Sport

Bodybuilding - od početnika do naprednih

Milenijski Bugovac čet 7.11.2019 13:08
fila2208 kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

Gledam po nabavi cijene proteina kad ono u Linksa impact whey jeftniji.

Valja ovo šta? Klik

 u linksu prodaju proteine?

 

stari moj kud ej to otišlo 

 skužili na forumu da informatičari žele izgledati kao muškarci

fila2208 čet 7.11.2019 13:20
Milenijski Bugovac kaže...

 skužili na forumu da informatičari žele izgledati kao muškarci

 lol, pa da, ono, sjedim za kompom stalno, šta ona maca u disku zna koliki mi je kdr u novom bF/codu/cs,

idem se napucat čisto da vidi da sam manga 

Milenijski Bugovac čet 7.11.2019 13:22
fila2208 kaže...
Milenijski Bugovac kaže...

 skužili na forumu da informatičari žele izgledati kao muškarci

 lol, pa da, ono, sjedim za kompom stalno, šta ona maca u disku zna koliki mi je kdr u novom bF/codu/cs,

idem se napucat čisto da vidi da sam manga 

 njoj bi bilo draže (sigurnije) da nemaš dobar aim

exer1234 čet 7.11.2019 13:36
Et_Tu_Brute? kaže...

Ima par tjedana kreno u teretanu, pratim ovaj program za start.

Uz to sam na keto dijeti, pa mi ne treba baš puno proteina, al idalje bi malo dodatno unio kroz whey. Sad pošto o tom nemam pojma koji se uglavnom koristi ovdje i odakle je najeftnije? Okus totalno nebitan, samo da je ulozeno dobiveno dobro. Danke.

 

 keto i whey ne idu skupa, uostalom, zasto si na keto prehrani? odgovara ti? ako ti bas odgovara, onda navali, ali ako je koristis iskljucivo zbog gubitka kilograma, isto rezultat ces uraditi na puno optimalniji i laksi nacin..

 

Btw ako si pocetnik, radi pocetnicke programe, uglavnom su full body 3x tjedno,, PPL nije pocetnicki

exer1234 čet 7.11.2019 13:49
Timo kaže...
exer1234 kaže...

 

 koja istrazivanja? zapravo zivotinjski izvori proteina su kvalitetniji nego biljni, i tu je zavrsena prica.. Ali da li je moguce biti vegan i dalje napredovati i doci do ciljevA? svakako da da... 

 

Ne znam o kojim istrazivanjima pricas kontra mesa itd..  ali pitanje je tko je radio istrazivanje, koje su varijable.. itd itd

 

prehrana treba biti raznovrsna, a ne samo meso, ili samo biljke.. 

daj mi pls o doktore znanosti objasni kako je to zivotinjski protein "kvalitetniji" od biljnog?

 

jedine razlike izmedu zivotinjskog i biljnog proteina mogu biti u njegovom udjelu u usporedbi izmedu dva izvora proteina

 

na primjer, karikiram brojeve: 100g piletine i 100g graska, u piletini 30g proteina a u grasku 20g, ne moze biti jedan kvalitetniji od drugoga, protein je protein

 

stovise mozemo reci da u mesu kojeg jedemo ima vise "kemikalija" i stetnih supstanci nego sto ih ima u biljkama koje jedemo

 

oba proteina su istog sastava -NH2CHRCOOH- amino kiseline

 

meni je recimo zanimljivo kako ljudi jedu iskljucivo meso zivotinja, to jest njihove "proteine", od onih koje se hrane biljkama 

 

tako da u biti koristimo zivotinje kao posrednika izmedu biljaka i ljudi

 

probaj meso aligatora, psa ili zmiju, ili ako imas priliku bilo koje druge zivotinje koja se hrani mesom, koji je to uzas od mesa, e pa takvo je i ljudsko meso, uzasno i jadno jer zderemo dominantno mesinu, dok je gorila recimo ukusan, a primat kao i mi, ali on zna sta valja pa jede travu 

 

sto vise starim to sam vise misljenja da smo nekako prisiljeni od strane svih da jedemo meso, iako nam vrlo vjerovatno nije uopce potrebno 

