Samsung

Samsung Galaxy Note 9

R36 uto 23.7.2019 17:05

Stigao mi Note 9 službeni...sta reci poslje J6 2018.

 

Odmah mi je došao update na Pie 9 1.6GB i onda odmah 859mb još neka nadogradnja. 

 

Samo ne kužim kako mi je prednja kamera samo 5.2mpix...sta nije inače 8mpix??

R36 ned 28.7.2019 11:27
Zeppelin kaže...
postavke, i stavi na 8 mpx, ali na 8 ti je slika 4:3
a na 5.2mpx je preko cijelog ekrana i onda je 18.5:9

kako mjenjas aspect ratio tako se i rezolucija mjenja

 Ma moja greška jer sam koristio zoom na prednjoj kameri a tad je 5.2mpix

cesnjovka pet 16.8.2019 13:28
trube kaže...
Znam da nije procjena al vise ljudi cita ovu temu..Dakle procjena za note 9..garancija 10mjesec 2020 bez tragova koristenja..dolazi bez punjaca i kabla..

 hmm.. bez punjača i kabla sa papirima, vjerovatno imaš ili nemaš kutiju od njega.

Znači ovako ja sam svoga platio na njuški sa svim kompleto nedavno oko 3000kn i isto stanje 10/10 što hardverski a što softverski(sve isprobao prije kupnje.

E sad taj kabel i punjač se da nabavit za 150kn znači mogao bi tražit za njeg ako je onaj osnovni model 6GB RAM i 128gb pohrane oko 2800kn.

E sad dalje je stvar jesi fleksibilan za dat ga toliko ili bi želio odmah puknut cijenu oko 3300 pa spuštat prema 3000kn.To je sve na tebi ja sam samo ispričao svoje iskustvo.

trube pet 16.8.2019 13:44

u međuvremenu nasao punjac..samo kabel fali nemam original pa ni ne namjeravam dat..kutiju imam..u maski cijelo vrijeme mobitel..zastitno staklo nema ispred.al nema ni ogrebotina ni tragova na ekranu .Mozda ga dam za 3200 početna i onda spustim max na 3000.Hvala na savjetu

cesnjovka pet 16.8.2019 13:50
trube kaže...

u međuvremenu nasao punjac..samo kabel fali nemam original pa ni ne namjeravam dat..kutiju imam..u maski cijelo vrijeme mobitel..zastitno staklo nema ispred.al nema ni ogrebotina ni tragova na ekranu .Mozda ga dam za 3200 početna i onda spustim max na 3000.Hvala na savjetu

 Ma komotno ga možeš stavit i 3100/3200kn a onda ako neki ozbiljan kupac nazove spustiš mu na 3000kn 

Inače tako se to i radi.

cesnjovka sub 17.8.2019 17:55

 Nije svaki dual sim to ipak sa njima provjeriš najbolje. Ja na ovom linku nisam našao da je ovo duos.

R36 pon 19.8.2019 10:05
cesnjovka pon 19.8.2019 11:46

 Da sad sam vidio u speckama ovo bi ipak trebalo značit da je dual sim: 

Interna memorija 128 GB
Nadogradiv sa Micro SD karticama do 512 GB
Radna memorija: 6 GB

 

znači ovo di se stavlja Micro SD je ustvari mjesto za drugi sim kome to treba.

 

sdomic sri 4.9.2019 08:13

Kako riješiti da mobitel sam odabere karticu s koje zove? Naime, imao sam aplikaciju Dual SIM Selectro PRO, koja je odlično radila svoj posao, ali je prestala raditi i maknuta je sa Google Play-a. Problem mi je recimo u autu, imam Bluetooth za zvati na kojem mogu glasom narediti zvanje, ali mobitel onda ne zna s koje kartice zvati, pa opet moram uzeti mobitel u ruku i birati karticu.

uhhmee čet 5.9.2019 14:10

Ovo standard ili ipak malo neuobicajeno? Najvise viber, wu, mail, biljeske, messenger, pozivi cca 30m-1h dnevno, surfanja 1-2h dnevno. Nimakve aplikacije niti igrice osim najoanovnijeg nisu instalirane. Wifi/4g 50%/50%

uhhmee čet 5.9.2019 17:04
ivanec kaže...

Baterija ti je super, 20% bolje od mene.

 Onda se necu zaliti :D

A jel se na noteu moze mijenjati baterija? Ja ju dosta puta nadopunjujrm tokom dana pa me malo strah da cu je brzo sj...

draak ned 8.9.2019 21:18

Ima li netko pojma što se desava? Zadnja 2-dana ždere bateriju, Android nije updatan godinu dana (ne želim 9.0) i ništa novo nije stavljano na mob, samo redovan update appova preko playa. Inače sam imao debelo preko 5h SoTa, i baterija bi bila između 20 i 30 posto. A sada uz nekoliko nadopunjavanja je daleko manje.

uhhmee pon 9.9.2019 11:17

Možda pomogne:

 

Here i offer you the absolute solution.

Android core apps are all about the manegement of contacts. (sync, storage, permissions, etc.)

When sth goes wrong on this, we see this android core apps on the top of the battery usage list. It also makes it hard to make a phone call becouse contacts menu becomes so laggy.

You need to uninstall-restart- reinstall your programs using your adress book. These are mostly your messagging apps like WhatsApp, Viber, etc.

Yesterday, after 3 days of battling out, i figured out that my problem is with WhatsApp. I solved the problem by uninstalling and reinstaling it.