Sport

MMA (Mixed Martial Arts)

njuskac sub 10.8.2019 23:36

Dajem miocicu male sanse..ne zbog prve borbe nego jednostavno mislim da je dc kompletniji borac, ima jacu bradu,bolji je hrvac, stojka mu nije losa,kardio odlican, da je bilo obrnuto i da je miocic onako pogodio dc-a mislim da ne bi tako lako pao.. dc je prezivio onu bombu od rumbla i nastavio kao da nista nije bilo dok je miocic pao ko kruska.. prvu borbu se borio ko neki naivac..upao je u zamku.. tak ce bit i ovaj put..mislim da ce dc doci sa totalno drugim planom.

ATJLučko ned 11.8.2019 14:43

Rešpekt obadvojici, no ovoga puta je MM u ulozi ranjene zvijeri, a takvu nikako ne treba potcjenjivati! 

Osobno drukam za Mirka, ali da ću se morati prisiliti ovo pogledati “objektivnim” očima, bar ću biti mirniji po svršetku borbe! 

Pogledao sam Mirkove skorom sve borbe od Brazila do sraza sa Cormierom, i nisam siguran da je Mirko ikada kvalitetno upotrijebio svoje koljeno, a obzirom je oponent nešto niži, čini mi se da bi to mogla biti točka iznenađenja za Cormiera za vikend ?! 

XXX ned 11.8.2019 15:10
ATJLučko kaže...

Rešpekt obadvojici, no ovoga puta je MM u ulozi ranjene zvijeri, a takvu nikako ne treba potcjenjivati! 

Osobno drukam za Mirka, ali da ću se morati prisiliti ovo pogledati “objektivnim” očima, bar ću biti mirniji po svršetku borbe! 

Pogledao sam Mirkove skorom sve borbe od Brazila do sraza sa Cormierom, i nisam siguran da je Mirko ikada kvalitetno upotrijebio svoje koljeno, a obzirom je oponent nešto niži, čini mi se da bi to mogla biti točka iznenađenja za Cormiera za vikend ?! 

 

Hexfire ned 11.8.2019 15:13
ATJLučko kaže...

Rešpekt obadvojici, no ovoga puta je MM u ulozi ranjene zvijeri, a takvu nikako ne treba potcjenjivati! 

Osobno drukam za Mirka, ali da ću se morati prisiliti ovo pogledati “objektivnim” očima, bar ću biti mirniji po svršetku borbe! 

Pogledao sam Mirkove skorom sve borbe od Brazila do sraza sa Cormierom, i nisam siguran da je Mirko ikada kvalitetno upotrijebio svoje koljeno, a obzirom je oponent nešto niži, čini mi se da bi to mogla biti točka iznenađenja za Cormiera za vikend ?! 

 Ako se stvarno pojavi Mirko Miočić umjesto Stipe bit će to najprodavaniji PPV u povijesti svemira.

toxic pon 12.8.2019 11:00

Iskreno ja ne vidim nikog drugog osim Francisa na tronu i osobno mislim da ce on biti prvak koji ce uci u povijest po kolicini obrana naslova...

Jednostavno lik je toliko napredovao i napredovat ce da mu ostali nece moci apsolutno nista.. To je onako sto ce se dogoditi. Onaj poraz od Miocica i zatim Lewisa ucinili su ga toliko jacim mentalno i tehnicki da je to strasno.

XXX uto 13.8.2019 20:00

DC bi od deset borbi dobio barem devet protiv Franca, tu jednu mu dajem na lucky punch. DC uvijek složi dobar gameplan, JJ mu je Ahilova peta.

Ti tekaši su per tromi pre spori za njega. U hrvanju im je učitelj deseti dan. Jedino tko može stvarno dobiti DC je Stpe uz pametnu taktičku borbu,

gdje koristi svoj puno veči raspon, drži ga na distanci i leti kao leptir i bode kao pčela. Boks i samo boks, sa što manje klinča i hrvanja. Ali teško je 

tako pet rundi i bez greške i konstantno držati visoki tempo rada nogu.

