Red_Guy čet 26.3.2020 09:35

Postovanje,

Imam malo starije (quad core) ali funkcionalno racunalo za moje potrebe.

Kupio sam USB 3.0 kontroler, sa VIA chipsetom, i nakon toga svako par puta se rusi sistem i moram raditi system restore.

Nasao sam da je to bio problem sa tim VIA chipsetima.

 

Uglavnom, trazim preporuku, ima li tko koji USB PCI kontroler, a da nije VIA za preporuku?

Hvala

 

Čitatelj čet 26.3.2020 13:04

Lakse ti kupiti PCI-e kontroler nego PCI, al eto PCI sa NEC chipsetom:

https://geizhals.at/?cat=ioexpcard&xf=1331_2%7E621_PCI

 

PCI-e kontroleri su svakako dobavljiviji i povoljniji, NEC chipset:

https://geizhals.at/?cat=ioexpcard&xf=1331_2%7E5584_NEC%7E621_PCIe+x1%7E621_PCIe+x2%7E621_PCIe+x4%7E621_PCIe+x8

ASMEDIA chipset (nije moj favorit, nemam s njima neka dobra iskustva, kao ni sa SIS/VIA):

https://geizhals.at/?cat=ioexpcard&xf=1331_2%7E5584_ASmedia%7E621_PCIe+x1%7E621_PCIe+x2%7E621_PCIe+x4%7E621_PCIe+x8

 

 

Čitatelj čet 26.3.2020 13:59

Uzalud vam trud sviraci.

 

Covjeku trebaju modeli kontrolera, a onda s tom listom moze kod bilo kojeg domaceg

trgovca i distributera. Ako ne moze nabaviti u HR, nije HR centar svemira, narucit ce izvana i bok.

Tome i EU sluzi.

Čitatelj čet 26.3.2020 14:09

Cuj, ti si baba, ti bi to sebi prepisala na papir i "nosila".

 

Ja sam pak deda i ja bi poslao mail sa listom sto me zanima,

i sto je dobavljivo, po kojim uvjetima i kada. Rijesena situacija.

 

A kao opcija kupovanja online je uvjek najsigurnija - ionako ne mozes niti u jednu trgovinu.

Čitatelj čet 26.3.2020 14:17

Moras malo izaci iz spilje, sve se rijesava mailom ili pozivom danas.

Cak ti neke tvrtke nece prodat proizvod, ako ne dobiju pismeno mailom potvrdu narudzbe,

ne vrijedis kao osoba i tvoj potpis nista, bez sluzbenog maila.

 

Al dobro, kod tebe u spilji vrijede zakoni spilje. Tri mrtve vjeverice i dva sarana,

dobijes kameni kotac.

Čitatelj čet 26.3.2020 14:26

Nebitno pravna il fizicka osoba. U trgovini ne postoji klasa ljudi koji nesto mogu poslati mailom ili ne mogu.

Ne brini, autor teme ce se vec snaci. A tebi ni ne treba USB3.x, kad ne izlazis iz spilje, sta ces uopce kopirati

na USB, imas sve kod sebe lokalno i nejdes nigdje. I pratis aktivnost zohara koji prikazuju seizmicku aktivnost tla.

Mary Sue čet 26.3.2020 14:30

No uopće ne govorimo o tome. Naime fizičke osobe ne moraju ništa slati e-poštom kako bi mogle kupiti proizvod. Je li ti to jasno? I da, slažem se; malokomu zaista treba USB 3.0. Autoru na starijemu računalu sigurno ne treba, kao uostalom ni meni.

Red_Guy čet 26.3.2020 14:32

Pozdrav svima,

Nije problem naručiti, iako je lakše prošetati do trgovine i kupiti.

Eventualno radi povrata u slučaju problema je isto lakše ako je kupljeno "ručno"

Prva stvar je ustanovit koji je dobar i pouzdan.

VIA (VLI) očito je tu imala nekih problema, možda neki drugi model i radi OK, ali ovaj ne.

 

Pogledat ću, Chipoteka i Links drže DeLock, možda imaju ovog s NEC chipsetom.

 

 

Čitatelj čet 26.3.2020 14:44

Najbolji koji mozes dobiti je sa Intel chipsetom, al tu karticu radi samo ASUS, i imas samo jedan model,

bezobrezno preskup uredjaj.

 

NEC je sasvim OK, a mozes pokusati i sa ASMEDIA-om, makar osobno nisam bas bio prezadovoljan s njihovim

kontrolerima, ne po brzini nego po snazi - pojedini eksterni diskovi nisu mogli napraviti spin-up, jer nisu preko ASMEDIA

kontrolera dobivali dovoljno struje. NEC/Intel/AMD, nikakvih problema za sada.

Čitatelj čet 26.3.2020 15:04

Not gonna work - kontroler sa 4 izlaza, za 4 diska za godisnju multiplikaciju.

Mora radit bez ikakvih adaptera, shema sa dodatnim punjacem od mobitela ili krunicom majke bozje bistricke.

 

Drugi kontroler, kosta jednako, vozi dalje.

Čitatelj čet 26.3.2020 15:09

Radilo bi, al to je krpanje, nekom tko ima vremena za zajebanciju, pa da 4 diska spaja sa 8 kablova i 4 strujna punjaca,

i to 2.5" diska koji su NIKAKVI potrosaci, to nema smisla. Mora radit na jednom USB-u. I radi, sa ispravnim kontrolerom

koji ide na 1A (1Ax5V=5W, standard za USB, a ne 0.7Ax5V=3.5W).