Sigurnosni softver

Ultimativna antivirus tema - P&O

Marko :D ned 17.11.2019 21:36

Ugasio sam mnoge filtere i ostavio ih par, nakon prvog refresha toga nema, pojavi se nakon drugog ili ulaska na neki članak. Primjetio sam da mi i na jednoj drugoj stranici filter baš i ne funkcionira.

 

Reinstalirao sam uBlock Origin i ponovno taj filter ne želi blokirati tu poruku. Imaš neku ideju što bih još mogao probati?

 

Riješen problem; došlo je do konflikta između uBlock Origina, te dodatka I don't care about cookies. Problem se pojavljuje i kada istoimeni filter dodate u uBO.

gocc01 čet 21.11.2019 07:36

Ohaj, prekjučer mi je na mail stigla obavijest od Netflixa da se netko ulogirao iz Indije na moj accout. Ok, nisam klikao ni na kakav link nego ravno u Netflix app (pričam o mobitelu, Android 9, nemam PC) i iz aplikacije sam otišao na postavke i promjenio lozinku uz log out iz svih lokacija. Ulogiran sam bio na svom i ženinom mobitelu al account trenutno nije aktivan jer na telki koristimo drugi account. 

 

Danas mi je stigao mail od Netflixa da su na moj zahtjev promjenili moju email adresu!? Ok, probao sam se ulogirat preko aplikacije, normalno te adrese nema. 

 

Instalirao sam Eset i pronašao mi je 2 prijetnje android/hiddad.xf trojan koji sam pobrisao antivirusom. 

 

Sad sam instalirao i Malwarebytes, proskenirao sa njim i nije našao ništa kao niti ponovno skeniranje Esetom.  

 

Šta mi je dalje za činiti? Ovo za Netflix sam našao da ih kontaktiram, preko kartice će mi resetirat postavke i email adresu al mi je to sad manja briga.  

 

Kaj još da napravim da se osiguram da mi je mobitel očišćen od virusa? 

gocc01 čet 21.11.2019 10:00

Lg V30. Pred mjesec dana sam imao brutalnih problema sa baterijom, sa 5-6 sot sam pao na 1ipol, već sam počeo tražit novi mobitel al sam deinstalirao zadnjih 5 aplikacija, reda radi i sve ok. 

 

Probat ću restartat prvo pa opet skenirat jer imam milijardu slika na mobitelu a nikakav laptop u blizini da to prvo prebacim.. Netflix mi nije trenutno bitan al bih htio promjeniti sve lozinke na svim accountima a to mi trenutno nije pametno ako sam dobro pročitao o tom trojanu.

Marko :D čet 21.11.2019 11:27

Google Photos nudi neograničen prostor za fotografije do 16 MP i 1080p za video. 

 

Svakako napravi factory reset jer sumnjam da će ti te antivirusne aplikacije nešto pretjerano pomoći. 

andi.cro pet 22.11.2019 12:08

... a najbolje će mu pomoći prestanak instaliravanja svega i svačega, pogotovo izvan TrgPlay-a!

 

I nek instalira neki VPN ak se spaja na public wifi-e!

( protonVPN, operaVPN...)

CPU ned 1.12.2019 16:45

Koji je free antivirus dobar danas, mislim da dosta dobro odrađuje svoj posao. Imao sam Avast 6 godina i nisam više zadovoljan, da li je Avira dobra??!

Eset nod32?? Hvala unaprijed na odgovorima!

 

Truljo ned 1.12.2019 20:25
Marko :D kaže...
CPU kaže...

Koji je free antivirus dobar danas, mislim da dosta dobro odrađuje svoj posao. Imao sam Avast 6 godina i nisam više zadovoljan, da li je Avira dobra??!

Eset nod32?? Hvala unaprijed na odgovorima!

Windows Defender + SmartScreen + Emsisoft Browser SecurityuBlock Origin (+ uBO Extra; samo za Chrome).

 

Ovo je više manje sve što ti treba; ne skidaj ništa sumnjivo i sve 5...

 A koji je dobar ako skidaš nešto sumljivi, može biti i plačeni?

A što če ti antivirusni program ako ne skidaš ništa sumljivo, onda može bilo koji.

Marko :D ned 1.12.2019 21:34

Ako skidaš sumnjivo, ni najbolji antivirusni program ti ne može pomoći. Ni jedan antivirus ne nudi stopostotnu zaštitu i svakom se može dogoditi da nešto promaši.

 

Ali da ti odgovorim na pitanje; za mene, najbolji antivirusni program je Emsisoft Anti-Malware. Ne prikuplja puno podataka (privacy-friendly antivirus je), ne opterećuje previše računalo i ima odličan omjer detekcije.

andi.cro pon 2.12.2019 00:58

Odlaziš li namjerno u "sumljivu" zonu, preporučam ti korištenje Linuxa+externi HDD/USB na kojeg češ pospremati stvari koje naknadno možeš provjeriti sa av skenerima!

 

Također možeš si dignut i Virtualku za takve stvari.

djigibao pon 2.12.2019 14:15
Marko :D kaže...
CPU kaže...

Koji je free antivirus dobar danas, mislim da dosta dobro odrađuje svoj posao. Imao sam Avast 6 godina i nisam više zadovoljan, da li je Avira dobra??!

Eset nod32?? Hvala unaprijed na odgovorima!

Windows Defender + SmartScreen + Emsisoft Browser SecurityuBlock Origin (+ uBO Extra; samo za Chrome).

 

Ovo je više manje sve što ti treba; ne skidaj ništa sumnjivo i sve 5...

 

Mozes malo napisat neku rijec o uBO Extra.

O cemu se radi, zasto sluzi i sta se (ne)dobije s tim?

 

Tnx

softwaremaniac pon 9.12.2019 01:29

Pozdrav, ekipa!

 

Radim na prijevodu FRST-a na hrvatski, pa me zanima bi li netko od vas htio koristiti program na hrvatskom čisto da provjerimo kvalitetu ako mi nešto promakne?

 

Bit će gotov ovih dana.

andi.cro uto 10.12.2019 19:17

Bok ekipa 

 

O kakvom to problemu/porukama na Indexu vi pričate???

 

Meni niš ne iskače i davi, samo na početku mi dođe prozor da li se slažem sa ovim ili onim i ja podesim da se NE SLAŽEM sa ničime i onda je mir... nema ničega više ( na Chrome browseru također imam instaliran UltraBlock )