Hexfire uto 13.8.2019 21:04

Nekako sam i ja bliži tom stajalištu. Ngannou je odličan counter udarač, ali prvenstveno izgleda toliko impresivan jer je cijela divizija totalni krš. DC da sad ima 5 godina manje obranio bi naslov bar 10 puta.

isuckatthisgame uto 13.8.2019 22:11

Nije bas da se mogu sloziti s izjavom da DC uvijek slozi sjajan gameplan. Dapace, DC mi nikad nije pokazao konzistentnost u dobrom prilagodjavanju protivniku. U revansu je zavrsio Rumbla brze nego u prvoj borbi, ali Rumble mu se serviao na platou i bez obzira na to DC nije pokazao da je ista bolje pripremljen za njega nego prvi put. Ista stvar s Jonesom kad je iz prve borbe imao punih 25 minuta materijala da rekonfigurira taktiku, a zavrsio je nokautiran za manje od 3 runde.

 

Ne zelim puno pricati o Ngannou vs. DC (smatram kako bi ga Ngannou vjerojatno pobijedio), ali ako DC i Stipe budu adaptirali na jednak nacin kao u svojim prvim revansima (DC/Rumble 2 ili DC/Jones 2 i Stipe/JDS 2), Stipe bi ga trebao razvaliti. Bilo kako bilo, i dalje favoriziram Cormiera protiv Miocica zbog stila s kojim se bori.

Promster uto 13.8.2019 22:37
isuckatthisgame kaže...

Nije bas da se mogu sloziti s izjavom da DC uvijek slozi sjajan gameplan. Dapace, DC mi nikad nije pokazao konzistentnost u dobrom prilagodjavanju protivniku. U revansu je zavrsio Rumbla brze nego u prvoj borbi, ali Rumble mu se serviao na platou i bez obzira na to DC nije pokazao da je ista bolje pripremljen za njega nego prvi put. Ista stvar s Jonesom kad je iz prve borbe imao punih 25 minuta materijala da rekonfigurira taktiku, a zavrsio je nokautiran za manje od 3 runde.

Kako nije? U revanšu s Johnsonom nije popio knockdown preko cijelog oktagona kao u prvom meču i završio ga je brzo i bezbolno. U revanšu sa narkomanom je dobivao meč do headkicka, jebiga ipak je to Jones i to treba uzeti u obzir. Cormier je po meni P4P jedan od najboljih ikad, kada gledamo istinsko značenje "P4P". U svakom meču je manji, niži, ima kraće ruke i još je 'neatletičan', čak je i dosta star ušao u MMA, prvi meč s 30 godina. No, usprkos tome našamarao ih je sve osim Jonesa. 

isuckatthisgame uto 13.8.2019 23:40
Promster kaže...
isuckatthisgame kaže...

Nije bas da se mogu sloziti s izjavom da DC uvijek slozi sjajan gameplan. Dapace, DC mi nikad nije pokazao konzistentnost u dobrom prilagodjavanju protivniku. U revansu je zavrsio Rumbla brze nego u prvoj borbi, ali Rumble mu se serviao na platou i bez obzira na to DC nije pokazao da je ista bolje pripremljen za njega nego prvi put. Ista stvar s Jonesom kad je iz prve borbe imao punih 25 minuta materijala da rekonfigurira taktiku, a zavrsio je nokautiran za manje od 3 runde.

Kako nije? U revanšu s Johnsonom nije popio knockdown preko cijelog oktagona kao u prvom meču i završio ga je brzo i bezbolno. U revanšu sa narkomanom je dobivao meč do headkicka, jebiga ipak je to Jones i to treba uzeti u obzir. Cormier je po meni P4P jedan od najboljih ikad, kada gledamo istinsko značenje "P4P". U svakom meču je manji, niži, ima kraće ruke i još je 'neatletičan', čak je i dosta star ušao u MMA, prvi meč s 30 godina. No, usprkos tome našamarao ih je sve osim Jonesa. 

