Samsung

Samsung Galaxy S10/S10+

Glavas_ZG pet 14.12.2018 13:48

Zamjetan broj negativnih komentara na Novi Galaxy zbog ''rupe'' u ekranu.

Po meni vrhinski dizain (ako su renderi točni) i nakon Notice 8 ovo bi mogao biti moj novi mob, naravno nakon inicijalnog pada cijene.

 

Trebao bi doći u Lite, ''Normal'' (who cares)... i Plus verziji.

 

    

Specke (navodne) za Plus model:

 

Screen Size
6.44 inches (16.36 cm)
Screen Resolution
1440 x 2960 pixels
Aspect Ratio 19:9
Bezel-less display
Pixel Density
511 ppi
Display Type Super AMOLED
Screen Protection Corning Gorilla Glass v5
Screen to Body Ratio 89.5 % Performance
Chipset Samsung Exynos 9 Octa 9820
Processor Octa core (Dual core + Dual core, Cortex A75 + Quad core, Cortex A55)
Graphics Mali-G76 MP12
RAM 6 GB Storage
Internal Memory 128 GB
Expandable Memory Up to 400 GB

SIM Slot(s)
Dual SIM, GSM+GSM
SIM Size
SIM1: Nano
SIM2: Nano (Hybrid)
Network 4G: Available
3G: Available, 2G: Available
Fingerprint Sensor
Quick Charging
Height 157.5 mm Compare Size
Width 75 mm
Thickness 7.8 mm
Waterproof
Water resistant (up to 30 minutes in a depth of 1.5 meter), IP68
Ruggedness Dust proof Display
USB OTG Support
Camera MAIN Resolution 16 MP + 16 MP + 13 MP Triple Primary Cameras
Autofocus

Phase Detection autofocus
Optical Image Stabilisation
Flash LED Flash
Image Resolution 4616 x 3464 Pixels
Settings Exposure compensation, ISO control
Shooting Modes Continuos Shooting, High Dynamic Range mode (HDR)
Camera Features Digital Zoom, Face detection, Touch to focus
FRONT CAMERA Resolution 8 MP + 5 MP Dual Front Cameras
Flash LED Flash

Battery 3700 mAh Li-ion
Wireless Charging, Quick Charging, Fast Network & Connectivity
SIM1: Nano, SIM2: Nano (Hybrid)
Network Support  4G, 3G, 2G
VoLTE
SIM 1 4G Bands:TD-LTE 2300(band 40)
FD-LTE 1800(band 3)3G Bands: UMTS 1900 / 2100 / 850 / 900 MHz2G Bands: GSM 1800 / 1900 / 850 / 900 MHz
GPRS:Available EDGE:Available
SIM 2 4G Bands: TD-LTE 2300(band 40)
FD-LTE 1800(band 3)3G Bands: UMTS 1900 / 2100 / 850 / 900 MHz 2G Bands: GSM 1800 / 1900 / 850 / 900 MHz
GPRS:Available EDGE:Available
Wi-Fi yes Wi-Fi 802.11, b/g/n/n 5GHz
Mobile Hotspot
Bluetooth
GPS
NFC
USB Connectivity Mass storage device,

USB charging
USB Type-C (Doesn`t support micro-USB)
Audio Jack 3.5 mm
Fingerprint Sensor
IRIS Scanner
Light sensor, Proximity sensor, Accelerometer, Barometer, Compass, Gyroscope

 

itd ...

3dfx pet 14.12.2018 14:15

vrhunski dizajn? u usporedbi sa cime?

 

serija 9 je visestruko dizajnerski bolja od 10

 

10tka je tehnoloski iskorak, i odlican potez uvodenja Lite verzije sa flat ekranom i citacem prsta sa strane , jos ako bude Lite imao isti hardver a ne SoC ispod Exynos 9820 milina

 

rupa u ekranu je uzas, ali se moze prezvakati ako se bude mogla sakriti softverski

 

 

Glavas_ZG pet 14.12.2018 14:39
3dfx kaže...

vrhunski dizajn? u usporedbi sa cime?

