Samsung

Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

john142 sub 19.10.2019 17:36

Manje vise sve je to slicno i stvar je osobnog izbora. Recimo meni je N10+ prevelik i pretezak a N10 je taman ok i bolje mi izgleda od S serije. Olovku ne bih nikada koristio, fhd mi ne predstavlja problem a brze punjenje dobro dodje.

autoban01 čet 7.11.2019 10:31

Nije mi jasna gsmarena nikako.. dugo ih citam i barem do sad sam ih smatrao objektivnim i realnim u review-ovima uređaja itd.. par mjeseci koristim Huawei P30 pro i to mi je zasad daleko najbolja baterija na uređajima (a promjenio sam ih puuno). I sad vec par dana koristim/testiram Samsung Note 10+ i onako odokativno bi rekao da je baterija Huaweia bolja za barem 20%.
I sve bi to bilo ok da na gsmareni Huawei za bateriju nema rezultat 100, a Samsung 107. Isto koristenje, isti uvjeti, sve isto.. baš nekako razočarenje..

Fox Mulder čet 7.11.2019 13:25
autoban01 kaže...
Nije mi jasna gsmarena nikako.. dugo ih citam i barem do sad sam ih smatrao objektivnim i realnim u review-ovima uređaja itd.. par mjeseci koristim Huawei P30 pro i to mi je zasad daleko najbolja baterija na uređajima (a promjenio sam ih puuno). I sad vec par dana koristim/testiram Samsung Note 10+ i onako odokativno bi rekao da je baterija Huaweia bolja za barem 20%.
I sve bi to bilo ok da na gsmareni Huawei za bateriju nema rezultat 100, a Samsung 107. Isto koristenje, isti uvjeti, sve isto.. baš nekako razočarenje..

 moran se složit.

jedva dobijen 6 sati SOT-a na svom plus modelu, a neman puno aplikacija, sinkronizacija praktički isključena, neman fejs ni messenger i neman ni jednu igricu.

autoban01 čet 7.11.2019 15:23

Ma ok, baterija je takva kakva je. I nije toliko losa s obzirom na velicinu ekrana itd..
Ali mi je najvise zao sta vise nemam di pogledat i procitat dobar i objektivan review jer mi je gsmarena do sada bila jedan od glavnih smjernica kod odabira moba..

Croshadow1234 čet 7.11.2019 22:20

SOT mi je jedino preko 5 sati ako gledam youtube i filmove dosta. Dosta slusam deezer u pozadini i cackam po mobitelu i jos ako je na 4g mrezi, 4 do 5 sati mi bude onda SOT ali baterija izdrzi svakako cijeli dan.

Ali u svakom slucaju izdrzi cijeli dan, naspram mog prijasnjeg s9+ koji je imao ocajnu bateriju

Evo jednog od najboljih SOT-ova koje sam imao

R36 pon 11.11.2019 10:07

Obećao sam recenziju za Note 10 a nikao da stignem napisat.

 

Dizajn i dimenzije : Ma tip top. Jako lijepo leži u ruci. Moja sestra ima neku boju Aura Glow - ma luda boja. Njoj je boja odlična.

Ekran : O tome je glupo više i pisat - najbolji ekran radi Samsung, tako da ni ovo nije iznimka. Uopće mi ne smeta što je FHD., imao sam na P30 Pro pa sam se naviknuo.

Software : Klasično doobra, s puno mogučnosti prilagodbe. Ovo moram naglasti - radi jebeno brzo kao i P30 Pro. Po meni je tu najveći pomak.

Baterija : Ona kaže da joj izdrži jedan i pol dan korištenja. Ona je zadovoljna. Ima brzo punjenje pa onda više to trajanje i nije nešto bitno.

Kamera : Eeeee, pošto sad ima Note9 - meni je ista kao na Note 9 osim točnosti boje i AI., ali nije u razini P30 Pro.

 

Ako ideš radit usporedbu Note 9 i Note 10 : Sve skoro isto osim točnosti boja gdje Note 10 ima točnije boje, ali ne toliko izraženo. AI od Note 10 mi je nekako gluplji nego na P30 Pro. 

 

U svakom slučaju Note 10 je pun pogodak tko hoće nešto od Samsunga. Za koplje bolje od S10 serije jer ima novi procesor, i jebeno brz software. Brzo punjenje, lijepši dizajn od ruba do ruba.