 

vrijeme ce pokazati, sto vise informacija i sto vise istrazivanja, pa ce se polako i to poceti mjenjati, kada ljudi skuze da nisu cigarete krivac sa sve tumore, kardivaskularne bolesti, alchajmere i slicna degenerativna oboljenja, ima nesto i u mesu 

 

 

 Tebi je kolicina proteina u odredjednoj namirnici odreduje kvalitetu proteina? prvo i glavno, bioloska vrijednost.. Dzabe ti protein ako je niske bioloske vrijednosti..Sto znaci da ces ga morati unositi dosta vise.. Whey je recimo protein koji ima najvecu biolosku vrijednost, tj iskoristivost, ako cemo govoriti po laicki...

 

Meso takodjer ima oko 20g proteina na 100 grama, ali je vece bioloske vrijednosti,  dakle kvalitetnije.. Nitko ne kaze da ne mozes s biljkama izgradit iili odrzati tijelo, narasvno da mozes, ali u tom slucaju ti treba i vise proteina ukupno.. Ako zivotinsjskih unosis bubam 150, kao vegan ces morati unositi nesto vise,naravno i kombinirati brdo razlicitih namirnica,a ne u obroku jesi samo grasak kao izvor proteina jer od toga nema leba 

 

Dakle moze se , ali treba puno vise truda.. pojedes komad mesa, unio si 30 40 50 g proteina, kvalitetnih proteina.. pojedes recimo grasak,, unio si proteine, ali ni blizu kvalitetne kao iz mesa.. 

 

Recimo leca mi pada na pamemet kao odlican izvor proteina, samo sto je treba kuhati pun k... 

 

 

Grah+grasak je vec druga prica, ali opet ces uz te proteine unijeti i brdoooo uh, i vlakana... Dakle opet je problem.. 

 

 

optimalna prehrana je sve po malo, i meso, i grasak, i povrce. i voce..a ne samo jedno ili samo drugo

 

ne mozes sad usporedivati zivotinje vs ljudi jebemu, do cega smo dosli? znaci krava jede travu, i zbog toga je takva, automatski covjek trebaw jesti travu, i biti ce takav? daj wtf... :D 

 

nista idi onda jedi koncentrat za pilice pa mozda pocnes kokodakat

 

 

Nitko nije prisiljen, ja podrzavam svakog da radi sta zeli.. ALI problem je nametanje drugim ljudima itd,, to se zove SEKTA..  Kao herbalife, nek pije tko ga hoce, hebe mi se, ali ne mozes ond aici okolo i navlaciti naivne ljude na to, jer to je prevara, nista drugo..

tako i veganizam, radi ako ti pase, jedi, ali nemoj ici okolo i srati..

 

 

Kao sto rekohj, obican si rekreativac, cak i da si neki pro sportas, opet mozes imati rezultate s veganskom prehranom, nitko ne kaze da ne mozes...

 

ALI  vecina tih vegana sportasa su svoje tijelo, i do tih rezultata dosli na mesu,, znam ih XXX s youtubea koje pratim, koji su sad vegani ali su jeli meso jos kad sam ih poceo pratiti.. 

 

druga stvar je ODRZAVANJE neceg, a druga stvar je doci do necega...

 

odrzavanje je pun k laksi posao

 

Moj jedini problem toga je sto imas jako malo namirnica koje su iskljucivo protein, kao recimo meso, sir, bjelanci, riba ....

 

u biljnom svijetu nema puno toga, sto znaci da namirnice kao sto su riza, grah, grasak, itd imaju kvalitetan protein, ALI  ces unijeti i brdo UH... dakle tesko je.. 

 

opet bi bila preporuka uzeti neki prasak da bi lakse zadovoljio unos proteina

 

 

  • Animal protein contains ~10-15% more essential amino acids than plant protein.
  • Animal protein is digested ~10% better than plant protein.
  • Animal protein, generally speaking, is more anabolic (contains less leucine) than plant protein 

 

 

evo ima clanak od  odlicnih ljudi koje treba pratiti 

 

https://veganliftz.com/plant-protein-muscle/

 

Timo čet 7.11.2019 14:37
exer1234 kaže...

