domi321 čet 1.2.2018 22:27

Zadnjih mjesec dana pijem redovno dukat fit okus cokoladu svaki drugi dan a nekad zna biti svaki dan.Problem je u tome sto mi treba dobar argument zasto je to dobro za mene.Imam 16 godina i stari mi govori da ne konzumiram to i jednostavno mu se ne moze nista proturjecit.

Posto sam inace dosta bolestan tj. svakih mjesec dana imam barem jednu grlobolju mislio sam da ce mi proteini pomoci i evo meni pomaze,jos se nisam zalio da me grlo boli.Citao sam da proteini dosta pomazu i ojacaju imunitet.

Jel se isplati onda to pit il da se maknem od toga,tj. sto bi starom trebo rec da mi dozvoli da pijem.

 

Nisam nikakav troll al eto ko zeli neka odgovori

footballer čet 1.2.2018 23:26

Ja ću ti odgovoriti. Taj dukat fit ima previše šećera u sebi, premalo proteina (ako uopće ima koliko piše). Radije se fokusiraj dodati proteine prehranom (jaja, meso) pa tek onda kad središ prehranu uzmi whey ili neki protein. Tržište suplementima je čisti marketing, i usmjeren je baš takvima kao ti, mladim ljudima koji brzo žele doći u formu života i vide svog idola kako koristi neki suplement. Nema prečica, a to što poznati ljudi u fitness industriji reklamiraju proizvode je novac kao sponzorstvo, a ne zato što oni to konzumiraju. Jedini sumplement na kojem je odrađeno desetljeće istraživanja je kreatin monohidrat, no i to ti ne treba dok ne dođeš do neke granice (nakon par godina) pa ga možeš koristiti kao malu pomoć.

 

Ukratko, nemoj kupovat tu glupost, bacaš novce. Stari je u pravu, ali ne potpuno. Suplementi imaju svoje mjesto u prehrani, no tek kad se prehrana usavrši. Pod suplemente ne mislim na taj Dukat Fit, i one fitness žitarice (te žitarice koštaju po 20ak kuna a kutiju pojedeš u dva dana, dok pola kile zobenih nađeš za 5, 6 kn), nego na multivitamine, magnezij, kalcij. Uz to možeš dodati zeleni čaj koji je jako zdrav, te neki suplement za zdravlje zglobova (zglobovi su u bilo kakvoj sportskoj aktivnosti podložni oštećenjima). Što se tiče grla i prehlade, ne unosiš dovoljno vitamina i kvalitetnih kalorija, pa ti je imunitet banana. 

Cordas čet 1.2.2018 23:27

Pojedi 5 jaja, unjet ćeš tih 30g proteina i nećeš se morat starom objašnjavati. Kad ti dosade jaja bit ćeš punoljetan i moći ćeš valjda sam odlučivat što ćeš jesti i piti. 

 

Mrgud Veliki čet 1.2.2018 23:34
domi321 kaže...

Zadnjih mjesec dana pijem redovno dukat fit okus cokoladu svaki drugi dan a nekad zna biti svaki dan.Problem je u tome sto mi treba dobar argument zasto je to dobro za mene.Imam 16 godina i stari mi govori da ne konzumiram to i jednostavno mu se ne moze nista proturjecit.

Posto sam inace dosta bolestan tj. svakih mjesec dana imam barem jednu grlobolju mislio sam da ce mi proteini pomoci i evo meni pomaze,jos se nisam zalio da me grlo boli.Citao sam da proteini dosta pomazu i ojacaju imunitet.

Jel se isplati onda to pit il da se maknem od toga,tj. sto bi starom trebo rec da mi dozvoli da pijem.

 

Nisam nikakav troll al eto ko zeli neka odgovori

 Meni je odlican, ali kao laksativ

Nije da se salim. Nikada se nisam tako dobro is*** kao od njega.

I sto ti neko rekao. Nema on nikakve veze sa imunitetom. Raznovrsna prehrana uz sto vise voca i povrca ti je prvi cilj. Mozes to pojacati uz neki dodatak prehrani u vidu vitamina i minerala.

Nakon toga baciti se na neki sport. Nije cudo da netko sa 16 godina ima slab imunitet, samo treba promijeniti zivotne navike.

chutac čet 1.2.2018 23:53

Paziš na zdravlje, a jedeš industrijsko smeće...

Što manje stvari sa polica ispod kojih piše cijena jedeš, to ćeš biti zdraviji. 

 

Znam na primjeru sebe da otkad kupujem samo domaće(ne niti sa placa nego od poznanika) da mi je krvna slika uzorna, a nije da sam na dijetama nego krkam meso, povrće, ono od čega bi već umro da kupujem industrijsko. Lega radi u Gavriloviću i pričao mi je što tamo stavljaju u hranu i otkada sam to čuo, ništa, ali apsolutno ništa Gavrilovićevo ne uzimam.

Isto ti je i sa Dukatom, Zbregovom i inima, krave jadne šopaju steroidima i kurcima palcima i em njih muče, em je to mlijeko koje daju gore od benzina za piti. Samo unutra naspu periodni sustav elemenata i prodaju narodu.

