Samsung

Samsung Galaxy S10/S10+

MUĆAK sri 21.8.2019 14:16

Čitam po svim forumima u svijetu

da je sva ergela S10 u banani sa baterijom pa jel moguće da ovi lopovi iz Zamzunga ne mogu to riješiti nije to samo hardver baterija nego je problem u softveru tj. u optimizaciji.

Umjesto S10e za kojim slinim mjesecima moram se okrenuti prema A70 ili A50 ,žao mi je ali to sa baterijom je KATASTROFA....

DiRT sri 21.8.2019 14:26

Nezz, al očito puno koristite mobitele pošto vam nije dosta baterija ko na S10e. Meni je ok zato jer ga očito ne koristim kao većina korisnika. Jedino me brine ak sam cijeli dan negdje vani pa ak moram još koristit mob, onda je problem iako mi se nije dogodilo da se isprazni mob. Za ostalo ne vidim problem, al da, nema priče, baterija bi trebala bit bolja, a to jedino onda drugi mobiteli sa većom baterijom il druge marke, a ne Samsung. Jedino A50/A70 onda što se tiče trajanja baterije, al opet to nije flagship.

MUĆAK sri 21.8.2019 15:37
DiRT kaže...

Nezz, al očito puno koristite mobitele pošto vam nije dosta baterija ko na S10e. Meni je ok zato jer ga očito ne koristim kao većina korisnika. Jedino me brine ak sam cijeli dan negdje vani pa ak moram još koristit mob, onda je problem iako mi se nije dogodilo da se isprazni mob. Za ostalo ne vidim problem, al da, nema priče, baterija bi trebala bit bolja, a to jedino onda drugi mobiteli sa većom baterijom il druge marke, a ne Samsung. Jedino A50/A70 onda što se tiče trajanja baterije, al opet to nije flagship.

 Ovakav mobitel meni najmanje služi za pozive zato mogu koristit i mobitel za dumies , ne služi mi ni za igre jer sam prestar a i boli me kuki za te " điđe miđe ".

Služi mi za You tube,Iptv,video kamera,internet i isto bitno kao hotspot za laptop i tablet jer imam mobilni flat .

Dakle poželjan je ovakav flagship ali ne sa ovakvom baterijom .

Huawei otpada zbog njihove NanoSD i očajnih update.

Imam Redmi note 4 ali on je već pomalo preslab sa 3GB  za mnoge app. 

Zamzung je usro motku sa S10 to većina ljudi koji su ga kupili kažu a ne ovi jebivjetri koji pljuju nerealno po njemu,što je je.

 

 

Stoja sri 21.8.2019 15:42

Evo mog iskustva sa baterijom kada sam bio 3 dana u Senju na festivalu bez pristupa utičnici za puniti:

 

u petak u 4 popodne sam izašao sa posla sa baterijom oko 80-82%. Uključio powersaver (smanjena svijetlina, notifikacije dolaze samo za bitne aplikacije, smanjena brzina procesora, ugašen AOD), ugašen wifi i bluetooth. Ostalo sve normalno. Mobitel je trajao brutalno i izdržao je do nedjelje ujutro oko 10 sati je bio na 15% baterije, znači cca 42 sata je uređaj sa 80% pao na 15%.

 

Stim da u to vrijeme:

- internet je stalno bio upaljen, dopisivanje preko messengera, telegrama, whatsappa

-snimanje FULLHD videa sveukupno nekih 20 minuta

-slušanje muzike preko zvučnika na najglasnije cca 30 minuta

-par kratkih poziva

-par kratkih google maps navigacija (10-ak minuta)

-40ak minuta gledanja reddit i 9gag

 

S10+ je model

 

iznenadio se kako dok uređaj nije bio korišten, baterija se jako sporo praznila, i zbilja se nisam bojao da će se sama od sebe drainati. Druga ekipa sa svojim mobitelima je odmah već u subotu ujutro po kafićima tražila utičnice da si dopune svoje mobitele da se ne ugase, dok sam ja u subotu bio na nekih 50-60% 

 

 

 

Od svega mi se čini nekako da AOD zapravo troši jako puno struje, iako u settingsima uvijek stoji neki niski postotak (tipa 1-2% ili tako nešto), ali vidim da sa stalno upaljenim AOD definitivno vidljivo brže se troši baterija, najviše primjetio taj vikend kad je bio ugašen. Moguće i wifi isto, s obzirom da njega nikad ne gasim također. 