 Tebi je kolicina proteina u odredjednoj namirnici odreduje kvalitetu proteina? prvo i glavno, bioloska vrijednost.. Dzabe ti protein ako je niske bioloske vrijednosti..Sto znaci da ces ga morati unositi dosta vise.. Whey je recimo protein koji ima najvecu biolosku vrijednost, tj iskoristivost, ako cemo govoriti po laicki...

 

Meso takodjer ima oko 20g proteina na 100 grama, ali je vece bioloske vrijednosti,  dakle kvalitetnije.. Nitko ne kaze da ne mozes s biljkama izgradit iili odrzati tijelo, narasvno da mozes, ali u tom slucaju ti treba i vise proteina ukupno.. Ako zivotinsjskih unosis bubam 150, kao vegan ces morati unositi nesto vise,naravno i kombinirati brdo razlicitih namirnica,a ne u obroku jesi samo grasak kao izvor proteina jer od toga nema leba 

 

Dakle moze se , ali treba puno vise truda.. pojedes komad mesa, unio si 30 40 50 g proteina, kvalitetnih proteina.. pojedes recimo grasak,, unio si proteine, ali ni blizu kvalitetne kao iz mesa.. 

 

Recimo leca mi pada na pamemet kao odlican izvor proteina, samo sto je treba kuhati pun k... 

 

 

Grah+grasak je vec druga prica, ali opet ces uz te proteine unijeti i brdoooo uh, i vlakana... Dakle opet je problem.. 

 

 

optimalna prehrana je sve po malo, i meso, i grasak, i povrce. i voce..a ne samo jedno ili samo drugo

 

ne mozes sad usporedivati zivotinje vs ljudi jebemu, do cega smo dosli? znaci krava jede travu, i zbog toga je takva, automatski covjek trebaw jesti travu, i biti ce takav? daj wtf... :D 

 

nista idi onda jedi koncentrat za pilice pa mozda pocnes kokodakat

 

 

Nitko nije prisiljen, ja podrzavam svakog da radi sta zeli.. ALI problem je nametanje drugim ljudima itd,, to se zove SEKTA..  Kao herbalife, nek pije tko ga hoce, hebe mi se, ali ne mozes ond aici okolo i navlaciti naivne ljude na to, jer to je prevara, nista drugo..

tako i veganizam, radi ako ti pase, jedi, ali nemoj ici okolo i srati..

 

 

Kao sto rekohj, obican si rekreativac, cak i da si neki pro sportas, opet mozes imati rezultate s veganskom prehranom, nitko ne kaze da ne mozes...

 

ALI  vecina tih vegana sportasa su svoje tijelo, i do tih rezultata dosli na mesu,, znam ih XXX s youtubea koje pratim, koji su sad vegani ali su jeli meso jos kad sam ih poceo pratiti.. 

 

druga stvar je ODRZAVANJE neceg, a druga stvar je doci do necega...

 

odrzavanje je pun k laksi posao

 

Moj jedini problem toga je sto imas jako malo namirnica koje su iskljucivo protein, kao recimo meso, sir, bjelanci, riba ....

 

u biljnom svijetu nema puno toga, sto znaci da namirnice kao sto su riza, grah, grasak, itd imaju kvalitetan protein, ALI  ces unijeti i brdo UH... dakle tesko je.. 

 

opet bi bila preporuka uzeti neki prasak da bi lakse zadovoljio unos proteina

 

 

  • Animal protein contains ~10-15% more essential amino acids than plant protein.
  • Animal protein is digested ~10% better than plant protein.
  • Animal protein, generally speaking, is more anabolic (contains less leucine) than plant protein 

 

 

evo ima clanak od  odlicnih ljudi koje treba pratiti 

 

https://veganliftz.com/plant-protein-muscle/

 

u pravu si zaboravio sam na nedostatak svih esencijalnih aminokiselina kod biljaka, pa ih moras razlicite kombinirati da bih ih sve unio

 

nisam vegan niti sam sektas, kuzim sta hoces reci sa tom referencom

 

mene vise jebe zdravstveno sto unosim mesom, i kakvo meso jedem, uz sva sranja koja stavljaju u njega, proteini su najmanji problem

 

u tome smislu mi je interesantna biljna prehrana, pokusavam se rjesavati pomalo svih sranja, pusenja, kave pa eto doslo i meso na red

exer1234 čet 7.11.2019 16:07

PA vidi, ne moras ti jesti meso, a da i dalje unosis zivotinjske proteine, a s time ne ubijas zivotinje... Jaja, whey, sirevi.. apsolutno ne vidim problem u tome, a unosis vrhunski protein.