 

serija 9 je visestruko dizajnerski bolja od 10

 

10tka je tehnoloski iskorak, i odlican potez uvodenja Lite verzije sa flat ekranom i citacem prsta sa strane , jos ako bude Lite imao isti hardver a ne SoC ispod Exynos 9820 milina

 

rupa u ekranu je uzas, ali se moze prezvakati ako se bude mogla sakriti softverski

 

 

 Meni je ova rupa sa 2 kamere super.

 Ova sa jednom baš i ne.

 Nema potrebe za softversko skrivanje.

 Mislim da će to bit Samsungov zaštitni znak kao što Apple ima noć.

3dfx pet 14.12.2018 14:53
Glavas_ZG kaže...

 

 

 Meni je ova rupa sa 2 kamere super.

 Ova sa jednom baš i ne.

 Nema potrebe za softversko skrivanje.

 Mislim da će to bit Samsungov zaštitni znak kao što Apple ima noć.

naravno da ima potrebe za skrivanjem, jer izgleda uzasno, kao sto je i prorez. funkcionalno oboje ima svrhu i super je rjesenje, ali izgledaju grozno

sva sreca da cemo to morati trpiti jos samo sljedecu godinu, i onda vise nikad takve pizdarije 

 

Apple zastitni znak je jabuka a ne "noć"

 

Rupa u ekranu postoji jos od par godina kada je to Xiaomi furao, i puno je bolje napravljeno od ovog samsung rjesenja

 

Jos dva mjeseca, pa cemo vidjeti kako su oni to zamislili da funkcionira uzivo

Glavas_ZG pet 14.12.2018 15:10
3dfx kaže...

 

Rupa u ekranu postoji jos od par godina kada je to Xiaomi furao, i puno je bolje napravljeno od ovog samsung rjesenja

 Bio je i noć na Essential phoneu al dok nije Apple uzeo nije bilo ništa od toga, tako će i Samsung sa rupom, samo da baterija bude dobra i to je to.

karlanal sub 15.12.2018 04:38
Glavas_ZG kaže...
3dfx kaže...

 

Rupa u ekranu postoji jos od par godina kada je to Xiaomi furao, i puno je bolje napravljeno od ovog samsung rjesenja

 Bio je i noć na Essential phoneu al dok nije Apple uzeo nije bilo ništa od toga, tako će i Samsung sa rupom, samo da baterija bude dobra i to je to.

 

čekaj daj pojasni mi izjavu "Bio je i noć na Essential phoneu al dok nije Apple uzeo nije bilo ništa od toga"

šta ti to znači,da je essential phone imao noć ali u stvari ga nije imao dok ga apple nije uveo ili šta, kako sad, zbunjen sam

ATJLučko sub 15.12.2018 10:46
zvonac kaže...
Samo me zanima baterija na S10..
Izgleda da će mi jedan od uvjeta bit kod odabira moba, velika baterija, bar 3900-4000mAh..

Utvaram si da si na pravom putu sa željama, ali tko obzirom kroji odijelo, teško, vrlo teško ?!

Flas1987 čet 10.1.2019 12:32

@Galavas Zg

Potpisujem. Meni predobro izgledaju kamere u ekranu. Puno bolje od noca. Xiaomi nije imao u ekranu kameru nego u mesu ispod ekrana, za one koji mijesaju.

 

Taman mogu produljiti pretplatu od 1.4. i to je moj sljedeci mob, S10+.

 

Vec sam dugo u VIP-u i dobivam odlican popust.

Kad je HTC U11 tek izasao, platio sam mob 300 kuna odmah i 160 kuna mjesecno. Tako da sam dobro prosao za mob i nadam se da cu i za desetku dobro proci.

Timo čet 10.1.2019 14:18
Flas1987 kaže...

@Galavas Zg

Potpisujem. Meni predobro izgledaju kamere u ekranu. Puno bolje od noca. Xiaomi nije imao u ekranu kameru nego u mesu ispod ekrana, za one koji mijesaju.

 

Taman mogu produljiti pretplatu od 1.4. i to je moj sljedeci mob, S10+.

 

Vec sam dugo u VIP-u i dobivam odlican popust.

