Komediruzecki sub 6.6.2015 20:58

Ovdje možete preuzeti jednu kolekciju skripta za maturu, a i više. Ima stvarno svega, što ćete moći vidjeti kasnije.
Preuzimanje je besplatno!

Ovo je link za skripte: Google Drive

Ja osobno nisam autor većini ovih skripta, i sve koristite na vlastitu odgovornost. No, radim puno svojih skripta i svako malo nadopunjujem sa novima.
Cilj je napraviti univerzalne skripte (za sve predmete na maturi, ali i ostale) iz kojih dok učite neće biti pitanja kao "koja je bolja?" nego će biti jedna jedina koja je savršena i sadrži sve, a podijeljena prema ciljevima. (npr. za napredne sa proširenim sadržajem, za 5 ili za manje od 5, ili koja god mi već skala padne napamet)

Da ne duljim, u ovoj temi slobodno komentirajte:

1. Koja vam se skripta najviše sviđa, koja vam je najbolja za naučiti površno, a koja za detaljno.

2. Što bi vi dodali u kolekciju - možete mi poslati svoje skripte, radove, bilo što što mislite da bi pomoglo drugima.

3. Općenito o greškama, savjeti, primjedbe, kritike, pohvale..bilo što takvog tipa.

 

I za kraj ovo je ono što dobivate ako napravite mail i skinete si ovu kolekciju, ili pak učite sa interneta preko nje:

Sakupljeno je jedno 8 Gigabyta skripta za Maturu, ako netko želi - slobodno pošaljite mail u inbox i dijelim preko GMAIL Drive-a (ili si preuzmite preko linka):

Kolekcija uključuje:

1. Svi Ispiti Provedenih Matura (2009/2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017 + Ogledni Ispiti, te probne mature)

    - Rokovi : Ljeto, Jesen, Zima
    - Sve Kataloge obveznih predmeta za A i B razinu, kao i Kataloge za Izborne Predmete Državne Mature (2009.- 2016.)
    - Ostale Ispite Državne Mature (ispiti na drugim jezicima, na jezicima nacionalnih manjina)
    - Sve ostalo što se može skinuti sa stranice NCVVO (vodič kroz maturu, dozvoljeni kalkulatori, dodatci uz ispite, zvučni zapisi...)

2. Razne skripte, PowerPoint prezentacije, PDF datoteke, i zadatke za vježbu iz:

   - Matematike
   - Hrvatskog Jezika
   - Engleskog Jezika
   - Njemačkog Jezika

   - Politike i Gospodarstva
   - Informatike
   - Biologije
   - Kemije
   - Fizike
   - Sociologije
   - Psihologije
   - Ostalo

Dodatak - Odlične Memo Tablice iz: Matematike, Hrvatskog, Njemačkog, Biologije, Kemije, Fizike i Engleskog.

3. Moje skripte koje radim dok učim - razni savjeti, stranice sa kojih je dobro učiti - PDF - dokumenti raznih tema i ostalo.

- Datoteke su u formatima : PDF, Doc, Pptx, Rar (zip), mp4, itd...

Upute za korištenje:

"
1. Preko linka otvoriti će vam se sve što sam podijelio.
2. Stisnete u tom prozoru na "OTVORI U DISKU"
3. Ne morate skidati jedno po jedno, iako možete i tako da odete do određene datoteke, desni klik ili otvorite u PDF-u ili u čemu već je datoteka i onda tamo download, i preuzmete.
4. Nakon otvaranja u disku, kolekciju možete desnim klikom označiti i odabrati "PREUZMI", nakon preuzimanja (ovisno o brzini interneta, i koji dio datoteke skidate može potrajati i više od 20 min) raspakirate datoteku i koriste ono što vam treba.