 

aquyla uto 12.11.2019 21:47

Dobra večer svima,

u maloj sam dilemi. Uzeti Note10 ili Note10+? Osim baterije, rezolucije i veličine ekrana, te podrške za brže punjenje ima li još koja razlika među uređajima?

Note10 mi je super zbog veličine, ali Note10+ ima 800mah više baterije. Za rezoluciju mi nije bitno, uvijek koristim FHD. S druge strane potencijalno 45W punjenje ne zvuči loše.

Da li se isplati dati cca 2000kn više za Note10+? Ako da onda zašto? :) Hajde trebam pomoć oko racionalne odluke, misliti mozgom ili srcem :P

Ugodna večer

R36 uto 12.11.2019 21:54
aquyla kaže...

Dobra večer svima,

u maloj sam dilemi. Uzeti Note10 ili Note10+? Osim baterije, rezolucije i veličine ekrana, te podrške za brže punjenje ima li još koja razlika među uređajima?

Note10 mi je super zbog veličine, ali Note10+ ima 800mah više baterije. Za rezoluciju mi nije bitno, uvijek koristim FHD. S druge strane potencijalno 45W punjenje ne zvuči loše.

Da li se isplati dati cca 2000kn više za Note10+? Ako da onda zašto? :) Hajde trebam pomoć oko racionalne odluke, misliti mozgom ili srcem :P

Ugodna večer

Ne. Uzmi Note 10...imas gore moju kratku recenziju.

Ne isplati se uzima Note 10+ ni u kojem pogledu..., barem osobno ja ne bi uzeo. 

R36 čet 14.11.2019 13:51
d7d8d9 kaže...

Ili Note10+ ili S10/+, ne vidim svrhu Note10.

Svrha je ta da imaš jako kompaktan mobitel a imaš i dalje sve benefite Note-a.

 

Razlika je u rezoluciji ekranu. Imao P30 Pro sad Note 9., nije da sam se nešto preporodio prelazeći s FHD na QHD.

 

Pored Note 10 ne bi nikad uzeo S10 seriju.

3dfx čet 14.11.2019 15:00
aquyla kaže...

Dobra večer svima,

u maloj sam dilemi. Uzeti Note10 ili Note10+? Osim baterije, rezolucije i veličine ekrana, te podrške za brže punjenje ima li još koja razlika među uređajima?

Note10 mi je super zbog veličine, ali Note10+ ima 800mah više baterije. Za rezoluciju mi nije bitno, uvijek koristim FHD. S druge strane potencijalno 45W punjenje ne zvuči loše.

Da li se isplati dati cca 2000kn više za Note10+? Ako da onda zašto? :) Hajde trebam pomoć oko racionalne odluke, misliti mozgom ili srcem :P

Ugodna večer

najracionalnije ti bi bilo uzeti S10+, jer je bolja kupnja od oba ova u svakom pogledu

 

10 generacija Note serije je fail

 

ako bas moras note, radije uzmi Note 9

R36 čet 14.11.2019 15:19
3dfx kaže...
aquyla kaže...

Dobra večer svima,

u maloj sam dilemi. Uzeti Note10 ili Note10+? Osim baterije, rezolucije i veličine ekrana, te podrške za brže punjenje ima li još koja razlika među uređajima?

Note10 mi je super zbog veličine, ali Note10+ ima 800mah više baterije. Za rezoluciju mi nije bitno, uvijek koristim FHD. S druge strane potencijalno 45W punjenje ne zvuči loše.

Da li se isplati dati cca 2000kn više za Note10+? Ako da onda zašto? :) Hajde trebam pomoć oko racionalne odluke, misliti mozgom ili srcem :P

Ugodna večer

najracionalnije ti bi bilo uzeti S10+, jer je bolja kupnja od oba ova u svakom pogledu

 

10 generacija Note serije je fail

 

ako bas moras note, radije uzmi Note 9

10 generacija Note serije je fail - pa kolega hitno mijenjaj dilera.

 

Prvo što se primijeti na Note seriji je novi procesor koji radi barem 30% bolje nego na S10 seriji. Ne može jednostavno ignorirat tu fluidnost i brzinu, brzo punjenje i bolje trajanje baterije.

 

Imam Note 9., i prije bi uzeo Note 10 da sad kupujem nego Note 9 bez ustručavanja. S seriju ne bi ni gledao.

R36 čet 14.11.2019 15:24
pasko kaže...
Uzmi note 10+ puno bolje od obicnog note10
Ja ga ima sad vec mjesec dana super zadovoljan
Pozz

Aj me prosvjetli.