Kad je HTC U11 tek izasao, platio sam mob 300 kuna odmah i 160 kuna mjesecno. Tako da sam dobro prosao za mob i nadam se da cu i za desetku dobro proci.

rupa u ekranu je u najmanju ruku grda i ne prakticna, da ne velim totalni uzas 

 

pogotovo ako ce ti sadrzaj koji gledas na ekranu prelaziti preko nje, onda imas faking rupu u slici/videu/tekstu, katastrofalno

 

notch, koliko god bio cudan ili estetski ruzan, bio je funkcionalan i mogao si ga maskirati, za one kojima je smetao

 

Galaxy M30 rjesenje, je puno puno bolje i ljepse od ove rupetine

 

S10 Lite mi je favorit, zbog flat ekrana, da su bar na njemu odlucili napraviti ekran kao na M30 to bi bilo prejebeno, a da su odlucili upotpunosti maknu prednju kameru, to bi bilo savrsenstvo od uredaja 

Flas1987 čet 10.1.2019 15:21

@Timo

 

Ljepota je u oku promatraca.

Ako je tebi uzas, ne znaci da i ostalima mora biti, kako nameces svoje misljenje. Isto tako ako je meni to hebeno, ne znaci da ce i tebi biti. Ukusi su razliciti.

 

Da li si gledao video na youtube-u na uredaju koji ima noc?

Da li znas da video nije preko cijelog ekrana nego samo do noca?ako ga i sakrijes, video ide samo do noca...

 

Tako da ne znam kaj ti je tu toliko prakticno. Meni osobno ne smeta, samo velim. Isto tako nece mi smetat u videu te dve male tockice. Onome kom bude taj nebu kupio takav uredaj.

 

Jedina zamjerka na mobitelu bi je zakrivljeni ekran. Ali kupit cu bolju masku i zastitno staklo i mirna Bosna. 

 

Bitnija ce mi biti baterija za koju su rekli da ce biti 4000 mAh. Sigurno ce imat medu top 5 kamera na trzistu, i meni osobno se svida Samsungovo sucelje. Tako da jedva cekam da stigne.

MARKOZD15 čet 10.1.2019 15:38

Nemoze notch nikako biti bolji od ovoga, ovo je po meni ok stvar iako sam ocekivao da ce biti ispod ekrana jer je bilo price o tome. Ali ako biram izmedu ovoga i notcha, notch zaboravljam u roku od sekunde.

 

Iako ne vidim razloga za tim kad su N9 i S9+ odlicno dizajnirani i bez toga, sa odlicnim screen to body ratiom

 

Najvise me zanima kakva ce mu kamera biti, s obzirom da je Samsung nedavno izbacio novi poprilicno veci senzor

Timo čet 10.1.2019 15:46
Flas1987 kaže...

@Timo

 

Ljepota je u oku promatraca.

Ako je tebi uzas, ne znaci da i ostalima mora biti, kako nameces svoje misljenje. Isto tako ako je meni to hebeno, ne znaci da ce i tebi biti. Ukusi su razliciti.

 

Da li si gledao video na youtube-u na uredaju koji ima noc?

Da li znas da video nije preko cijelog ekrana nego samo do noca?ako ga i sakrijes, video ide samo do noca...

 

Tako da ne znam kaj ti je tu toliko prakticno. Meni osobno ne smeta, samo velim. Isto tako nece mi smetat u videu te dve male tockice. Onome kom bude taj nebu kupio takav uredaj.

 

Jedina zamjerka na mobitelu bi je zakrivljeni ekran. Ali kupit cu bolju masku i zastitno staklo i mirna Bosna. 

 

Bitnija ce mi biti baterija za koju su rekli da ce biti 4000 mAh. Sigurno ce imat medu top 5 kamera na trzistu, i meni osobno se svida Samsungovo sucelje. Tako da jedva cekam da stigne.

pa ako je tebi super ne znaci da i ostalima mora biti, kako nameces svoje misljenje.