 Da Rumble u drugoj borbi nije imao lucklaster plan, vjerojatno bi mu dao vece sanse u savladavanju Cormiera koji se borio na posve identican nacin. Za primjer tomu, Johnson bi bacio nekoliko snap kickova u tijelo i onda samo uhodao u klinc, sto posve ponistava funkciju snap kicka. Steta sto se njegovom kampu sva priprema svela na "ne odustaj." Cormier ni u drugoj borbi s Jonesom nije dao odgovor na njegove kickove i udarce u tijelo, stvari s kojima je muku mucio u prvom susretu.

XXX uto 13.8.2019 23:46

DC se u svakoj borbi bori na indentičan način, problem je kaj nitko osim JJ nema protuotrov. Ili hrvanje ili prljavi box uz konstantni pritisak do zadnje sekunde. Bit je u finesama koje savršeno prilagodi protivniku...npr. najavio je da Stipe spušta glavu nakon klinča i baš ga je tako nokautirao.

To je u rangu Bruce Leea 😎

isuckatthisgame sri 14.8.2019 00:08
XXX kaže...

DC se u svakoj borbi bori na indentičan način, problem je kaj nitko osim JJ nema protuotrov. Ili hrvanje ili prljavi box uz konstantni pritisak do zadnje sekunde. Bit je u finesama koje savršeno prilagodi protivniku...npr. najavio je da Stipe spušta glavu nakon klinča i baš ga je tako nokautirao.

To je u rangu Bruce Leea 😎

 Nokaut protiv Miocica je samo u egzekuciji bio novotarija koja je prosla jer sam Miocic ima losu naviku, sve ostalo sto je Cormier radio je izgledalo identicno kao i protiv Volkana, sto jos vise potvrduje tvrdnju da tip nije takav bajan gameplaner, vec atleta koja nece imati odgovor ako mu netko pokaze malo vise borilacke inteligencije.

 

Tim vise sto je jedan Santos protiv Jonesa imao bolji plan, a raspolaze s puno manje alata nego Cormier i nije imao prethodno iskustvo od 25 minuta u kavezu s Jonesom.

XXX sri 14.8.2019 08:09
isuckatthisgame kaže...
XXX kaže...

DC se u svakoj borbi bori na indentičan način, problem je kaj nitko osim JJ nema protuotrov. Ili hrvanje ili prljavi box uz konstantni pritisak do zadnje sekunde. Bit je u finesama koje savršeno prilagodi protivniku...npr. najavio je da Stipe spušta glavu nakon klinča i baš ga je tako nokautirao.

To je u rangu Bruce Leea 😎

 Nokaut protiv Miocica je samo u egzekuciji bio novotarija koja je prosla jer sam Miocic ima losu naviku, sve ostalo sto je Cormier radio je izgledalo identicno kao i protiv Volkana, sto jos vise potvrduje tvrdnju da tip nije takav bajan gameplaner, vec atleta koja nece imati odgovor ako mu netko pokaze malo vise borilacke inteligencije.

 

Tim vise sto je jedan Santos protiv Jonesa imao bolji plan, a raspolaze s puno manje alata nego Cormier i nije imao prethodno iskustvo od 25 minuta u kavezu s Jonesom.

 Prije bi rekao da je stvar motivacije JJ i kako pristupa protivniku. DC ga posebno motivira pa i daje najviše u kavezu. Kao što rekoh DC se uvijek bori isto, konstantni napad, hrvanje i boks. Svi to znaju ali nitko osim JJ nema rješenje.

U teškoj kategoriji nije izgubio ni rundu.

toxic sri 14.8.2019 08:33

Francis ce biti top..

Prvo sam mislio da je lik zesci flop ali poslije ona dva poraza je jednostavno ne vidim u HW tko mu moze ista...

DC mozda ali ne vise... Miocic ga vise nece dobiti na isti nacin... nema sanse...

 

XXX sri 14.8.2019 11:34
Dodinho kaže...

