Samsung

Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

arnes_king čet 26.12.2019 12:20
antifriz13 kaže...

 Kako se moze iskljuciti ova precica power+volume up uvek slucajno pritisnem nekako dok je u masci i otvori mi onaj narrator za slepe ljude pomocnik pa mi pocne sam tamo kliktat al me nervira..

Inace ova beta 3 totalno sranje.. Pocelo da sjecka animacije kao i prije.. Beta2 je najbolji sistema za S9 od svih moguci sistema

 Ne znam ni gdje si to uključio jer po defaultu ta kombinacija ne radi nista osim kad duze drzis sto restartuje mobitel. 

 

Vjerovatno se ta stavka nalazi u postavkama pod "accessibility" "Pristupačnost".

antifriz13 pet 27.12.2019 04:04
arnes_king kaže...
antifriz13 kaže...

 Kako se moze iskljuciti ova precica power+volume up uvek slucajno pritisnem nekako dok je u masci i otvori mi onaj narrator za slepe ljude pomocnik pa mi pocne sam tamo kliktat al me nervira..

Inace ova beta 3 totalno sranje.. Pocelo da sjecka animacije kao i prije.. Beta2 je najbolji sistema za S9 od svih moguci sistema

 Ne znam ni gdje si to uključio jer po defaultu ta kombinacija ne radi nista osim kad duze drzis sto restartuje mobitel. 

 

Vjerovatno se ta stavka nalazi u postavkama pod "accessibility" "Pristupačnost".

 Izgleda da sam to nekad davno upalio pa se non stop azuriralo prilikom ukucavanj email adrese pa vuklo podesavanja sa synca jer vidim neki dan betu instaliro, a ono upaljeno.. A pre sam trazio tu opciju nisam vidio, sad iz prve nadjoh a tu preturio sav taj accesbility jer sam znao da je tu i nisam mogao naci i nije mi jasno kako sam corav tako bio :D

antifriz13 ned 5.1.2020 19:08

Kako podesiti na lock screen da mi messenger poruke od recimo 3 covjeka budu prikazana preko lockscreena odmah cim se upali ekran?

Evo kako to izgleda na slici kad mi suzbije poruke umesto da mi kao na starijim sistemima(telefone koje sam imao 4.4 5.0 5.1 6.0 android tamo je bilo normalno kolko god ljudi sve ih prikaze tu i njihove slike)

Znaci, ucinilo mi se pre neki dan dok nisam odradio azuriranje postavki preko accounta da mi je to bilo tako, dodju 3 poruke od 3 covjeka i od sve trojice bude slika pa desno poruka i tako jedan ispod drugog.. A meni sad samo 2 poruke od 2 covjeka ako dodje onda je tako, a ako dodje 3 ili vise, onda mi suzbije sve te poruke u 1 i onda ja moram prstom prevuci na zakljucanom ekranu prema dole, da bi prikazalo od koga sve imam poruku(i to bez slika pored imena) samo imena budu..

Ono pod opcijom /zakljucan ekran/obavestenja nije to to.. Jer mi je tu podeseno na detaljna obavestenja i sve kako treba za max detalje ali opet nije kako treba da bude. Do sada svaki sasmung koji sam imao je imao normalno to, dodju poruke i vidis od svih profilne slike na lock screenu, nije ih suzbijalo u jednu pa da moras razvlaciti prstom da se otvore sve poruke

 

AngeL_FreaK pon 20.1.2020 10:00

Pozdrav ekipa!

Imam Samsung Galaxy S9+ već 10 mjeseci i generalno sam zadovoljan. Postoji jedan problem kojeg nisamk uočio na početku kad sam ga kupio. Kad ga stavljam punit trebam baš jako stisnut unutra da ga počne punit. Prije to nije bilo tako. Isto tako sam skužio kad mi je baterija ispod 15% i ako kliknem na neku aplikaciju tih 15% se isprazni odmah i mobitel se izgasi.

Jel netko imao taj problem? Mob je pod garancijom pa pitam prije nego ga pošaljem dal će to priznat uopće?

CrossDeath pon 20.1.2020 10:16
AngeL_FreaK kaže...

Pozdrav ekipa!

Imam Samsung Galaxy S9+ već 10 mjeseci i generalno sam zadovoljan. Postoji jedan problem kojeg nisamk uočio na početku kad sam ga kupio. Kad ga stavljam punit trebam baš jako stisnut unutra da ga počne punit. Prije to nije bilo tako. Isto tako sam skužio kad mi je baterija ispod 15% i ako kliknem na neku aplikaciju tih 15% se isprazni odmah i mobitel se izgasi.

Jel netko imao taj problem? Mob je pod garancijom pa pitam prije nego ga pošaljem dal će to priznat uopće?

Vjerojatno ti se u utoru za punjac nakupilo svega. Izvadi to necim tankim, tipa cackalicom ili nekom plastikom. A ovo sto ti se gasi na 15% ne bih znao zasto, meni se na 20% automatski upali power mode, pa mi se to ne dogada.

sosta pon 20.1.2020 10:33
AngeL_FreaK kaže...

Pozdrav ekipa!

Imam Samsung Galaxy S9+ već 10 mjeseci i generalno sam zadovoljan. Postoji jedan problem kojeg nisamk uočio na početku kad sam ga kupio. Kad ga stavljam punit trebam baš jako stisnut unutra da ga počne punit.