 

nije to stvar ukusa vec funkcionalnosti ekrana na kojem gledas sadrzaj, a rupa u ekranu ti kvari sadrzaj, ne kuzim kak vam to moze biti dobro, da je to napravio recimo Apple, svi bi graktali koje smece opet izmisljaju 

 

imamo sam OP6, M20P i A2 Lite, tako da sam koristio notch i normalno da sadrzaj nije preko cijelog ekrana jer su ekrani 18:9 ili 19:9 a ti gledas video na youtube u 16:9 pa ne ide preko nothca, (iskustvo je isto kao i na 16:9 telefonima bez notcha, dvije crne crte, znaci bolje nego rupetina) jedino kada radis "pan" preko cijelog ekrana, onda ide u notch, ali s time gubis i dio sadrzaja u koji gledas u svim kutevima, tako da se to ne radi

Flas1987 čet 10.1.2019 15:55

Ja nikome nista ne namecem. Ti si se prvi replicirao na moj post gdje sam naveo da je meni to okej. Ti si popljuvao i rekao da je to uzasno jer je eto meni to dobro. 

 

Opet ponavljam. Puno lijepse je i prakticnije od noca. Ili video ide do noca ili preko njega. Svakako gubis vise slike ili video nego sa te dvije male tockice. Jer ako ce video ici preko tockica izgubio si tih par milimetara, dok se video na nocu gubi puno vise. Mislim "puno vise". Ne smeta mi niti jedno niti drugo, samo meni osobno su lijepse i funkcionalnije tocke u ekranu nego noc.

 

P.S. ja i jesam Apple fan, pa me noc nije odusevio niti sam gratkao da je smece. Kupis uredaj koji je tebi po volji i funkcionalan, ne meni.

Purger155 čet 10.1.2019 21:03

Službeno predstavljanje je 20.02.2019. u San Franciscu.

Taman mi je istekla pretplata, tako da ćemo nakon Unboxing eventa odlučiti o eventualnom preorderu/kupnji. Kamera mora biti osjetan skok naspram S9+/Notea 9, inače nisu napravili ništa...

X3M pet 11.1.2019 08:37
Fulcrum kaže...

Trebali su zadrzat postojeci dizajn, i samo pokusat trimat bezele za milimetar-dva.

U svijetu notcheva, cutouta i ostali pizdarija njihov dizajn mi je bio najbolji.

u potpunosti se slazem, ova rupa je fuj. 

 

opet ce im se to obiti u glavu i onda cemo morati cekati S11, da konacno dobijemo ono sto su mogli napravit i sa S10.

 

jedino pozitivno je sto nisu izbacili 3.5mm i sto konacno galaxy S dobiva ravni ekran. 

 

ako rupa bude bila katastrofa kao sto pretpostavljam, preskacem S10

 

 

R36 pet 11.1.2019 13:01

Ljudi moj veliki igrači su zasitili tržište...Apple, Samsung. Tu je kumovala previsoka cijena (bez obzira gdje u svijetu) kao i neznatna nadogradnja na prošlogodišnje modele.

 

Ako gledamo samo kameru kao dio mobitela, S10 treba imat minimalno x3,x5 zoom, AI je pod obavezno, još bolju obradu slike u nočnim uvijetima. Sve manje od toga je kao pucanje sebi u nogu.

Također baterija - brzo punjenje kakvog su do sad gurali u Note 9, S9 je zastarjelo. Minimalno očekujem kao kod Mate 20 Pro.

Software mora biti približno brz ili brži nego kod M20P

 

Znači ako zanemarimo zeleni ekran, M20P je podigao ljestvicu u nekim djelovima mobilne industrije vrlo visoko. Samsung S10 ili mora biti isti, ili je preskočit jer sve ostalo će biti srednja žalost.

 

ivicask pet 11.1.2019 13:21

Ova "rupa" je katastrofa, bolje da su dodali na vrh veći bazzel i stavili pošteni zvučnik i kameru i sve, koja je ponata ovoga?Ako stavim full screen tipa browser i šta ako imam u tom kutu baš nešto što moram kliknuti tipa meni na stranici, a ono ispod kamere je?Ili će odrezati taj dio ekrana?Čemu je onda uopće ponata toga...

ATJLučko pet 11.1.2019 13:32
R36 kaže...

Ljudi moj veliki igrači su zasitili tržište...Apple, Samsung. Tu je kumovala previsoka cijena (bez obzira gdje u svijetu) kao i neznatna nadogradnja na prošlogodišnje modele.

 

Ako gledamo samo kameru kao dio mobitela, S10 treba imat minimalno x3,x5 zoom, AI je pod obavezno, još bolju obradu slike u nočnim uvijetima. Sve manje od toga je kao pucanje sebi u nogu.

