Sigurnosni softver

Ultimativna antivirus tema - P&O

rambox ned 1.3.2020 15:10
andi.cro kaže...

Ajde ajde... kaj paničarite, evo updejta...

  
 

Da ali to je i dalje sadomazohizam, ili zakaj korisiti lošiju/čokljavu zaštitu samo zato kaj je po defoltu nagurana u Windows 10.

 

Zaštitu treba prepustit profi ekipi, a Mikrošuft smotani mulci su sve samo ne adresa za dobar/pouzdan AV proizvod.

 

https://www.youtube.com/user/ThePCSecurity/videos

 

https://youtu.be/sE-xdb9hTqY

 

Inače ja godinama nisam koristil nikakvu klasično aktivnu AV zaštitu. Sad eto onak reda radi, pa več dva tjedna na W10 isprobavam Kaspersky Security Cloud Free.Pokazal se vrlo dobar=ostaje na Windowsima, ili najbitnije vrlo je lagan na Windowsima dakle ne gazi po sistemu ili procesoru.To je ipak najbitnije, i da skoro pa i nema nikakvih dosadnih iskačujučih reklama da kupim punu verziju koja mi uopče i ne treba.Dalje se nema kaj dodati, osim nepotrebnih komplikacija ili žbrkljuža oko aktiviranja Free verzije.Da li je to najbolje AV Free rješenje, da je uz Bitdefender Free AV koji izgleda kao poderana krpa+nije niti približno elegantan/uglađen kao Kaspersky.

 

https://www.kaspersky.com/downloads/thank-you/free-antivirus-download

 

https://youtu.be/yTxZSG9NyeM

 

 

rambox ned 1.3.2020 22:10
Marko :D kaže...

Da li je to pukla ljubav između ramboxa i Qihoo 360? 🤭

 Pa nekad je bio dobar, a danas je otišel vrit kao i recimo zastarjela Avira sa svojim prastarim Luke Filewalker nepotrebnim sranjem od sučelja.Avast se preobukel u reklamno nasilno smeče itd, uostalom za mene nekakvo žuto kak ti varanje nikad nije bio nikakav problem.Meni klasičan AV niti ne treba, ali eto nek sad sjedi na Windowsima onako reda radi.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1214&jumpto=4657462&sort=asc&view=flat

 

Sad sam se sjetil Imuneta-a, ili trenutna verzija 7 a dalje se nema kaj dodat osim eto još je živ.

 

https://www.immunet.com/index

Marko :D pet 20.3.2020 09:29

Ovaj Windows Defender je jako bugovit antivirus. Kada detektira virus, treba mu nekoliko minuta da izbriše zaraženu datoteku; u nekim slučajevima učitava konstantno i ne može obrisati datoteku. Čak i ako ti odlučiš obrisati datoteku ručno, ne možeš jer ju je Defender zaključao i samo klikom na nju, Defender šalje upozorenje o virusu. Tada, jedini način za uklanjanje je da dodaš datoteku u iznimke i onda je obrišeš. Upravo mi se to dogodilo nedavno kada je Defender čistu datoteku označio malicioznom, pa se sad pitam što bi bilo da je crv bio u pitanju... 😁

andi.cro pet 20.3.2020 20:13
Marko :D kaže...

Ovaj Windows Defender je jako bugovit antivirus. Kada detektira virus, treba mu nekoliko minuta da izbriše zaraženu datoteku; u nekim slučajevima učitava konstantno i ne može obrisati datoteku. Čak i ako ti odlučiš obrisati datoteku ručno, ne možeš jer ju je Defender zaključao i samo klikom na nju, Defender šalje upozorenje o virusu. Tada, jedini način za uklanjanje je da dodaš datoteku u iznimke i onda je obrišeš. Upravo mi se to dogodilo nedavno kada je Defender čistu datoteku označio malicioznom, pa se sad pitam što bi bilo da je crv bio u pitanju... 😁

 To je tako sa tvoga stajališta i vrlo površnog zaključka...

 

Kaj ti znaš kaj on u biti sve radi da bi tebe i druge zaštitio?

 

Ti bi da on izbriše neki virus trenutno ali on zapravo misli malo dublje od tebe pa vrši uploadanje u cloud i analizu, vrši provjeru šta je i ako je taj virus sve uradio u sustavu, uspoređuje učinjene promjene i vrača nazad iste dok u isti čas drži u virtualizaciji tj. blokadi taj virus dok ne izvrši sve potrebne zadatke prije nego ga trajno izbriše...

 

Sve rečeno možda nije istina a možda i je... samo želim ukazati da ne brzaš sa zaključcima o Defenderu na temelju toga što nije za sekundu obrisao virus, vjerojatno ima dobar razlog što je to tako!

 

Danas je Defender vrlo kompleksan mehanizam koji je integriran u više sustava operativnog sistema i mislim da radi svoj posao čisto solidno!

 

Pozz 

Marko :D pet 20.3.2020 22:34

Svi napredni mehanizmi kao i cloud su kod mene isključeni, SmartScreen također. Tako da kod mene nema što konkretno provjeravati da mu jako dugo mu treba. Defender je kompleksan, kao i svaki drugi antivirusni program, ali je također i vrlo bugovit.