 

ne jedem ni ja puno mesa, prvenstveno jer mi se ne da spremati.. 

 

Evo jedan domaci clanak razbijanja Veganskih mitova, na kraju naravno ima i sve studije 

 

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Razbijamo-mitove-vegani.aspx?fbclid=IwAR1f162cAiLg_P7atdnoMIzIooPlNLeJP8us4pDT24RNGJIlQ20Gjj1lxrk

Et_Tu_Brute? čet 7.11.2019 16:25
exer1234 kaže...

 keto i whey ne idu skupa, uostalom, zasto si na keto prehrani? odgovara ti? ako ti bas odgovara, onda navali, ali ako je koristis iskljucivo zbog gubitka kilograma, isto rezultat ces uraditi na puno optimalniji i laksi nacin..

 

Btw ako si pocetnik, radi pocetnicke programe, uglavnom su full body 3x tjedno,, PPL nije pocetnicki

 Hvala na savjetima za program, ali zasad ću se držati ovog, keto mi paše, lakše fasting izdržat drži me punijim, a i sumnjam da mogu brže trošit, deficit je deficit bez obzira na vrstu dijete. Whey mi treba kad radim po cijele dane pa si doma nemogu spremat jaja i prsa. A imam pristupu drugom mesu, samo je problem udrit dovoljno proteina a da ne prekoračim kalorije, trenutno kad nemogu doma spremat polusavam nadoknadit sa posnim sirom ali zgadio mi se koliko ga puno moram jest. volio bih na svojih 80kg bar 160g proteina konzumirat, jeli puno nezz, bolje da je malo više nego da fali. Whey bi bio bas supliment i 2.5kg tegla bi dugo izdržala, znaci koristio bi ga samo za dane kad se doma ne hranim piletinom pa da ispunim proteine dok zadržim deficit s kalorijama. jeli onaj iz linksa valja i zašto je dost jeftniji od myprotein stranice koja je navodno veoma jeftina? Fala

exer1234 čet 7.11.2019 20:08

preskup je,, 280 kn za 2.5 kg bez okusa, ne hvala... S okusom se kupuje za 250-280 kn

 

 a i opis im je koma, ovo je koncentrat, oni stavili opis za izolat.. vidi se da nemaju pojma, lol

 

da je u pitanju izolat onda bi cijena bila ok, iako nemas potrebe za izolatom

KIKI3ooo pet 8.11.2019 09:36
exer1234 kaže...

 keto i whey ne idu skupa, 

 Keto i whey ne idu skupa? Jeli stvarno treba objašnjavat uopće koliko je krivo ovo što si napisa ili ćeš sam proguglat što je keto i što je whey protein? Dat ću ti hint - baš idu skupa, u potpunosti si u krivu. Potpuno suprotno od onoga što tvrdiš.

 

 

Usput da ponovim, keto nije zdrav. Kompletno izbacivanje jednog od 3 makronutrijenta po samoj osnovnoj ljudskoj logici nije zdravo. Učinkovito jest. Ako si sportaš koji ima meć za 30 dana i na kojem imaš zaradit 10 iljada eura, a moraš hitno smršavati da upadneš u kategoriju - stari, keto is the way to go. Normalna čovjek treba težit prehrani koja je održiva na duže vremensko razdoblje jer sva ta patnja naglog mršavljenja će se naplatit kasnije sa takvim istim periodom žderanja i povratkom na staru kilažu. 

 

Kad sam kod mršavljenja, kad mi netko kaže: "Ova dijeta je super, izgubio sam 5 kg u 10 dana, najučinkovitija je od svih"... Najgora stvar nije što on/ona ne zna da bilo koja dijeta bi napravila isto jer voda brzo odlazi i tek onda idu problemi i pravi posao sa gubitkom masti, granicom na kojoj se mnogi vrate starom stilu života jer rezultati dolaze presporo i treba puno radit za svako kilo dole. Najgore je što po defaultu odbiva tvoje objašnjenje i samo traži/izmišlja argumente za svoje otkriće amerike.