Također baterija - brzo punjenje kakvog su do sad gurali u Note 9, S9 je zastarjelo. Minimalno očekujem kao kod Mate 20 Pro.

Software mora biti približno brz ili brži nego kod M20P

 

Znači ako zanemarimo zeleni ekran, M20P je podigao ljestvicu u nekim djelovima mobilne industrije vrlo visoko. Samsung S10 ili mora biti isti, ili je preskočit jer sve ostalo će biti srednja žalost.

 

Uvjeren sam da ste kolega koji puta pročitali koliko sam puta napisao; "zašto se flagship modeli izdavaju svake godine, još da je i sa verzijama OS-a svake neke, bilo bi kudikamo manje svakakvih problema"!!!! 

Slažem se i sa činjenicom da su cijene prenapumpane, ALI, to je posljedica sve veće pohlepe za što većom i bržom zaradom, ustvari dividendom dioničara, koji onda mogu bez brige skijati u Aspenu recimo! 

Kamera sa prednje strane je od neke LoL nepoznanice do nekih 2000 tih bila totalno da ne kažem debilana na n-tu, tako da meni niti onda a niti sada ne znači niti predstavlja nešto bitnog u životu! 

Osobno, od fičera kojih danas ima na "tone", meni bi najbitnija bila dva, dizajn kućišta čim više pravokutna oštrih rubova i dijagonale do 6.6 incha sa moguće 4K rezolucijom, u dogledno vrijeme, možda i bakterija da bez pol muke zdrži makar 50 sati! 

Utvaram si da bi takav gadget, bez bezela, bez prednih kamera mogao vrhunski klapat, pa makar osiguravao samo sa PIN-om od osam znamenki minimalno, pa neka ga netko otključa ako može?! 

R36 pet 11.1.2019 15:01
ivicask kaže...

Ova "rupa" je katastrofa, bolje da su dodali na vrh veći bazzel i stavili pošteni zvučnik i kameru i sve, koja je ponata ovoga?Ako stavim full screen tipa browser i šta ako imam u tom kutu baš nešto što moram kliknuti tipa meni na stranici, a ono ispod kamere je?Ili će odrezati taj dio ekrana?Čemu je onda uopće ponata toga...

Slažem se da je rupa katastrofa...

 

Notch je barem imao neku funkciju - ugrađen set kamera za 3d otključavanje. Npr na M20P perfektno je radilo i zbog toga mi notch nije smetao. 

 

Ako stavim full screen tipa browser i šta ako imam u tom kutu baš nešto što moram kliknuti tipa meni na stranici, a ono ispod kamere je?Ili će odrezati taj dio ekrana?Čemu je onda uopće ponata toga... - Ma neće ti to tako biti - browser će ti ići max do ispod kamere a ovo ostalo će ti gore biti crno. Isto kao kad sakriješ notch. To će na tom principu funkcionirat.

 

Stavio ti notch, kapljicu, ili krug kamere zasebno - taj red u razini kamere će uvijek biti manje ili više crn na svemu.

 

ATJLučko kaže...
R36 kaže...

Ljudi moj veliki igrači su zasitili tržište...Apple, Samsung. Tu je kumovala previsoka cijena (bez obzira gdje u svijetu) kao i neznatna nadogradnja na prošlogodišnje modele.

 

Ako gledamo samo kameru kao dio mobitela, S10 treba imat minimalno x3,x5 zoom, AI je pod obavezno, još bolju obradu slike u nočnim uvijetima. Sve manje od toga je kao pucanje sebi u nogu.

Također baterija - brzo punjenje kakvog su do sad gurali u Note 9, S9 je zastarjelo. Minimalno očekujem kao kod Mate 20 Pro.

Software mora biti približno brz ili brži nego kod M20P

 

Znači ako zanemarimo zeleni ekran, M20P je podigao ljestvicu u nekim djelovima mobilne industrije vrlo visoko. Samsung S10 ili mora biti isti, ili je preskočit jer sve ostalo će biti srednja žalost.

 

Uvjeren sam da ste kolega koji puta pročitali koliko sam puta napisao; "zašto se flagship modeli izdavaju svake godine, još da je i sa verzijama OS-a svake neke, bilo bi kudikamo manje svakakvih problema"!!!! 

