Slaganje PC konfiguracija

Slaganje računala - odabir komponenti

ibme74 sri 22.1.2020 20:40

1 * MSI Main Board Desktop B450 GAMING PLUS MAX
Sifra: B450_GAMING_PLUS_MAX - 854,44 Kn

1 * GIGABYTE B700H Power Supply 700W, Modular, 80+ Bronze, Japanese capacitors, 120mm smart control fan, EU plug
Sifra: GP-B700H - 500,00 Kn

 

Ukupno na rate: 1.354,44 Kn
Ukupno s popustom za kes: 1.219,00 Kn

sage pon 27.1.2020 00:08

Koja je "bitnija" razlika između ova dva napajanja, Corsair rm850x 850w i riotoro enigma g2 850w.. Po specifikacijama meni to sve isto izgleda.
Dvoumim se između ta dva, znači ovaj riotoro bi me izašao jeftinije i to dosta...

sage pon 27.1.2020 01:12

Znam da mi je prijatelj koji se baš razumije u elektroniku prije godinu dvije kad mi je popravljao napajanje chieftec, rekao kad budem kupovao novo samo gledaj corsair, reko je zašto al sam zaboravio.
Ne znam ti ja za seasonic, tako da, znači riotoro je ok spram corsaira. Nije mi žao dat 20-30€ više za corsair ako baš ima smisla, jer ne želim mijenjati napajanje dugo vremena.

ibme74 pon 27.1.2020 01:15
sage kaže...
Znam da mi je prijatelj koji se baš razumije u elektroniku prije godinu dvije kad mi je popravljao napajanje chieftec, rekao kad budem kupovao novo samo gledaj corsair, reko je zašto al sam zaboravio.
Ne znam ti ja za seasonic, tako da, znači riotoro je ok spram corsaira. Nije mi žao dat 20-30€ više za corsair ako baš ima smisla, jer ne želim mijenjati napajanje dugo vremena.

 

Ma kakvi, samo uzmi Riotora i ne beri brige.

sage pon 27.1.2020 14:24

Ok, još jedno pitanje vezano za to napajanje riotoro. Možda je glupo al, jbg ne znam.. Ima li to napajanje active pfc, manje vise sam googlao, nije baš da razumijem točno što je to, većina napajanja koje sam gledao ima to istaknuto kao značajku, al ne vidim da to piše u specifikacijama kod ovog.. Možda pitam glupost, al eto ne znam oko elektronike puno toga.

ibme74 pon 27.1.2020 14:48

Ako ti se već istražuje onda rađe pročitaj recenziju za taj model nego što se mučiš sa pitanjima "jel ima to napajanje ovo iako ne znam sta je to"  klik

 

Ukratko:

The Riotoro Enigma 850W G2 power supply excelled in all our tests. Not a surprise considering it is basically a rebadged Seasonic Focus Plus Gold (FX) supply which we reviewed back in August this year.

 

The build quality is top notch and we didn’t see any evident traces of cost cutting exercises by Riotoro. Technically its just as capable as the official Seasonic FOCUS PLUS which earned our highest award. There are some capacitor changes, but the differences between Nichicon and Nippon Chemi Con are minimal – they are both high grade Japanese capacitor manufacturers. All are using 105C rated caps.

Pros:

Superb Seasonic Design.
pure modular.
competitively priced (lower than Seasonic’s official model)
10 year warranty.
quite quiet under load.
Achieved 80 Plus Gold certification.
good packaging.
Cons:

the yellow sticker might offend some system builders.

 

ibme74 pon 27.1.2020 15:11

stvar je što moraju navesti neke "mane" a pošto nisu našli ništa stavili su kao minus tu žutu naljepnicu pošto rijetko tko gradi računala sa varijantom žute boje pa to odudara od ostatka konfe (ako slažeš konfu u nekoj određenoj boji/kombinaciji boja) 

Luka5408 sub 1.2.2020 13:32

Pozdrav,

 

ove godine htio bi složit novu konfu pošto mi je to želja iz djetinjstva pa da to obavimo hehe, znaci komp se slaže za potrebe 1080p 144hz gaminga 

 

nisam neki ekspert u odabiru komponenti pa bih molio nekoga tko se dobro razumije da pogleda ovaj build i izrazi svoje misljenje prijedloge i što bi promjenio.. hvala unaprijed

 

 

CPU: AMD RYZEN 5 3600

GPU: SAPPHIRE RADEON RX 5700 8GB PULSE

MATIČNA: MSI B450 TOMAHAWK MAX

RAM: KINGSTON HYPERX PREDATOR 16GB (2X8GB) DDR4-3200

NAPAJANJE: SEASONIC FOCUS PLUS GOLD 650W 80+GOLD