 

Veganska prehrana? Cuj, ekipa želi izbacit meso, postane vegetarijanac - sve ok. Meni je to normalan čovjek. Ja isto živim kao vegetarijanac, mislim, konzumiram istu količinu povrća, samo svaki dan imam i jedan mesni obrok. Ali ako ti ne možeš popit mlijeko ili jogurt jer smatraš da to nije zdravo (jeli tako, jesu li to vegani, ne smiju ni to?) - jeli treba radit istraživanje da bi se shvatilo da se možda malo išlo u neku krajnost i da je to ipak pretjerivanje? Budimo realni, ako je netko napisao da se u tom dokumentarcu napravilo istraživanje koje kaže da cikla poboljšava performanse za 20% na benchu, mislim da je to znak da se sve to treba uzeti sa zrncem soli. 

 

Ono što je meni trenutno interesantno od najnovijih istraživanja je učinkovitost aminokiselina koje imaju proteini, ponaravno proteini koji imaju sve esencijalne aminokiseline, kod kontrolu gladi/žudnje za hranom. Skužili su da postoje točno 3 aminokiseline, od, ja mislim 12 esencijalnih, koje blokiraju/ometaju rad žljezde koja luči taj hormon koji valjda stvara tu želju za gladi. To su najnovija istraivanja, iz 2019. ono. To se pokazalo toliko učinkovito, da ne samo da je pomoglo u ekstremnim slučajevima pretilosti, nego se čak pokazalo da se alkoholičarima i narkokmanima pomaže nositi sa željom! 

Da odmah to kažem, to su životinjski proteini, jel, whey kao broj 1. I biljni proteini imaju isto esencijalnih aminokiselina. Ali da bi se unjela potrebna količina istih treba se pojesti ogromna količina hrane tako da nema smisla koristit biljne proteine u tu svrhu. Vegani bi već trebali suplementirati aminokiseline onda. 

KIKI3ooo pet 8.11.2019 19:47

Amerikanku koja se ne može zaustaviti jest snikerse po cijeli dan napune proteinima i ona po prvi put ima neku šansu, neku kontrolu nad željom. Link? To je bio neki podcast.

 

Mora se u ketozi pucat proteinima. Ne da idu skupa nego mora. Ako je već izbacila jedan makros od njih ukupno 3, neće još drugi smanjit. Oće živit na mastima?

exer1234 sub 9.11.2019 00:59

wot?

 

pa keto je low-moderate protein i high fat dijeta

visak proteina takojder moze otici u glukozu, zato treba paziti, ne treba se trpati proteinima..

 

sto se tice ovog s snickersima itd nemam pojma, ali odakle ti da je to studija, i da je valjana? barem na netu ima brdo podcastova koji pricaju svakakve gluposti :D

KIKI3ooo sub 9.11.2019 09:36

Izmišljaš da bi se izvukao iz gluposti koju su izvali da whey i keto ne idu skupa. Ti si praktički rekao da proteini i neto ne idu skupa. Znači rekao si da se ne smije jest riba i meso u ketozi.

 

Pa si rekao da se ipak smije ali malo.

 

Pa si rekao low to moderate količinu. Na Google piše moderate a to si dodao low. 

 

Podcast traži sam ako te zanima :)

fila2208 sub 9.11.2019 22:16

Ma znam, ali lijen sam slagat mu to kad je zdrava logika, ono, pumpaj i to je to, ali davi me pa ću nešto napisati čisto da možda krene iako mislim da će odustat i vrati se pivu kao uvijek lol.

 

mislio kopirat ako netko ima rutinu neku domaću

 

hvala

VladimirLem ned 10.11.2019 12:24

Pozdrav, gledam se malo pokrenuti nakon godina neaktivnosti. Gledam malo YT, dobio sam savjet da pogledam videa Daria Žinića, i pogledao sam neke i onako kao laiku čini mi se kao da je momak skroz na zemlji i da daje dobre savjete za početnike i rekreativce, tipa ne trošiti pare na hrpu suplemenata i slično. Jel govori ok? Mogu se voditi nekim njegovim savjetima?

exer1234 pon 11.11.2019 19:41
KIKI3ooo kaže...

