Sport

Kutak za ljubitelje Formule 1

Valentin17 pon 15.7.2019 19:33
Arai kaže...

avatar + komentar = kužim_zašto_je_frka

Jel mi vjeruješ da bi radije vidio Mclaren na vrhu, iskreno se nadam zbog napretka koji su ostvarili, da mogu sklopiti najbolju šasiju od svih za nagodinu.

Neka bude Mclaren, Red Bull, samo da nije Lewis i sve pet, pa da vidimo Lewisa pod pravim pritiskom, pritiskom kojega nije imao otkad je u Mercedesu.

Promster pon 15.7.2019 21:58

Uzet će još cca 5 pobjeda ove sezone, taman da i dođe "nepogrešivo dijete" Formule 1 2020. veoma je nerealno misliti da Hamilton neće pobjediti još 7 dodatnih puta do kraja karijere. Tako da jedino kaj se može zaboraviti je to da će MSC i dalje držati rekord po broju pobjeda (91).

 

Valentin17 kaže...
Arai kaže...

avatar + komentar = kužim_zašto_je_frka

Jel mi vjeruješ da bi radije vidio Mclaren na vrhu, iskreno se nadam zbog napretka koji su ostvarili, da mogu sklopiti najbolju šasiju od svih za nagodinu.

Neka bude Mclaren, Red Bull, samo da nije Lewis i sve pet, pa da vidimo Lewisa pod pravim pritiskom, pritiskom kojega nije imao otkad je u Mercedesu.

Borbe s Rosbergom ništa? Za razliku od gotovo svih drugih momčadi, Mercedes dopušta otvorenu borbu svojim vozačima (maknemo Rusiju prošle godine kad je Bottas već ispao iz utrke za naslov). S druge strane MSC je svoje brojke dodatno nabijao zahvaljujući timskim kolegama koji su imali ugovore u kojim piše da su "drugi vozač", i da su tu kako bi pomogli Schumiju.

Valentin17 uto 16.7.2019 05:50
Promster kaže...

Rosberg je imao jedan bljesak i to je to, broj pobjeda se lako dostiže kad ima više utrka, Bottas radi isto što je radio Rubens.

Hamilton nikada nije imao prave konkurencije, pogotovo iz neke druge momčadi, jebga, pravila se kroje za njega.

Promster uto 16.7.2019 08:34
Valentin17 kaže...
Promster kaže...

Rosberg je imao jedan bljesak i to je to, broj pobjeda se lako dostiže kad ima više utrka, Bottas radi isto što je radio Rubens.

Hamilton nikada nije imao prave konkurencije, pogotovo iz neke druge momčadi, jebga, pravila se kroje za njega.

Kakav jedan bljesak? 2 od 3 sezone odlučivale su se u zadnju utrci, kaj bi ti više?

 

Ako ti smeta par utrka više po sezoni, možemo mi pogledati i win%. Tu nije bitan broj utrka, a opet Hamilton pobjeđuje u većem postotku od Schumachera, 33.47% za Hamiltona naprema Schumijevih 29.55%...

 

Molim? Bottas radi isto što i Rubens? Kaj? Rubens se nije smio utrkivati protiv Schumachera, doslovno je imao to u ugovoru! A s druge strane pogledaj samo zadnju utrku, kako su se Bottas i Hamilton borili za vodstvo, štata samo zbog Safety Car-a...On i Rosberg/Bottas ne mogu uopće u istu rečenicu, u 6. utrci sezone "Let Michael pass for the championship", daj budi objektivan...

 

Hamilton je imao tri svjetska prvaka kao momčadske kolege, Schumacher jednog, i to starog Piqueta i to na samo 5 utrka. Ajde imao je i Rosberga, koji je kasnije postao prvak, no obje sezone protiv njega je izgubio. Hamilton je ušao u F1 odmah imao aktualnog svijetskog prvaka u momčadi, kojeg je kao rookie dobio. Kasnije Button i Rosberg, jedino Kovalainen odskače, opet objektivnosti...

 

Na kakva ti to pravila misliš? Tehnička pravila oko bolida ili? Daj molim te pojasni, imaš nevjerojatno hrabru izjavu, baš me zanima njeno pokriće. 

