VelvetOverlap uto 11.6.2019 12:40

Rješavam se CPU-a, ploče i GPU-a(za to još nisam 100% jel ću prodavati odmah ili kroz koji mjesec), jel ima neko neki savijet na šta bi trebao ići? 

CPU je i5-7600k i mb je GA-Z270X-Ultra Gaming, također planiram uzeti 144hz 2k monitor, grafa je gigabyte g1 1070 ali za nju još nisam ziher jel ima smisla prelaziti na ovu rtx generaciju ili da ćekam iduću? budet nije toliko bitan, ali ajmo rec da bi nadoplatio par soma kn + kolko dobim za ove dijelove. Ne mora biti nadogradnja boli glava, tek tolko da ima smisla a da ne izkesiram kolko mi cijeli pc trenutno vrijedi.

Jarvan uto 11.6.2019 12:46

Definitivno burek sa sirom, pošto s mesom je teško naći dobar jer uvozimo loš crveni luk, pa dinstanje ne prođe kak bi trebalo...ubije žgaravica, isto ko i od ovakvih tema gdje se nezna tko, što, kako ni zašto.

Jarvan uto 11.6.2019 13:36
VelvetOverlap kaže...

Rješavam se CPU-a, ploče i GPU-a(za to još nisam 100% jel ću prodavati odmah ili kroz koji mjesec), jel ima neko neki savijet na šta bi trebao ići? 

CPU je i5-7600k i mb je GA-Z270X-Ultra Gaming, također planiram uzeti 144hz 2k monitor, grafa je gigabyte g1 1070 ali za nju još nisam ziher jel ima smisla prelaziti na ovu rtx generaciju ili da ćekam iduću? budet nije toliko bitan, ali ajmo rec da bi nadoplatio par soma kn + kolko dobim za ove dijelove. Ne mora biti nadogradnja boli glava, tek tolko da ima smisla a da ne izkesiram kolko mi cijeli pc trenutno vrijedi.

 Ne vidim potrebe ni razloga za promjenom, osim ako je pitanje posla ili bilo čega drugog osima gaminga.

Jer na nabrojanom se možeš igrati do mile volje.

VelvetOverlap uto 11.6.2019 13:40

ma znam ja to sve i apsolutno se slazem, prije 2 godine sam tako prodao stari proc i plocu(i5-4460 mislim da je bio i neka random ploca), nadoplatio nesto i uzeo ovo, isto s grafom(gtx960) prodao za 1200 kn ako se ne varam i uzeo 1070 za 2700kn cim je izasla, sto je po meni bio ok deal. Sada zelim istu kombinaciju napraviti. Da za relativno malu lovu "nadogradim" pc dok jos ove komponente vrijede nešto i uzmem nešto glanc novo što ću moći prodati za više manje istu lovu ko ove komponente sada. Nadam se da sam malo razjasnio ideju :P

Jarvan uto 11.6.2019 14:02
VelvetOverlap kaže...

ma znam ja to sve i apsolutno se slazem, prije 2 godine sam tako prodao stari proc i plocu(i5-4460 mislim da je bio i neka random ploca), nadoplatio nesto i uzeo ovo, isto s grafom(gtx960) prodao za 1200 kn ako se ne varam i uzeo 1070 za 2700kn cim je izasla, sto je po meni bio ok deal. Sada zelim istu kombinaciju napraviti. Da za relativno malu lovu "nadogradim" pc dok jos ove komponente vrijede nešto i uzmem nešto glanc novo što ću moći prodati za više manje istu lovu ko ove komponente sada. Nadam se da sam malo razjasnio ideju :P

 Iskreno, ja nebi gledao dalje or Ryzen kombinacije, jer ako želiš upgrade, to je 8700, gdje moraš skupljat siću da klepiš bilo kakvu matičnu gdje ćeš to uštekati. Dok za cijeni i7, možeš kupiti Ryzen 7 i ploču, te ti ostane za čevape.

 

Sve je stvar osobnih želja, da idem sad mijenjati, išao bi na Ryzen 5, ne vidim za sebe potrebu nešto jače, ali ako bi baš iz nekog razloga želio potrošiti više novaca, Ryzen 7.

 

Grafička ti je zvijer, sve više od toga su marketinška izdrkavanja sa željom da se izvuče što više love od nas ovaca.

 

Po "live" testovima, razlika u performansama između 2 navedena procesora je +- 10%, sve ovisi od pokretača do pokretača.

 

VelvetOverlap uto 11.6.2019 14:05

jedan od razloga zašto bi radio rošadu između ostalog je, monitor sa većom rezolucijom i većom hercazom koji mi je u planu. Znaći po vama bi bilo logično samo proc mijenjati, tako sam i ja mislio.

Što mislite o 2000 kn za proc i ploču?

k_marijan_ uto 9.7.2019 08:26

Rtx ima smisla samo ako uzimaš 2080ti, ove sve ostale su slabije od 1080ti. Pošto 2080ti ima cijenu kao cijela konfa, u tom slučaju bolje uzeti 1080ti, i7 8700k i neku z370 ploču, pa kroz dvije tri godine lako prodaš ovu 1080ti pa uzmeš neku noviju generaciju koja će dolaziti.

Imao sam Aours 1070 i super mi je grafa, ali isto zbog 2k monitora sam je prodao i uzeo 1080ti.