Sigurnosni softver

Ultimativna antivirus tema - P&O

Marko :D ned 6.10.2019 18:25

Upravo tako. Svakih mjesec dana Defender ima žuti uskličnik na ikonu u trayu i kada ga otvorim, kaže Quick scan due. Task Manager onda baca pogrešku s screenshota.

Friday ned 6.10.2019 18:30
Marko :D kaže...

Upravo tako. Svakih mjesec dana Defender ima žuti uskličnik na ikonu u trayu i kada ga otvorim, kaže Quick scan due. Task Manager onda baca pogrešku s screenshota.

 

Covjek bi ocekivao da te elementarne stvari rade bez problema...

Marko :D ned 6.10.2019 18:57

Čista instalacija napravljena 31.5.2019. Ništa nije dodatno podešavano osim onog što Windows nudi u postavkama. 17 programa je instalirano, nema nikakvih konflikta. Google za tu pogrešku ne izbacuje ništa korisno... 

Friday ned 6.10.2019 20:12
Marko :D kaže...

Čista instalacija napravljena 31.5.2019. Ništa nije dodatno podešavano osim onog što Windows nudi u postavkama. 17 programa je instalirano, nema nikakvih konflikta. Google za tu pogrešku ne izbacuje ništa korisno... 

 

Mozda nema veze, ali - jel imas neke aktivatore ili nesto gore? Jesu win original?

Hvatam se za slamke, ne znam stvarno sta bi moglo biti...

Marko :D ned 6.10.2019 20:21

Nemam, Windows je original (iskorištena promocija besplatne nadogradnje). Sad sam ručno pokrenuo zadatak, tako da je za sada sve normalno, ali problem će se opet sigurno pojaviti za mjesec dana kad Defender ima zakazano skeniranje...

vrinho ned 6.10.2019 20:39

I meni se to događa ali ne vidim neki dramu oko toga. Kliknem kad se pojavi da odskenira ili kaj već napravi i gotovo u nekoliko klikova. Bolje i to nego da stavim neki free AV pa da mi siluje oči s popupovima, raznoraznim ponudama i sličnim pizdarijama. Inače mislim da je u updateovima od Microsofta stvar, točnije kad se updateira baza onda MS nešt pošemeri. Recimo imam jedan glupi problem već mjesecima da kad je neki update koji se tiče sustava automatski mi kod restarta izbacuje Steam iz programa koji se uključuju s Windowsom. Već sam se naviknuo, ak su to ''najveći problemi'' onda ih uopće ni nemam.

bunker ned 6.10.2019 20:49


Windowsi su puni bugova i kojekakvih greskica, a za većinu i neznate osim ako pregledavate logove event viewera i sl. Tako da nema se smisla zamarati osim ako ti neka greska stvara poteskoce pri koristenju racunala i sl...

Nisam gledao, no jesmo li sigurni da se taj quick scan mora odviti u pozadini bez ikakve notifikacije i korisnikove interakcije ? Kazem, nisam rovao oko toga, isto kliknem na scan kad javi i furam dalje...

Marko :D ned 6.10.2019 21:01
vrinho kaže...

I meni se to događa ali ne vidim neki dramu oko toga. Kliknem kad se pojavi da odskenira ili kaj već napravi i gotovo u nekoliko klikova. Bolje i to nego da stavim neki free AV pa da mi siluje oči s popupovima, raznoraznim ponudama i sličnim pizdarijama. Inače mislim da je u updateovima od Microsofta stvar, točnije kad se updateira baza onda MS nešt pošemeri. Recimo imam jedan glupi problem već mjesecima da kad je neki update koji se tiče sustava automatski mi kod restarta izbacuje Steam iz programa koji se uključuju s Windowsom. Već sam se naviknuo, ak su to ''najveći problemi'' onda ih uopće ni nemam.

Meni je to iritantno. Da se bar to negdje može isključit...

bunker kaže...
Windowsi su puni bugova i kojekakvih greskica, a za većinu i neznate osim ako pregledavate logove event viewera i sl. Tako da nema se smisla zamarati osim ako ti neka greska stvara poteskoce pri koristenju racunala i sl...