Korny1603987 sri 17.7.2019 07:39

Hamilton cijelo vrijeme ima bolid na razini Ferrarija 2002 i 2004. Schumacher je bio u utrci i protiv Mclarena koji je bio nadmoćniji.

Da se ne zavaravamo i Alonso bi popušio naslov 2018., ali bi on jedino sa svojim ziheraštvom bio dulje u utrci od paničnog Vettela.

 

Ali još vettela i razumijem. Kada znaš da želiš naslov više od svega u ferrariju, a automobil nije dovoljno dobar, timska strategija nije dovoljno dobra, a znaš i sam da je Hamilton bolji vozač.

Sve je protiv tebe, a ti želiš naslov više od mogućnosti. Nema šanse da te ne udari karta emocije i onda slijede spinovi, krive procjene i sve ostale čari Vettela zadnjih godina.

 

Ali.... daj mu bolid za pole position da može otići svima nakon prvog zavoja kao Mercedesi. 2-3 pobjede u nizu i Vettel će imati 15 pobjeda u sezoni.

Problem je što njegov vektor već godinama ide na sve veći pritisak, a nikad dobar Ferrari i emotivan lik postaje sve emotivniji. Švabo postaje Maldonado.

 

 

 

 

 

loky4i4 sub 27.7.2019 15:41
dad0r kaže...

Sad mi je vec stvarno zao Vettela, izade na stazu u Q1 i tehnicki problemi i sutra starta iz boxa nema srece ove godine.

 Mislim da njemu fali nešto drugo, a ne sreća ove godine.

dad0r sub 27.7.2019 15:47
loky4i4 kaže...
dad0r kaže...

Sad mi je vec stvarno zao Vettela, izade na stazu u Q1 i tehnicki problemi i sutra starta iz boxa nema srece ove godine.

 Mislim da njemu fali nešto drugo, a ne sreća ove godine.

 

Ma daj jel sad on kriv što je turbo otisel na njegovom bolidu?

 

Covijek ima problema u glavi kaj je i sam rekel, a ovakvi problemi za problemom mu sigrno ne pomazu tehnicki problemi Francuska,Austrija i sad turbo pred domacom publikom..

 

EDIT: eto i LeClerc tehnicki defekt, a brzina je obecavala ovaj vikend sad vec stvarno malo previse vode ide na mercedesov mlin nije da im treba sreca posto su ovak i onako daleko najbolji.

loky4i4 sub 27.7.2019 16:19
dad0r kaže...

 

Ma daj jel sad on kriv što je turbo otisel na njegovom bolidu?

 

Covijek ima problema u glavi kaj je i sam rekel, a ovakvi problemi za problemom mu sigrno ne pomazu tehnicki problemi Francuska,Austrija i sad turbo pred domacom publikom.

 Pa upravo to, ima problema u glavi, ove sezone je prosječan vozač, mislim da bi više napravio Verstappen u tom bolidu nego on.

exer1234 ned 28.7.2019 12:17

odavno ne pratim F1, jos od kad su uveli ove glupe downsized motore, niti zvuka niti ista...

A i iskreno, nemam za koga navijati, jedini kojeg sam volio je bio Šumi, i eventualno Raikkonen u Ferrariju.. sad je ovo sve sranje.

Necu valjda za jazavca hamiltona?

Evo posto sam ljubitelj Alfa Romeo automobila, onda navijam za njih, tj Raikkonena, iako nisu konkurencija

 

nego ,kad je danas trka?

speedy56 ned 28.7.2019 12:29
exer1234 kaže...

Evo posto sam ljubitelj Alfa Romeo automobila, onda navijam za njih, tj Raikkonena, iako nisu konkurencija

 ...iako je Alfina na tom bolidu jedino naljepnica 

formula1live ned 28.7.2019 14:55

Ako danas startaju pod seafty carom onda treba svima dati otkaz i dovesti prave vozače

 

EDIT: da startaju iz seafty cara. Kao da su neki amateri a ne najbolje plaćeni vozači. Nikada od njih vozači kakvi su bili u prošlosti

x18x05x ned 28.7.2019 16:36
cesnjovka kaže...

Ali zašto soft gume majku im njihovu tupavu!? I to po ovakvom usranom i klizavom vremenu!?!?!?? 

 To ni ja ne mogu pohvatat, baš nikako. Razumijem riskiranje sa Vettel-om, al njega koji je među 5 bio, to nikako.