Mala_Rijeka uto 11.6.2019 22:38

Ako posaljes zamolbu sigurno ce te zvat da dođes na sljedecem testiranju koje ce bit nakon sta zatvore prijave 31.07.

Sto se tice Ri danas, dosla do kraja, jako malo prijava. 36 je ostalo za trcanje i tu je otpalo jos dvoje.

Testovi su bili lagani, vjezbe okej ako si u formi, jako puno su nam pomogli da prođemo jer inace bi nas dosta otpalo. Trcanje po najvecem suncu na stadionu Kantrida je bilo najgore. Mislim da nema goreg xD i na kraju motivacijski razg, to je bio najmanji problem. Sad cekamo konacne rezultate i zelim srecu svima koji su danas bili!!! Izdrzali smo 😀😀

Hendo sri 12.6.2019 13:12

Pa kad si pa na trčanju. Danas je jedino bitno da sve zadovoljiš,a to koji si po rangu i nije više toliko značajno. Na upadneš vidit češ na akademiji da tamo nisu značajni rezultati nego samo da zadovoljiš minimum. Jedino ti ocjena 5.0 nudi pogodnosti,a ima ti 2.0 ili 4.9 to je sve isto nažalost.

SamoPitam3 sri 12.6.2019 13:21
MacTheBig kaže...

Shvaćam da oni imaju te norme i šta već ali danas kad većina ljudi nije baš aktivna teško je za očekivati odmah na početku da svih 750 ostvare potrebne norme, pogotovo sad kad imaju mali broj prijava.

 Ako tako mladi niste fizicki aktivni, kada namjeravate da postanete ? U 40im ?

Mislim, nemojte me krivo shvatiti, ali gledam danasnje "starije" policajce. Vecinom trbusine. Ti niti mene ne bi mogli sustici, a kamoli nekog 20godisnjaka.

 

MacTheBig sri 12.6.2019 13:31

Sve mi je to jasno. Ali hajde zaboravi akademiju na tren, da tebi treba sad netko za službu i provodi se samo motorika, bili zaposlio; Osobu A koja odradi sve za 5 i padne trčanje ili Osobu B koja je jedva prošla sve.

Normalno da ćeš izabrati osobu A jer je fizički najspremnija. Trčanje mjeri tvoju aerobnu sposobnost na duge staze koju ja očito trenutno nemam (a trebao bi imati) i uopće me nije sram... Uostalom eto ti radiš već 2 godine koliko vidim i daj reci mi kad si, nakon akademija, trčao 2.4 kilometra u komadu?

Zadar1 sri 12.6.2019 14:23

Ukupno je bilo oko 700 ljudi koji su se javili na natjecaj , s tim da su vise od pola pali na psihologijskom testiranju kao evo i ja u Splitu. Kad oduzmemo sve bez ovih koji su pali na fizickom djelu jer ce njih zvati da ponavljaju ,dodemo do brojke da zasada ima 400 ljudi u Zagrebu , al kad se maknu pojedini koji ce pasti na ljecnickom i oni koji ce odustati prvih 10 dana imamo malu brojku. Po mome maturanti to nece popuniti sa svojih maksimalno 100 prijava . Zakljucak svega, sad pitam otkud njima 750 ljudi , trebat ce im minimalno 450 ljudi jos , nije iznenadenje da zovu nas koji smo pali prvi krug psiho testove i da ponavljamo sto se i toplo nadam . 

Hendo sri 12.6.2019 14:57
MacTheBig kaže...

Sve mi je to jasno. Ali hajde zaboravi akademiju na tren, da tebi treba sad netko za službu i provodi se samo motorika, bili zaposlio; Osobu A koja odradi sve za 5 i padne trčanje ili Osobu B koja je jedva prošla sve.

Normalno da ćeš izabrati osobu A jer je fizički najspremnija. Trčanje mjeri tvoju aerobnu sposobnost na duge staze koju ja očito trenutno nemam (a trebao bi imati) i uopće me nije sram... Uostalom eto ti radiš već 2 godine koliko vidim i daj reci mi kad si, nakon akademija, trčao 2.4 kilometra u komadu?

 

Policajac mora bit u formi jer češ se pronać u situacijama di sa kolegom (ili sam) moraš provodit red protiv ljudi koji su i nekad duplo jači od tebe. Kad kažem u formi onda ne mislim samo na mišiće jer mišići bez korisnog znanja nemaju koristi u takvim situacijama. Na akademiji bi trebali učit borilačke vještine,ali nažalost tamo će te učit samo privođenja u pasivnim situacijama. Uostalom budimo iskreni, same te norme su komedija. Tih 2.4 kilometra možeš svladat ako ih desetak puta lagano otrčiš. To je sve muscle memory.

Mala_Rijeka sri 12.6.2019 16:32

Tesko ce popuniti kvotu i zato jos uvijek reklamiraju i pozivaju na upise.. Ja sam se bas iznenadila za Ri, doslo je 44 ljudi!! 8 je odmah otpalo na psiho testu i mi ostali smo nastavili pisat testove za dodatne bodove. I nitko nije pao na vjezbama u dvorani. Na trcanju dvoje odustalo ali moze se otrcat 6 kruga, makar ih presetao. Ali tko zeli bas sigurno proc neka otrci za najbolje vrijeme.

