Mitch čet 5.9.2019 18:32
matrix777 kaže...
Mitch kaže...
Da nudis 3 LP trofeja za Messija nitko zdrav ne bi to prihvatio...

 Messi može odigrati do 2 godine još na ovom nivou, sve nakon toga će biti iznadprosječno no ne i "nadnaravno" kako ga neki opisuju danas. Mbappe je argumentirano gotov igrač i nakon Messija i Ronalda jedino on ostaje kao izdvojen. Nakon Messija kako vidiš ovaj klub? 

 

Misliš da Messi može dati više na terenu od Neymara i Mbappea zajedno? Želim reći da u današnju Barcu izvadiš Messija i ubaciš lijevo Neymara i desno Mbappea, kako ti zvuči? Jača ili slabija Barca? Sarkazam off, ne mislim da igra 12 igrača naravno.

 

ks95hr kaže...

Messi i Ansu Fati su bolji od Neymara i Mbappea, ali da ne bi dao Messija s 32 god za tri trofeja LP... lol

 

Kao prvo, moje misljenje je da je Neymara i Mbappea nemoguce ukomponirat, pogotovo sada kad Mbappe sve vise i vise masira loptu. Sami PSGovi uspjesi govore dovoljno. Cista paralela s Barcinim rosterom - PSG je i dalje imao bitno manje ucinkovitu ofenzivu u usporedbi s top 5-6 klubova u LP (ostatak rostera jasno bolji kod Barce, Liv., Man City itd.)

 

Ta dvojica mogu igrat na egzibicijama skupa, inace nema dovoljno lopti na terenu za njih obojicu.

 

Kao drugo, ostavstina nekog kluba se ne gleda u 3 trofeja u nekom periodu, nego kao doba ekipe/individualaca koja je igrala. Kad se sjetis Reala, nitko se ne sjeca tocno trofeja LP iz 1956-60 (niti ih je briga da li je vise od 1-2) nego kao doba Di Stefana.

Kad pogledas Real unazad deset godina, to je bila epoha Ronalda.

 

Za 100 godina nitko nece gledat nazad na ovaj post-Guardiola period Barce kao tripletu iz 2014-15, nego kao epoha Messija.

 

Slicno kao Totti i Roma. Ovakve stvari su iznad trofeja. Novi trofeji ce uvijek dolazit u klub, ali takvi igraci i njihove karijere, trenuci nece.

Del_Boy97 čet 5.9.2019 23:37
matrix777 kaže...

Kakve to veze ima da je Messi otišao u PSG, dođe ti na isto, ništa mu to ne umanjuje dosadašnji doprinos i zasluge u Barci.

 kad ces ti shvatit da se tako ne postupa sa najvecom legendom kluba u njegovoj povijesti, da sutra bude najgori na svijetu on je zadužio klub za sva vremena svojim doprinosom i ne može ga se škartat u drugi klub ko psa

bananaman1 pet 6.9.2019 09:22
Del_Boy97 kaže...
matrix777 kaže...

Kakve to veze ima da je Messi otišao u PSG, dođe ti na isto, ništa mu to ne umanjuje dosadašnji doprinos i zasluge u Barci.

 kad ces ti shvatit da se tako ne postupa sa najvecom legendom kluba u njegovoj povijesti, da sutra bude najgori na svijetu on je zadužio klub za sva vremena svojim doprinosom i ne može ga se škartat u drugi klub ko psa

 Za to o čemu ti pišeš treba samo biti čovjek, ništa više. Izgleda da je nekima to nepoznanica? Danas ljudi mamu prodaju za 100e pa što ne bi škartitali tamo nekog Lea? Teško da može žalosnije.

matrix777 pet 6.9.2019 14:54
Del_Boy97 kaže...
matrix777 kaže...

