Slaganje PC konfiguracija

Gdje je najbolje kupiti komponente za pc? DILEMA

gamer47 uto 26.3.2019 16:39

Bok, Planiram uskoro slozit jedan gaming pc pa me zanima od trgovina sto prodaju dijelove za komp, gdje je najbolje uzeti dijelove da su kvalitetni. Zelim cuti vasa iskustva...  adm, mikronis, links, hshop, pcshop.... ni sam vise ne znam koliko ih ima, izgleda da svaki dan niče nova.  

Djozaa uto 26.3.2019 16:52
gamer47 kaže...

Bok, Planiram uskoro slozit jedan gaming pc pa me zanima od trgovina sto prodaju dijelove za komp, gdje je najbolje uzeti dijelove da su kvalitetni. Zelim cuti vasa iskustva...  adm, mikronis, links, hshop, pcshop.... ni sam vise ne znam koliko ih ima, izgleda da svaki dan niče nova.  

 Tamo di je najjeftinije. Ako imas keš.

A ako oces na kartice onda gledas di ti tvoja kartica prolazi na rate bez kamata.

Dosta trgovina ima jednu cijenu za kes a drugu za kartice.

Ali ima i par kod kojih je ista cijena za oboje pa cak i za 12 rata.

WooOt uto 26.3.2019 16:52

Nema pravoga odgovora, rekao bi citaj iskustva trgovina na forumu, ali uvijek je ista prica neki kazu da je dobra trgovina, neki losa. Ako hoces proci najeftinije idi na enabava ili jeftnije sajt, ako hoces kupiti djelove za najmanje

6000kn i proci jeftino pravac eu webshopovi tipa computeruniverse, caseking, alzashop itd. Ako odes na strani webshop moras znati da ce ti dodati nas pdv znaci prikazuje ti cijene recimo njemacka 19% pdv, nas je 25% znaci na svaku cijenu +6% + postarina, ali ces ustediti. Neki nude da odmah na sajtu stavis Croatia pa ti odmah stavi sa hrvatskim pdvom cijene, neke zahtjevaju registraciju, ali uglavnom samo dodas u cart i ides do kraja, naravno neces platiti cisto da vidis koliko ce te izaci komponente na odredenom webshopu.

nicky.sl uto 26.3.2019 17:14
gamer47 kaže...

Bok, Planiram uskoro slozit jedan gaming pc pa me zanima od trgovina sto prodaju dijelove za komp, gdje je najbolje uzeti dijelove da su kvalitetni. Zelim cuti vasa iskustva...  adm, mikronis, links, hshop, pcshop.... ni sam vise ne znam koliko ih ima, izgleda da svaki dan niče nova.  

 Ja preferiram Links čisto zbog toga što s njihovim servisom nikad nisam imao problema. Logično kupujem u Linksa u Šibeniku a često sam navračao na Trešnjevku i moram reći da su susretljivi i imaju odlično znanje tako da će te i kvalitetno savjetovati.

Futura IT je odličan dućan i ni s njima nisam nikad imao problema i sve pohvale imam i za njih jednako kao i za dečke iz Linksa. 

 

Svi ostali su mi se na neki način zamjerili posebno ADM koji zaobilazim u širokom luku

gamer47 uto 26.3.2019 17:40

Ma cijena mi nije prepreka, vec gledam na duge staze da znam od koga kupujem. Rađe cu dati par stotina kuna vise za bolje, nego stedjeti i izgubiti ko sto zene ugrađuju jeftine silikonske usne pa ih košta zivota.  Puno iskustva ima na razlicitima mjestima foruma, a mislim da nema

 

konkretne teme na jednom mjestu gdje su sažeta sva iskustva, pa evo jedna od njih. 

 

nicky.sl - zasto u sirokom luku zaobilazis adm?

 

 

_____

bill_jobs uto 26.3.2019 17:44
gamer47 kaže...

Puno iskustva ima na razlicitima mjestima foruma, a mislim da nema konkretne teme na jednom mjestu gdje su sažeta sva iskustva, pa evo jedna od njih. 

 I koja je sad logika pisat iskustva s trgovinama ovdje u ovoj temi i u temi namjenjenoj baš za tu trgovinu??

