Samsung

Samsung Galaxy S10/S10+

tommek10 sub 23.5.2020 07:20

Znaci kao korisnik samsung uređaja od izlaska S2 pa do sad blago razočaranje u model s10. Naime jucer ujutro sjedam u auto i kako sam sjeo mobitel klizne iz džepa i ostane tamo gdje je ručna kočnica. Znači nije pao jer je razlika u visini max 5cm i plastika je nije nista tvrdo. I naravno pukne mi staklo na ekranu bez obzira što je bila zaštita na ekranu i sto je telefon imao maskicu. Toliko o gorilla glass 6 itd. Garanciju imam ali ne za lom ekrana i mehanicko ostecenje. Uredjaj normalno radi ne znam sto mi je činiti. Gledao sam ekrane skupi su dosta pa je isplativosti zamjene isto upitna. Ima li tko kakav savjet?

It'sMe932 sub 23.5.2020 07:38
Oldy kaže...
Na s10e radi normalno. Zadnji update svibanj.

 Imaš s10e? Kako si zadovoljan s njime? Zadnji Samsungov mobitel koji sam imao je bio SII, ne znam kakvo je stanje s današnjim modelima...

Sviđaju mi se dimenzije pa bih ga zato kupio.

kruskar sub 23.5.2020 12:07

Nakon S8 došao je red na S10 iako je S20 bio u planu no nema veze,zadovoljan sam u svim segmentima osim s zoom kamerom,na njoj su mogli poraditi.

Naravno developer mod je upaljen,sve animacije pogašene i ostale điđa miđe.

 

 

Zanima me vaše mišljenje,ovaj SOT(pogledaj skrin) je dobar ili?
Radi se o običnom s10 128gb star max mjesec ipo dana.

Oldy sub 23.5.2020 19:11

Zadovoljan sa s10e isto kupio zbog dimenzija. Slika i zvuk super. Kamera dosta dobra. Jedino baterija da je veća za 1000 mAH-a bilo bi mrak. Ovako držim na 3G za 5-6 sati SOT-a.
Manji mob, manja baterija.

Oldy sub 23.5.2020 21:34

Dosta je i 3G u Zagrebu. Zato što ne trebam tacnu koja ne stane u džep i u ruku.


Uostalom. Moj problem.


I ne možeš po tom mjeriti svatko koristi na drugačiji način. Od svjetline ekrana na dalje. Netko igra igre, netko ne igra. Itd. Ako netko hoće nešto kompaktno eto mu, ako neće opet dobro. Ne možeš zgodno malo, a da ima ne znam kakvu bateriju bar ne po ovoj već zastarjeloj tehnologiji baterija. Jer sve je napredovalo od ekrana, zvuka, kamere, procesora, grafike.... Samo je baterija ostala hebena stranka. I što sada da ja tu radim.

Ima stručnjaka, beru plaću, pa neka i rade na tome.

thebatman sri 3.6.2020 08:04

Pitanje za znalce.

s10+ kupljen u tcomu ce se koristit sa tele2 karticom. Jeli ga bolje flashati na tele2 verziju softvera ili je isti vrag?

 

BTW: moram priznat da je sramota da se google android 10 geste mogu koristit samo sa stock launcherom, svaki drugi makne te geste.

Eric Prydz uto 9.6.2020 19:02

Najbolja zaštita za ekran su wallet-maske, provjereno. S jedne strane silikonska maskica, s druge kartice i gotovina. 😁

Ispao mi iz džepa s 2 metra visine, na bok te jednom na rub stepenice; milina, ništa (osim psihičke zebnje u tom trenutku).

Većini bapski, od mene iznova preporuka za takve futrole. 🙂

Gigabyte091 pon 15.6.2020 11:24

Pozdrav,

 

jučer mi se javio problem sa S10, naime, ujutro vidim da je baterija na 86% iako je cijelu noć bio priključen na punjač (Imam ugašenu opciju Fast charging) i nisam previše obraćao pažnju na to, rekoh možda netko isključio produžni jer mu trebala utičnica (događalo se...) i popodne idem u WG i spojim ga na autopunjač i stavim na nosač i nakon 20 min punjenja mi izbaci poruku da je detektirana vlaga u USB portu ? Pogledam, sve suho, nema traga vlage.

