Samsung

Samsung Galaxy S20/S20+

CrossDeath pet 6.12.2019 17:23

i sto kazete na na 20ku? planirate li je prednaruciti? novi detalji cure iz dana u dan, zasad su specifikacije dost dobre

predstavljanje ce navodno biti 11. veljace

kljucne specifikacije trenutno:

snapdragon 865 / exynos 990

5G podrska

- 12gb RAM

5000mah baterija (s20+)

pinhole prednja kamera

- velicine ekrana od 6.2" do 6.9" (s11e, s11, s11+)

- 120 hz refresh rate

- brzo punjenje 27W

- snimanje videa u 8k rezoluciji

- 108 mpix kamera

- 5x telephoto

- ultrawide leca, tof senzor

- nema 3.5mm ulaza

 

Edit: nova nomenklatura, S20 umjesto S11

x360gamer pet 6.12.2019 18:10

Opet će po meni biti najkompletniji mobitel na tržištu.
Obećava, barem na papiru, nova kamera. Tu već 3 godine nije bilo velikog skoka.
Najveća zamjerka mi je veličina ekrana. Mislim da je ovo što sad imam na S10 za prosječnog čovjeka čisto ok, i da ne bi trebali povećavati dodatno na "običnom" S11. Tko hoće veće, + verzija, a za još veće je note. Ovako se gubi smisao note serije, a i došli smo u dimenzije koje su nekad bile rezervirane za tablete. Smanjiti "meso" da, ali i ovo na S10 je po meni već savršeno.
3.5 utor/nedostatak istog mi je 2. zamjerka.

ivanoile čet 12.12.2019 21:35
thebatman kaže...
ivanoile kaže...

 Bolji itekako...

 

 + 2fast4u  (ne zeli tvoju poruku visestruko citirati)

 

Imam SD verziju S10 iz Amerike, tako da mi ne trebaju YT videi. Nema tu nikakvih prednosti da je mjerljivo i bitno, to su gluposti u vecini slucajeva ili do primjerka. Moj S10 sa SD, traje 5% duze nego Exynos verzija. (znaci 15ak min vise u 6h SoT, zanemarivo skoro)

 

I btw. svaki update dolazi mjesecima kasnije, trenutno.

 

I sam SD zna stekat, imat trenutke kad display ne radi itd itd.

3dfx pet 13.12.2019 09:46
ivanoile kaže...
thebatman kaže...

Dođe li na naše tržište SD varijanta, uzimam. 

 SD varijanta nije nista bolja od Exynosa, ne shvacam tu zabludu sa Exynosom. 

 SD je bolji od Exynosa u svakom pogledu, bolja obrada fotografija, kvalitetnije fotke, bolja obrada videa, kvalitetniji video

 

jaci CPU i GPU, bolje performanse aplikacija i fluidnije igranje

 

manja potrosnja baterije

 

ne znam kako ikoga tko kupuje samsung to ne bi frustriralo, kada placamo u EU istu ili cak i visu cijenu a dobijemo inferiorniji uredaj nego USA

 

pa vidis da i sam samsung odustaje od tog smeca od SoC-a i prebacuju ga u potpunosti na ARM

 

dobro je to sto ima informacija na netu, da ce sa S11 prositiri regije gdje ce nuditi SD umjesto svoga SoC-a, nadajmo se da ce i EU biti jedna od tih regija

ivanoile pet 13.12.2019 10:21
thebatman kaže...

Ukoliko si zainteresiran mogu ti ponuditi s10 exynos star 4mj u zamjenu. 

 Ne isplati ti se, nemas garanciju na njega. tj. Imas, ali treba slati u Ameriku sve koliko sam skuzio u slucaju kvara. Meni to nije problem, tako da cu ga ostavit sebi jos.

3dfx kaže...
ivanoile kaže..