 

Uz to sve;

- nakon ažuriranja enginea, govori da je cloud i automatsko slanje sključeno iako sam već milijun puta kliknuo na dismiss.

- automatsko skeniranje ne radi; samo ti izbaci upozorenje da pokreneš brzi sken.

BlackMoon sub 21.3.2020 04:24
Marko :D kaže...

Svi napredni mehanizmi kao i cloud su kod mene isključeni, SmartScreen također. Tako da kod mene nema što konkretno provjeravati da mu jako dugo mu treba. Defender je kompleksan, kao i svaki drugi antivirusni program, ali je također i vrlo bugovit.

 

Uz to sve;

- nakon ažuriranja enginea, govori da je cloud i automatsko slanje sključeno iako sam već milijun puta kliknuo na dismiss.

- automatsko skeniranje ne radi; samo ti izbaci upozorenje da pokreneš brzi sken.

 Vidiš, meni odradi auto scan, ali to čini samo kad ti je sistem idle, u sklopu ostalog održavanja. U svakom drugom slučaju, moraš ga pokrenuti sam. Na kraju, meni tako i odgovara, A ti samo isključuj module siguronosnog sustava od paranoje da te neko špija, pa ćeš imati još više problema.

Marko :D sub 21.3.2020 09:43

Postavke su tu da si prilagodim program. Iste ne izazivaju probleme; samo isključuju meni nepotrebne opcije.

Nakon čitanja Defenderove politike privatnosti i SmartScreena, neka hvala, ostajem na isključenom cloudu i SmartScreenu.

bunker sub 21.3.2020 12:22


@marko

Sve eule su sličnog sadržaja, proizvođači se ograđuju bilo kakve odgovornosti, nitko ti ništa negarantira, i manje više bjanco pristaješ i na puno toga kaj nikome od nas ne paše no izbora nemaš kad su svi oni isti u svojoj politici poslovanja.

Uz osnovnu ekonomsku pretpostavku ( njihova želja da im platiš za softver kojeg koristiš ), svakim danom se pojavljuju novi načini kako da se ipak zaradi na tom softveru iako im ga nisi ti kao korisnik direktno platio. Prikupljanje i prodaja tvojih korisničkih podataka i povijesti surfanja je samo vrh ledenog brijega, i tu nema iznimke jer to radi i ms,i Google, i Avast, i FB, i svi koji proizvode iole zastupljeni softver koji im omogućuje masovnije prikupljanje podataka...

Marko :D sub 21.3.2020 12:30
bunker kaže...

@marko

Sve eule su sličnog sadržaja, proizvođači se ograđuju bilo kakve odgovornosti, nitko ti ništa negarantira, i manje više bjanco pristaješ i na puno toga kaj nikome od nas ne paše no izbora nemaš kad su svi oni isti u svojoj politici poslovanja.

Uz osnovnu ekonomsku pretpostavku ( njihova želja da im platiš za softver kojeg koristiš ), svakim danom se pojavljuju novi načini kako da se ipak zaradi na tom softveru iako im ga nisi ti kao korisnik direktno platio. Prikupljanje i prodaja tvojih korisničkih podataka i povijesti surfanja je samo vrh ledenog brijega, i tu nema iznimke jer to radi i ms,i Google, i Avast, i FB, i svi koji proizvode iole zastupljeni softver koji im omogućuje masovnije prikupljanje podataka...

Ali zato korisnik uvijek ima izbor; hoće li koristiti pojedine usluge kompanije ili neće. 😉

bunker sub 21.3.2020 13:25


Misliš da će ti oni omogućiti da im sa dva klika odrežeš zaradu ? Čisto sumnjam....

I nezanosi se nekakvim kaznama koje im prijete jer ti se oni drže one birtijaške spike da im je jeftinije plaćati povremeno kazne nego da ispoštuju sve zakonom predviđene mjere... Sve kazne koje su dosad giganti platili su promili naspram onoga koliko su zaradili kršenjem zakona.

thekeyofdestiny13 pon 30.3.2020 14:43

Bok

 

Imam problem sa system imageom backupom na Windowsu 8.1, tražio sam rješenja na internetu , ali nisam ga uspio pronaći.

 

Normalno radim system image backupa sve do Advanced Startup kada kliknem Restart Now, onda će PC restarta i trebali bi biti one opcije (Option screen, Troubleshoot → Advanced Options screen → System Image Recovery → PC će opet restarta → pojavi se System Image Recovery ekran, upisujem ime i lozinku kada se traži). Međutim opisanog postupka kod mene ne postoji, nego nakon toga će PC doslovce ponovo upali kao kada sam ga gasio.

 

Taj slučaj koji imam, da li je ikada postojao i kod vas, ljudi i ako je, kako ste riješili?

 

Isprike na nejasnoći

 

Hvala.

djigibao pon 30.3.2020 15:34

Malo si sve skupa nekako nejasno pojasnio (barem meni), pa ako mozes malo lijepse/drugacije napisat...

Ne kuzim da li ti pokusavas vratiti Windows iz spremljenog image-a ili zelis napraviti image ili nesto trece...