Sport

GNK Dinamo Zagreb

morbida sri 11.12.2019 20:56

Iskreno nebi bio razočaran sa ovim ispadanjem da nismo imali 2 gola prednosti protiv Šahtara , a ovako sam jako razočaran , žao mi je najviše Livakovića koji je branio cijelo vrijeme bez greške i spašavao dosta puta Dinamo.

el.šef sri 11.12.2019 21:30
Stric_Jura kaže...
el.šef kaže...

Dinamo je sam kriv imali su sve protiv shakhtara

 valjda Šahtara...

 

bem'ti Hrvate ni slavenske jezinke ne govore, imaju ivente, seks i selebritije

 U kojem si ti kamenom dobu zapeo?

fighterZu sri 11.12.2019 22:26

Sve čestitke Dinamu, igračima i stručnom stožeru na odličnoj europskoj sezoni. Jednostavno ovaj drugi dio grupne faze nismo odigrali onako kako znamo. Utakmica. Imam dojam da su igrači bili umorni drugo poluvrijeme(kondicijski treneri bi trebali malo promijeniti neke stvari). Previše statike u veznom redu, lopta je bila jako spora. Barem sam dobio takav dojam. Guardiola je napravio taktičke izmjene koje su bile dovoljne da napravi preokret. Ostaje žal jer vidi se da City nije u formi zadnjih nekoliko utakmica. U prvom poluvremenu kad smo igrali hrabrije prema naprijed smo nešto zapravo i postigli i imali još par dobrih šansi. U detalje neću ići, možda kasnije. Sve u svemu, možda je i bolje ovako. Okrenuti se hrvatskoj ligi i početi uigravati nasljednika Olma. A možda sljedeću sezonu ostanemo bez još par važnih karika.

PzKpfw pon 20.1.2020 23:28

 

Otišao je jedan veliki čovjek, veliki dinamovac, veliki novinar.

Preminuo je Fredi Kramer. Vojnik kluba Dinama. Dinamov kroničar.

 

Veliki radnik za Dinamovu stvar. Onako potiho, vrijedno, čestitio i iskreno. Bez obzira na sve. Nije radio samo za dobro Dinama, nego i za sveopću društvenu stvar. 

Dovoljno je samo pogledati njegov doprinos sportskom novinarstvu i sportu općenito. 

 

Kada god si prošao, bio, slučajno naišao do Dinamovog stadona, Fredi je uvijek bio tamo. 

I danas, iako nas je prividno napustio, kao da je on još uvijek tu.

 

Počivali nam u miru, gospodine Fredi Kramer.

 

Dinamovci nikada neće zaboraviti našeg Fredija.

Neka se Plavi salon, preimenuje njemu u čast. 

DZG!

 

Hexfire čet 23.1.2020 21:24

Odličan odabir za nastavak karijere. Ići u mrtvi Milan u ovom trenutku bi možda bilo i pogubno za mladog igrača. A i Dinamo je vjerojatno ugradio postotak budućeg transfera pa je vuk sit, a sve ovce na broju.

fighterZu ned 16.2.2020 17:09

Nastavak sezone nakon zimske stanke, ne znam kako da ga komentiram Ako je itko upratio Dinamovu igru, ovo izgleda jako loše, niti trke niti igre zadnjih nekoliko utakmica. A ovo danas protiv Osijeka je samo vrh bezidejnosti u igri. Ekipa se mora trgnuti ako misli osvojiti naslov prvaka, kup je već izgubljen. Vidim da se neki igrači čini se počinju zafrkavati i ne igraju više ozbiljno, a to nije nimalo dobro za stanje u ekipi. Nadam se da budu krenule kazne za igrače ili rošade jer ovo ovako više ne ide. A Bjelica bi trebao promijeniti svoju tvrdoglavost i prestati gurati neke pojedince koji su ove sezone bljesnuli samo par puta - za dobrobit momčadi.

southy pon 17.2.2020 17:01
fighterZu kaže...