 SD je bolji od Exynosa u svakom pogledu, bolja obrada fotografija, kvalitetnije fotke, bolja obrada videa, kvalitetniji video

 

jaci CPU i GPU, bolje performanse aplikacija i fluidnije igranje

 

manja potrosnja baterije

 

ne znam kako ikoga tko kupuje samsung to ne bi frustriralo, kada placamo u EU istu ili cak i visu cijenu a dobijemo inferiorniji uredaj nego USA

 

pa vidis da i sam samsung odustaje od tog smeca od SoC-a i prebacuju ga u potpunosti na ARM

 

dobro je to sto ima informacija na netu, da ce sa S11 prositiri regije gdje ce nuditi SD umjesto svoga SoC-a, nadajmo se da ce i EU biti jedna od tih regija

 Kao sto rekoh, imam SD S10 i pola tih stvari nije istina. Imao sam Exynos verziju S10 u ruci pored moje i rijetko koja razlika se vidi, stovise vi ste svi dobili update, ja cu ga dobit za mj. dva ili cak i kasnije.

A i moj je bio pred 6mj placen oko 3500kn novi iz ducana, to je jedina prava prednost.

3dfx pet 13.12.2019 10:29
ivanoile kaže...

 Kao sto rekoh, imam SD S10 i pola tih stvari nije istina. Imao sam Exynos verziju S10 u ruci pored moje i rijetko koja razlika se vidi, stovise vi ste svi dobili update, ja cu ga dobit za mj. dva ili cak i kasnije.

A i moj je bio pred 6mj placen oko 3500kn novi iz ducana, to je jedina prava prednost.

 jedno je tvoje misljenje, koje naravno mozes imati, drugo su cinjenice potvrdene dokazima i testiranjima

 

SD je bolji od Exynosa u procesiranju fotografija i videa, GPU na SD je brzi u gamingu od Exynosa, potrosnja baterije na SD je manja

 

i to je to, nema opravdanja da placamo isto ili skuplje uredaj koji je inferiorniji, bez obzira da li ti ja ili neko treci vidi/osjeti te razlike i da li mu one realno narusavaju krosnicko iskustvo

 

imam S10e i S10+ i nisam sretan zbog toga i nema sanse da kupim vise Samsung ikada ako ce razlika biti takva kakva je na ovoj generaciji

 

prijasnje verzije nisu imale takve razlike, stovise u jednoj generaciji je Exynos bio superiorniji od SD

 

S11 je vrh, i siguran sam da ce se Samsung vratiti na tron sto se kamere tice, iako je ovaj pravokutni dizajn kucista kamere totalni bljuv 

ivanoile pet 13.12.2019 10:42
3dfx kaže...

 jedno je tvoje misljenje, koje naravno mozes imati, drugo su cinjenice potvrdene dokazima i testiranjima

 

SD je bolji od Exynosa u procesiranju fotografija i videa, GPU na SD je brzi u gamingu od Exynosa, potrosnja baterije na SD je manja

 

i to je to, nema opravdanja da placamo isto ili skuplje uredaj koji je inferiorniji, bez obzira da li ti ja ili neko treci vidi/osjeti te razlike i da li mu one realno narusavaju krosnicko iskustvo

 

imam S10e i S10+ i nisam sretan zbog toga i nema sanse da kupim vise Samsung ikada ako ce razlika biti takva kakva je na ovoj generaciji

 

prijasnje verzije nisu imale takve razlike, stovise u jednoj generaciji je Exynos bio superiorniji od SD

 Naveo si potpuno krive stvari, ja imam SD verziju kod sebe, imao sam Exynos verziju u rukama. Ovo sto ljudi tvrde nije istina, razlika je skoro zanemariva 99% ljudi. Bateriju u S10 temi sam vec pokazao i nije nista bolja toliko od S10 Exynos. Ako nemas obje verzije kod sebe u rukama onda ne vidim razlog zasto imas misljenje o necemu sto nisi probao uzivo.

 

Evo Reddit tema, gdje je user usporedio SD vs Exynos sa slikama, baterijom itd: SD vs Exynos  Jasno se vidi da Exynos kaska, ali u skoro zanemarivim djelovima u slikama i bateriji. No SD gubi u WiFiju podosta kao i u jos par drugih stvari.

 

Nakon zadnjeg updatea, Exynos ima jos vise prednosti pred SD, jer SD nije dobio update, a puno ljudi izvlaci +% baterije nego na SDu. To sto se stvorila u pocetku slika, da je Exynos smece ne znaci da vrijedi danas i da ce biti i dalje. Ne vjeruj hypeu, kao sto ni Appleu ne vjerujes u svemu sto govore

 

EDIT: na Anandtechu Exynos u nekim slucajevima ima bolje slike od SD verzije.

thebatman pon 16.12.2019 12:40

Samsung is already working hard on the Galaxy S11 lineup, and according to a trustworthy leakster, we are up for a treat next year.

