Samsung

Samsung Galaxy S20/S20+

john142 sub 2.5.2020 16:04
velda kaže...

Kupio sam S20 misleći da će baterija biti barem donekle pristojna s obzirom na kapacitet, ali ovo je katastrofa. Uredno uspijevam dobiti samo oko 3 sata SOT-a po punjenju. Da stvar bude još gora većina od tih 3 sata je doma na wifiju. Kaj će tek biti kad ne budem na wifi nego na mreži...

Prešao sam na s20 sa op7pro koji isto ima bateriju 4000 mah, ali puno veći ekran pa unatoč tome ima bar duplo bolji SOT. 

Na ovom postotak baterije pada na očigled. Loše. 

 Nesto ti jede bateriju.

S10 sot 6h (100-15% u periodu od 40h sto znaci punjenje tek treci dan i dosta nocnog stanbay-a). Uvijek je sve upaljeno 24/7.

velda sub 2.5.2020 20:34

Ako ti je baterija važna onda zaobiđi običan S20. Ja sam ga uzeo i razočarao se. Mislio sam da ne može biti gora od baterije u S10 kojeg sam imao prošle godine i na kojem sam uspjevao imati između 3 i 4 sata SOT-a. Nakon njega sam imao op7pro koji ima isti kapacitet baterije, ali s njom izgura bar 5 sati s upaljenim ekranom. Uglavnom ja na mobu stalno imam upaljen bluetooth i spojen je na sat, par sati dnevno na bežične slušalice, mobilni podaci, wifi, gps sve to ne gasim jer mi se ne da stalno nešto paliti gasiti. Isto tako uključeno mi je i 120 hz osvježenje ekrana i AOD. Zbog tih stvari sam ga i uzeo i ne pada mi na pamet ih gasiti. Puno koristim i internet. Očekujem od mobitela da može izgurati jedan dan bez punjenja, ali S20 to ne može ako koristiš sve što nudi. Mob mi je odličan, ali baterija nije. Ja ga punim svaku večer, a još uštekam u struju na bar pola sata preko dana. Naravno da SOT može veći ako ssmo gledaš neki ffilm ili video na njemu, ali u svakodnevnoj upotrebi gdje koristiš razne funkcije mobitela, postotak baterije pada naočigled. Kad sam ga uzimao pretpostavljao sam da će tako biti, ali nisam htio uzeti S20+ jer ovaj obični odlično leži u ruci i lako se barat s njim, a ekran je zapravo dovoljno velik. Sve u svemu mob je odličan, ali ako ga puno koristiš računaj da ćeš ga morati nadopuniti u toku dana. 

mersimh pon 4.5.2020 20:33
nanek kaže...

Bok ekipa, je li tko isprobao one jeftine Type C to 3.5 mm adaptere ? Dosla su mi 2 iz Kine, ali niti ni jedan nije podrzan.

 

Barem uredaj takvu poruku salje...

 takodje davno kupio takav neki iz kine,odma kaze da device nije supported 

nanek pon 4.5.2020 22:48
mersimh kaže...
nanek kaže...

Bok ekipa, je li tko isprobao one jeftine Type C to 3.5 mm adaptere ? Dosla su mi 2 iz Kine, ali niti ni jedan nije podrzan.

 

Barem uredaj takvu poruku salje...

 takodje davno kupio takav neki iz kine,odma kaze da device nije supported 

 Navodno adapter treba imati DAC (ovi jeftini nemaju) budući da ga uređaj nema na USB Type C portu.

 

mersimh pet 22.5.2020 19:40
Eric Prydz kaže...

Gledam na GSM Arena stranici da postoje S20+ i S 20 Ultra, ali i S 20+ 5G i S 20 Ultra 5G: zar S 20+ i Ultra nisu već sami po sebi 5G uređaji?

 nop

s20 i s20+ imas kao obicne varijante i kao 5G dok je ultra samo kao 5G jer je et "ultra"

 

bacanje para na 5g verzije

radim u vodafonu i narod iskljucivo kupuje 4G varijante kad su u pitanju S20 i S20+ jer 5G varijanta je 100 eura skuplja

LUNAT1C pet 22.5.2020 19:47
mersimh kaže...
Eric Prydz kaže...