 

Kad probaš mlijeko iz domaće, zdrave, pažene krave i usporediš sa Dukatovim, shvatit ćeš da bi bilo bolje da si pio Likvi za suđe nego to mlijeko.

mcf pet 2.2.2018 02:18

"Ukratko, nemoj kupovat tu glupost, bacaš novce. Stari je u pravu, ali ne potpuno. Suplementi imaju svoje mjesto u prehrani, no tek kad se prehrana usavrši."

Evo, @footballer (i ostali) su ti sve rekli. Mani se tog slatkog smeca.

Iako, i to je bolji medjuobrok nego skroz prazne kalorije tipa slanac, burek, mcd..

exer1234 sub 3.2.2018 20:03
mcf kaže...
"Ukratko, nemoj kupovat tu glupost, bacaš novce. Stari je u pravu, ali ne potpuno. Suplementi imaju svoje mjesto u prehrani, no tek kad se prehrana usavrši."

Evo, @footballer (i ostali) su ti sve rekli. Mani se tog slatkog smeca.

Iako, i to je bolji medjuobrok nego skroz prazne kalorije tipa slanac, burek, mcd..

 Sta su to "prazne kalorije"? :D

 

Evo ja cu ti dati malo realniju sliku toga, a ne odmah tipa - to je smece, puno secera itd..

Dobro i koji je problem u secerima? kao seceri su zlo?

 

Jedina istina je da je preskupo, 10 kn za 25g proteina ili koliko vec, to je sve. 

 

Da je 5-6 kn vjerojatno bih pio svaki dan, jer su mi okusi dobri, ovako se ne isplati jer za 10 kn mozes unijeti 80g proteina iz wheya.

 

Sad ako tebi te pare nisu problem, onda slobodno konzumiraj, ali gledaj na to da za 5 kn dobijes litru mlijeka gdje ces unijeti gotovo iste makrose, cak i vise proteina, oko 30-35g proteina, uh i masnoce priblizno isto, jedino sto nema okus kao ovo

Ili uzmes cokoladno mlijeko,isto jeftinije, po meni puno finije, a tu su negdje s nutrientima

footballer ned 4.2.2018 10:00
exer1234 kaže...

 Sta su to "prazne kalorije"? :D

 

Evo ja cu ti dati malo realniju sliku toga, a ne odmah tipa - to je smece, puno secera itd..

Dobro i koji je problem u secerima? kao seceri su zlo?

 

Jedina istina je da je preskupo, 10 kn za 25g proteina ili koliko vec, to je sve. 

 

Da je 5-6 kn vjerojatno bih pio svaki dan, jer su mi okusi dobri, ovako se ne isplati jer za 10 kn mozes unijeti 80g proteina iz wheya.

 

Sad ako tebi te pare nisu problem, onda slobodno konzumiraj, ali gledaj na to da za 5 kn dobijes litru mlijeka gdje ces unijeti gotovo iste makrose, cak i vise proteina, oko 30-35g proteina, uh i masnoce priblizno isto, jedino sto nema okus kao ovo

Ili uzmes cokoladno mlijeko,isto jeftinije, po meni puno finije, a tu su negdje s nutrientima

 Prazne kalorije su kalorije koje ne sadrže ništa osim samih kalorija. Dodani šećeri su tu najveći krivac, jer u sebi nemaju niti vitamine, minerale itd. U to možeš brojati i trans masti. Njih možeš gledati na način da jedino što rade je debljaju te :D

Šećeri sami po sebi nisu zlo no to su prazne kalorije. Dakako, tu pričamo o dodanim šećerima u hrani, kako bi imala bolji okus. Postoji milijun i jedan način kako hranu pripraviti tako da i najdosadnija hrana ima odličan okus, bez dodavanja raznih umaka, šećera itd. Uostalom, ne može se očekivat vrhunski rezultat i zdravo tijelo ukoliko jedeš stvari samo zato jer imaju bolji okus. Ja ću uvijek odabrati dobru formu prije ultra-fine hrane.

 

Ta usporedba s mlijekom ti točno pokazuje na koju fintu idu proizvođači i marketing stručnjaci u stvaranju tih proizvoda - da ljudima daju neki "trik" i upakiraju ga u ljepše pakiranje, dodaju malo aditiva i šećera i napišu fit, da ljudi misle da je baš tako lako doći do snage i estetički oku ugodnog izgleda. Da, neki put je teško jesti samo zdravu hranu s nekim meh okusom, ali rezultat se isplati i višestruko pobijedi "žrtvu" koju, kad imaš rezultat, niti ne gledaš kao žrtvu nego kao sredstvo potrebno za dolazak do cilja. 

exer1234 ned 4.2.2018 13:33

Ok, ali glupo je reci prazne kalorije, zato sto je svaka kalorija - kalorija. Mislis da ih tijelo razlikuje pa ce jednu vrstu kalorija pretvoriti u salo a drugo ce se iskoristit za energiju ili sta vec?

 

gocc01 ned 4.2.2018 15:44

Odi doktoru nek ti napravi bris grla i nosa i uradi test na streptokok. 

Ako svakih mjesec dana imas grlobolju lako moguce da je to pošto se on pritaji i čovjek misli da je zdrav ili izljecen a pri svakom padu imuniteta se aktivira. Sposoban je putovati na relaciji disnih puteva ali je opasan ako ode negdje dalje.