sale666 pet 17.5.2019 16:32

Pozdrav!

 

Razmišljam o kupovini novog PC-a igram na 4k rezoluciji trenutno war thunder na med settings i ne steka i zadovoljan sam ali ono ipak pc ima godina i planiram metro igrat itd pa da se ponovim malo.

Trenutna konfiguracija mi je

I5 3570k (H110i)

Asrock 77 extreme 4

8gb rama

1060

 

(Ne planiram prodat nikome ovdje jer cu po procjeni ja jos vama bit duzan pare da ga uzmete 😂, šala mala dat cu ga frendu.)

....

 

Pošto nisam dugo vremena bas pratio scenu a pogotovo ryzenom itd a novog je dosta toga izaslo pa da vidim sta bi bio best buy a da nije overkill bzvz...

Isplati li se ic na I9 uopce s obzirom na neki ryzen 5?

Pošto na 4k bar u war thunder cpu mi je na 45-50% tu i tamo do 60% pretpostavljam da ne moram ici na neki i7 od milijon kuna?

 

Problem je gpu jer bude na 97-99% na 4k rezoluciji na ovoj 1060.

Isplati li se uzimat RTX seriju uopce? 

 

Bacite mišljenja, buildove, komentare itd.

Cijena nije faktor ali ne moram ni bacat pare bzvz pošto i sam znam kliknut na najskuplju grafu i proc i to bacit na plocu.

 

Živili! 

 

 

hahhaajaads pet 17.5.2019 16:35
sale666 kaže...

Pozdrav!

 

Razmišljam o kupovini novog PC-a igram na 4k rezoluciji trenutno war thunder na med settings i ne steka i zadovoljan sam ali ono ipak pc ima godina i planiram metro igrat itd pa da se ponovim malo.

Trenutna konfiguracija mi je

I5 3570k (H110i)

Asrock 77 extreme 4

8gb rama

1060

 

(Ne planiram prodat nikome ovdje jer cu po procjeni ja jos vama bit duzan pare da ga uzmete 😂, šala mala dat cu ga frendu.)

....

 

Pošto nisam dugo vremena bas pratio scenu a pogotovo ryzenom itd a novog je dosta toga izaslo pa da vidim sta bi bio best buy a da nije overkill bzvz...

Isplati li se ic na I9 uopce s obzirom na neki ryzen 5?

Pošto na 4k bar u war thunder cpu mi je na 45-50% tu i tamo do 60% pretpostavljam da ne moram ici na neki i7 od milijon kuna?

 

Problem je gpu jer bude na 97-99% na 4k rezoluciji na ovoj 1060.

Isplati li se uzimat RTX seriju uopce? 

 

Bacite mišljenja, buildove, komentare itd.

Cijena nije faktor ali ne moram ni bacat pare bzvz pošto i sam znam kliknut na najskuplju grafu i proc i to bacit na plocu.

 

Živili! 

 

 

 Krivo vrijeme za kupovanje bilo cega, za par mjeseci izlazi zen2 (predstavljanje je za koji tjedan) a intel ima skandala sa svojim HT procesorima koji su u isto vrijeme i skupi.

hahhaajaads pet 17.5.2019 16:59
sale666 kaže...

Eto hvala vidiš koliko pratim scenu.. Mislis da ce citi puno bolji od trenutnih za cijenu koju ce u pocetku nabiti? Postoje kakve indikacije kakvi su specs?

 Naspram 2 gen ryzena ce bit otprilike 10-15% ipc improvementa (na redditu neki racunaju oko 12-13.5%). Radit ce na vecoj frekvenciji (4.5-5ghz), R5 3600/X ce bit 8/16, R7 3700/x 12/24. Tak da ti definitivno vrijedi pricekat... Cijenu ce vjerovatno ovi nasi trgovni nabit, ali opet bi trebalo bit bolje za razliku od intela.

Stjepanj pet 17.5.2019 18:24

Za 4k ti je bitniji Gpu, gpu i mora biti na 99-100% iskoristenosti, cpu sto manje tim bolje...dakle imas jos poprilicno lufta za jacu grafu s tim starim i5. Ako ti bas zafali snage na njusci uvjek mozes naci za 100€-urica 3770k, ako namjeravas ostati na 4k tvoje ulaganje se svodi samo na gpu.lp

Glavas_ZG sub 18.5.2019 08:46
Stjepanj kaže...

Za 4k ti je bitniji Gpu, gpu i mora biti na 99-100% iskoristenosti, cpu sto manje tim bolje...dakle imas jos poprilicno lufta za jacu grafu s tim starim i5. Ako ti bas zafali snage na njusci uvjek mozes naci za 100€-urica 3770k, ako namjeravas ostati na 4k tvoje ulaganje se svodi samo na gpu.lp

 +1

 

Ako voziš 4k onda sve pare uloži u grafičku što jaču RTX 2080Ti.

I7 3770k uzmeš za "siću" (klokneš ga obzirom da imaš dobru ploču).