Gledam na GSM Arena stranici da postoje S20+ i S 20 Ultra, ali i S 20+ 5G i S 20 Ultra 5G: zar S 20+ i Ultra nisu već sami po sebi 5G uređaji?

 nop

s20 i s20+ imas kao obicne varijante i kao 5G dok je ultra samo kao 5G jer je et "ultra"

 

bacanje para na 5g verzije

radim u vodafonu i narod iskljucivo kupuje 4G varijante kad su u pitanju S20 i S20+ jer 5G varijanta je 100 eura skuplja

 kad tako pogledaš bacanje je i para na 5g verziju, nešto drukčiji izgled i mrvicu noviji hardware od s10 koji se moze nac puno jeftinije, sa 5g verzijom se dobije 4gb rama više i future proof si, osim toga koliko znam cijena za 5g i 4g verziju u startu je bila ista (7000 za običnu i 7700 za plus verziju)

gocc01 pet 22.5.2020 20:08

Ja prodajem S20+. Imao sam dva tri nenormalna poziva, preprodavači pa sam skužio da u biti imam 5G verziju. Onda sam promjenio oglas na 5G, digo cijenu za 200kn i više nitko ne zove. 

 

Boje se ljudi tog 5G mobitela. Možda da vratim da prodajem običan S20+ pa nekom podvalim 5G verziju? 

R36 pet 22.5.2020 20:22
gocc01 kaže...

Ja prodajem S20+. Imao sam dva tri nenormalna poziva, preprodavači pa sam skužio da u biti imam 5G verziju. Onda sam promjenio oglas na 5G, digo cijenu za 200kn i više nitko ne zove. 

 

Boje se ljudi tog 5G mobitela. Možda da vratim da prodajem običan S20+ pa nekom podvalim 5G verziju? 

Znači vrh 

 

 

 

zuper pet 22.5.2020 20:34
gocc01 kaže...

Ja prodajem S20+. Imao sam dva tri nenormalna poziva, preprodavači pa sam skužio da u biti imam 5G verziju. Onda sam promjenio oglas na 5G, digo cijenu za 200kn i više nitko ne zove. 

 

Boje se ljudi tog 5G mobitela. Možda da vratim da prodajem običan S20+ pa nekom podvalim 5G verziju? 

 Ni slučajno. Pa da te tuži jer nisi naveo da je to ona verzija vezana uz koronu...

Robi1992 pet 22.5.2020 23:21

Pozdrav svima nakon dugo vremena vrstio sam se na samsung i to na s20 plus varijantu, zanima me vase iskustvo opcenito sa baterijom, znaci dali ste zadovoljni autonomijom, presao sam sa xs max i mogu rec da mi je nekako xs max imao bolju bateriju i nakon sto je ostario godinu dana, isto tako sam primjetio da sam upravo prije 10 minuta skinuo mobitel sa punjaca, bio je na 100% i u roku 10 minuta (od toga je 3 minute bilo na webu i whatsapp) je baterija pala na 98%
Ukljucen mi je full hd sa 120 hz, 5g ne koristim i to sam ugasio, automatske sinkronizscije uglavnom ne koristim, kada sam doma spojim se na wifi a kad sam vani ili na poslu 4g uglavnom.. Zanima me vase misljenje i dali je to normalno? Hvala unaprijed

Robi1992 sub 23.5.2020 15:38

Jucer navecer oko 22h sam napunio s20+ na 100% i SOT je oko 3h od jucer navecer do sada i ostalo mi je 35% baterije, meni je to malo sumnjivo, prethodno sam napisao sta mi je sve upaljeno i ugaseno, preko dana imam light temu i navecer prebaci na dark
Molio bih vase misljenje, pogotovo ko ima s20+, dali se trebam zabrinuti za bateriju ili je to normalno... Hvala

Knez_007 sub 23.5.2020 18:06
Robi1992 kaže...
Zato kazem volio bi cut iskustva ljudi pa ako je realnost ok sta je tu je ali ako je baterija defektna da znam dal da se obratim ovlastenom

Manje vise realnost, nazalost. I ja sam na S20+ (4G verzija) i 6h SOT sa 120hz je prakticki nemoguce ostvariti...

