje istog dovelo je do ovog danas.

Svi mediji pišu o podršci, herojima, žene ih slave, novinari isprobavaju pucati sedmerce da dokažu kako je to teško, uglavnom uzdizanje kao da su osvojili svemirsko prvenstvo.

Naravno danas se sve odbilo u glavu, da smo ih jučer nagazili kao i što je trebalo danas nebi ovako opušteno prokockali 8 razlike... Ali ništa slavimo 4. mjesto jer dečki su borbeni.

Silent horror1992 sub 28.1.2017 23:00

Koje izjave oni daju, pa to nisu istine, recite ko muškarci da niste ti za koje vas se smatra i riješeno već jednom, ovako sa tim može bolje, trebali smo bolje, bla bla bla se samo nabija veći kompleks i bit će u stanju izgubit i 15 razlike u 15 minuta.

Babić kaže umor, samo umor, dobro je umor i iskreno sam mislio baš zbog toga jer su prazni i izmučeni da će nas polupat Slovenci, ali kad se već igralo tako do zadnjih 15 min tu više nema umor, to je psiha, psihički su nejaki i to je presudilo.

U napadu se ne može ništa, niko nema snage da sam nešto učini, pa što nije uveo Mandalinića nek siluje šut i da je iz očaja opalio svaki napad  zadnjih 10 min dao bi 2-3 gola i bilo bi dosta, ne razumijem da je ovo moguće izgubit, 8 razlike 15 min, 5 razlike 8 minuta.

Neistine. 

 

ddarknessfairyy sub 28.1.2017 23:16

Meni samo nije jasno zašto su svi iznenađeni rupom na kraju utakmice. Odigrali smo utakmicu potpuno isto kao i sve do sad na prvenstvu.

 

Saudijska Arabija -  rupa, pa 5:1, pa prtljanje do 10:10, pa 31 minuta rupa od 5 minuta

Mađarska - rupa prvih 5 minuta, u desetoj vodimo jedan razlike pa opet 5 minuta bez gola, pa lovi razliku do drugog poluvremena kad opet prvih 5 minuta nema gola

Bjelorusija -  Cijelo prvo poluvrijeme nikakvo

Čile - jedina utakmica koju smo odigrali od početka do kraja

Njemačka - 5 minuta dobro pa rupa od 12 minuta bez gola, pa onda do 39 minute dobro pa opet 8 minuta bez gola, zadnjih par minuta bez ideje

Egipat - prvo poluvrijeme donekle pa u prvoj polovici drugog opet rupetina

Španjolska - početak 5 minuta bez gola, pa se probudili i onda opet 10 minuta prije kraja panika

Norveška - opet zadnjih 15 minuta bez ideje

I danas opet ista stvar. 

 

Cijelo prvenstvo nismo bili u stanju odigrati ni jednu utakmicu u kojoj bi u kontinuitetu igrali bez velikih oscilacija i rupa bez postignutog gola. Dok smo se još sa slabijim reprezentacijama provlačili s dovoljnom rezervom golova čim su došli jači točno su nam pokazali gdje smo. Od "velikih" reprezentacija u koje se svrstavamo uspjeli smo pobijediti samo Španjolsku. 

Ovi porazi nemaju veze s umorom ni promašenim jednim sedmercem ili jednim zicerom već sa dugačkim periodima u kojima nam igrači bez ikakve organizacije pojedinačno napucavaju lopte po golu i izbornikovim konstantnim mijenjanjem igre. Momčadi treba dobar psiholog i razrada igre od minute do minute a ne da se gubimo do te mjere da pola poluvremena nemamo organiziran napad. 

 

 

stef_mrcina čet 9.2.2017 14:00

Babić je definitivno morao pasti. Izgubiti od Norveške onako nesretno i nije nešto zbog čega je morao otići. No prolivenih +8 protiv Slovenije je po meni - nedopustivo. Posebno jer je to prosuo u zadnjih 10 minuta. 


No sramota je da smo potrošili još par velikih imena. Kako se neko može odreći ovakve veličine: http://www.biografija.org/sport/rukomet/ivano-balic/ ?

 

Nažalost, kako je otišao za igračkih dana iz reprezentacije, odlazi i s ove funkcije. Odlazak kakav nije zaslužio...

 

I u konačnici, veliko je pitanje koga će sada instalirati na funkciju Gopčevog potrčka...

ddarknessfairyy čet 9.2.2017 19:08
stef_mrcina kaže...

Babić je definitivno morao pasti. Izgubiti od Norveške onako nesretno i nije nešto zbog čega je morao otići. No prolivenih +8 protiv Slovenije je po meni - nedopustivo. Posebno jer je to prosuo u zadnjih 10 minuta. 


No sramota je da smo potrošili još par velikih imena. Kako se neko može odreći ovakve veličine: http://www.biografija.org/sport/rukomet/ivano-balic/ ?

 

Nažalost, kako je otišao za igračkih dana iz reprezentacije, odlazi i s ove funkcije. Odlazak kakav nije zaslužio...

