Samsung

Samsung Galaxy S10/S10+

bik ned 21.7.2019 21:21
zuper kaže...
ivanoile kaže...
zuper kaže...
bik kaže...

Koliko je ustvari S10 bolji od S10E ?

 

Presao bih sa S8+ na neki od ta dva, jos sam neodlucan, jednino sto znam je da želim nesto manje/zgrapnije od S8+ jer preko ljeta osjetim njegovu pravu veličinu i fali mi "one hand" mob..

 Ima tele kameru koju ćeš vjerojatno najmanje koristiti i nešto veći ekran. Sve ostalo većinom isto. S10e se u nekoliko navrata našao na akcijama u dućanu za 3500 i iz tog aspekta je mnogo logičniji izbor

 Bolji ekran, veci ekran, vecu bateriju, citac otiska u zaslonu, vise RAM-a, mislim da je cak i brze punjenje...

 Rezolucija na tako malom ekranu nije neka prednost. 10% veća baterija isto, pogotovo ako je na QHD. 6GB RAM ne može biti premalo, punjenje je isto. A čitač je brži i pouzdaniji u S10e. Po meni jednostavno ne vrijedi za S10 dati 200€ više

 Kod mene je razlika 100Eur ali S10E cu vjerovatno uzeti zbog dimenzija jer stvarno dobro lezi u ruci

mp3david pon 22.7.2019 13:45

Da, S10 i plus imaju jedino tu jednu kameru vise,imaju vecu bateriju ali i veci ekran.Tako da si opet na istome.
Meni je citac otiska odlican i brz,iako mi i preko lica otkljuca u trenu.

Jedino sto me brine to sto se grije,ali kad mi stigne maska nece se valjda to toliko ni osjetiti,mislim i moj S8 se grije ponekad,ali mi se cini da je na S10 modelima to izrazenije,a nezz zasto.

mp3david pon 22.7.2019 13:50

Meni sad na kraju S8 bolje lezi u ruci nego S10e.
Ne mogu vjerovat,uzeo sam S10e jer je manji i sto je laksi za baratat snjim,ali S8 mi je bas tanak u rukama i zbog edge ekrana je super osjecaj.
A sad s10e mi izgleda debelo i nekako cudno.A sad sta je tu je..

Silent horror1992 pon 22.7.2019 15:28
mp3david kaže...
Da, S10 i plus imaju jedino tu jednu kameru vise,imaju vecu bateriju ali i veci ekran.Tako da si opet na istome.
Meni je citac otiska odlican i brz,iako mi i preko lica otkljuca u trenu.

Jedino sto me brine to sto se grije,ali kad mi stigne maska nece se valjda to toliko ni osjetiti,mislim i moj S8 se grije ponekad,ali mi se cini da je na S10 modelima to izrazenije,a nezz zasto.

 

Potvrđujem ovo u svezi pregrijavanja.

Ponekad sam od sebe se toliko zagrije da jedva držiš ruku.

Ne mogu vjerovati da telefon 4500kn se može pregrijavat.

Sve ostalo ne mogu reći top topova na njemu.

Johanan pon 22.7.2019 20:19
john142 kaže...
Johanan kaže...

Pozdrav ekipa,

imam već neko vrijeme s10 i prezadovoljan sam.

No, zanima me koje mogućnosti postoje u HRvatskoj s obzirom na Google Pay ili Samsung Pay?

Imam Visu Electron u PBZ-u.

Kako to postaviti?

 

Hvala i pozdrav :)

 Odes u Google Pay aplikaciju, upises broj kartice a nakon toga ukljucis nfc i to je to. Prilikom placanja prislonis mob na citac kartica nakon cega dobijes poruku o placanju.

 Već sam pokušavao i ne ide. Treba biti Visa Inspire, ovu Electron neće prihvatiti :/

Ali hvala ti :)

BOGDO pon 22.7.2019 21:34
Silent horror1992 kaže...
mp3david kaže...
Da, S10 i plus imaju jedino tu jednu kameru vise,imaju vecu bateriju ali i veci ekran.Tako da si opet na istome.
Meni je citac otiska odlican i brz,iako mi i preko lica otkljuca u trenu.