Notifikacije vjerojatno isto uzimaju danak, ovisno koliko ih dobivate. Meni dosta dolazi od igri, maila, slacka i slično što sam ova 3 dana kad je bio u power save blokirao pa sam dobivao sigurno 70% manje notifikacije nego inače.

 

Ali općenito sam zadovoljan baterijom. znam da mi cijeli dan uvijek može izdržati uz puno korištenja, a ponekad bi znao završiti dan (oko pola noći) da imam 30-40% baterije. Xiaomi redmi note 5 koji sam prije imao je bio još i bolji od toga (ista baterija ali slabiji procesor) koji sam redovno znao svaki drugi dan puniti, ali i ovo je isto za moje potrebe zadovoljavajuće. 

Za ekipu koji imaju drain u idle, neznam što reći, moguće je da imate neke loše aplikacije koje u pozadini kolju procesor i gutaju bateriju, to se i meni znalo dogoditi kada sam imao neke žnj aplikacije instalirane, i problem bi se riješio ako bi ručno force-close aplikaciju, pa malo i u tom smjeru provjerite.

 

Preporuka: skinite aplikaciju Ampere. Ona vam pokazuje količinu struje kojom se uređaj puni, ali i prikazuje struju koju troši kada nije spojen na punjač. Možda možete na taj način vidjeti koliko recimo troši struje u idle, i onda ugasite aplikacije i provjerite da li se ta brojka smanji ili ostane ista. Nisam siguran dali i koliko bi to bilo pouzdano, ali ne košta provjeriti (besplatna je)

 

 

Zapravo, evo upravo napravio mini test, i izgleda da drži vodu: upravo pokrenuo app i pisala mi je potrošnja 450mA (mili ampera). Nakon toga sam ugasio sve aplikacije (recent apps - close all) i nakon toga mi je potrošnja pala na 130mA. i sada nakon par minuta varira oko 150-200mA.

Probajte pa nabacite screenove da usporedimo malo

 

karlo125 sri 21.8.2019 16:32

Uzo jucer S10, baterija se puni Sat vremena i 58 min, sta je samsung opet zajebo.

 

Na S9 mi je baterija bila gotova za sat i pol, bas me zanima kakav ce screen on time bit, ako ce bit losiji od s9 onda prodajem i prebacujem se na huawei

karlo125 sri 21.8.2019 16:48
pejak84 kaže...
a dal se isplati mjenjat za P30pro, s10 plus?

 To bum i ja mozda napravil ak samsung ne fixa nekim updateom bateriju, znaci jebeni p30 pro se napuni u sat vremena s vecom baterijom + jos ima veci SOT nego s10...

BOGDO sri 21.8.2019 16:50
pejak84 kaže...
a dal se isplati mjenjat za P30pro, s10 plus?

 po meni ne, s10+ je najbolji all-rounder, p30 pro je malčice bolji u pogledu kamere i to je to, i da ima to brže punjenje. Na tebi je da odlučiš.

BOGDO sri 21.8.2019 16:59
karlo125 kaže...
pejak84 kaže...
a dal se isplati mjenjat za P30pro, s10 plus?

 To bum i ja mozda napravil ak samsung ne fixa nekim updateom bateriju, znaci jebeni p30 pro se napuni u sat vremena s vecom baterijom + jos ima veci SOT nego s10...

Pa kad u pozadini ubija sve živo od appova i procesa, 3 aplikacije upaljene, idemo mi to ubit, bude baterija duže trajala.... Ja se fakat nemrem požalit na bateriju evo na g.o. sam visim stalno po mobu u zadnja 2 dana, imam do 7,5-8h sota i još imam nekih 10-ak% baterije navečer...

Ne znam kaj bi trebalo... Navodno podržava 25w punjenje od nedavno... Fakat ne kužim šta će ti brže... Šta si u tolikoj žurbi svaki dan, 365 dana u godini.