Jel postoje šanse da se Jones digne u HW? Bila bi strašna borba protiv Stipe ili DC-a.

 Zakaj ne pred kraj karjere, ako ga prije toga ne kazne još koji puta za doping i narkomaniju.

m77 pet 16.8.2019 13:52

Još malo, još malo...obično se pred ovakve evente pokušavam ne nabrijavati, jer često nekog posere ozljeda pa sve propadne, ali mislim da smo sad već tu...pa, kakve Stipe ima šanse, po meni, manje nego u prvoj borbi, osim što se nije borio preko godinu dana, Stipe je i ono što Ameri kažu ''salty'' u vezi i Cormiera i te prve borbe, baš se vidi po njemu da je ovo osobno i da želi Cormieru skinuti glavu...a takva emotivnost nikad nije dobra, osim ako nisi hrvač s medvjedima iz Dagestana.

Nate/Pettis...što uopće reći za ovo, frajerski matchup, ali da se kladim ovaj par bih izbjegavao, Pettis izgleda otužno i onda uništi Wonderboya, Nate je potratio 3 godine svog primea...navijam za Natea jer njušim eliminator s Masvidalom ako pobjedi.

Romero/Costa, usada bi trebala izmisliti neki pojas i dati ga pobjedniku ovog meča.

njuskac pet 16.8.2019 19:42

Ja isto mislim da nece dalje od prve.. navijam za miocica ,mada je dc stvarno dobar borac, zasluzio je sve sto je postigao tako da mi nece bit nesto zao ako i on pobijedi..ne bi se cudio da ga dc tambura na podu cijeli mec , ne znam bas da ce ic boksat 5 rundi.. kad gledam kako je to izgledalo u strikeforce stvarno ih je namlatio sve po redu, bacao kao da su lutke.

XXX pet 16.8.2019 19:51

Da ali tamo se nije borio protiv zlatne rukavice u boksu, a brijem da dobar boksač ima recept za DC_a. Uz brzi rad nogu, kretanje po kavezu i ubadanje direktima i low kickovima može napraviti jako puno. DC_u jedino igra klinč ali tu je fenomenalan.

njuskac sub 17.8.2019 00:38

Ako miocic izgubi mislim da ce otici u mirovinu,sta mu preostaje nakon dva poraza?trecu priliku nece imati,a i da ima nema smisla ta borba,ici na puno boljeg francisa i riskirat jos jedan poraz isto mi nema smisla bas..borit se sa nekim anonimusima i i mladim lavovima isto bas i nema smisla..vidim jedino mirovina,prvak je bio,financijski je osiguran,dobio dijete itd..i to je to.. a ako pobijedi opet ga ceka francis ,bolji nego ikad..

 

hanteed sub 17.8.2019 09:49
njuskac kaže...

Ako miocic izgubi mislim da ce otici u mirovinu,sta mu preostaje nakon dva poraza?trecu priliku nece imati,a i da ima nema smisla ta borba,ici na puno boljeg francisa i riskirat jos jedan poraz isto mi nema smisla bas..borit se sa nekim anonimusima i i mladim lavovima isto bas i nema smisla..vidim jedino mirovina,prvak je bio,financijski je osiguran,dobio dijete itd..i to je to.. a ako pobijedi opet ga ceka francis ,bolji nego ikad..

 

 tako nekako

Hexfire sub 17.8.2019 17:10
njuskac kaže...

Ako miocic izgubi mislim da ce otici u mirovinu,sta mu preostaje nakon dva poraza?trecu priliku nece imati,a i da ima nema smisla ta borba,ici na puno boljeg francisa i riskirat jos jedan poraz isto mi nema smisla bas..borit se sa nekim anonimusima i i mladim lavovima isto bas i nema smisla..vidim jedino mirovina,prvak je bio,financijski je osiguran,dobio dijete itd..i to je to.. a ako pobijedi opet ga ceka francis ,bolji nego ikad..

