Sport

Kutak za ljubitelje Formule 1

Valentin17 uto 10.9.2019 20:51
Promster kaže...

Ljepo je sanjati, a?

 

Već je rekao, OVO i OVO.

Svemu jednom dođe kraj.

Možda i izjednači Michaela, dalje od toga ne vjerujem da bude došao jer dolazi 2021, a znamo tko je najbolji dizajner.

Arai uto 10.9.2019 21:01
Valentin17 kaže...

http://www.gp1.hr/2019/09/wolff-lewis-je-zasluzan-sto-nije-doslo-do-incidenta-s-leclercom/

 

Jedva čekam da ovom netko stane na kraj, najviše bih volio da to budu Max i Red Bull, čovjek vozi na nož i dopada mi se jako, da vidimo kaj onda bude ovaj rekao.

 

Kak su ti se dopali ulazi na nož u La Source ili Rettifilo unatrag dva tjedna? Čini mi se da si je tim nožem ipak malo vlastite prstiće pokratio. Treba to eliminirati ako misli "stati na kraj" jednom rutineru kao što je Hamilton, a čak ni to mu nije neka garancija uspjeha...

miki1981 ned 22.9.2019 10:45
formula1live kaže...

LeClerc treći put zaredom... svaka čast. I to na stazi koja ne bi trebala odgovarati Ferrariu? Da li su to ferrarievi inženjeri počeli raditi svoj posao, ali malo prekasno?

 Ovo je iznenađenje, svakako, ali opet je pitanje što će biti u utrci. Jer i u Belgiji i u Italiji je Ferr imao prednostu u jednom krugu, ali realno su u race pace-u osjetno kaskali.

Apsolutno su iskoristili jače strane svog bolida u kombinaciji sa karakteristikama staze i sačuvali prvo mjesto, ali priželjkujem da se se ovaj posao njihovih inženjera vidi i na race pace-u, pa da ih i na ostalih stazama, a ne samo na najbržima, vidimo u grčevitoj borbi za pobjede.

formula1live ned 22.9.2019 11:56

Istina, ali i Wolff i Hamilton su izjavili da su iznenađeni brzinom ferraria, posebno ako se uzme u obzir da je LeClerc uzeo prvo mjesto unatoč pogreškama. Što se tiče utrke, to je druga priča. No, LeClerc nema što izgubiti tako da bi mogli vidjeti dobru borbu za prvo mjesto (nadam se tome bez obzira tko pobjedi)

formula1live ned 22.9.2019 15:42

Staza stvarno za k.... . Ne vidim smisao ovih staza osim punjenje nečijeg računa. 

 

Što se tiče mercedesa, makar nam to nije drago čuti, nema smisla da se na ovakvoj stazi momčadski kolege utrkuju, jer ga ne možeš proći "pošteno", a greška u 95% slučajeva znači ispadanje. Zato treba takve staze ukinuti

 

EDIT: evo ga, isto i u ferrariu.

Promster ned 22.9.2019 15:46
x18x05x kaže...
dad0r kaže...

Valteri this is James, remember we are a team ili ti uspori da broj 44 ne cendra poslije.

 Haha, žalosno za slušat bilo.

Da, isto kao i sad Ferrari Leclercu. 

x18x05x ned 22.9.2019 15:53
Promster kaže...
x18x05x kaže...
dad0r kaže...

Valteri this is James, remember we are a team ili ti uspori da broj 44 ne cendra poslije.

 Haha, žalosno za slušat bilo.

Da, isto kao i sad Ferrari Leclercu. 

 Bome, baš glupo što su mu napravili. Pusti ga, brži je. 

dad0r ned 22.9.2019 16:06
Promster kaže...
x18x05x kaže...
dad0r kaže...

Valteri this is James, remember we are a team ili ti uspori da broj 44 ne cendra poslije.

 Haha, žalosno za slušat bilo.

Da, isto kao i sad Ferrari Leclercu. 

 

Da, samo kaj to nije isto , niti prva trecina utrke Bottas bi prosao LW-a kroz boxeve i usporili su ga dok u ovoj situaciji kod prva dva saftey cara su im rekli da se mogu utrkivati ali da paze,

a sad kod treceg 11 krugova prije kraja im zabraniili kaj je po meni pametno posto je LeClerc vidno usijane glave.

 

Inace se ne slazem s tim ali ovaj put je Ferrari povukao dobar potez.

ivanoile ned 22.9.2019 16:13

Ne znam jel ljudi sada napokon shvacaju da Hamilton nije nista posebno kao vozac (ni blizu Senne ili Schumija), zadnje 3 utrke iskreno, ako sudimo Vettela da nije bio psihicki fit i nije neki vozac, nije ni Hamilton na nesto visoj razini.

 

 

andi.bandi ned 22.9.2019 16:13

Nažalost dosadna utrka. Tri ili koliko SC, ali makar su pomogli Ferrariju da sačuvaju gume. Šteta za Leclerca, ali drago mi je i zbog Vettela. Ako ništa, Ferrari opet napokon dominira #1, #2.