Slažem se i sa činjenicom da su cijene prenapumpane, ALI, to je posljedica sve veće pohlepe za što većom i bržom zaradom, ustvari dividendom dioničara, koji onda mogu bez brige skijati u Aspenu recimo! 

Kamera sa prednje strane je od neke LoL nepoznanice do nekih 2000 tih bila totalno da ne kažem debilana na n-tu, tako da meni niti onda a niti sada ne znači niti predstavlja nešto bitnog u životu! 

Osobno, od fičera kojih danas ima na "tone", meni bi najbitnija bila dva, dizajn kućišta čim više pravokutna oštrih rubova i dijagonale do 6.6 incha sa moguće 4K rezolucijom, u dogledno vrijeme, možda i bakterija da bez pol muke zdrži makar 50 sati! 

Utvaram si da bi takav gadget, bez bezela, bez prednih kamera mogao vrhunski klapat, pa makar osiguravao samo sa PIN-om od osam znamenki minimalno, pa neka ga netko otključa ako može?! 

Postavio si pitanje i dao odgovor.

 

Jednostavno ova visoka cijena se obija Appelu od glavu bez obzira što ima vjerne kupce. Supruga ima Iphone 8 (2017) - kupljen 01/2018. Ne vidim razlog zašto bi joj uopće kupovao XS (2018) ili ovaj novi Iphone za 2019 godinu.

 

Vjerujem da će joj Iphone dobro služit oko 4 godine kao što joj je toliko služio 5s (i dan danas radi).

 

XS - 10000kn - nećemo se lagat - prodavanje jaja pod bubrege.

 

S10 ako će biti više od 7500kn - i to mislim za S10+ (tj top model) jer će ih biti 3-4 verzije...prodavat će se gore nego Iphone. Max cijena negdje 6500-7000kn.

ocean77 pet 11.1.2019 15:28

M20 PRO je donio neke novotarije, ali nista toliko motivirajuce da bi odlični Note 9 zamijenio za tako nesto...da bi mi bio interesantan trebao bi imati 4K video bez zamjerke, stereo zvuk koji se ne zagušuje kod punjenja, UI koji nije na nivou Meizua ili tako nekog branda srednje kategorije i naravno da nije problematican...brzo punjenje...potpuno irelevantno jer mi Note 9 izdrzi od ujutro do navecer pa mi je svejedno dali se usred noci puni 40 min ili sat i 15 min... Huawei umjesto sto ljude zabavlja nekim trikovima treba rijesiti elementarne stvari...UI prvenstveno i video snimanje...kada to naprave u uzem izboru su mi.

Post se odnosi na post koji je napisao R36.. zaboravio sam ga kvotati.

R36 pet 11.1.2019 15:48
ocean77 kaže...
M20 PRO je donio neke novotarije, ali nista toliko motivirajuce da bi odlični Note 9 zamijenio za tako nesto...da bi mi bio interesantan trebao bi imati 4K video bez zamjerke, stereo zvuk koji se ne zagušuje kod punjenja, UI koji nije na nivou Meizua ili tako nekog branda srednje kategorije i naravno da nije problematican...brzo punjenje...potpuno irelevantno jer mi Note 9 izdrzi od ujutro do navecer pa mi je svejedno dali se usred noci puni 40 min ili sat i 15 min... Huawei umjesto sto ljude zabavlja nekim trikovima treba rijesiti elementarne stvari...UI prvenstveno i video snimanje...kada to naprave u uzem izboru su mi.

Post se odnosi na post koji je napisao R36.. zaboravio sam ga kvotati.

Moja jedina zamjerka prema M20P je 4K snimanje i ugradnja EIS umjesto OIS., a sve ostalo je tip top. Zeleni ekran neću navodit jer oko toga sve znamo. I da M20P je uzak naspram Pixela 2 a sa Note 9 pa me malo jebala tipkovnica.

 

Ovo za UI se ne slažem. Ni jedan mobitel se trenutno po brzini UI ne može mjerit s M20P., Note 9 se može pored njega sakrit. Funckionalnost M20P UI-a je u razini Samsunga., Samsung ima više mogučnosti UI-a ali ništa kardinlano bitno. Aj mogu navest funkcionali AOD kod Note 9., što je kod M20P mana., ali zato M20P ima 3d otključavanje koje je miljama daleko naspram otključavanja kod Note 9.