Predlažem da si ostavite cjelokupnu kolekciju na disku (ne brisati je nakon download-a), ne zauzima Vam prostor i zato jer:

0. Podijeljene datoteke ostati će podijeljene i nakon Mature.

1. Često nadopunjujem s novim skriptama (skoro svaki dan)

2. Kasnije ću dijeliti i videa

3. Datoteke su podložne ispravcima, mojim osobnim dodacima (skripte koje radim dok učim) i ostalim poboljšanjima.

Collected by: Komediruzeck&-2017®™

Have a Nice Day.
"

Eto toliko od mene, ako se sjetim još nešto ubaciti u ovaj post, editirati ću.

Lijep pozdrav,

Komediruzecki pet 24.7.2015 12:28

Malo da vas podsjetim na ovo.

Kome treba za jesenski rok, gore neka pronađe kako do literature. Ako želite možete mi se i javiti privatnom porukom, pa ću vam osobno proslijediti skripte.

 

Bobočka pon 30.5.2016 01:03

Kao pravo, hvala ti za ove skripte. Dala sam do znanja ljudima u razredu da postoje. 

Poslužit će, super su. 

 

Imam jedno pitanje. Je li netko učio sociologiju iz ovih skripti i kak je prošlo? Jel dovoljno ili mi treba još i knjiga? 

Tenks! 

Komediruzecki pon 30.5.2016 21:33

Pozdrav,

Nema na čemu.

A to ti dosta ovisi, najbolje ćeš znati kad pogledaš prijašnje mature, koje također možeš naći ovdje. Kad prodješ koju vidjeti ćeš fali li išta u skriptama. Tj. još bolja informacija je li nešto dovoljno ti je sam katalog za taj predmet, tamo je definirano sve što trebaš znati. Tj. što može doći na ispitu. 

Ja sam se po tome vodio i nisam pogriješio (za ostale predmete, ovo nisam pisao)

Lp,

Komediruzecki pon 30.5.2016 23:57
Del_Boy97 kaže...

otkud si care, plaćam ti pivu ako upišem ovo što hoću

 Zagreb, naravno da možeš upisati što hoćeš, ako mogu ja mogu svi :D

Ako bude kakvih pitanja oko bilo čega, slobodno javi 

LP;

leo_91 uto 31.5.2016 00:46
Del_Boy97 kaže...

ova će svaku temu upropastit

 The prophecy of the Arendelle was a Jedi legend that foretold the coming of a being who would bring balance to the Bug Online Forum.
Mali OT ali nisam mogao odoliti :D

Komediruzecki ned 19.6.2016 20:18

Najbolje ti je zapravo po starim ispitima, i za gramatiku nađeš online, bilo što. Vježbaš malo esej i slično.

Ja sam imao neku skriptu od 500 str, i sve šta je bilo u njoj su stari ispiti, par primjera eseja i osnovna gramatika koju možeš naći online na svakoj stranici.

Potraži i na drive-u, tamo ima i svakakvih skripta za engleski jezik, ako ne nađeš što trebaš uputi mi privatnu poruku. 

Link je i dalje isti: 

Drive

Elleth pon 23.1.2017 22:42

Čovječe ti si SPAS! 
Tržim načine kako naučiti informatiku ( pošto sam strukovna koja je imala informatiku samo 2 godine - a to je ona informatika za pučane, Word, Excel itd. ), i sada kada sam našla tvoje skripte opet imam nade da ću proći tu maturu :D 
Sad sam doslovno napravila acc samo da ti odgovorim jer je ovo stvarno za svaku pohvalu, spasit ćeš puno ljudi haha 

Keep it up, you're a hero, man. 

Komediruzecki uto 24.1.2017 19:05

Hvala, dosta sam aktivan u izradi materijala, ali trenutno se baziram na raznorazne fakultetske predmete i sustave koje želim ostvariti. Jednom kada sustavi budu u pogonu; biti će besplatni i dostupni svima (onima koji to žele) te se nadam da će im uvelike pomoći u učenju bilo čega, i proučavanju bilo kakve literature.

Ako postoji nešto što Vam u kolekciji nedostaje, slobodno javite. Kao što sam i napisao u prvom postu. Moguće je da nešto imam ali nije uploadano.