Jesi toliko lijen da pročitaš malo postojeće teme i odlučiš gdje ćeš kupovati?

gamer47 uto 26.3.2019 17:49
bill_jobs kaže...
gamer47 kaže...

Puno iskustva ima na razlicitima mjestima foruma, a mislim da nema konkretne teme na jednom mjestu gdje su sažeta sva iskustva, pa evo jedna od njih. 

 I koja je sad logika pisat iskustva s trgovinama ovdje u ovoj temi i u temi namjenjenoj baš za tu trgovinu??

Jesi toliko lijen da pročitaš malo postojeće teme i odlučiš gdje ćeš kupovati?

 

Koja je logika tvoja komentirat gluposti i pravit se pametan, internet ratniku. Lakse je imat iskustva na jednom mjestu, nego danima trazit. btw.. gledo sam iskustva i nista konkretno. A kao prvo, ne pricaj u ime drugih ljudi, jer vecina ovdje na forumu zeli znat gdje kupit bar njih 80%. Ako ti se ne svida, preskoci i ne komentiraj 

BalkanUSrcu uto 26.3.2019 18:12

Pa lijepo ti je rekao, pročitaj par iskustava iz već postojećih tema na forumu. Kakve vražije žene sa silikonima i ratnici...
Izbjegavaj extreme digital, o njima nisam čuo baš pohvale. To što je ista komponenta u nekom shopu skuplja za 10% ne znači da je kvalitetnija

gamer47 uto 26.3.2019 18:17
BalkanUSrcu kaže...
Pa lijepo ti je rekao, pročitaj par iskustava iz već postojećih tema na forumu. Kakve vražije žene sa silikonima i ratnici...
Izbjegavaj extreme digital, o njima nisam čuo baš pohvale. To što je ista komponenta u nekom shopu skuplja za 10% ne znači da je kvalitetnija

 Vec je konfuzija. nicky.sl kaze da izbjegava adm, a ti extreme digital? Msm, konkretno zbog cega, to i je problem jer nista konkretno. Zbog cega izbjegavat extreme digital? Iornija je sto sam upravo i poceo sastavljat komponente u adm i tu i sad bum. 

Wolverine uto 26.3.2019 23:11
gamer47 kaže...
 Zbog cega izbjegavat extreme digital? Iornija je sto sam upravo i poceo sastavljat komponente u adm i tu i sad bum. 

 extreme digital je strana trgovina koja kod nas više nema fizičkih trgovina i pokazala se problematična kod reklamacija , servisa i sl.

 

što se tiče adm-a (ili bilo koje druge trgovine kod nas), ovdje će se uvijek naći netko tko je imao neko loše iskustvo s nekom od tih trgovina a opet ima dosta ljudi koji nisu imali problema sa tom istom trgovinom.

 

ne moraš se limitirati na jednu trgovinu (osim ako baš želiš da ti ta trgovina sve dijelove i složi u cjelinu). kad sam slagao trenutni komp, matičnu, kućište, ram, cpu cooler sam nabavio preko Alzashopa, procesor u HGSpotu, grafičku i m.2 ssd u ADM-u , hard disk u Protisu...

nicky.sl pet 29.3.2019 17:34
gamer47 kaže...

Ma cijena mi nije prepreka, vec gledam na duge staze da znam od koga kupujem. Rađe cu dati par stotina kuna vise za bolje, nego stedjeti i izgubiti ko sto zene ugrađuju jeftine silikonske usne pa ih košta zivota.  Puno iskustva ima na razlicitima mjestima foruma, a mislim da nema

 

konkretne teme na jednom mjestu gdje su sažeta sva iskustva, pa evo jedna od njih. 

 

nicky.sl - zasto u sirokom luku zaobilazis adm?

