Sigurnosni softver

Ultimativna antivirus tema - P&O

Electric sub 13.12.2008 12:57

Ne postoji najbolji, postoje samo oni koji rade više ili manje problema. Ja isto koristim Nod32, najmanje smeta od svih koje sam dosad koristio i stvarno zauzima malo resursa.

Joka sub 13.12.2008 13:06

Koristim nod32 i zadovoljan sam.

Troši malo resursa, učinkovit je, brz i po raznim testiranjima je proglašen za najbolji.

Od besplatnih antivirusnih programa preporučio bih avast.

Hrky sub 13.12.2008 13:53

http://img95.imageshack.us/img95/9026/avasthz9.jpg

 

Imam problem sa Avast Home, svaki put kad odem na net, na bilo koju stranicu, javi ovo, kao u html scriptu je crv/virus...već mi dozlogrdilo, dosad mi je dobro služio.

Jel netko zna u čem bi mogao biti problem? (skenirao sam, nema virusa, samo kad odem na net, prekida konekciju...)

Ili bi bilo najbolje da se prebacim na neki drugi antivirusni program?

ZC_Someone sub 13.12.2008 14:01

koristio sam nod32 do trenutka kad nije prepoznao trojanca kojeg sam ja sam skuzio da mi je na kompu, probao avast i ni on ga nije prepoznao, intalirao aviru i opet nista. Na kraju sam ga izbrisao s Spybotom S&D. Izgubio sam vjeru u antivusne programe, stoga moje je misljenje da jednini pravi antivirusni program koji otklanja viruse 100% je FORMAT C:, sve ostalo sluzi sam da produzi period izmedu toga

rambox sub 13.12.2008 14:06

Najbolji besplatni antivirus je Avira i jos vise od toga kaj je besplatna ima puno sigurnosnih programa koji se placaju a nevaljaju nista, Avira ima bolju detekciju i od Avasta i od nesretnog Avg-a i to je cinjenica a ne navijanje pa ukupno gledano ne trebate placat nista da bi imali efikasnu zastitu Avira je najbolje rijesenje i jos je besplatna pa kaj ces vise ja je koristim od kad postoji i nema problema a ko zeli kupit antivirus nek ga kupi no bolje je preusmjerit lovu na drugu stranu!!!Cool

Hrky sub 13.12.2008 14:07

Ma i ja tako mislim, tako jedino znaš da je 100% uklonjen... :)
Ma prčkat ću, uninstalirato avast i staviti nod32 tek tako da vidim kako će biti i onda tek zadnja opcija će mi biti FORMAT C:
Hvala na odgovoru...

Hrky sub 13.12.2008 14:08
rambox kaže...

Najbolji besplatni antivirus je Avira i jos vise od toga kaj je besplatna ima puno sigurnosnih programa koji se placaju a nevaljaju nista, Avira ima bolju detekciju i od Avasta i od nesretnog Avg-a i to je cinjenica a ne navijanje pa ukupno gledano ne trebate placat nista da bi imali efikasnu zastitu Avira je najbolje rijesenje i jos je besplatna pa kaj ces vise ja je koristim od kad postoji i nema problema a ko zeli kupit antivirus nek ga kupi no bolje je preusmjerit lovu na drugu stranu!!!Cool

 Smijeh Ovo izgleda k'o reklama...hoću li dobiti i set noževa?...Šutim
Budem dao priliku i Aviri...
rambox sub 13.12.2008 14:17

Ja samo prenosim svoja iskustva s Avirom jer od kad je imam a to je od kad je izasla ni jedan virus mi nije prosao na komp a ova nova verzija se je jos puno poboljsala pa je onda sve jasno i jos kad uz aviru imas na kompu Malwarebites Anti-malware problema nema!!!Smijeh

dejo6 sub 13.12.2008 18:10
rambox kaže...

 jer od kad je imam a to je od kad je izasla ni jedan virus mi nije prosao na komp

 pa nije ni meni ni jedan virus prošao od kad imam avast tako da to da je avira najbolja ne stoji.
macak sub 13.12.2008 18:29
Najbrži kaže...

Za 2009 pregled 10 najboljih antivirusa

 Ta stranica (toptenreviews.com) baš i nije kompetentna za ovakvu vrstu usporedbe, oni se bave uspoređivanjem svega i svačega i to rade vrlo površno.

Za testiranje sigurnosnih rješenja postoje tvrtke koje su specijalizirane za to, sa vrlo transparentnom metodologijom i u njihove rezultate ne treba sumnjati.

Jedna od takvih tvrtki je West Coast Labs.
jpelko2 sub 13.12.2008 18:31

meni je najbolji kaspersky internet security 2009 nijedan virus/trojanac i kaj još postoji nije prošao samo kaj ima jedan problem sa aktivacijom jer kad ga aktiviram onda oni stave key u black listu i onda trebate stavit novi ključ.

Nautilus ned 14.12.2008 10:13

Ikreno govoreci ne postoji najbolji AV

Na tebi ja da probas par njih i da se sam uvjeris kako ti koji odgovara

Postoje milioni razlicitih konfiguracija PC i normalno je da se antivirusi ne ponasaju isto na svakoj konfiguraciji

Sto se preporuke za AV tice neces pogrijesiti ako uzmes bilo koji od dobro poznatih rijesenja

a tu u prvom redu mislim na NOD32,Kaspersky ili Avira

Mozes pokusati i sa besplatnim kao sto su Avast,Avira free

Ukratko:Probaj,ocijeni i odaberi ono sto ti odgovara

LuctL sri 31.12.2008 11:34

Hm, po meni ne postoji najbolji AV, vec kako kojem useru odgovara. Npr. ima nekih kojima novci nisu problem, pa ce posegnuti za nekim "skupljim", dok vecina nas, barem mislim, ide na free verzije. Takodjer, mislim, da ako user zna na koja mjesta na netu smije, ili moze ici, nema potrebe za AV. Narvno, AV, je po meni nužan za računalo, ali koji, to je stvar ukusa. Koristio sam i Avast i NOD i AVG, po meni svi su sasvim dobro obavljali posao. U kombinaciji sa recimo Spybotom, CCleanerom ili TuneUp Utilities-om, racunalo je sasvim dobro zasticeno i veoma lako se "popravljaju" neki problemi, sa navedenim prgramima.