Izmišljaš da bi se izvukao iz gluposti koju su izvali da whey i keto ne idu skupa. Ti si praktički rekao da proteini i neto ne idu skupa. Znači rekao si da se ne smije jest riba i meso u ketozi.

 

Pa si rekao da se ipak smije ali malo.

 

Pa si rekao low to moderate količinu. Na Google piše moderate a to si dodao low. 

 

Podcast traži sam ako te zanima :)

 hahaha.. ajmo ovako

 

previse proteina te MOZE izbaciti iz ketoze (pretvara se u glukozu)

previse UH te mohze izbaciti iz ketoze (whey ima ponesto uh)

brzi proteini te takodjer mogu izbaciti iz ketoze (whey je brzoapsorbirajuci protein)

 

 

KIKI3ooo pon 11.11.2019 21:34
exer1234 kaže...
KIKI3ooo kaže...

Izmišljaš da bi se izvukao iz gluposti koju su izvali da whey i keto ne idu skupa. Ti si praktički rekao da proteini i neto ne idu skupa. Znači rekao si da se ne smije jest riba i meso u ketozi.

 

Pa si rekao da se ipak smije ali malo.

 

Pa si rekao low to moderate količinu. Na Google piše moderate a to si dodao low. 

 

Podcast traži sam ako te zanima :)

 hahaha.. ajmo ovako

 

previse proteina te MOZE izbaciti iz ketoze (pretvara se u glukozu)

previse UH te mohze izbaciti iz ketoze (whey ima ponesto uh)

brzi proteini te takodjer mogu izbaciti iz ketoze (whey je brzoapsorbirajuci protein)

 

 

 Ne da može nego te previše UH sigurno izbacuje iz katoze

 

hahaha

R4zOR229 pon 11.11.2019 23:36

Ovo

 

https://www.strengthshop.de/elbow-sleeve-single-ply-einlagige-ellenbogenschoner

 

Ovo kaj sam linko je single ply, osobno imam te ali double ply. Triple ply nebi uzimo za trenirat, samo za natjecanja. Ove od neophrena sam imo, to jako brzo popuca, par mjeseci i ode 400kn, i ne rade tak jaku kompresiju. Al ak imas problema sa boli u koljenu to trebas rjesit, ja osobno nikad ne treniram bez njih ali ja imam vise neku blagu neugodnost u koljenima nego bol, makar zna bolit tu i tamo ali ne uvijek.

kostolomac uto 12.11.2019 07:05

Čitam sad te ''vaše'' postove o ''ketozi'' i imam dojam da nitko od Vas nije bio na dotičnoj ( možda se varam), ja to osobno čak ni nebi nazvao ''keto dijeta'' jer gotovo da nema po meni potrebe za ''gladi''. S obzirom na nizak unos UH ( nekog izbacuje  već kad prođe 20g, dok neki slobodno  unesu i 50g bez da ih izbaci ) ja osobno nemam problema sa time, dapače, odgovara mi ne unosit previše UH i brzo se priviknes, jer hrana koja se konzumira u keto je ''zasitna'' sama po sebi zbog velikog unosa masti, tako da kalorijski deficit se može bez problema  odradit i ne poznam osobno nikog kome je keto poremetio ili donio zdrastvene probleme.

 

Dapače što se tiče zdravlja dolazi do enormnog poboljšanja ( dijabetičarima je ''krvna slika'' bar one koje ja znam x puta bolja ). Samo treba znati ''pametno'' koristiti namirnice koje su dozvoljene ( a popis je jako velik ) u keto isto tako s obzirom na veliki unos masti pripaziti koje masnoće se unose i odakle. Meni je sad to ''mačji kašalj'' za odrađivat. Malo je ''naporno'' vagat -izračunavat na početku, ali s vremenom to sve ide kao ''po loju''. 