 

 

_____

 Svojevremeno sam kod njih naručio komponente za kompletan komp. Matična mi je stigla sa sjebanim pinovima na socketu i nisu mi priznali garanciju. Zajebali me ko nitko

WooOt pet 29.3.2019 17:59

adm

 

1. spojili mi sve komponente i poslali, idem instalirati windowse ne prepoznava hdd, i na kraju vidim da nisu spojili kabel od harda :p

2. laptop 2 mrtva pixela na ekranu, iako sam imao tada jos garanciju rekli su da nesto kao treba imati 7+ mrtvih pixela da bi zamjenili ekran, nakon 2-3 mjeseca ekran skroz otisao u onu stvar, poslao laptop na servis, zamjenili ekran, sve super samo sto si mi nekako odvalili 1 onaj dio kada se sklapa laptop da ne dira ekran u drugi dio i to su zaljepili nekim ljepilom niti mi rekli, ma nista... i nakon par mjeseci novog ekrana opet se pojavi mrtvi pixel^^

 

Imao sam i dobra iskustva tipa mis mi nije radio, poslao ga njima, nisu imali novoga pa mi poslali malo bolji :)

gamer47 pet 29.3.2019 18:00
nicky.sl kaže...
gamer47 kaže...

Ma cijena mi nije prepreka, vec gledam na duge staze da znam od koga kupujem. Rađe cu dati par stotina kuna vise za bolje, nego stedjeti i izgubiti ko sto zene ugrađuju jeftine silikonske usne pa ih košta zivota.  Puno iskustva ima na razlicitima mjestima foruma, a mislim da nema

 

konkretne teme na jednom mjestu gdje su sažeta sva iskustva, pa evo jedna od njih. 

 

nicky.sl - zasto u sirokom luku zaobilazis adm?

 

 

_____

 Svojevremeno sam kod njih naručio komponente za kompletan komp. Matična mi je stigla sa sjebanim pinovima na socketu i nisu mi priznali garanciju. Zajebali me ko nitko

 Prije koliko je to bilo, nedavno? Msm, jel su ti oni slagali tamo konfiguraciju? Dobro pa si rekao, jer sam ja bio u fazonu da tamo narucim. Msm, totalno neprofesionalno

nicky.sl pet 29.3.2019 18:05
gamer47 kaže...
nicky.sl - zasto u sirokom luku zaobilazis adm

 Svojevremeno sam kod njih naručio komponente za kompletan komp. Matična mi je stigla sa sjebanim pinovima na socketu i nisu mi priznali garanciju. Zajebali me ko nitko

 Prije koliko je to bilo, nedavno? Msm, jel su ti oni slagali tamo konfiguraciju? Dobro pa si rekao, jer sam ja bio u fazonu da tamo narucim. Msm, totalno neprofesionalno

 To je bilo u vrime socketa 1150. Nisu oni sklapali komp nego su mi poslali komponente. 

Ako kojim slučajem budeš kod njih kupovao neka ti oni sklope komp čisto da izbjegneš situaciju kao što je moja

DiRT pet 29.3.2019 18:10

Treba lockat ovu temu, ima brdo tema di se moze vidjet cijenovni rang kompa i pita se u toj temi, kolege koje su strucne u slaganju konfi nek napisu cijenu i ducan i to je to. Nepotrebno 1000 istih tema za svakog posebno. Lp

amd freak pet 29.3.2019 19:54
nicky.sl kaže...
gamer47 kaže...

Bok, Planiram uskoro slozit jedan gaming pc pa me zanima od trgovina sto prodaju dijelove za komp, gdje je najbolje uzeti dijelove da su kvalitetni. Zelim cuti vasa iskustva...  adm, mikronis, links, hshop, pcshop.... ni sam vise ne znam koliko ih ima, izgleda da svaki dan niče nova.  

 Ja preferiram Links čisto zbog toga što s njihovim servisom nikad nisam imao problema. Logično kupujem u Linksa u Šibeniku a često sam navračao na Trešnjevku i moram reći da su susretljivi i imaju odlično znanje tako da će te i kvalitetno savjetovati.

Futura IT je odličan dućan i ni s njima nisam nikad imao problema i sve pohvale imam i za njih jednako kao i za dečke iz Linksa. 

 

Svi ostali su mi se na neki način zamjerili posebno ADM koji zaobilazim u širokom luku

 

Nitko nije savšen pa tako ni links. Familiji sam složio pc i namjerno odabrali Links, upravo zbog dobrog customer supporta.

 

Na kraju je ispalo da je HDD bio neispravan i radio BSOD računalu. Links na reklamaciji rekao da disk nema bad sectora i da je ispravan.

 

Što se događa? Vlasnik nema računala a dao 1000 eura.

 

Slao 2 puta, 2 puta me odbili. Slao disk direktno proizvođaću dali fedback da disk je neispravan šaljemo novi, duplo bolji o našem trošku.

