Horatio_Hornblower pon 29.7.2019 23:57

Interesira me ako postoji netko da mi objasni kako se moze postati steucnjak zastite na radu za granu elektrotehnike? 

Dali je potrebno upisati visu skolu za sigurnost u prediplomskom smjeru ili je dovoljno imat diplomu fakulteta pa ic na ispit? 

Mislim ako ima netko tko okvirno zna da malo opise to posao djeluje interesantno i vidim da na zavodu uvjek neka firma trazi ljude. 

kule uto 30.7.2019 10:59

Pozdrav.

 

Kada sam se zaposlio odmah poslije fakutelta (završio sam za prvostupnika elektrotehnike,smjer informatika), za polaganje ispita stručnjaka zaštite na radu uvjet je bio VŠS i 3 godine radnog iskustva u tom poslu... E,sad, to je bilo prije 10 godina pa bi trebalo pogledati pravilnik o polaganju ispita kakvi su sada uvjeti...

 

Što se tiče samog ispita, nema to određenog smjera nego samo I. i II. stupanj (I. stupanj je bio osnovni dio, II. stupanj stručni)... struja je samo jedan dio koji se polaže u sklopu ispita.... tj. biti stručnjak za ZNR nema posebna usmjerenja...

 

Imaš na forum.hr temu za polaganje ispita pa tamo najbolje da potražiš te odgovore jer sam to radio samo prve 3-4 godine u firmi....