Nastavak sezone nakon zimske stanke, ne znam kako da ga komentiram Ako je itko upratio Dinamovu igru, ovo izgleda jako loše, niti trke niti igre zadnjih nekoliko utakmica. A ovo danas protiv Osijeka je samo vrh bezidejnosti u igri. Ekipa se mora trgnuti ako misli osvojiti naslov prvaka, kup je već izgubljen. Vidim da se neki igrači čini se počinju zafrkavati i ne igraju više ozbiljno, a to nije nimalo dobro za stanje u ekipi. Nadam se da budu krenule kazne za igrače ili rošade jer ovo ovako više ne ide. A Bjelica bi trebao promijeniti svoju tvrdoglavost i prestati gurati neke pojedince koji su ove sezone bljesnuli samo par puta - za dobrobit momčadi.

Malo sam gledao, ali iskreno nije mi se dalo više. Da sam na njegovom mjestu malo bih napravio rošade i uveo Gvardiola u obrani, forsirao Hajrovića u prvih 11 te dao više prilike Majeru. Postava sa Morom, Gojakom, Kadziorom i Ademijem nudi premalo kreacije i u igri bi uvijek trebali biti Majer ili Ivanušec ili ako je moguće oba. Dodatni problem im je da misle da će doći do naslova sa pola gasa, a nakon što se navikneš na igru u LP trčati po HNL livadama te više ne motivira tako da vjerojatno imaju i malo problema sa pristupom u igri. Što se tiče prijelaznog roka mislim da je dobro da su poslali Atiemwena na posudbu, trebalo je i Moubandjea, a ne znam što će im Moharrami. Dobro da je Dilaver dobio crveni pa da ga se malo makne jer on je ovu sezonu odigrao jako loše, bar u usporedbi s prošlom. Marina bi trebalo gurati čim više kao zamjenu za Oršića, dečko se čini kao vrlo potentan igrač.

southy pon 17.2.2020 17:05
morbida kaže...

Nisam gledao utakmicu , ali ne sviđa mi se Bjeličino ponašanje , vrjeđanje sudaca je nepotrebno i volio bi da dobije kaznu za to .

Bjelica postaje nervozan, no svejedno nije zaslužio da polu-novinari iz index.hr ke**ju po njemu na takav način. Također imaju shemu da kad nekoga žele do kraja pos**ti onda mu stave najgoru mogući fotku koju su uspjeli naći. Neka ga disciplinska komisija kazni, a ne takvi koji bi prvo trebali pogledati ispod sebe.

wyks uto 18.2.2020 14:15

Nakon dvije utakmice sa Citijem i sa Sahtarom, ocito je da Dilaver i Peric nisu stabilan stoperski par. To je potvrdjeno i sad.

 

Mislim da bi svakog trenera na svijetu trebalo uznemiriti da u tvrdjoj utakmici ostane bez cijele zadnje linije. Ozljeda Perica jest slucajnost ali, prije toga je skrivio penal. Nakon svih kikseva za penal u LP, zbilja je zabrinjavajuce da Bjelica jos nije uspio disciplinirati igrace. U istoj utakmici Dilaver dobije dva zuta, Stojanovic radi prekrsaj za crveni, previse je to gresaka za jednu utakmicu. Teophile-Catherina ne mogu gledati jos od one 95e minute...

 

Nekako mi se cini i da Moro i Ademi ne mogu igrati skupa. Motivacija je takodjer problem, vidi se da su igraci odmah uzletjeli i da se gleda samo kako igrati u Europi, sto jest ok, jer i volja je bitna, ali bi valjda sad trebali pokazati zasto bi bas oni trebali igrati u Europi slijedece ljeto. Hajrovic je ocito zbog toga popusio mjesto u ekipi, sto je steta jer je solidan igrac.

 

Bjelicin nastup je isto ok dok to pogoni igrace u dobrom smjeru, ali mislim da i on ne vidi koliko problema ima sa zadnjom linijom. Ta cvrstina koju trazi rezultira uzasnim prekrsajima, dok jedan Stojanovic nije u mogucnosti istrcati ni 60 minuta po liniji auta.

Silent horror1992 uto 18.2.2020 14:23
wyks kaže...

Teophile-Catherina ne mogu gledati jos od one 95e minute...