Kakve to veze ima da je Messi otišao u PSG, dođe ti na isto, ništa mu to ne umanjuje dosadašnji doprinos i zasluge u Barci.

 kad ces ti shvatit da se tako ne postupa sa najvecom legendom kluba u njegovoj povijesti, da sutra bude najgori na svijetu on je zadužio klub za sva vremena svojim doprinosom i ne može ga se škartat u drugi klub ko psa

 Razumijem ja vas, no shvatite i vi mene da ja želim gledati barcu i nakon osmine lige prvaka.

antimadridista pon 9.9.2019 13:24

Kakvi ste vi pacijenti. Pišete kao da Messi ima 5 golova po sezoni pa ga se treba riješiti, a ne da je upravo imao jednu od najboljih sezona u karijeri i zabio 50+ golova bez da igra unutar šesnaesterca nego i kreira, dribla...

On je najbolji igrač na svijetu i nikakav Mbappe se ne može mjeriti. Kakve zamjene...

 

Da su Suarez, Coutinho ili Dembele iskoristili bilo koji od onih zicera koje im je namjestio Messi, Barcelona prolazi Liverpool i osvaja Ligu Prvaka. Bas me zanima dal bi onda pričali drugačije o Messiju.

antimadridista pon 9.9.2019 13:31
matrix777 kaže...

Barca je trebala ponuditi Messija PSGu za Neymara i Mbapea u komadu, bili bi mirni još godinama unaprijed. 

 Što je taj Neymar postigao otkad je napustio Barcelonu i Messija? Jel odigrao tri velike utakmice? Što su Neymar i Mbappe zajedno napravili u Ligi Prvaka da bi te natjeralo da daš Messija za njih?

matrix777 uto 10.9.2019 01:21
antimadridista kaže...

 Da su Suarez, Coutinho ili Dembele iskoristili bilo koji od onih zicera koje im je namjestio Messi, Barcelona prolazi Liverpool i osvaja Ligu Prvaka. Bas me zanima dal bi onda pričali drugačije o Messiju.

 Da je babi k... Nebulozna usporedba.

antimadridista kaže... 

 Što je taj Neymar postigao otkad je napustio Barcelonu i Messija? Jel odigrao tri velike utakmice? Što su Neymar i Mbappe zajedno napravili u Ligi Prvaka da bi te natjeralo da daš Messija za njih?

 Prosječan nogometni znalac zna da Neymar ne može igrati u PSG-u na nivou kao u barci iz pregršt razloga. Kao što Messi nebi bio isti u npr Man. Cityu i kao što nije kada igra za Argentinu. Ono što bi trebao shvatiti u kontekstu je to da npr Real ima u napadu Neymara, Mbappea uz Hazarda, Barca nebi još 7 god osvojila prvenstvo uz Dembelea i Suareza i Messija. Probaj to shvatiti. Messi je još uvijek najbolji na svijetu, no Mbappe + Neymar (dvojac) vrijede više i prave veću razliku na terenu od Messija sa prosječnim igračima poput Dembelea i Suareza.

 

Psg ima napad, no ostatak momčadi im je prosječan, zato i jesu tu gdje jesu kada igraju LP.

antimadridista uto 10.9.2019 03:44
matrix777 kaže...
antimadridista kaže...

 Da su Suarez, Coutinho ili Dembele iskoristili bilo koji od onih zicera koje im je namjestio Messi, Barcelona prolazi Liverpool i osvaja Ligu Prvaka. Bas me zanima dal bi onda pričali drugačije o Messiju.

 Da je babi k... Nebulozna usporedba.

antimadridista kaže... 

 Što je taj Neymar postigao otkad je napustio Barcelonu i Messija? Jel odigrao tri velike utakmice? Što su Neymar i Mbappe zajedno napravili u Ligi Prvaka da bi te natjeralo da daš Messija za njih?

 Prosječan nogometni znalac zna da Neymar ne može igrati u PSG-u na nivou kao u barci iz pregršt razloga. Kao što Messi nebi bio isti u npr Man. Cityu i kao što nije kada igra za Argentinu. Ono što bi trebao shvatiti u kontekstu je to da npr Real ima u napadu Neymara, Mbappea uz Hazarda, Barca nebi još 7 god osvojila prvenstvo uz Dembelea i Suareza i Messija. Probaj to shvatiti. Messi je još uvijek najbolji na svijetu, no Mbappe + Neymar (dvojac) vrijede više i prave veću razliku na terenu od Messija sa prosječnim igračima poput Dembelea i Suareza.