 

Oba moba su super da se razumijemo i fakat ih dijele nijanse. Da se razumijemo to govori čovjek koji je mrzio samsunga, jos tamo od s6 serije. S10+ je brutala od moba.

killahtm sri 21.8.2019 17:59
karlo125 kaže...

znaci niko nema problema s baterijom, izgleda da su meni uvalili neki fake model 

 Ma i meni je bat losa na s10. 

Mozda je plus model dobar ali ovo je stvarno katastrofa da flagship moras toliko ograniciti i cpu i hrpu stvari iskljuciti i ne koristiti da bi imao cca 5h sot. 

Meni je opet obrnuto od drugih kako citam, na 4g mob se grije i sa iskljucenim ekranom a kad ga koristis da nepricam. I tada baterija ode i za cca 3h sot :(

MUĆAK sri 21.8.2019 18:30

  1. Ako većina ljudi po svijetu koji su kupili bilo koji model S10 piše da je problem sa baterijom onda je to sigurno tako i ne razumim kako ovi volovi iz Zamzunga ne poprave stvar u sljedećem update jer je očigledno da je problem ili konflikt u suradnji ili optimizaciji softvera sa hardverom .
  2. Pa jebeš flagship mobitel kad mu moraš ograničavati gomilu app.da bi štedio bateriju ne znam dali njima korisnici pišu o tom problemu a njih naravno boli Kuki za to jer da da onda bi to već riješili pod hitno kao i sa fingerom.
  3. Još uvik im ide dobro pa ih boli kuki...
  4. Jer S11 će biti bolji i tako u krug...

VandaL.pr! sri 21.8.2019 19:02

1.Ti stvarno mislis da samsung čita forume i po tome radi i optimizira svoje mobitele?
2.99,9% korisnika nema tih problema nego korisiti mob normalno kako je i napravljen, mislis da ce radi vas 10-20 na forumu mjenjati nesto što radi?
3. Naravno.
3. Isto naravno.

killahtm sri 21.8.2019 22:23
MUĆAK kaže...
  1. Ako većina ljudi po svijetu koji su kupili bilo koji model S10 piše da je problem sa baterijom onda je to sigurno tako i ne razumim kako ovi volovi iz Zamzunga ne poprave stvar u sljedećem update jer je očigledno da je problem ili konflikt u suradnji ili optimizaciji softvera sa hardverom .
  2. Pa jebeš flagship mobitel kad mu moraš ograničavati gomilu app.da bi štedio bateriju ne znam dali njima korisnici pišu o tom problemu a njih naravno boli Kuki za to jer da da onda bi to već riješili pod hitno kao i sa fingerom.
  3. Još uvik im ide dobro pa ih boli kuki...
  4. Jer S11 će biti bolji i tako u krug...

 Slazem se potpuno,  nazalost tako je, steta odlicni mobovi ali sta to sve vrijedi kad ti bat sucka pa moras stalno brinuti o istoj...

systemize čet 22.8.2019 13:31

Jucer sam presao sa S8 na S10e, prvi dojmovi su odlicni:

 

1. Kamere su puno bolje (pametno prepoznavanje, sirokokutna kamera, prednja kamera)- razlika je drasticna, jer sam slikao iste zgrade, a u uvijetima loseg osvjetljenja da ne pricam- sto je meni jedna od bitnijih stavki

2. Prednja kamera uopce ne smeta, cak je zanimljiva ako skinete aplikaciju Hidey Hole, gdje ima gomila wallpapera prilagodjenih toj kameri

3. Otisak prsta na odlicnoj poziciji, puno boljoj, sad se vrlo lako otkljucava kad je mobitel na stolu

4. Zvucnik drasticno bolji

5. Bixby Routines- zanimljiva aplikacija gdje stimate razlicite profile ovisno od lokacije, vremena i sl. Npr. kad sam kuci da se upali wifi ugase mobilni podaci, kad ustajem da mi pokaze dogadjaje u kalendaru i vremensku prognozu i slicno.

6. Bolji display, mada ni na prosli nisam imao zamjerki

7. Duplo više memorije za pohranu

 

Jos naci neku gumenu maskicu na aliexpresu i miran sam do S12 

karlo125 čet 22.8.2019 16:26

 Jel kod vas ista situacija ili je bolje?

 

BTW zbog cega se moj S10 puni sat i pol da bi imao 66%, gledam na ytu kad ono s10 + s vecom baterijom se napuni do 100% za sat i pol

 

Dal da uzmem OVAJ punjac ili je samo bacanje novaca.