 

Navečer ga spojim na punjač (original kabel i punjač) i ništa... pod notifikacijama kaže USB connector connected pa disconnected... Resetiram mobitel, počne puniti minutu dve i gotovo. Ujutro idem na posao, spojim na auto punjač, puni ga... Dođem na posao, spojim na normalni punjač, ništa... Upalio sam fast charge ali to ne radi... puni se puževim korakom...ali se sad puni, mrdam kabel i sve i puni i dalje, isključim pa ponovo uključim i ne želi puniti.

 

Kad ga spojim na komp odmah izbaci poruku da je uređaj neispravan i pod device manager je Unknown USB Device (Device descriptor request failed).

 

Probat ću sa novim kabelom... Ne znam da li bi možda vraćanje na tvorničke išta pomoglo...

 

Inače sam skužio da poslije zadnjeg updatea (ne ovog sad ujutro), cucla bateriju brže nego prije updatea...

BOGDO pon 15.6.2020 23:30
Gigabyte091 kaže...

Pozdrav,

 

jučer mi se javio problem sa S10, naime, ujutro vidim da je baterija na 86% iako je cijelu noć bio priključen na punjač (Imam ugašenu opciju Fast charging) i nisam previše obraćao pažnju na to, rekoh možda netko isključio produžni jer mu trebala utičnica (događalo se...) i popodne idem u WG i spojim ga na autopunjač i stavim na nosač i nakon 20 min punjenja mi izbaci poruku da je detektirana vlaga u USB portu ? Pogledam, sve suho, nema traga vlage.

 

Navečer ga spojim na punjač (original kabel i punjač) i ništa... pod notifikacijama kaže USB connector connected pa disconnected... Resetiram mobitel, počne puniti minutu dve i gotovo. Ujutro idem na posao, spojim na auto punjač, puni ga... Dođem na posao, spojim na normalni punjač, ništa... Upalio sam fast charge ali to ne radi... puni se puževim korakom...ali se sad puni, mrdam kabel i sve i puni i dalje, isključim pa ponovo uključim i ne želi puniti.

 

Kad ga spojim na komp odmah izbaci poruku da je uređaj neispravan i pod device manager je Unknown USB Device (Device descriptor request failed).

 

Probat ću sa novim kabelom... Ne znam da li bi možda vraćanje na tvorničke išta pomoglo...

 

Inače sam skužio da poslije zadnjeg updatea (ne ovog sad ujutro), cucla bateriju brže nego prije updatea...

 nisi jedini i meni je upravo poceo javljati da detektira vlagu u usb portu, s10+, zasnji update, 1.5.2020..... jesi uspio kaj rijesiti?

BOGDO uto 16.6.2020 06:43
BOGDO kaže...
Gigabyte091 kaže...

Pozdrav,

 

jučer mi se javio problem sa S10, naime, ujutro vidim da je baterija na 86% iako je cijelu noć bio priključen na punjač (Imam ugašenu opciju Fast charging) i nisam previše obraćao pažnju na to, rekoh možda netko isključio produžni jer mu trebala utičnica (događalo se...) i popodne idem u WG i spojim ga na autopunjač i stavim na nosač i nakon 20 min punjenja mi izbaci poruku da je detektirana vlaga u USB portu ? Pogledam, sve suho, nema traga vlage.

 

Navečer ga spojim na punjač (original kabel i punjač) i ništa... pod notifikacijama kaže USB connector connected pa disconnected... Resetiram mobitel, počne puniti minutu dve i gotovo. Ujutro idem na posao, spojim na auto punjač, puni ga... Dođem na posao, spojim na normalni punjač, ništa... Upalio sam fast charge ali to ne radi... puni se puževim korakom...ali se sad puni, mrdam kabel i sve i puni i dalje, isključim pa ponovo uključim i ne želi puniti.

 

Kad ga spojim na komp odmah izbaci poruku da je uređaj neispravan i pod device manager je Unknown USB Device (Device descriptor request failed).

 

Probat ću sa novim kabelom... Ne znam da li bi možda vraćanje na tvorničke išta pomoglo...

