zombie pet 3.1.2020 00:52

Pitanje je u samom naslovu teme: "Koliko stranica učite dnevno?" Dakle, koliko stranica učite dnevno, na koji način, koliko vam to oduzima vremena? Koliko ste gradiva prelazili na početku učenja, a koliko sada kada ste "ušli u mašinu"?

 

Pitanje je posvećeno studentima, ali i mlađi, stariji se mogu javiti i podijeliti svoje iskustvo.

 

Tkozna pet 3.1.2020 10:13
zombie kaže...

Pitanje je u samom naslovu teme: "Koliko stranica učite dnevno?" Dakle, koliko stranica učite dnevno, na koji način, koliko vam to oduzima vremena? Koliko ste gradiva prelazili na početku učenja, a koliko sada kada ste "ušli u mašinu"?

 

Pitanje je posvećeno studentima, ali i mlađi, stariji se mogu javiti i podijeliti svoje iskustvo.

 

 

Ovisno o kolegiju, Termodinamika 600 stranica cca. zbirka, teorija + izvodi sam potrosio oko 3 mj, s tim da sam prosao iz prve. Neki laksi i manje bitni kolegiji (na FSB-u) tipa menadzment jedan - dva dana. Stvar je relativna i ovisi o zahtjevnosti kolegija. 

 

Bilo je perioda da mi je dan bio zauzet ucenjem bar 70%, i to konstantno 2. i 3. godina. Zadnja godina tu i tam bi prolisto skriptu, covjek se zasiti toga, ali sam zato na diplomski zdrobio pola godine.

Tkozna sub 4.1.2020 12:44
zombie kaže...

Znači, prosjek bi bio, hajmo reći, 5 stranica po danu za teške kolegije?

 

Vise je bitna kvaliteta nego kvantiteta tokom ucenja, tak da ti ne postoji egzaktan odgovor na to pitanje. (:

Čitatelj sub 4.1.2020 22:36

Ako razumjes ono sto ucis, onda je lakse. Ako samo citas da naucis napamet,

to je "strebanje", a to "znanje" brzo udje, ali jos brze ispari.

 

Skiciraj si stvari dok ucis, da ih bolje razumijes, i onda povezes vizualno

i zaokruzis si cjeline, koje shvatis i naucis za cijeli zivot.

 

Nema "broj stranica", nego cjeline, poglavlja, nikad do pola.

Ako ces danas nauciti dvije cjeline, nauci, bolje nego da naucis tri i pol,

i sutra jednu i pol, jer te "polovice" ce ti ostaviti rupe u znanju.