The Twitter user UniverseIce revealed the Galaxy S11+ will have a 108 MP sensor with 9-to-1 Bayer technology.

Quick maths about the 108 MP sensor reveals the output will be 12 MP, but with such pixel-binning, we might have the clearest pictures a smartphone has ever produced.

The individual combined pixels will have 2.4μm size - by far the largest around.

 

Ovo stvarno zvuci jebeno.

 

Timo pon 16.12.2019 20:01

bolje im je da ne zaribaju sa kamerom, jer to ce biti jedini razlog da ga se kupi, dizajn ove godine sigurno to nije, ova kocka jer ruznija i od apple i od googla 

 

kamera mora biti bolja od P40, jer je to ostao jedini relevantni konkurent, uz iPhone naravno, sto se kamere tice

 

stvarno ne razumijem zasto su isli stavljat tu kocku, nemam nista protiv kocke kako takve, ali u ovoj izvedbi je ruzna ko pas

 

CrossDeath pon 16.12.2019 20:09
Timo kaže...

bolje im je da ne zaribaju sa kamerom, jer to ce biti jedini razlog da ga se kupi, dizajn ove godine sigurno to nije, ova kocka jer ruznija i od apple i od googla 

 

kamera mora biti bolja od P40, jer je to ostao jedini relevantni konkurent, uz iPhone naravno, sto se kamere tice

 

stvarno ne razumijem zasto su isli stavljat tu kocku, nemam nista protiv kocke kako takve, ali u ovoj izvedbi je ruzna ko pas

 

Ma zasto je ruzna, uzivo ce sigurno biti ljepsi nego na slikama

Timo pon 16.12.2019 20:58
CrossDeath kaže...
Timo kaže...

bolje im je da ne zaribaju sa kamerom, jer to ce biti jedini razlog da ga se kupi, dizajn ove godine sigurno to nije, ova kocka jer ruznija i od apple i od googla 

 

kamera mora biti bolja od P40, jer je to ostao jedini relevantni konkurent, uz iPhone naravno, sto se kamere tice

 

stvarno ne razumijem zasto su isli stavljat tu kocku, nemam nista protiv kocke kako takve, ali u ovoj izvedbi je ruzna ko pas

 

Ma zasto je ruzna, uzivo ce sigurno biti ljepsi nego na slikama

kad je huawei izbacio kocku, bila je ruzna, kad je google izbacio kocku bila je jos ruznija, kad je apple izbacio kocku bila je najruznija, a sad kad ce samsung izbacit kocku sad vise nije ruzan takav nacin stavljanja kamera?

 

ljepse je kad je ravna, horizontala ili vertikala, svejedno

 

 

 

 

 

ATJLučko uto 17.12.2019 07:21
Timo kaže...
CrossDeath kaže...
Timo kaže...

bolje im je da ne zaribaju sa kamerom, jer to ce biti jedini razlog da ga se kupi, dizajn ove godine sigurno to nije, ova kocka jer ruznija i od apple i od googla 

 

kamera mora biti bolja od P40, jer je to ostao jedini relevantni konkurent, uz iPhone naravno, sto se kamere tice

 

stvarno ne razumijem zasto su isli stavljat tu kocku, nemam nista protiv kocke kako takve, ali u ovoj izvedbi je ruzna ko pas

 

Ma zasto je ruzna, uzivo ce sigurno biti ljepsi nego na slikama

kad je huawei izbacio kocku, bila je ruzna, kad je google izbacio kocku bila je jos ruznija, kad je apple izbacio kocku bila je najruznija, a sad kad ce samsung izbacit kocku sad vise nije ruzan takav nacin stavljanja kamera?

 

ljepse je kad je ravna, horizontala ili vertikala, svejedno

 

 

 

 

 

Kolega ?!?! 

 

KOCKA?!?! 

 

Valjda pravokutnik, ili kvadrat, ovisno o duljini stranica, NHF  

 

Na kraju balade, najbitnije je dela li kamera kak' se spada, ili "felša"!