Jedino sto me brine to sto se grije,ali kad mi stigne maska nece se valjda to toliko ni osjetiti,mislim i moj S8 se grije ponekad,ali mi se cini da je na S10 modelima to izrazenije,a nezz zasto.

 

Potvrđujem ovo u svezi pregrijavanja.

Ponekad sam od sebe se toliko zagrije da jedva držiš ruku.

Ne mogu vjerovati da telefon 4500kn se može pregrijavat.

Sve ostalo ne mogu reći top topova na njemu.

 Opće je poznato da s10e koji ti imaš da se zna pregrijati. Moj S10+ nema takvih problema.

MatijaZG uto 23.7.2019 13:52

Jednom prijatelju je pao S10+ na pod i oštetila mu se je tipka power. Više ne reagira. Već 2 tjedna pazi sa mu se je ugasi jer ne zna kako bi ga upalio. Da li postoji način da se mob upali bez te tipke?

Igor666 uto 23.7.2019 15:42
MatijaZG kaže...

Jednom prijatelju je pao S10+ na pod i oštetila mu se je tipka power. Više ne reagira. Već 2 tjedna pazi sa mu se je ugasi jer ne zna kako bi ga upalio. Da li postoji način da se mob upali bez te tipke?

 2 tjedna je budan dan i noc i stalno klika po ekranu?

 

šalu na stranu, moze ga upaliti fingerptintom, double tapom ili bixby tipkom koja se može podesiti da radi kao power tipka. ne znam da li sam ikad palio mob sa power tipkom..

john142 uto 23.7.2019 16:22
Johanan kaže...
john142 kaže...
Johanan kaže...

Pozdrav ekipa,

imam već neko vrijeme s10 i prezadovoljan sam.

No, zanima me koje mogućnosti postoje u HRvatskoj s obzirom na Google Pay ili Samsung Pay?

Imam Visu Electron u PBZ-u.

Kako to postaviti?

 

Hvala i pozdrav :)

 Odes u Google Pay aplikaciju, upises broj kartice a nakon toga ukljucis nfc i to je to. Prilikom placanja prislonis mob na citac kartica nakon cega dobijes poruku o placanju.

 Već sam pokušavao i ne ide. Treba biti Visa Inspire, ovu Electron neće prihvatiti :/

Ali hvala ti :)

 Eh moja greska...sorry...tih kartica ima toliko da vise ne znas koja je koja a samo neke rade ono sto ti treba i bas tu onda nemas...

MatijaZG uto 23.7.2019 16:44
Igor666 kaže...

 2 tjedna je budan dan i noc i stalno klika po ekranu?

 

šalu na stranu, moze ga upaliti fingerptintom, double tapom ili bixby tipkom koja se može podesiti da radi kao power tipka. ne znam da li sam ikad palio mob sa power tipkom..

 Haha ma odnosim se na paljenje uređaja ukoliko mu se ugasi ako mu se baterija skroz isprazni.

ProTeinZ sri 24.7.2019 08:43

znaci nije mi jasno sto ubije 20 posto baterije preko noci, tocnije izmedu 00:43 i 7:00. Sleeping apps mi "uspava" 85% aplikacija i servisa, optimizirao sam uredaj da "štedi" a on guta jos vise... i da prije 2 tjedna uredaj je gutao 6% baterije a ovo sad je nenormalno

el.šef sri 24.7.2019 12:46

Planiram zamjeniti svoj Gold S9+ za novi S10+ samo jos ne znam koju bi boju izabrao. Gold na S9+ stvarno jos dodatno podize uredaj, ima li takvih slucajeva kod S10+, ako da koja boja mu dodatno podize izgled? 