Nisam gledao, no jesmo li sigurni da se taj quick scan mora odviti u pozadini bez ikakve notifikacije i korisnikove interakcije ? Kazem, nisam rovao oko toga, isto kliknem na scan kad javi i furam dalje...

Ako se to i vama pojavljuje, onda je do Windowsa, a ne do mene.

bunker ned 6.10.2019 21:19


Marko, nije do tebe, jer to vidjam ucestalo na win 10 racunaljkama.

Nezamaraj se, svaka win verzija odmah po izlasku ima par tisuća bugića, pa pročitaj bugfix release pri svakom upgradeu kaj su sve pokrpali, što znači da su do tog trenutka i moj i tvoj pc radili sa tim bugovima. A upgrade neke bugove pokrpa i stvori brdo novih, i tako ukrug, oduvjek...

Radje ti petka nažicaj da ti pošalje neku brend irsku žesticu pa iznenadi pankerice u parku dodatnim grijanjem...

😀



Friday ned 6.10.2019 22:22
vrinho kaže...

I meni se to događa ali ne vidim neki dramu oko toga. Kliknem kad se pojavi da odskenira ili kaj već napravi i gotovo u nekoliko klikova. Bolje i to nego da stavim neki free AV pa da mi siluje oči s popupovima, raznoraznim ponudama i sličnim pizdarijama.

 

Ja koristim sophos i od instalacije nisam vidio ni jednu jedinu poruku. Cak ni notifikaciju dolje desno. NISTA. Do te mjere da sam sada isao provjeriti jel stvarno pokrenut. Definitivno najsuptilniji AV do sada (iako sam Avast jako dugo koristio i bio zadovoljan).

 

bunker kaže...


Radje ti petka nažicaj da ti pošalje neku brend irsku žesticu pa iznenadi pankerice u parku dodatnim grijanjem...

😀


 

Htio sam covjeku poslati original key za windowse ako ih nema. Sa zesticom se ne bavim bas iako ju cesto ponesem za HR - ljudi vole vidjeti irsku pijacu

Marko :D ned 6.10.2019 22:36

Kako taj Sophos funkcionira? To, pretpostavljam, nije tipičan antivirusni program?

 

Meni u principu ni ne treba antivirusni program. Bio sam bez antivirusnog programa neko vrijeme i nisam dobio ni jedan virus. U stvari, ni ne sjećam se kada mi je zadnji puta računalo bilo zaraženo. Ne piratiziram softver i ne surfam po sumnjivim stranicama; brain.exe je najbolja zaštita. Defender mi je tu kao osnovna zaštita i uključen je tek tako da me Windows ne gnjavi. Zadnju detekciju je imao, ..., nikada otkada ga koristim. 😁

Friday ned 6.10.2019 22:50
Marko :D kaže...

Kako taj Sophos funkcionira? To, pretpostavljam, nije tipičan antivirusni program?

 

Meni u principu ni ne treba antivirusni program. Bio sam bez antivirusnog programa neko vrijeme i nisam dobio ni jedan virus. U stvari, ni ne sjećam se kada mi je zadnji puta računalo bilo zaraženo. Ne piratiziram softver i ne surfam po sumnjivim stranicama; brain.exe je najbolja zaštita. Defender mi je tu kao osnovna zaštita i uključen je tek tako da me Windows ne gnjavi. Zadnju detekciju je imao, ..., nikada otkada ga koristim. 😁

 

Ah, kod mene nije tako jednostavno...

Kao firewall koristim Sophos UTM koji na sebi ima dvostruku AV Zastitu (Sophos + Avira) i kompletan promet sa interneta se skenira prije nego udje u kucnu mrezu (uz par izuzetaka). Na 2 stroja u kuci imam Sophos a na ostalima je samo defender. Na ova 2 koristim sophos jer su mi najbitniji a administraciju obavljam preko UTM-a.

Dakle, zastita je kod mene na malo visem nivou nego je to uobicajeno. Sophos UTM je full blown enterprise rjesenje koje je besplatno za kucnu upotrebu uz par vrlo laganih ogranicenja (50 aktivnih IP adresa, max 32.000 aktivnih konekcija i tako neke stvari koje su daleko od realnog). Imam troje djece, internet se koristi obilato (600 GB do terabajta prometa mjesecno) i velika je paznja posvecena zastiti od virusa i zastiti podataka (backupi i sl.).

