Slaganje PC konfiguracija

Full size grafa na miniATX MBO

gnomisa čet 21.2.2019 20:45

Pozdrav, trebam pomoć. Može li stati full size gtx 1060 ( dakle ver s 2 venta) na moju miniATX plocu? U pitanju je Asrock h110m dgs 3.0. Kućište ima dost mjesta, rami ne smetaju al me brinu ovi konektori pa i ovaj usb 3. Evo i fotki.

ihush čet 21.2.2019 21:02

-jumperi za power i usb se mogu svinuti, važno da sata ne smeta. Ostalo je više stvar kućišta (ali nije poželjno uparivati takav HW, teoretski može, realno nema robustnost pod opterećenjem, količina struje koju ploča regulira, vrm.. može dosta skratiti životni vijek, no s druge strane, sve se kvari a ponekad radi desetljećima (=loto).

Stjepanj čet 21.2.2019 21:22
gnomisa kaže...

Pozdrav, trebam pomoć. Može li stati full size gtx 1060 ( dakle ver s 2 venta) na moju miniATX plocu? U pitanju je Asrock h110m dgs 3.0. Kućište ima dost mjesta, rami ne smetaju al me brinu ovi konektori pa i ovaj usb 3. Evo i fotki.

 mora stati bez problema , svi konektori se nalaze iznad pciex porta, proizvodaci na to mjesto znaju jedino staviti duple sata konektore jer su u visini tj debljini pciex porta pa cak i oni ne smetaju, graficka bez problema ide prek njih.lp

gnomisa čet 21.2.2019 21:41

Hvala dečki. I meni se tak čini. Iako žice usb konektora su u ravnini pciex ak to dobro vidim al su flexibilne. Evo još fotki di se dobro vidi. Najviše me brinuo ovaj usb 3 djubretarski konektor. Kučište je z1 i kaj se tog tiće ima mjesta dosta.

 

ihush pon 18.3.2019 10:59

ne jer je PCB plastika (izolator, loša vodljivost..) ako bi to bio problem tad bi se ostatak računala već istopio :)

-veći problem je što takve mbo nisu dovoljno robustne-predviđene za 'zvjeri'.. tj chipset-struja koja ide kroz komponente, kao laptop. Što jaču zvje složiš do prosječne itx mbo to prije možeš očekivati probleme (pregrijavanje->kvarovi ili smetnje npr kontroleri.. čisto fizika na djelu, kućište koje 'nema zraka' za cpu+vga+napajanje.. tj ukupnu potrošnju koja kao neželjeni višak proizvodi i toplinu, koja povećava otpor i smanjuje efikasniost.. čak ni ventilatore ne možeš lako dodati zbog fizičkih ograničenja. Nasuprot tome, slabiji pc može raditi desetljeće bez kvara.. upravo zato (inače bi sve teoretski bilo vječno). Opterećenje.