 

Psg ima napad, no ostatak momčadi im je prosječan, zato i jesu tu gdje jesu kada igraju LP.

 1. Nije nebulozna usporedba. Nego umanjuješ Messijeve kvalitete na temelju jedne utakmice i jednog rezultata. I to utakmice u kojoj je Messi odigrao jako dobro. Nogomet je timski sport. 

 

2. Barca nebi 7 godina osvojila prvenstvo? Hahaha dobar ti je taj. Real je imao svemirske ekipe u zadnjih 10+ godina pa su osvojili 2 lige protiv Messijeve Barcelone. I PSG kao ima lošu ekipu osim napada? Mogu mislit. Da Messi igra za njih i ne uspije osvojiti LP, rekao bi da je neuspjeh što nije osvojio s tom ekipom.

matrix777 uto 10.9.2019 18:01
antimadridista kaže...

 1. Nije nebulozna usporedba. Nego umanjuješ Messijeve kvalitete na temelju jedne utakmice i jednog rezultata. I to utakmice u kojoj je Messi odigrao jako dobro. Nogomet je timski sport. 

 

 

 O kakvoj ti utakmici govoriš???? Ja nikakvu utakmicu nisam spominjao nego sam samo izjavio da bi Messi mogao ići za Neymara + Mbappea.

 

Messi je najbolji na svijetu a ja sam navijač Barcelone. Messi je iznimno vrijedan igrač no ta vrijednost ima cijenu, ta cijena (po novcima) bi odgovarala razmjeni sa Neymarom + Mbappe. Ja sam samo to rekao, nisam time umanjio Messijevu vrijednost nego sam rekao realno. Razlika je u tome što si ti veći zaljubljenik u Messija dok sam ja u klub (Barcelonu) i vodim se da nijedan igrač nije veći od kluba. Smatram da bi za KLUB u budućnosti bez Messija, nam jako dobro došli Neymar i Mbappe da bi idalje KLUB mogao konkurirati na triplete. Ništa više frende. Ovo nije tema "leo messi" nego znaš koja. Probaj malo razmisliti pa ćeš uvidjeti da sam u pravu iz svog kuta gledanja.

bananaman1 sri 11.9.2019 09:45
matrix777 kaže...
antimadridista kaže...

 1. Nije nebulozna usporedba. Nego umanjuješ Messijeve kvalitete na temelju jedne utakmice i jednog rezultata. I to utakmice u kojoj je Messi odigrao jako dobro. Nogomet je timski sport. 

 

 

 O kakvoj ti utakmici govoriš???? Ja nikakvu utakmicu nisam spominjao nego sam samo izjavio da bi Messi mogao ići za Neymara + Mbappea.

 

Messi je najbolji na svijetu a ja sam navijač Barcelone. Messi je iznimno vrijedan igrač no ta vrijednost ima cijenu, ta cijena (po novcima) bi odgovarala razmjeni sa Neymarom + Mbappe. Ja sam samo to rekao, nisam time umanjio Messijevu vrijednost nego sam rekao realno. Razlika je u tome što si ti veći zaljubljenik u Messija dok sam ja u klub (Barcelonu) i vodim se da nijedan igrač nije veći od kluba. Smatram da bi za KLUB u budućnosti bez Messija, nam jako dobro došli Neymar i Mbappe da bi idalje KLUB mogao konkurirati na triplete. Ništa više frende. Ovo nije tema "leo messi" nego znaš koja. Probaj malo razmisliti pa ćeš uvidjeti da sam u pravu iz svog kuta gledanja.

 Realno si tako samo uvećao Messijevu cijenu jer je Messi praktično na zalasku karijere, a ova dvojica su mladi (Neymar baš i ne toliko)....ali ipak, takve stvari se ne govore, nije korektno! 

bananaman1 sri 11.9.2019 09:48

I da ne zaboravim, Neymar ne može igrati na nivou kojem je igrao u Barci iz jednog jednostavnog razloga - tamo nema Lea kraj sebe! Da Messi ne bi mogao u nekom drugom klubu igrati kao u Barci je isto nešto što je glupo reći. Messi je igračina i to bi bio svugdje!