Cak i na mobitelima su nam instalirani Sophosi i nikakvih problema nismo imali za sada. Moja preporuka

djigibao sub 12.10.2019 12:42

samo dodatak za Chrome.
Radi sasvim OK (ne znam zasto ne bi radio), prije sam ga isto koristio pa opet malo presao na Ublock i sad se opet vratio na AdGuard.

Također probao jedno popodne program za PC (iz prijasnjeg posta link FREE na 6 mjeseci) i to isto radi jako dobro i cini mi se da se web ucitava nesto brze ali nisam 100% siguran jer je bilo samo isprobano na koji sat.

Marko :D sub 12.10.2019 14:03
andi.cro kaže...

Ja također koristim AdGuard na Chromeu i sve 5 

 

Također i TrafficLight 

Nikada nikome ne preporučujem korištenje dodataka od antivirusnih programa u preglednicima. Oni doslovno nemaju nikakvu ulogu, osim možda prikupljanja podataka o stranicama kojima korisnik surfa. Antivirusni program sam može blokirati posjet malicioznoj stranici tako da je dodatak beskoristan.

 

Djigi, hoćeš koristiti AdGuard program? Ako da, mislim da imam negdje doživotnu licencu, moram je potražiti.

BlackMoon pon 14.10.2019 05:04

Ne želim nikoga odgovarati, ali taj AdGuard program je korov za računalo. Jednom davno sam ga probao, kad sam mislio koristiti Edge za koji tada nije postojao niti jedan dodatak. Za ukloniti ga, treba zasukati rukava i petljati po registry bazi, jer pusti pipke svuda. Savjetujem pratiti instalaciju, recimo uz pomoć Revo Uninstallera ili plaćene verzije Geek uninstallera, jer će spremljeni .log olakšati posao kod uklanjanja. Inače, davno sam napustio te "lager" browsere i našao se u Brave browseru, koji radi osjetno brže i dolazi već s ugrađenim Brave Shieldom koji izblokira sve nepotrebno na stranicama i još toga po želji korisnika. Za sada, više nego zadovoljan i nadam se da neće krenuti putem Vivaldija koji je iz verzije u verziju postajao sve tromiji i na kraju dobio izgon s računala.

andi.cro uto 15.10.2019 00:14
Marko :D kaže...
andi.cro kaže...

Ja također koristim AdGuard na Chromeu i sve 5 

 

Također i TrafficLight 

Nikada nikome ne preporučujem korištenje dodataka od antivirusnih programa u preglednicima. Oni doslovno nemaju nikakvu ulogu, osim možda prikupljanja podataka o stranicama kojima korisnik surfa. Antivirusni program sam može blokirati posjet malicioznoj stranici tako da je dodatak beskoristan.

 

 Ja TrafficLight od BitDefendera uvijek koristim i preporučam onima koji kao ja trenutno, nemaju BitDefenderov antivirus ( WinDef. ).

 

Dodatak je itekako koristan a niš te ne košta!!!

Marko :D uto 15.10.2019 12:07
BlackMoon kaže...

Ne želim nikoga odgovarati, ali taj AdGuard program je korov za računalo...

...ali vrlo koristan program kojemu čak ni ne vidim dobru alternativu. Još u suradnji s dodatkom za preglednik - milina! Na to što je korov ne treba gledati negativno, možda se integrira malo dublje, no to mu omogućuje da radi kvalitetno, kako i radi.

BlackMoon kaže...

Inače, davno sam napustio te "lager" browsere i našao se u Brave browseru, koji radi osjetno brže i dolazi već s ugrađenim Brave Shieldom koji izblokira sve nepotrebno na stranicama i još toga po želji korisnika. Za sada, više nego zadovoljan i nadam se da neće krenuti putem Vivaldija koji je iz verzije u verziju postajao sve tromiji i na kraju dobio izgon s računala.

Meni taj Brave baš i nema neko lijepo sučelje. Podržava li Chromecast? To mi je važno i zbog toga sam na Chrome-u; na Firefox-u mi ne radi, a ni na Edge-u...