Promster ned 22.9.2019 16:18
ivanoile kaže...

Ne znam jel ljudi sada napokon shvacaju da Hamilton nije nista posebno kao vozac (ni blizu Senne ili Schumija), zadnje 3 utrke iskreno, ako sudimo Vettela da nije bio psihicki fit i nije neki vozac, nije ni Hamilton na nesto visoj razini.

 

 

 

formula1live ned 22.9.2019 16:36

Hamilton je top klasa vozača htio ti to sebi priznati ili ne. Pa pogledaj malo zadnjih nekoliko godina kako vozi. A i ove godine je sigurno prvak. Sviđao se on tebi ili ne, zadnjih nekoliko godina vozi zrelo i svaki naslov je zaslužio

ivanoile ned 22.9.2019 16:42
formula1live kaže...

Hamilton je top klasa vozača htio ti to sebi priznati ili ne. Pa pogledaj malo zadnjih nekoliko godina kako vozi. A i ove godine je sigurno prvak. Sviđao se on tebi ili ne, zadnjih nekoliko godina vozi zrelo i svaki naslov je zaslužio

 S obzirom da podosta ljudi govori da Vettel nije top klasa vozaca, onda nije ni Hamilton, to je poanta moje poruke. 

 

Arai ned 22.9.2019 16:48

Neznam ni ja što ljudi sada napokon shvaćaju vezano uz Hamiltona i nije me baš ni pretjerano briga. Međutim, znam da ti isti ljudi tebe ne mogu shatiti ozbiljno. Meni osobno si flat-out neuračunljiv.

ivanoile ned 22.9.2019 16:57
Arai kaže...

Neznam ni ja što ljudi sada napokon shvaćaju vezano uz Hamiltona i nije me baš ni pretjerano briga. Međutim, znam da ti isti ljudi tebe ne mogu shatiti ozbiljno. Meni osobno si flat-out neuračunljiv.

Ako u 20ak krugova, iza bolida koji ima 8 krugova starije gume od tebe i koji je sporiji od tebe ne mozes ni jednom napast, zbog toga jer se bojis necega (ili sudara ili necega...), ja vidim ono sto sam rekao. 

 

 

formula1live ned 22.9.2019 16:59

Čak i ja koji navijam za ferrari još od vremena dok je Schumacher vozio za Benetton vidim da Vettel ove godine nije na razini koja je potrebna za biti prvak. Tako da te priče drže vodu. I ne samo to, nego svi, ali baš svi koji se bave analizom formule 1 po cijelome svijetu, vide da je Vettel klasu slabiji nego prijašnjih godina.

 

Vidjet ćemo dalje, sada nakon pobjede, da li je došao k sebi ili će mu još nešto trebati da se sabere i počne izvlačiti maksimum iz bolida

Promster ned 22.9.2019 17:06
ivanoile kaže...
Arai kaže...

Neznam ni ja što ljudi sada napokon shvaćaju vezano uz Hamiltona i nije me baš ni pretjerano briga. Međutim, znam da ti isti ljudi tebe ne mogu shatiti ozbiljno. Meni osobno si flat-out neuračunljiv.

Ako u 20ak krugova, iza bolida koji ima 8 krugova starije gume od tebe i koji je sporiji od tebe ne mozes ni jednom napast, zbog toga jer se bojis necega (ili sudara ili necega...), ja vidim ono sto sam rekao

 

 

I zato ti se smijemo.

 

Čovjek je ovim 4. mjestom podebljao vodstvo u poretku, zašto riskirati protiv Verstappena koji će rađe poginuti nego izgubiti poziciju, na stazi na kojoj se ionako veoma teško pretiče?

 

A Vettela i Hamiltona zadnjih par sezona ne možeš ni uspoređivati, jedan se svaku drugu utrku okreće po stazi, a drugi profesorski vozi i sakuplja bodove.

ivanoile ned 22.9.2019 17:14
Promster kaže...

I zato ti se smijemo.

 

Čovjek je ovim 4. mjestom podebljao vodstvo u poretku, zašto riskirati protiv Verstappena koji će rađe poginuti nego izgubiti poziciju, na stazi na kojoj se ionako veoma teško pretiče?

 

A Vettela i Hamiltona zadnjih par sezona ne možeš ni uspoređivati, jedan se svaku drugu utrku okreće po stazi, a drugi profesorski vozi i sakuplja bodove.

 Smij se ti, ali vozace koje sam naveo su ulijetali na noz i kada su imali naslov u rukama. Znas i sam sto je Senna rekao i sto svaki vozac danas ponavlja. To i tvrdim, ako se bojis necega, onda nisi top, stovise Hamilton je jedini vozac koji moze riskirat jer ima 90 bodova prednosti, Vettel to ne moze jer nema prednost.