 

Inače sam skužio da poslije zadnjeg updatea (ne ovog sad ujutro), cucla bateriju brže nego prije updatea...

 nisi jedini i meni je upravo poceo javljati da detektira vlagu u usb portu, s10+, zasnji update, 1.5.2020..... jesi uspio kaj rijesiti?

 Ulazak u safe mode nista ne pomaze, da se vidi da eventualno nije do nekog appa. Caka na koju sam ponistio detekciju vlage je, ugasis mob i stavis ga da se puni 1%, zatim ga upalis sa punjacem u telefonu i uredno se puni. Nije do kabla, neg ocigledno posizi senzor i mos se slikat....

prasac uto 16.6.2020 08:25
Gigabyte091 kaže...

Pozdrav,

 

jučer mi se javio problem sa S10, naime, ujutro vidim da je baterija na 86% iako je cijelu noć bio priključen na punjač (Imam ugašenu opciju Fast charging) i nisam previše obraćao pažnju na to, rekoh možda netko isključio produžni jer mu trebala utičnica (događalo se...) i popodne idem u WG i spojim ga na autopunjač i stavim na nosač i nakon 20 min punjenja mi izbaci poruku da je detektirana vlaga u USB portu ? Pogledam, sve suho, nema traga vlage.

 

Navečer ga spojim na punjač (original kabel i punjač) i ništa... pod notifikacijama kaže USB connector connected pa disconnected... Resetiram mobitel, počne puniti minutu dve i gotovo. Ujutro idem na posao, spojim na auto punjač, puni ga... Dođem na posao, spojim na normalni punjač, ništa... Upalio sam fast charge ali to ne radi... puni se puževim korakom...ali se sad puni, mrdam kabel i sve i puni i dalje, isključim pa ponovo uključim i ne želi puniti.

 

Kad ga spojim na komp odmah izbaci poruku da je uređaj neispravan i pod device manager je Unknown USB Device (Device descriptor request failed).

 

Probat ću sa novim kabelom... Ne znam da li bi možda vraćanje na tvorničke išta pomoglo...

 

Inače sam skužio da poslije zadnjeg updatea (ne ovog sad ujutro), cucla bateriju brže nego prije updatea...

 Meni se ista stvar događala na S8. Javljao mi je da je vlaga u portu i da se ne može puniti. Neko vrijeme sam to riješavao na način da ugasim mob i kada se pri paljenju pojavi "Samsung" logo onda bi uštekao punjač i napunio ga. Međutim na kraju više ni to nije palilo pa sam ga odnio na servis i zamijenili su mi usb port. Na S8 je to bila česta greška, moguće da je i na S10 isto.

systemize uto 16.6.2020 13:54

Imao sam to na s8, al kad sam ocistio alkoholom konektor punjena problem je nestao, znam da je bio cest problem. 

 

Zna li tko zasto se slike sa fotoaparata odjenom automatski okrenu i takve okrenute salju preko vibera, uploada na onedrive, instagram story...

Gigabyte091 uto 16.6.2020 18:20

Kupio sam jučer u protisu neki kabel za 25 kn i zasad dela... probat cu tak tjedan dva pa cemo vidjeti... od ovih zadnjih updateova mi i baterija kraće traje... Prek ovog kabela nema fast charginga, al tak i onak ne koristim tu opciju pa nije ni bitno.

hardcoree čet 18.6.2020 19:55

Pitanje. Imam S10 lite. Zašto mi se mijenja osvijetljenje ekrana kao da je uključen "auto brightness" ?

Sve je ugašeno - adaptive brigtness, štednja baterije nije uključena etc. Na izrazitom suncu se kao malo pojača osvijetljenje ekrana i onda u hladu lagano potamni. Držim ga na maximumu. Ne želim da ništa pametuje. Ako stavim na max., neka tako i ostane.

Nije toliko izraženo, ali primjetim i smeta mi.  

Ideje?

 

zuper čet 18.6.2020 20:13

Zbog temperature, potrošnje i što manje trošenja ekrana. OLED ekrani na max. osvjetljenju se znaju jako zagrijati, potrošnja skoči u nebo ako je svijetla boja i degradiraju.
Inače, na otvorenom je bolje ostaviti na auto brightness jer samo tada svjetlina ide u overboost.