Mitch pet 13.9.2019 18:26
matrix777 kaže...

Nije tražio 300. Ako si čitao net.hr ili index, onda možda. Mbappe ide za 250.

 Haha...pa uprava Barce ti je imala presicu jucer i rekli su da je PSG trazio 300 milijuna ili igrace u toj vrijednosti (po PSGovoj procjeni)....ali dobro da net.hr je to prenio.

 

 

 

Mbappe nema klauzulu, tako da ne ide za 250.

matrix777 pet 13.9.2019 22:18
Mitch kaže...
matrix777 kaže...

Nije tražio 300. Ako si čitao net.hr ili index, onda možda. Mbappe ide za 250.

 Haha...pa uprava Barce ti je imala presicu jucer i rekli su da je PSG trazio 300 milijuna ili igrace u toj vrijednosti (po PSGovoj procjeni)....ali dobro da net.hr je to prenio.

 

 

 

Mbappe nema klauzulu, tako da ne ide za 250.

 Zašto misliš da je Barcina presica mjerodavna? Ne razumiješ da moraju "opravdati" neuspjeh te transfer sage pred navijačima pod izlikom da su ovi tražili astronomske novce. 300 nisu tražili, no tražili su nešto sitno više nego su dali za njega, dakle cifra oko 230mil. 

 

Mbappe nema klauzulu i zbog toga ne ide za 250? Nego, za cca65? 800? Ja nisam spominjao klauzulu nego špekulacije vrijednosti tog igrača koje bi bile nagodinu.

danny_2 sub 14.9.2019 22:02
matrix777 kaže...

 Prosječan nogometni znalac zna da Neymar ne može igrati u PSG-u na nivou kao u barci iz pregršt razloga. Kao što Messi nebi bio isti u npr Man. Cityu i kao što nije kada igra za Argentinu. Ono što bi trebao shvatiti u kontekstu je to da npr Real ima u napadu Neymara, Mbappea uz Hazarda, Barca nebi još 7 god osvojila prvenstvo uz Dembelea i Suareza i Messija. Probaj to shvatiti. Messi je još uvijek najbolji na svijetu, no Mbappe + Neymar (dvojac) vrijede više i prave veću razliku na terenu od Messija sa prosječnim igračima poput Dembelea i Suareza.

 

Psg ima napad, no ostatak momčadi im je prosječan, zato i jesu tu gdje jesu kada igraju LP.

Kao prvo. ovo da Messi u Manchester Cityu nebi bio na nivou kao u Barci zakaci macku o rep. To je stvar koju samo nagadas, sto se tice Argentine, i to vjerojatno najgore Argentine u povijesti nogometa, Messi odlicno jos i izvlaci tamo kako ostatak ekipe igra i kakve trenere su imali. Tako da nije bas za usporedbu, tim vise sto city ima odlicnu ekipu. Vidi Aguera u Cityu odlican u Argentini los, to ti samo po0kazuje da si u krivu.

 

Druga stvar, reci da je Suarez prosjecan igrac moze samo neko tko ne prati nogomet ili nema pojma o nogometu. Na stranu njegova igra prosle sezone i lose forme. Ali lik je jedna od najboljih 9-tki, a ti kazes prosjecan.

 

I konacno o tome tko vise vrijedi i tko pravi vecu razlliku na terenu, nemoj blesati, jer Messi i sad u svojim zalaznim godinama sam pravi vecu razliku na terenu od Neymara i mbappea zajedno, a kamoli jos ako mu pridruzis jednog igraca. Strasno sta si nadropio. 

playjob sub 14.9.2019 22:53

Pobjeda 5:2 protiv Valencije, rapsodija golova. U 4 odigrane utakmice Barca ima skor 12:7, 7 primljenih golova u samo 4 utakmice, to je 2 gola po utakmici, malo puno.