 

Kad vidiš brzo punjenje na M20P ovo na Note 9 ti izgleda smješno. Izdržao meni Note 9 od jutra do navečer, ja želim brzo punjenje što je brže moguće. M20P od 0-70% za 30 min. Doslovno se odem otuširat, nešto pojedem i M20P ti je na 70%.

 

I da M20P je meni izdržao od ujutro da navečer kao Note 9., ali to ne znači da ne treba imat brzo punjenje.

 

Također AI kod M20P odrađuje odličan posao. Ovaj AI kod Note 9 je smješan.

 

Imao sam M20P, sad imam Note 9 i znam što pričam. Dosta pozitivnih stvari ima M20P samo ga je zeleni ekran sjebo pa se pozitivne stvari M20P ne spominju...

 

ps. da ne bi bilo da pljujem Note 9...Note 9 ima svojih prednosti koji M20P nema ali samo želim reći da M20P nije toliko loš koliko se priča. 

Na Note 9 ćeš uvijek dobit fenomenalnu sliku i video bez obzira u kojim uvijetima slikao. AOD fenomenalan, ekran pervezija, olovka odlična, software i sl. 

 

 

 

ocean77 pet 11.1.2019 16:07

Ok, razumijem to sto pises i naveo sam nesto od toga, ali opet ponavljam...mob koji ne snima video barem kao ovaj koji imam nije mi uopce u igri za razmatranje.
Da barem snima kao S7 koji ce sada biti 3 generacije star mob ja bih bio sretan, ali ovo je na razini nekih noname kineza...eto, nisam se ni dotakao zelenog ekrana...vec ovo mi je dealbreaker.
Vjerujem da su i sami svjesni da im je video smece i da ce do P30 poraditi na tome.

Galaxy S10 dolazi sa značajno vecim senzorom, a u video snimanje vise ne sumnjam tako da Huawei-u nece biti lako.

R36 pet 11.1.2019 17:30
ocean77 kaže...
Ok, razumijem to sto pises i naveo sam nesto od toga, ali opet ponavljam...mob koji ne snima video barem kao ovaj koji imam nije mi uopce u igri za razmatranje.
Da barem snima kao S7 koji ce sada biti 3 generacije star mob ja bih bio sretan, ali ovo je na razini nekih noname kineza...eto, nisam se ni dotakao zelenog ekrana...vec ovo mi je dealbreaker.
Vjerujem da su i sami svjesni da im je video smece i da ce do P30 poraditi na tome.

Galaxy S10 dolazi sa značajno vecim senzorom, a u video snimanje vise ne sumnjam tako da Huawei-u nece biti lako.

 Kažem slažemo se u većini stvari...

 

Za bilo koju vrstu snimanja u noćnim uvjetima na M20P snimka je neupotrebljiva. Ako si ekstremno miran aj onda i dobiješ nešto.

 

Ja tražim pod obavezno OIS jer EIS za k...

ivicask sub 12.1.2019 10:19
R36 kaže...
ivicask kaže...

Ova "rupa" je katastrofa, bolje da su dodali na vrh veći bazzel i stavili pošteni zvučnik i kameru i sve, koja je ponata ovoga?Ako stavim full screen tipa browser i šta ako imam u tom kutu baš nešto što moram kliknuti tipa meni na stranici, a ono ispod kamere je?Ili će odrezati taj dio ekrana?Čemu je onda uopće ponata toga...

 

Ako stavim full screen tipa browser i šta ako imam u tom kutu baš nešto što moram kliknuti tipa meni na stranici, a ono ispod kamere je?Ili će odrezati taj dio ekrana?Čemu je onda uopće ponata toga... - Ma neće ti to tako biti - browser će ti ići max do ispod kamere a ovo ostalo će ti gore biti crno. Isto kao kad sakriješ notch. To će na tom principu funkcionirat.

 

 Pa onda  je sve laž, niti je ta dijagnoala ekrana stvarno, niti screen to body ratio, to je samo marketing za veličine ekrana, a efektivno ga nećemo iskoristiti.

 

Boli me briga za sat, signal ili što got, ako sam full screen hoću cijeli svoj ekran. :D