Osim ekrana i 45w brzog punjenja koje su to prednosti Note 10+ naspram Note 10., a da se isplati dati 2000kn više za Note 10+

 

 

ATJLučko čet 14.11.2019 15:49
R36 kaže...
3dfx kaže...
aquyla kaže...

Dobra večer svima,

u maloj sam dilemi. Uzeti Note10 ili Note10+? Osim baterije, rezolucije i veličine ekrana, te podrške za brže punjenje ima li još koja razlika među uređajima?

Note10 mi je super zbog veličine, ali Note10+ ima 800mah više baterije. Za rezoluciju mi nije bitno, uvijek koristim FHD. S druge strane potencijalno 45W punjenje ne zvuči loše.

Da li se isplati dati cca 2000kn više za Note10+? Ako da onda zašto? :) Hajde trebam pomoć oko racionalne odluke, misliti mozgom ili srcem :P

Ugodna večer

najracionalnije ti bi bilo uzeti S10+, jer je bolja kupnja od oba ova u svakom pogledu

 

10 generacija Note serije je fail

 

ako bas moras note, radije uzmi Note 9

10 generacija Note serije je fail - pa kolega hitno mijenjaj dilera.

 

Prvo što se primijeti na Note seriji je novi procesor koji radi barem 30% bolje nego na S10 seriji. Ne može jednostavno ignorirat tu fluidnost i brzinu, brzo punjenje i bolje trajanje baterije.

 

Imam Note 9., i prije bi uzeo Note 10 da sad kupujem nego Note 9 bez ustručavanja. S seriju ne bi ni gledao.

U principu, nebih se štel mješati med škvadru, ali nakon ovakvih eskapada pojedinih kolega forumaša  moram! 

Od Samsunga od 1997 godine, JEDINO sam imao GN II! 

Da ne postoji  brend, da nema "ove veće volumenom modele, da je svijet upoznat samo sa android vrstom, od deset prilika, osam bih puta uzeo Note model! 

Ako se netko pita zbog čega, moje skromno subjektivno razmišljanje, ali i konkretno korisno korištenje Stylusa, svakodnevno! 

Ja ne kudim ovim putem seriju S, ali uz mogućnosti koje se pružaju "NOVOM, NOVIJOM, JAČOM, BOLJOM" serijom mobilnog gadgeta kao Note, ja opet, moje skromno subjektivno razmišljanje, ne vidim potrebe uzeti S model! 

 

Ako netko ima manje ruke, to je razlog za S recimo, ali i ako netko nema potrebu koristiti Stylus, razlog na mjestu, no to su neke druge "poznanice" u jednadžbi koji mobilni gadget čovjek uzeti! 

3dfx čet 14.11.2019 15:55
R36 kaže...

10 generacija Note serije je fail - pa kolega hitno mijenjaj dilera.

 

Prvo što se primijeti na Note seriji je novi procesor koji radi barem 30% bolje nego na S10 seriji. Ne može jednostavno ignorirat tu fluidnost i brzinu, brzo punjenje i bolje trajanje baterije.

 

Imam Note 9., i prije bi uzeo Note 10 da sad kupujem nego Note 9 bez ustručavanja. S seriju ne bi ni gledao.

ti si inace poznat kao relevantan i objektivan izvor usporedbi i informacija

 

https://www.bug.hr/forum/topic/samsung/samsung-galaxy-note-1010-rasprava/269969.aspx?jumpto=6018064&sort=asc&view=flat&page=3

 

evo  pogledaj ovdje dva posta koja si napisao, a sada su to vrhunski uredaji i deru N9 na najjace 

 

S10+ je bolji uredaj od N10 serije u svemu, jedina razlika je Wacom tehnologija koju Note serija ima, onima koji koriste olovku 90% vremena svakako je Note super, ali ne 10 vec 9

 

N10 ne vrijedi tih novaca, bilo preko oglasa bilo na pretplatu

 

btw kupio sam N10+ u prednarudzbi. prodao ga nakon mjesec dana, kad sam shvatio da me moj fanboizam previse kosta jer jer fail uredaj

zuper čet 14.11.2019 16:05
R36 kaže...

 

10 generacija Note serije je fail - pa kolega hitno mijenjaj dilera.

 

Prvo što se primijeti na Note seriji je novi procesor koji radi barem 30% bolje nego na S10 seriji. Ne može jednostavno ignorirat tu fluidnost i brzinu, brzo punjenje i bolje trajanje baterije.