Robi1992 sub 23.5.2020 20:01

Ma sumnjam da ovaj moj moze i 5 h izvuc kako je krenuo haha, citao ssm da kad je mobitel nov dok sve azurira prvih tjedan dana odprilike crpi jace bateriju, uglavnom probat cu sutra ujutro da bude na 100%pa cu tako kroz cijeli dan vidjet kolko je izdrzao SOT.. Ponavljam mene briga iskreno ako je tako realnost jer mi nije prpblem sve dok se danas brzo pune mobiteli, ssmo se nadam da mi nije baterija jednostavno defektna

R36 sub 23.5.2020 22:32
Robi1992 kaže...
Pozdrav svima nakon dugo vremena vrstio sam se na samsung i to na s20 plus varijantu, zanima me vase iskustvo opcenito sa baterijom, znaci dali ste zadovoljni autonomijom, presao sam sa xs max i mogu rec da mi je nekako xs max imao bolju bateriju i nakon sto je ostario godinu dana, isto tako sam primjetio da sam upravo prije 10 minuta skinuo mobitel sa punjaca, bio je na 100% i u roku 10 minuta (od toga je 3 minute bilo na webu i whatsapp) je baterija pala na 98%
Ukljucen mi je full hd sa 120 hz, 5g ne koristim i to sam ugasio, automatske sinkronizscije uglavnom ne koristim, kada sam doma spojim se na wifi a kad sam vani ili na poslu 4g uglavnom.. Zanima me vase misljenje i dali je to normalno? Hvala unaprijed

5g ne koristis jer ga nigdje ni nema...

 

Taj Sot postaje nebitan...jel imas brzi punjac koji ti za 1h vremena napuni bateriju.

120hz i 5h Sot-a po meni ok.

 

Imao ti 5h sot-a, ili 8h sota...nebitno jer ce ti tako i onako mob izdrzat 1 dan. To je realnost.

 

zvonac ned 24.5.2020 11:01
Robi1992 kaže...
Jucer navecer oko 22h sam napunio s20+ na 100% i SOT je oko 3h od jucer navecer do sada i ostalo mi je 35% baterije, meni je to malo sumnjivo, prethodno sam napisao sta mi je sve upaljeno i ugaseno, preko dana imam light temu i navecer prebaci na dark
Molio bih vase misljenje, pogotovo ko ima s20+, dali se trebam zabrinuti za bateriju ili je to normalno... Hvala

 Hmm, si probao reset napravit? Ako bude isto onda, to je realnost, mislim da tome doprinosi sam softver tj OS koji nije baš blagonaklon prema bateriji, pa onda 120Hz, a i exy je tu isto "krivac", generalno gledajući, ni jedan samsung flagšip nema dobru bateriju, ak govorimo unazad 2-3 godine, pa čak i dalje u prošlost..

Sad su evo podigli kapacitet na aktualnim serijama, al očito ni to ne pridonosi nekom značajnijem boljitku u usporedbi s drugim proizvođačima koji po tom pitanju daleko bolje stoje od samsunga, al dobro, to je već stara poznata boljka samsunga.

 

Čak sam gledao ovaj manji model S20 da bih si uzeo, najviše radi samih dimenzija, ali nalazim kritike na račun baterije, kamere i procesora. 

Robi1992 ned 24.5.2020 11:19

Hvala na odgovoru, a iskreno nije meni to tolko vazno kad, ponavljam, stvarno brzi punjaci sad rade cuda, tako da ako je to realnost ne zanima me pretjerano,citao sam na redditu da je uglavnom to tako na exynosu pogotovo od 100% do 90% jako brzo pada, tako je i u mom slucanu... ja ssm presao sa xs max i mogu rec da je na xs max bolja autonomija bila i nakon sto je godinu dana star bio