 

Motivacija je takodjer problem.

 

Dinamo u zadnjih 15-20 god nije imao boljeg stopera od njega.

Čovjek nije napravio ni najmanju grešku otkako je u Dinamu.

Lakat ne računamo.

Svi kiksaju al on nikad.

Amen.

Stoper sa MOZGOM. Podsjeća na Šimunića.

Ako on ode Dinamo je u velikom problemu.

 

Motivacija je glavni problem, trenutno.

 

Generalno, u Dinamu "nema zime"  još dugo dugo heh

southy uto 18.2.2020 20:18
wyks kaže...

Nakon dvije utakmice sa Citijem i sa Sahtarom, ocito je da Dilaver i Peric nisu stabilan stoperski par. To je potvrdjeno i sad.

 

Mislim da bi svakog trenera na svijetu trebalo uznemiriti da u tvrdjoj utakmici ostane bez cijele zadnje linije. Ozljeda Perica jest slucajnost ali, prije toga je skrivio penal. Nakon svih kikseva za penal u LP, zbilja je zabrinjavajuce da Bjelica jos nije uspio disciplinirati igrace. U istoj utakmici Dilaver dobije dva zuta, Stojanovic radi prekrsaj za crveni, previse je to gresaka za jednu utakmicu. Teophile-Catherina ne mogu gledati jos od one 95e minute...

 

Nekako mi se cini i da Moro i Ademi ne mogu igrati skupa. Motivacija je takodjer problem, vidi se da su igraci odmah uzletjeli i da se gleda samo kako igrati u Europi, sto jest ok, jer i volja je bitna, ali bi valjda sad trebali pokazati zasto bi bas oni trebali igrati u Europi slijedece ljeto. Hajrovic je ocito zbog toga popusio mjesto u ekipi, sto je steta jer je solidan igrac.

 

Bjelicin nastup je isto ok dok to pogoni igrace u dobrom smjeru, ali mislim da i on ne vidi koliko problema ima sa zadnjom linijom. Ta cvrstina koju trazi rezultira uzasnim prekrsajima, dok jedan Stojanovic nije u mogucnosti istrcati ni 60 minuta po liniji auta.

Mislim da Bjelica griješi sa Dilaverom jer mu je on čovjek od punog povjerenja kojeg vodi već u n-tom klubu. Dilaver je dobar igrač, osim što igra produžena ruka je na terenu i ravna obranom, no u zadnje vrijeme jako često kiksa. Najveći problem u tome je da kod Bjelice ima previše kredita.

 

TC je dobar, ali ne znam da li je opet toliko dobar da se pred njime kleči i moli da uzme ogromnu plaću, kakvu u mnogo većim klubovima bolji igrači od njega ne dobivaju.

PzKpfw uto 18.2.2020 23:20

@southy

 

Nema se pravo glavni trener tako ponašati. Druga je stvar što je to za maksimirski klub normalno, jer je Tatta postavio takve "standrade" ophođenja sa ljudima. To je na tom tragu.

A, i Zdravko kada je odlazio rekao je Bjelici da mu čuva Dinamo.

 

Index.hr je tu samo servis, odnosno kanal prema javnosti. Nisu oni ništa loše napravili, nego ovi drugi. Oni prenose istinu.

 

 

morbida sri 4.3.2020 21:01

Gledao sam danas drugo poluvrijeme naše mlade protiv Bayerna i ima tu dosta dobrih mladih igrača kod nas , onaj novi Argentinac je igrao nekih 20ak minuta i nije mi se baš pokazao , imao je dvije jako dobre šanse da zabije gol , ali je loše reagirao kod njih , ali tek je došao treba se malo priviknuti , osim toga on je prvi pucao penal i baš ga je sigurno opucao , to golman nije mogao nikako obraniti.

PzKpfw pet 13.3.2020 14:28

 

U jeku ovih šugavih vijesti oko korono-manije, stigla je tužna vijest koja me je zatekla. Umro je mladi čovjek. Igrač-dinanomovac. Vjerni radnik na Dinamovoj stvari.

Dobar, vrijedan i plemenit čovjek. Više sa nama nije Davor Braun. Legendarni '82-maš.

