Samsung

Samsung Galaxy S10/S10+

mersimh pet 27.3.2020 14:25
Yaj kaže...

aj malo slika i usporedbe s10 i s20+ stavi sad kad je doša update 

 realno nema tu neke ogromne razlike

 

mogu samo reci par razlika jer je S10 bio kod mene prije nego sto sam S20+ zbavio

 

  Pozitivno

 

- Svidja mi se sto je ova prednja kamera konacno mala i status bar gore na vrhu vise nije nako ogroman kao kod S10

- 120Hz je sada novi must, evo nakon 22 dana koristenja S20+ jednostavno mi S10 ima totalno laggy feeling(ali logicno svaki 60hz display ne samo S10)

- punjenje baterije je sada jos brze

 

Negativno:

 

- S20+ mi je jednostavno prevelik jer one hand operation je haos mada imam ogromnu šaku

- Headphone jack je nestao i zbog toga sam morao kupiti wireless chargere da naveće dok spavam mogu zaspat uz muziku i istovremeno punit telefon

- neku razliku u kamerama vala i ne vidim, bio sam zadovoljan i sa S10

- baterija na s20+ na 120hz mi je sasvim ok ali ne drasticno bolja od s10 sa svojih 60hz

- pozadina telefona ima jako "cheap" feeling, S10 je realno more premium

- Fingerprint senzor je i dalje drama los,moras oba palca duplo registrirat da eto imas 80% sansu da registrira

 

 

Sve u svemu moram još jednom napomenut da ja nisam platio za ovaj telefon

radim za Vodafone Njemacka i imao sam izbor za onetime payment

 

S20 za 1 eur

S20+ za 1 eur

S20 Ultra za 250 eura

 

mjesecno ne placam nista ni za jedan.

 

htio sam S20 ali sam S20+ uzeo samo da dobijem i galaxy Buds+

 

S10 je odlican telefon i nebih nikome savjetovao da prelazi sa S10 na S20

ako se prelazi sa S8 ili S9 onda ok odma na najnovije

 

JEDINI pravi ugrade ovog telefona jeste ekran sa 120Hz a to ko nije probao moze i dalje zivit bez toga

 

apowe pet 3.4.2020 12:53

Pozdrav zanima me zasto je ovoliko velika razlika Memorije sustava na dva ista S10 modela, razlika u modelima je sto je jedan 128GB a drugi 512GB.

 

Verzije software na oba su zadnje 1.3.2020.

 

Oba Samsunga su iz Hrvatske iz HT-a.

 

Razlika u podacima softwarea je jedino u davatelju usluge SW inačice.

"Manji" (128GB) ima sve CRO

"Veci"(512GB) ima na tom mjestu SIO

 

Ice45 sub 4.4.2020 20:33
apowe kaže...

Pozdrav zanima me zasto je ovoliko velika razlika Memorije sustava na dva ista S10 modela, razlika u modelima je sto je jedan 128GB a drugi 512GB.

 

Verzije software na oba su zadnje 1.3.2020.

 

Oba Samsunga su iz Hrvatske iz HT-a.

 

Razlika u podacima softwarea je jedino u davatelju usluge SW inačice.

"Manji" (128GB) ima sve CRO

"Veci"(512GB) ima na tom mjestu SIO

 

 podmire se stim i ja sam gledao sta je s mobitel imao sam pod ostalo 60gb koji nemogu izbrisat a imam od tcoma 512gb

bik sub 4.4.2020 23:05
apowe kaže...

Pozdrav zanima me zasto je ovoliko velika razlika Memorije sustava na dva ista S10 modela, razlika u modelima je sto je jedan 128GB a drugi 512GB.

 

Verzije software na oba su zadnje 1.3.2020.

 

Oba Samsunga su iz Hrvatske iz HT-a.

 

Razlika u podacima softwarea je jedino u davatelju usluge SW inačice.

"Manji" (128GB) ima sve CRO

"Veci"(512GB) ima na tom mjestu SIO

 

 Zasto se s tim zamaras, sta je uopce ta "memorija sustava" ?

apowe ned 5.4.2020 17:20
bik kaže...
apowe kaže...

Pozdrav zanima me zasto je ovoliko velika razlika Memorije sustava na dva ista S10 modela, razlika u modelima je sto je jedan 128GB a drugi 512GB.

 

Verzije software na oba su zadnje 1.3.2020.

 

Oba Samsunga su iz Hrvatske iz HT-a.

 

Razlika u podacima softwarea je jedino u davatelju usluge SW inačice.

"Manji" (128GB) ima sve CRO

"Veci"(512GB) ima na tom mjestu SIO

 

 Zasto se s tim zamaras, sta je uopce ta "memorija sustava" ?

 

Zanimalo me dali se tu puni memorija nekim smecem ili je to normalno kod tog modela od 512GB. Jer je to ''Others'' memorija...
Malo sam googlao i vidio da i drugi vide tu potrošenu memoriju (cca 60GB)  na ''memoriju sustava'' na tom modelu..

apowe ned 5.4.2020 23:28
Oldy kaže...
Je li i jedna memorija ima puni kapacitet koliko piše?

Naravno da nema koliko piše.
Ali mi je neobično zašto je kod dva ista modela enromno različita memorija koju zauzima OS, a oba modela imaju istu verziju OS-a.

mersimh uto 7.4.2020 11:34
Eric Prydz kaže...
Grije li se dosta i vama kada dijelite net na drugi ureďaj?

svaki telefon sto sam imao se odma grije cim hotspot radi.

jednom sam ukljucio hotspot za 4 uredjaja znaci telefon gorio hah

 

Stoja sri 8.4.2020 11:07

Prvo što sam primjetio je front camera 60fps video, jako jako fino izgleda Ali ne kužim zašto kod snimanja sa prednjom kameru nemožeš koristiti sve kamere ako snimaš 16:9, onda samo main senzor nudi. A ako se koristi full frame onda u toku snimanja se može koristiti wide, normal, tele...ali onda nema opcije za 60fps video...

john142 sri 8.4.2020 18:54

Otljucavanje sa otiskom je postalo trzavo i djeluje jadno kada mobitel miruje neko vrijeme a otkljucavas ga sa ugasenim displayom (ako je vidljiv zakljucani zaslon onda nije trzavo). Potrosnja baterije za sada djeluje isto. Sve ostale sitnice meni nisu bitne.

Stoja sri 8.4.2020 20:14
john142 kaže...

Otljucavanje sa otiskom je postalo trzavo i djeluje jadno kada mobitel miruje neko vrijeme a otkljucavas ga sa ugasenim displayom (ako je vidljiv zakljucani zaslon onda nije trzavo). Potrosnja baterije za sada djeluje isto. Sve ostale sitnice meni nisu bitne.

 Jel se može isključiti ta unlock animacija? Baš trokira i ružno izgleda i daje dojam da je uređaj sporiji nego što jest...

zvrle pet 10.4.2020 04:40

bok ljudi, trebam pomoc/savjet....

Imam s10 kupljen u htu, odma sam ga bio prebacio na njemacki rom kad je izlazila 10tka, i tako je primao azuriranja stalno, sve do ovog azuriranja 2.1. kad mi neke funkcije nisu htjele raditi... Sada sam skinuo htov firmware, i tipa nudi mi da skinem aplikacije od deutsch telekoma, nemam 4g ikonicu nego lte, te također mi ne radi pretraga emojia... Znate li zbog čega je to, dali je krivi firmware ili ?

https://i.imgur.com/iiDdaVu.jpg neke od aplikacija koje su kao obavezne za skinut