 

Poanta priče? Od satalno naručujem preko weba i ako nece raditi vracam pa nek mi onda javljaju da je sve ispravno. Ponijeli su se prema nama ko prema zadnjem govnetu. A složio sam vrlo vjerovatno više računala nego njihovi serviseri svi zajedno.

 

Nema najbolje trgovine. Ima boljih ali nema najbolje. I uvijek ali uvijek postoji rizik da nešto neće raditi kako treba. Na žalost.

ZGamer pet 29.3.2019 20:09

Ak se plaća kešom i u obzir ti dolazi edigital najbolje da odmah obaviš kupnju preko amazon.de koji je neusporedivo bolji strani uvoznik.Još samo na Futura It nisam čuo neki ozbiljniji prigovor od lokalnih mešetara 

ihush sub 30.3.2019 12:57
gamer47 kaže...

.. trgovina sto prodaju dijelove za komp, gdje je najbolje uzeti dijelove da su kvalitetni. ..

-komponente (kao i sve ostalo) proizvodi proizvođač (the brand), nema nikakve veze s trgovinom, tj ista stvar neovisno gdje kupiš.

-cijena je nešto drugo, jamstvo-reklamacije nešto treće, sve zajedno je stvar tvoje odluke-kriterija što ti je važnije.

 

-jednako kako možeš birati trgovinu, možeš birati i robu-brand/model robu-artikal koji se nudi, pa tako možda uzmeš nešto asusovo ili asrockovo i to je također razlika u klasi-kvaliteti-renomeu, kao što možeš i unutar branda-proizvođača birati jače-skuplje (u praivlu i kvalitetnije) ili jeftijije-slabije..

 

-trgovina ne mora imati sve od svih proizvođača, ovisi o distributeru, zapravo sve popularne trgovine nabavljaju od istih dobavljača i nevažno je tad gdje kupiš, tj možeš birati po cijeni isti artikal ako ti u jednoj trgovini npr na kartičnu kupnju ispadne povoljnije nego ista roba u drugoj trgovini.. ali kad uzmeš više komponenti, sve, tad se to često izjednači, jer netko ima bolju cijenu npr cpu-a, netko vga, netko mbo, netko ram.. a ukupno je možda ista cijena ili kupuješ kod svakog jednu stvar no tad se zezaš s jamstvom-reklamacijom itd.

 

-za reklamaciju je najzgodnije sve imati kod jednog trgovca, ali ništa ne znači da će biti manje problema kod reklamacije .. i zapravo u idealnom slučaju nikad ne reklamiraš ako sve radi i nadaš se da će raditi i da ti jamstvo nikad neće zatrebati.

 

-odluka? to moraš sam, za sebe.. klikaj malo, uspoređuj, gledaj po forumu komentare ili za svaki artikal-komponentu provjeriš na npr nabava.net cijene.

-ne nasjedaj nekim dodatnim jamstvima-osiguranjima, jer ugl nisu 'prava', .. ili provjeriš ugovore-uvjete.

 

cijena, ponuda, jamstvo.. sve je teoretski isto, isti cpu, isti ram.. možeš kupiti i u npr konzumu ali ako ode u stečaj, tad problem s reklamacijom (koju ako nema kvara ne moraš ni gledati.. stvar sreće..).

-u pravilu, prednost daš popularnim trgovinama, manje webshopovima ali su u pravilu jeftiniji cca 5-9%..

-na kraju odluku donesi ti, za ono što želiš, ne netko drugi kao ja.. jer meni cijena ili jamstvo za tvoj pc nisu važni, jedino je tebi to važno i ne vjeruj trgovcima jer im je po prirodi posla interes suprotan tvojemu, tj da ti proda ono što ima na lageru, ne ono što nema ili ne da te uputi kod drugog trgovca (jedino što će možda ispravno savjetovati optimalan izbor komponenti, ali to relano ne mora, može.. češće uvale skuplje zbog zarade ili iste cijena ali bolja marža pa naginju nekom brandu..).

 

-trgovine ne proizvode komponente, samo ih prodaju. Dobre/loše komponente su kao dobar-loš ručak, ako znaš složiti/skuhati ili ako ne znaš tad će većinom biti loše i tad je bolje kupiti komplet koji radi, manji rizik za početnika.