 

Imam Note 9., i prije bi uzeo Note 10 da sad kupujem nego Note 9 bez ustručavanja. S seriju ne bi ni gledao.

 Kako procesor radi 30% bolje ako je ustvari identičan? Jedina razlika 8nm na 7nm i tako malo bolja efikasnost.

I kako Note može biti toliko bolji, brži od S10 serije? Imao S10+ i brzina je bila očekivana za flagship model. 

Doslovce se svodi dilema na ono očito. Ako treba olovčica i pogodnosti koje dolaze uz nju, Note 10. Inače, S10+ je bolji izbor. To čak i većina recenzenata potvrdila.

Note 10+ je liga za sebe

john142 čet 14.11.2019 20:09

Sve je to individualno, kolega ima N10+ i kaze da mu je pretezak. Meni se recimo vise svidja N10 od S serije s naglaskom da olovku ne trebam.  Kupnjom N serije dobijem brze punjenje i navodno bolji citac otiska. Nema previse smisla pitati na forumu sto kupiti posto ce svatko dati drugaciji odgovor. Kupis ono sto ti odgovara  :)

crocro23 čet 14.11.2019 22:37

Evo moje recenzije za Note 10+

 

Najbolji mobitel na tržištu. Ne najbolji ako gledamo cijenu, ali inače nema konkurencije jer Mate 30 pro nije ovdje i nema google.

 

Mane nema, a one koje ima su nebitne. Recimo nedostatak utora za 3.5? Pa kome to još treba u sada već skoro 2020.godini.

Druga mana bi bila možda da je velik, odakle je veliko nešto nedostatak?

Treća mana kažu je cijena, istina, ali bolje i 1200 eura za njega nego 1400 eura za novi iphone max

 

Zašto je najbolji? Meni osobno je, a kako već imam Mate 20 pro i S9 +, a frend ima i P30 pro dok drugi ima Oneplus 7pro, nakon detaljnog gledanja svih tih uređaja osobno u ruci i testiranju svega na njima - Note 10+ je olako izašao kao pobjednik.

 

Osobno uspoređen sa Oneplus 7 pro , Mate 20 pro, Huawei P30 pro. U gotovo svemu je iznad njih.

 

Naravno, osim osobne usporedbe, ostalo je moje mišljenje bazirano na lakoći rada, predivnom ekranu, vrhunskom zvuku i kvaliteti izrade. Zaista jedan fuckin? premium mobitel. Oh, btw, a olovku da ne spominjem :)

 

crocro23 čet 14.11.2019 22:40
zuper kaže...
R36 kaže...

 

10 generacija Note serije je fail - pa kolega hitno mijenjaj dilera.

 

Prvo što se primijeti na Note seriji je novi procesor koji radi barem 30% bolje nego na S10 seriji. Ne može jednostavno ignorirat tu fluidnost i brzinu, brzo punjenje i bolje trajanje baterije.

 

Imam Note 9., i prije bi uzeo Note 10 da sad kupujem nego Note 9 bez ustručavanja. S seriju ne bi ni gledao.

 Kako procesor radi 30% bolje ako je ustvari identičan? Jedina razlika 8nm na 7nm i tako malo bolja efikasnost.

I kako Note može biti toliko bolji, brži od S10 serije? Imao S10+ i brzina je bila očekivana za flagship model. 

Doslovce se svodi dilema na ono očito. Ako treba olovčica i pogodnosti koje dolaze uz nju, Note 10. Inače, S10+ je bolji izbor. To čak i većina recenzenata potvrdila.

Note 10+ je liga za sebe

 Hej Zuper, ne brkaj tu brzinu sa brzinom rada prilikom surfanja po mobu ili putem IE. Pod 30% brže misle rad u više otvorenih aplikacija, bržem fokusu, bržoj kameri i na kraju daleko bržem igranju (ako uopće želiš pokrenut igru).

Uzmite Note 8 i Note 10 i probaj otvarati stranice, ne budeš ni primjetio okom neku razliku, ali i dalje to ne znači da 2 gen noviji Note nije 30% brži, je, ali nisu mislili baš pri kliku na neku ikonu na mobu. Ako baš taj detalj gledaš onda nema potrebe kupovati mobitel svake godine nego svake 3-4 godine jer u normalnom radu nema tolikog napretka. Recimo od S8 do S10 nije ništa po pitanju brzine otvaranja chrome-a napravljeno. Zato nemoj pod 30% brže mislite da ćeš odjednom ne znam ti ja što raditi sa tim mobitelom.