 Meni se to isto počelo nedavno događati (mob star godinu dana), ali mi uz to više ne radi ni brzo punjenje, tako da ga uskoro planiram poslat na servis.

sdomic sri 29.1.2020 14:01
SIII Deny kaže...
Dali netko zna kako pojačati prostor pohrane na samsung cloudu?
Ovih 15GB sam popunio još malo.

 s tim cloud-om Samsung u hrvatskoj ima jako čudnu politiku... naime, na Note 9 nisam mogao kupit više od 15GB koji su free, a na tabletu koji je star 4 godine samo mogao, samo sam se ulogirao sa svojim Samsung računom. Sad imam Note 10+ i mogu kupiti i 50GB i 200GB... Tako da probaš na nekom tabletu njihovom, ili probaj na webu se ulograti na Samsung cloud...

AA-d00d sri 29.1.2020 17:29

Ok prvi dojam:

1. animacije su mi ljepse (otvaranje, minimiziranje aplikacija). Imam dojam da se brze izvodi ali je zapravo isto se tice brzine.

2. Gmail konacno u dark modeu. Fala kur*u. Jos da je play music u dark modeu bilo bi taman. Mislim neznam zasto Play movies @tv ima a music ne.

Edit: e da: i ovaj edge bar je dosta manji. Puno mi je bolje sad.

antifriz13 sri 29.1.2020 23:38
AA-d00d kaže...
Kak' šljaka 10.0 na s9?
Znam dok sam presao sa 8.0 na 9.0 da su me iritirale neke djecje bolesti.

 ahhaha djecje bolesti

Meni je bilo razlike na beta verzija androida-a 10.. Beta 2 mi je najbolje radila bez greske, a sad koristim betu 3 i ona je malo losija ali opet brza od android-a 9. 
Evo sad instalirao officijalni njemacki 10.. Opet nema night moda na prednjoj kameri ni u ovoj oficijalnoj verziji... A bio je night mod u beta 1 i beta 2, u beta 3 su ga izbacili nzm sto.. Zna li ko? Arnes je rekao ovde da ce ga vratiti u oficijalnom ali nisu 

Sto ne koristis samsung music, on ima dark mod? Meni bolji samsung music tj najbolji player od s3 modela dok sam koristio pa do sad :D

cinco44 pet 31.1.2020 00:06

Kupio sam S9 u studenom 2018. i od onda imam istu verziju softvera. Znači mobitel nije instalirao nikakav update od prvog dana korištenja. I dalje je Android 8 i sigurnosne zakrpe od 1. listopada 2018. Kad pokušam ručno updejtati piše "najnovije aktualizacije već su instalirane". Zna li netko u čemu je problem i kako da instaliram Android 10?

CrossDeath pet 31.1.2020 07:04
cinco44 kaže...

Kupio sam S9 u studenom 2018. i od onda imam istu verziju softvera. Znači mobitel nije instalirao nikakav update od prvog dana korištenja. I dalje je Android 8 i sigurnosne zakrpe od 1. listopada 2018. Kad pokušam ručno updejtati piše "najnovije aktualizacije već su instalirane". Zna li netko u čemu je problem i kako da instaliram Android 10?

 Otvori postavke, pa about phone i onda stisni na software information. Sto ti pise pod service provider sw version?

Denyken pet 31.1.2020 12:58
cinco44 kaže...

Kupio sam S9 u studenom 2018. i od onda imam istu verziju softvera. Znači mobitel nije instalirao nikakav update od prvog dana korištenja. I dalje je Android 8 i sigurnosne zakrpe od 1. listopada 2018. Kad pokušam ručno updejtati piše "najnovije aktualizacije već su instalirane". Zna li netko u čemu je problem i kako da instaliram Android 10?

Isto je tako kod mene bilo, ni jednu zakrpu, nista. Ono sto sam tada morao uraditi jeste preko Odina flashati najnoviju verziju Androida za pripadajuci model i SW. Dakle, to sam uradio potpuno novom uredjaju kad sam ga kupio. Od tada uredno prima sva azuriranja a imam ga ravno godinu. Kod mene je SEE../DTB. Mozda je i kod tebe..provjeri.

morrisoN pet 31.1.2020 12:59

Telefon je s9+

 

Dvije stvari:

 

1. Imao sam csc TEB (BiH). S obzirom da sam bio nestrpliv da dobijem Android 10 odmah, odinom sam stavio gore UK/Ireland verziju sa XEU csc-om. Kasnije je izašao UK BTU, no nije mi se dalo ponovo downloadati. Pri instalaciji sam stavio csc, a ne home csc. Prije instalacije sam odradio backup svega bitnog i resetovao telefon na tvorniške postavke.

 

Ono što je problem mi je da je telefon i nakon instalacije desetke zadržao TEB csc, te kao defaultni jezik ponudio srpski i ponudio instalaciju dodatnih aplikacija operatera. (Ovo sa aplikacijama operatera je jedan od važnijiih razloga što sam htio BTU ili XEU rom koji su bez tih s*anja.

 

Zna li neko zađto nije prihvatio csc roma kojeg sam instalirao odinom?

 

2. Primijetio sam sinoć jedan bug (osim ako je fature). Pri optrebi dark moda, vidget kalendara, kao i ikone aplikacija sa svih ostalih ekrana osim defaultnog su mi nestali. Nakon vraćanja na normal (svijetli) mod, nisu se vratili. Vratili su se tek kad sam ponovo ugasio i upalio telefon.

 

P.S. Ostatkom sam poprilično zadovoljan. Nisam primijetio neko ubrzanje, s obzirom da je telefon odlično radio i sa androidom 9. Broj novih featurea me pozitivno iznenadio, s obzirom da se svugdje moglo čuti da ih baš i nema. Ima ih itekako.