Lp,

FallenCube sri 8.2.2017 09:57

Pozdrav, prvo se želim zahvaliti na skriptama a posebice na trudu.

Evo ako može pitanje, prošle godine nisam upisao što sam želio i sad planiram ponovo pisat maturu i probat ove godine. Zanima me da li mi netko može potvrditi da su ove skripte dovoljne ili mi predlažete da koristim i knjige od prije što imam iz škole.

Isto tako me zanima kojim načinom vi učite, dali čitate iz skripti dok ne naučite pa se onda bacite na ispite ili kako?? Pošto sam pauzirao sad godinu izašao sam iz štosa pa ni sam nisam siguran kako da učim.

 

Zahvaljujem se  na odgovoru

 

Lijep pozdrav, Teo

Komediruzecki ned 12.2.2017 20:09

Pozdrav, za koji bi se fakultet prijavljivao te koje bi predmete polagao (predmete i njihove razine)?

Najbolji način da naučiš ono što dolazi na ispitu je da pogledaš ispitne kataloge za tekuću godinu. U njima piše ono što trebaš znati. Tako da bih ja na tvom mjestu napravio nekakvu podjelu, jako važno, srednje važno i manje važno i onda prolazio prioritetno po popisu i u svrhu učenja pojedine stavke koristio: Internet (nema što nema, postoji puno stranica za svaku temu, sa genijalnim objašnjenjima, bilo to na engleskom, hrvatskom ili nekom trećem jeziku, sve se može naći u ovom iil onom obliku), skripte, svoje vlastite bilješke, te knjige koje imaš na raspolaganju u elektronskom ili fizičkom obliku.

Naravno, specifičan način učenja stavaka, razlikuje se od predmeta do predmeta, ali osnovnu podjelu vremena, tema koje trebaš obraditi i slične organizacijske stvari se mogu primijeniti na svako učenje.

Što se tiče gornje kolekcije, postoji i puno knjiga u istoj, postoje i skripte (što većinom i jesu sažetci onog što se nalazi/nalazilo se prošlih godina u ispitnim katalozima; ili pak sažetak udžbenika), a postoje i one skripte koje te baš pripremaju za određen predmet ili razinu za neki predmet. Sve je to odličan materijal za učenje, pogotovo ako se koncentriraš samo na polaganje mature i na ono što ona traži. Ako te pak zanima više ili želiš dobiti bolji dojam o određenom predmetu/temi i sl. onda odabereš neki udžbenik i čitaš.


Lp,

Potattocorn pon 6.3.2017 17:39

Pozdrav dobri ljudi! 
Imam pitanjce

koje bi mi bile najbolje skripte za pripremu iz biologije za maturu?

Vidim da na različitim stranicama ima puno različitih skripta, ne znam jel ima iko kakve preporuke? :D

 

SuperDox sri 31.10.2018 13:00

pozdrav ekipa

 

zavrsio sam skolu prošle godine, no nisam prijavio državnu maturu. zanimam me kako funkcionira upis nakon srednjoškolsko obrazovanja?

nisam tad htio ic na fakultet i automatski me nije zanimala matura, bio glup i mlad i najpametniji, a sad mi je pamet došla u glavu

Komediruzecki čet 8.11.2018 09:29

Najbolje ti je da se javis u zavrsenu skolu, oni ce te uputiti dalje. Dodatno probaj naci neke pravilnike, kontakt informacije sa ove stranice: https://www.ncvvo.hr/ pa ih direktno kontaktirati i objasniti svoju situaciju.

Koliko ja znam trebao bi se samo prijaviti, pisati maturu (ne znam hoces li morati platiti ako ti je prva matura) i onda se prijavljujes na faks ko i svi drugi.

Helenahelena uto 3.9.2019 18:32

Pozdrav!

Zanima me, mozete li mi poslati ili vratiti skripte u cjelosti na ovaj disk? Bilo mi je jako korisno, ali nisam preuzela tako da se vise ne mogu koristiti time. Unaprijed hvala!