 

Brzo punjenje je upaljeno

killahtm čet 22.8.2019 17:36

Koji update ste dobili? Ja sam na a1 i imam asg8 od prije tj dana.

E sad nemogu usporedjivati sa prijasnjim fw posto sam mob uzeo prije 10tak dana. Ali ja imam navedenih problema sa tim zadnjim updateom. Zao mi sto nisam probao sa march fw s kojim je dosao mob, cak neki kazu da im je bilo s tim fw dosta bolji  nego sa ovim novijima lol

Al ono kao sve neka poboljsanja vamo tamo pa updateo :)

BOGDO čet 22.8.2019 17:47
karlo125 kaže...

 Jel kod vas ista situacija ili je bolje?

 

BTW zbog cega se moj S10 puni sat i pol da bi imao 66%, gledam na ytu kad ono s10 + s vecom baterijom se napuni do 100% za sat i pol

 

Dal da uzmem OVAJ punjac ili je samo bacanje novaca.

 

Brzo punjenje je upaljeno

Nisi posumnjao u adapter, možda ti je on malo u šlusu ili kabel, probaj s nekim drugim, ak možeš posudit, a onda možeš istestirati da ti nije baterija u banani. U krajnjoj liniji sa smart switchom napravi backup i resetiraj cijeli telefon. Možda pomogne. Ili prodaj i uzmi p30 pro kad je on super duper ;) 

 

Tvoj SOT mi se čini čisto ok, ipak je to 3400mAh.

 

Taj punjač je bacanje para, samo da bi par desetaka minuta ranije bio napunjen do kraja.

BOGDO čet 22.8.2019 23:15
karlo125 kaže...

S10 prodajem da ali uzimam obican note 10

Uvijek sam bio za samsung i nejdem na huawei

 

Jel bi baterija trebala trajat nes duze na note10, znam da ce se sa 45w punjacem punit sigurno ispod 50min

I dobit češ mob sa 100 mAh većom baterijom, doduše ima fullhd ekran. Ništa drugo neg prepakirani s10. Po meni se jedino isplati uzeti n10+. I onda buš još ziher dao cirka 300-350kn za punjač od 45w.

BOGDO pet 23.8.2019 10:00
mariolla79 kaže...

Nekaj su sj....li s nadogradnjama...isto ga koristim i isto mi je sve ko na mati10pro...ali mi u standby cucla 5-10% prek noci..mob je super osim optimizacije s baterijom..imam s10

 Evo bas sam popratio na mom s10+, ko i od prvog dana 2 ili 3%, s time da zadnjih par tjedana furam mob bez ikakve optimizacije trosenha steuje, sve je na max., znaci 3% noćas.

killahtm pet 23.8.2019 10:32
mariolla79 kaže...

Nekaj su sj....li s nadogradnjama...isto ga koristim i isto mi je sve ko na mati10pro...ali mi u standby cucla 5-10% prek noci..mob je super osim optimizacije s baterijom..imam s10

 Na kojoj si mrezi i jel koristis 2 sim? Meni svaku noc sa svim pogasenim i m.power mode potrosi od 20 do 30% u cca 8-9h :( 

zuper pet 23.8.2019 15:38

Zašto tijekom noći ne stavite mob na punjač, žični ili bežični svejedno? Nije sad da ja određujem kako će tko puniti, ali nekako mi logično da se tijekom noći mob puni za sljedeći dan. I ako ne punite da vam je barem AoD ugašen.

digitall pet 23.8.2019 16:19
zuper kaže...
Zašto tijekom noći ne stavite mob na punjač, žični ili bežični svejedno? Nije sad da ja određujem kako će tko puniti, ali nekako mi logično da se tijekom noći mob puni za sljedeći dan. I ako ne punite da vam je barem AoD ugašen.

 to je vise puta dokazano kao dosta losa praksa zbog loseg utjecaja na bateriju, bez obzira na sve danasnje zastite i tehnologije svakako se proporucuje iskljuciti ga nakon sto se napuni (idealno do 80%)

 

a to nocno punjenje je nekad davno imalo smisla, dok su se baterije punile 2 i vise sati.. sad nadopunim navece od 40 do 100 za pol sata, dok veceram..