 

 Moguće da bude, ali daleko od toga da nema opcija za njega. Može komotno još 2-3 godine biti na najvišem nivou. Hoće li ga mogući drugi poraz protiv DC-a baš toliko lupiti da ode u mirovinu. ne znam baš. Par puta se već pisalo da je Ngannou nešto posebno napredovao, a gdje to točno? Što konkretno toliko impresivno je napravio nakon poraza od Miočića? Opet se borio sa starim istrošenim borcima koji nisu njegova razina. Trenutno je UFC HW divizija DC, Ngannou i Stipe. Svi ostali su barem 2 stepenice ispod njih. Ngannouva counter puncher taktika je dobra protiv drloga tipa JDS, ali protiv školovanog boksača kao Stipe malo teže. Vidjelo se to dobro u prvom meču. A nigdje nismo vidjeli da je u boksačkom segmentu uopće napredovao. Kad/ako dođe do revanša, Stipe je neupitni favorit.

 

Druga stvar. Čovjek je dobio dijete i možda ga baš to u stillu Cerronea motivira da se bori još češće i zaradi što više dok još može. Nije on kriv što je UFC HW divizija totalni krš pa nema nikoga s kim se može kvalitetno potući. Ali ne znači da opcije ne postoje. Možda se Jon Jones ipak odluči oprobati u HW. Naravno prvo će na DC-a ako ovaj još bude "živ", ali nakon toga je fight sa Stipom jako zanimljiv matchup. Šuškalo se jedno vrijeme i o spuštanju HW divizije na 220, a ova trenutna bi postala Super HW. Brat bratu, između 205 i 240 ima mjesta i za dvije divizije...

 

A na kraju dana je tu uvijek prelazak u Bellator koji također solidno plaća. Jedan Ryan Bader je tamo bio HW prvak, a lik ne bi danas mogao u top 10 UFC-a koliko god svi ovi bili loši.

 

Sve u svemu, nadam se da ćemo Stipu još jedno vrijeme gledati. Obje opcije su po meni realne. 

njuskac sub 17.8.2019 17:25

narvno da ima opcija ,samo sto je miocic tip osobe koja ne moze podnijeti poraz, a kamoli 2 poraza od iste osobe.. tip se godinu dana nije htio boriti dok ne ispravi poraz.. kako ce onda djelovati na njega drugi poraz? 

Promster sub 17.8.2019 18:04
Hexfire kaže...
Moguće da bude, ali daleko od toga da nema opcija za njega. Može komotno još 2-3 godine biti na najvišem nivou. Hoće li ga mogući drugi poraz protiv DC-a baš toliko lupiti da ode u mirovinu. ne znam baš. Par puta se već pisalo da je Ngannou nešto posebno napredovao, a gdje to točno? Što konkretno toliko impresivno je napravio nakon poraza od Miočića? Opet se borio sa starim istrošenim borcima koji nisu njegova razina. Trenutno je UFC HW divizija DC, Ngannou i Stipe. Svi ostali su barem 2 stepenice ispod njih. Ngannouva counter puncher taktika je dobra protiv drloga tipa JDS, ali protiv školovanog boksača kao Stipe malo teže. Vidjelo se to dobro u prvom meču. A nigdje nismo vidjeli da je u boksačkom segmentu uopće napredovao. Kad/ako dođe do revanša, Stipe je neupitni favorit.

Ngannou je razbio Valasqueza i Blaydesa, oba respektabilni borci. Niti ne treba nešto strašno napredovati da napravi ogromne probleme u revanšu, iako ih je i napravio i u prvom meču, gdje je Stipe popio bar bombetina koje su ga uzdrmale. Samo da nebude sivonja i bude strpljiv, neka se bori s mozgom, a ne siliti sa haymakerima u prvih 7 minuta, pa da poslje krepava od umora i eto...A napredovao je sigurno, samo kaj je to teško vidjeti kad sve koje stave pred njega izbaci van iz oktagona za minutu dvije. Ne znam baš dal bi Stipe bio favorit u revanšu, no nema veze, njemu bolje ide kad je underdog.