 

I u konačnici, veliko je pitanje koga će sada instalirati na funkciju Gopčevog potrčka...

 To što je bio veliki igrač ga ne čini automatski velikim koordinatorom.

Ajmo biti realni:

1) Balić je sam birao svoje suradnike u stručnom stožeru

2) Babićev odlazak nakon olimpijskog poraza od Poljske je spriječio upravo Balić. Bilo je dovoljno ruku za prihvaćanje ostavke, ali je Balić "odgodio" ostavku garantirajući svojim mjestom koordinatora

3) Balić je kontrolirao svaki Babićev potez(osim taktike)  

4) Balić je većinom sam birao igrače koji idu na SP u Francuskoj jer je u vrijeme priprema Babić dao otkaz te ga jedno vrijeme uopće na pripremama nije bilo.

5) Mogao je ili on ili Metličić kao pomoćni trener reagirati kad je vidio da se Babić pogubio u zadnjoj utakmici ili čak ranije jer ni prije nismo igrali dobro

 

Realno je da otkaz dobije cijela klupa a ne samo trener jer su svi sudjelovali u pripremi igrača i utakmica a Balićeva najveća greška u cijeloj ovoj priči je to što se nije postavio kao koordinator i zauzeo stav nekakvog šefa već je pustio da Babić radi što želi. Rezultat toga je bio da je Babić napravio isto ono što je napravio i na olimpijadi nakon koje je trebao dobiti otkaz. 

 

morbida sub 18.1.2020 22:36

Kakva utakmica , prvo poluvrijeme jako loše , švabe su imali toliko isključenja , a mi to nismo iskoristili , a drugo poluvrijeme smo dobili malo tog šuta izvana od Stepančića , ali fali nam Mamić , di je nesto onaj Mamić koji je rasturio Španjolce prije par godina , a ne znam zašto Slišković nije pozvan , on je do svoje bolesti igrao brutalno za repku , istina da prošlo prvenstvo nije bio na svojoj razini , ali se on tad tek vratio nakon bolesti i dugo nije igrao rukomet , vjerujem da bi nam pomagao na ovom prvenstvu .

VladimirLem pet 24.1.2020 20:35

Uz onu povijesnu pobjedu protiv Poljske ovo mi je najdraža rukometna utakmica ikad, draža i od ona 2 finala iz 2003 i 2004. Domagoj Duvnjak, nemam riječi, sjećam se kad su ga proglašavali nasljednikom Balića, nisam vjerovao da će to biti ali stvarno jest, srce i želja su mu kao kuća, to se rijetko viđa u modernom reprezentativom sportu.

kbenzema pet 24.1.2020 20:54

Kakva tekma, čudo.

Ali da, kao što je kolega rekao, imamo velikih problema u napadu, računajući produžetku i regularni dio, mi smo zadnjih pol sata samo gledali kad će Duvnjak potegnut. Drži nas odlična obrana, ali realno, u napadu smo dosta loši.

Bilo bi lijepo da se to završi pobjedom u finalu...

morbida pet 24.1.2020 23:12
kbenzema kaže...
Kakva tekma, čudo.

Ali da, kao što je kolega rekao, imamo velikih problema u napadu, računajući produžetku i regularni dio, mi smo zadnjih pol sata samo gledali kad će Duvnjak potegnut. Drži nas odlična obrana, ali realno, u napadu smo dosta loši.

Bilo bi lijepo da se to završi pobjedom u finalu...

 Istina Duvnjak nas je nosio danas u napadu , ali prijašnje utakmice ne mogu kazat da nas je Duvnjak nosio u napadu (nosio nas je u obrani) tak da ne mogu kazat da ovismo napadački o njemu , Karačić je imao danas loš dan , protiv Španjolske je dobro odigrao , Cindrić ozljeđen nažalost , ali fali nam šut izvana , Stepančić je bio dobar protiv Njemačke , ali treba nam veći njegov doprinos , također Mamić nažalost nije na razini (iako nije igrao baš napad , ali kad je igrao vidi se da ne želi pucat) , ali kako je Marić s leđa skuco loptu u gol u produžetku svaka mu čast .

aloevera13 sub 25.1.2020 11:28

bome nisam ocekivao da cemo uci u finale, mislio sam da cemo bit negdje 5. ili 6.

napad nam nikako ne ide kao sta kazete, samo petljaju sa loptom, norveska to zabije odma.. 

imali smo srece previse, ašanin sta je skinuo one sedmercem, šego pri kraju.. jbg, nekad i sreca presudi :D

toxic sub 25.1.2020 11:44
aloevera13 kaže...

bome nisam ocekivao da cemo uci u finale, mislio sam da cemo bit negdje 5. ili 6.

napad nam nikako ne ide kao sta kazete, samo petljaju sa loptom, norveska to zabije odma.. 

imali smo srece previse, ašanin sta je skinuo one sedmercem, šego pri kraju.. jbg, nekad i sreca presudi :D

 imali smo srece ?

to sto ja karacic fulao pun racku zicera i sto su realno suci gurali norvesku... kakve fucking srece...