Zadar1 sri 12.6.2019 16:46

Prijava ima najmanje dosad otkad postoji ovo skolovanje za policajca od njihove prve generacije , 

 odbio sam ove koji su pali odma na pocetku , tu smo dosli do brojke koja se da zakljuciti a to je oko 400 ljudi plus maturanti nek ih bude 100 to je oko 500 i di je jos ljecnicki koji nece proci neki i kad pocne skolovanje oni koji ce odustati , lako se moze zakljuciti da su oni na akademiji spremni na takav scenarij i da jedino sto im preostaje je to da zovu i nas koji smo pali na psiho testu naravno uz neko korektno obrazlozenje da nevidu da si psihicki nestabilan . Da skratim vi koji ste pali fizikalni dio vi idete dalje sigurno( prosle godine jedan je pao propadanja, zvali ga da dode opet i nije ih ni radio samo je dosa se javiti ) , a mi cekamo jos jednu sansu za psiho test i da rasturimo i idemo i mi dalje 

Hendo sri 12.6.2019 21:42
Mala_Rijeka kaže...

Tesko ce popuniti kvotu i zato jos uvijek reklamiraju i pozivaju na upise.. Ja sam se bas iznenadila za Ri, doslo je 44 ljudi!! 8 je odmah otpalo na psiho testu i mi ostali smo nastavili pisat testove za dodatne bodove. I nitko nije pao na vjezbama u dvorani. Na trcanju dvoje odustalo ali moze se otrcat 6 kruga, makar ih presetao. Ali tko zeli bas sigurno proc neka otrci za najbolje vrijeme.

 

A inace ti daleko najmanje ljudi dolazi tu iz Istre i Kvarnera u MUP. Zato ogroman broj ljudi kasnije dobiva i premještaj u Istru, ali 44 ljudi je svejedno jako malo.

Hendo čet 13.6.2019 01:21
Mr.Roundtree0402 kaže...

Pozdrav, mozda je glupo pitanje ali zanima me ako netko mozda zna da li primaju ljude s aparaticima za zube u slucaju smetnji pri izvodenju nekih zadataka ili slicno. Hvala unaprijed na odgovoru !

 

Naravno da primaju. Moj prijatelj je na akademiji ima aparatić i to nije predstavljalo problem. Na liječničkom ti je samo bitno da nisi krezub.

Mala_Rijeka čet 13.6.2019 09:31

Slazem se, znam da iz Ri nitko ne zeli u 

Mup ali ovo je stvarno mala brojka.. Ali zato nas 34 ima velike sanse upast 😂😂 i super je sta znamo da cemo poslije akademije dobit Rijeku.. Mislim da to nije lose, ne moras zivjet po domovima i daleko od svojih. Meni je to velika prednost. Jadni ovi sta iz Slavonije dobiju neki otok ili Rijeku i onda godinama cekaju premjestaj u svoj rodni kraj.

nex987 čet 13.6.2019 09:53

Savjet od čovjeka koji je 10 godina u policiji, ako imate ikakvog drugog izbora radite nešto drugo

Kolege masovno daju otkaze i odlaze u Njemačku, Irsku

Nije da je loše u službi no nećete se baš ni usrećiti

Hendo čet 13.6.2019 10:50

A puno toga ovisi i di te smjeste,imaš li rješeno stambeno pitanje ili još neki dodatni prihod sa strane. Ja znam ljude koji uživaju u tom poslu i zadovoljni su, ali znam i neke šta su dobili posao 400 km od kuće bez adekvatno rješenog pitanja smještaja i njima je užas. Činjenica je da vi potpisujete ugovor na 5 godina s MUP-om i oni s vama radu šta ih je god volja.

Zadar1 čet 13.6.2019 16:58

Cim ovako i dalje objavljuju clanke brojka prijavljenih u drugi krug je ocajna a da nepricam koliko ce ih od toliko prijavljenih jos i pasti, sto je naravno dobro za mene i sve nas koji smo ispali u prvom krugu . 

Roki4231 čet 13.6.2019 22:10

U dva i pol mjeseca su skupili 500 prijava a do kraja ima još mjesec i pol, ako uspiju skupiti još bar toliko mogu biti zadovoljni. 

 

 

 Jel to nekakva slobodna procjena ili provjerena informacija?

Hendo pet 14.6.2019 10:29

Prošle godine su radili jaču promociju akademije. Par puta je dnevnik dolazia da tamo snima i čak su iz MUP-a unajmili Indiru,Dreleta i Giuliana da snimaju reklame za nas.

Zadar1 pon 17.6.2019 00:04

Uskoro i clanak ponovni poziv za testiranje kandidata koji su predali svu potrebnu dokumentaciju . Neka niko neuzima ovo za gotovo ali kako stvari stoje tako ce i biti , samo se ceka pocetak sljedeceg mjeseca da vidu koliko ce dobiti prijava od maturanata