Neka mu je vječna slava. Vidimo se dragi na nekom boljem mjestu.

Hexfire čet 26.3.2020 23:22

Bilo je jasno da će biti svega čim se Mamić vratio u klub. Sigurno je ovo kulminacija nategnutih odnosa zadnjih mjeseci.

Što se ovog s plaćama tiče, nismo čuli drugu stranu priče. Ne vjerujem da je baš sve tako crno bijelo kako se prezentira.

JozoBozo121 čet 26.3.2020 23:32
Hexfire kaže...
Što se ovog s plaćama tiče, nismo čuli drugu stranu priče. Ne vjerujem da je baš sve tako crno bijelo kako se prezentira.

 Rađe bi da novci idu igračima nego da se to prelije u Mamićeve "projekte"

antimadridista čet 26.3.2020 23:36
morbida kaže...

Prvo je prvi tim odbio smanjeje plaća i sad ovo https://www.24sata.hr/sport/novi-sok-u-maksimiru-dinamo-otpustio-cijeli-bjelicin-stozer-683555 šta se to dešava ? Opravdavam što im žele zbog ove sutuacije smanjit plaće i iskreno ću kazat da su me igrači Dinama razočarali ...

 Ako ne želiš isplatiti plaće zbog virusa ili bilo kakve nepredviđene situacije, onda se lijepo pobrineš da to navedeš u ugovoru prije samog potpisa. Ako ne piše nigdje u ugovoru da se plaća smanjuje u slučaju nekakvih nepredviđenih situacija, onda igrači imaju pravo tražiti da im se isplati.

SamoPitam3 čet 26.3.2020 23:47
antimadridista kaže...

 Ako ne želiš isplatiti plaće zbog virusa ili bilo kakve nepredviđene situacije, onda se lijepo pobrineš da to navedeš u ugovoru prije samog potpisa. Ako ne piše nigdje u ugovoru da se plaća smanjuje u slučaju nekakvih nepredviđenih situacija, onda igrači imaju pravo tražiti da im se isplati.

Postoji institut/koncept jos tamo iz rimskog prava - vis maior. Objektivno niti igraci ne mogu ispuniti svoj dio ugovora, cak niti online , ali ne zbog dinama nego isto zbog vise sile.

Biti ce to posao za sudove, nase iznimno pravedne i brze sudove, ako ne postoji klauzula o tome u ugovoru. Mada sumnjam da bi jednom Mamicu promakao taj detalj u ugovoru

PzKpfw pet 27.3.2020 14:16

 

 

Hm, tko zna šta je sve bilo iz ovih potresa u Dinamu. Igrači i stručni stožer su rekli svoje, a ovi udri po stručnom Bjeličinom stožeru. Neno je ostao obezglavljen.

Čovjek koji je utabao put ka povijesnim uspjesima i pobjedama Dinamu po svemu sudeći će otići na stražnja vrata, izbačen iz Dinama kao nekakav huligan.

Nije to prvi put da se u Dinamu tako riješavaju svojih ljudi koji su ih zadužili

 

Uprava je mogla pričekati bar 3 mjeseca dok se ova strka i ludilo oko C-19 stiša, odnosno da se bar vidi gdje će ići ekonomija.

 

Po svemu sudeći, trebalo je ovo bolje iskomunicirati.

Ovakvi postupci samo odbijaju navijače od Dinama. A, tek su se počeli vraćati.

Upravi nikako u životu ne treba da igrači koji igraju na terenu počnu bojkotirati Dinamo za koji igraju. 

Pamti Dinamova povijest da su "ponekada" igrači Dinama znali sabotirali neku važnu tekmu, pa na kladari za dan-dva podizati pare.

 

Rezultat će trpiti. 

Al' bez obzira na to, navijači su uz Dinamo.

Lil Dice sub 28.3.2020 15:04

Ne radi se tu o nikakvom novcu, to je čisti udar iz Međugorja i pokazivanje tko je i dalje gazda. Koja normalna uprava bi potjerala najboljeg trenera u zadnjih 10 godina radi par tisuća eura?