 

Da se razumijemo, nisam nikakav expert, ali po svom primjeru znam da keto kod mene takoreć savršeno funkcionira. Naravno da je kao kod svake ''dijete'' bitan kalorijski deficit, i ova dijeta se lako održava godinama za razliku od većine drugih gdje rijetki uspjevaju održat disciplinu. Kad se u sve to ''ufuraš'' gotovo da nema potrebe za vaganjem hrane i izračunavanjem, pogotovo kad se neka ''kompliciranija'' jela rade.

 

Meni osobno je  bilo ''otkriće'' kruha od lanenog brašna ( laneno brašno i bijeljanci ) , nizak postotak uh, a visok proteina. Tako da mi u keto ne nedostaje ničeg, čak ni slatkog jer ima brdo deserata koji su jednostavni za napravit,  a ukusni.

Imam puno sreće što mi je ''gro'' namirnica dostupnih,  a koje su domaće izrade, od salama, slanina, raznog mesa, sezonskih - van sezonskih salata, povrća itd.  tako da je keto za mene pravo otkriće,a  dugo sam se odupirao kad sam  počeo pročavat, pa mi je izgledalo ekstremno teško....

Da samo napomenem, najviše uh mi dolazi iz raznih salata i povrća, ostatak namirnica koje koristim imaju ekstremno nizak uh ili ga uopće nemaju....

 

Na kraju krajeva to je stil života, i bitno je samo steći naviku. Kako netko može ''trenkat'' 5 puta tjedno ( nekad sam i ja ) tako ja mogu svaki dan jesti čvarke .( nemojte samo počet nije zdravo )

guls uto 12.11.2019 07:10
R4zOR229 kaže...

Ovo

 

https://www.strengthshop.de/elbow-sleeve-single-ply-einlagige-ellenbogenschoner

 

Ovo kaj sam linko je single ply, osobno imam te ali double ply. Triple ply nebi uzimo za trenirat, samo za natjecanja. Ove od neophrena sam imo, to jako brzo popuca, par mjeseci i ode 400kn, i ne rade tak jaku kompresiju. Al ak imas problema sa boli u koljenu to trebas rjesit, ja osobno nikad ne treniram bez njih ali ja imam vise neku blagu neugodnost u koljenima nego bol, makar zna bolit tu i tamo ali ne uvijek.

Hvala ti, baš sam isti savjet dobio od kolege trenera, isti shop, samo double ply što je jedino logično.

Imam jedan oštar rez u vrlo kratkom dijelu negativnog pokreta, skoro na samom početku propadanja u čučanj.

To bi htio kompenzirati sa sleeve-om. 

Čekam magnetnu, ali ne bi htio atrofirati pa treniram koliko mi tijelo dopušta.

fila2208 uto 12.11.2019 08:43
kostolomac kaže...

 

Na kraju krajeva to je stil života, i bitno je samo steći naviku. Kako netko može ''trenkat'' 5 puta tjedno ( nekad sam i ja ) tako ja mogu svaki dan jesti čvarke .( nemojte samo počet nije zdravo )

 Zašto  na trening 5 puta tjedno?

kostolomac uto 12.11.2019 11:24
fila2208 kaže...
kostolomac kaže...

 

Na kraju krajeva to je stil života, i bitno je samo steći naviku. Kako netko može ''trenkat'' 5 puta tjedno ( nekad sam i ja ) tako ja mogu svaki dan jesti čvarke .( nemojte samo počet nije zdravo )

 Zašto  na trening 5 puta tjedno?

Realno , bilo bi mi dosta 3x max 4, al sam pratio program pa ajd onda. Dosli su rezultati, snaga, izgled, itd...al sam se ispuhao, pa eto sad održavam koliko-toliko.

Tak da skidam kapu svima koji treniraju konstantno i drže se koliko-toliko prehrane, pošto je ona ključna u svemu tome...

kostolomac uto 12.11.2019 11:54
Cordas kaže...
kostolomac kaže...

 tako ja mogu svaki dan jesti čvarke .( nemojte samo počet nije zdravo )

Zašto bi itko uopće htio jesti čvarke? 

 To ti je delicija za one koji su na keto

 Njih možeš voljet ili ne voljet, sredine nema.

 Pa s obzirom na cijenu i rijetki ih jedu, jer su duplo skuplji od bilo kojeg mesa.....