V

DiRT sri 24.7.2019 13:56

Po meni bijela boja, kontrast naprijed crni, iza bijeli. Da sam uzo S10 vjerojatno bi uzo takav, a pošto sam uzo S10e htio sam istu dimenziju ko S7, a da vizualno izgleda mali pa sam uzo crni.

 

EDIT: Crveni nije loš, al ja bi ipak bijeli, sigurnija boja po meni.

GreenDevil sri 24.7.2019 13:58

Slušalice stigle danas, HP dostava (lokacija Sisak).

Uređaj registriran na Samsung stranicu 27.06.
Registracija potvrđena sa strane Samsung 07.07.
Dostavljeno 24.07.

Eto ako kome pomogne tko još čeka i/ili propitkuje u vezi slušalica.

el.šef sri 24.7.2019 18:28
DiRT kaže...

Po meni bijela boja, kontrast naprijed crni, iza bijeli. Da sam uzo S10 vjerojatno bi uzo takav, a pošto sam uzo S10e htio sam istu dimenziju ko S7, a da vizualno izgleda mali pa sam uzo crni.

 

EDIT: Crveni nije loš, al ja bi ipak bijeli, sigurnija boja po meni.

Odlucujem izmedu bijelog i zelenog a i plavi mi je upao u oko.

Crveni je top samo koliko sam upucen njega nema kod nas za kupiti(?)

DiRT sri 24.7.2019 19:00

Nezz meni zeleni i plavi na niš ne pašu, sve je to ok, al ja bi rađe na sigurniji izbor boja. Crveni vjerojatno nema kod nas nit će bit, šteta. A bijeli se dovoljno ističe, al pogledaj si još na yt koji filmić sa raznim bojama jedan pored drugog pa odluči.

HELIX.D sri 24.7.2019 19:09

Sta se tiče boje uopće se nisam dvoumio uzeo sam bijeli S10 +  ,stime kako se svijetlo reflektira pod određenim kutom vidi se neka svijetlo ružičasta boja šta je po meni Cool ... 😀😀😀 

obavezno prozirna maska xD

BOGDO sri 24.7.2019 19:31
el.šef kaže...
DiRT kaže...

Po meni bijela boja, kontrast naprijed crni, iza bijeli. Da sam uzo S10 vjerojatno bi uzo takav, a pošto sam uzo S10e htio sam istu dimenziju ko S7, a da vizualno izgleda mali pa sam uzo crni.

 

EDIT: Crveni nije loš, al ja bi ipak bijeli, sigurnija boja po meni.

Odlucujem izmedu bijelog i zelenog a i plavi mi je upao u oko.

Crveni je top samo koliko sam upucen njega nema kod nas za kupiti(?)

 Jedan od glavnih razloga zasto sam uzeo s10+ je upravo zelena boja koja je naprosto predivna. Nabacio gore spigen prozirnu, ma živi seks!!

bik sri 24.7.2019 19:53
BOGDO kaže...
Silent horror1992 kaže...
mp3david kaže...
Da, S10 i plus imaju jedino tu jednu kameru vise,imaju vecu bateriju ali i veci ekran.Tako da si opet na istome.
Meni je citac otiska odlican i brz,iako mi i preko lica otkljuca u trenu.

Jedino sto me brine to sto se grije,ali kad mi stigne maska nece se valjda to toliko ni osjetiti,mislim i moj S8 se grije ponekad,ali mi se cini da je na S10 modelima to izrazenije,a nezz zasto.

 

Potvrđujem ovo u svezi pregrijavanja.

Ponekad sam od sebe se toliko zagrije da jedva držiš ruku.

Ne mogu vjerovati da telefon 4500kn se može pregrijavat.

Sve ostalo ne mogu reći top topova na njemu.

 Opće je poznato da s10e koji ti imaš da se zna pregrijati. Moj S10+ nema takvih problema.

 Kako opce poznato? jel rješen problem ili ima kakvih info od samog Samsunga? Sad stvarno ne znam šta da uzem  . Preostaje mi S10 jel a on nije puno manji od moje cigle S8+