 

Ali, da, brži je daleko više od Note 9 :) pri ugodnom radu.

 

P.S S10+ je zmaj i top model, nema potrebe dati više za Note10+ ako ne želiš olovku i da to budem extra premium dizajn i ime. Naravno, ako planiraš prodati mob na godinu i uzeti nešto drugo onda Note10+ dolazi kao bolji izbor jer će cijena biti i dalje visoka što ide u korist nama koji prodajem mob za 10mj i uzimamo novi.

R36 pet 15.11.2019 08:49
3dfx kaže...
R36 kaže...

10 generacija Note serije je fail - pa kolega hitno mijenjaj dilera.

 

Prvo što se primijeti na Note seriji je novi procesor koji radi barem 30% bolje nego na S10 seriji. Ne može jednostavno ignorirat tu fluidnost i brzinu, brzo punjenje i bolje trajanje baterije.

 

Imam Note 9., i prije bi uzeo Note 10 da sad kupujem nego Note 9 bez ustručavanja. S seriju ne bi ni gledao.

ti si inace poznat kao relevantan i objektivan izvor usporedbi i informacija

 

https://www.bug.hr/forum/topic/samsung/samsung-galaxy-note-1010-rasprava/269969.aspx?jumpto=6018064&sort=asc&view=flat&page=3

 

evo  pogledaj ovdje dva posta koja si napisao, a sada su to vrhunski uredaji i deru N9 na najjace 

 

S10+ je bolji uredaj od N10 serije u svemu, jedina razlika je Wacom tehnologija koju Note serija ima, onima koji koriste olovku 90% vremena svakako je Note super, ali ne 10 vec 9

 

N10 ne vrijedi tih novaca, bilo preko oglasa bilo na pretplatu

 

btw kupio sam N10+ u prednarudzbi. prodao ga nakon mjesec dana, kad sam shvatio da me moj fanboizam previse kosta jer jer fail uredaj

Ako si pažljivo čitao, a očito da nisi uspoređivao sam Note 9 s Note 10+., i da stojim iza toga da se više isplati uzet Note 9, nego Note 10+

 

Kod točka 2.Veći ekran - ne vidim tu neku prednost. - sam očito mislio na Note 10+ a ne na Note 10

 

Note 10 meni kao ni ostalima očito nije bio u fokusu jer smo misli da je to neka lošija verzija Note 10+, što se na kraju ispostavilo da nije točno.

 

I kad je na kraju Note 10 kupljen, shvatiš da tih 2000kn razlike između Nota 10, 10+ nije realno. 

 

S10+ nikako ne može biti bolji uređaj od Note 10, pa samo da i gledamo Soc koji je na 7nm, a ne na 8nm.

 

Ulazit u dubioze i objašnjavat da je manja razlika u svemu između 10nm i 8nm, nego između 8nm i 7nm nema smisla. Prvi put u seriji Note da je Note dobio bolji procesor nego S serija. Note 9 je zadnji Note koji ma sve isto kao S9.

R36 pet 15.11.2019 09:00
zuper kaže...
R36 kaže...

 

10 generacija Note serije je fail - pa kolega hitno mijenjaj dilera.

 

Prvo što se primijeti na Note seriji je novi procesor koji radi barem 30% bolje nego na S10 seriji. Ne može jednostavno ignorirat tu fluidnost i brzinu, brzo punjenje i bolje trajanje baterije.

 

Imam Note 9., i prije bi uzeo Note 10 da sad kupujem nego Note 9 bez ustručavanja. S seriju ne bi ni gledao.

 Kako procesor radi 30% bolje ako je ustvari identičan? Jedina razlika 8nm na 7nm i tako malo bolja efikasnost.

I kako Note može biti toliko bolji, brži od S10 serije? Imao S10+ i brzina je bila očekivana za flagship model. 

Doslovce se svodi dilema na ono očito. Ako treba olovčica i pogodnosti koje dolaze uz nju, Note 10. Inače, S10+ je bolji izbor. To čak i većina recenzenata potvrdila.

Note 10+ je liga za sebe

Karikiram 30%...nisam išao detaljno izračunati.

 

Da objasnim. Samsungova 8nm Soc tehnologija je samo marketinški ime za 10nm+. 10nm ima 55 milijuna tranzistora u kvadratnom milimetru. 8nm ima 64miijuna tranzistora u kvadratnom milimetru.

Tu dolazimo do industrijskog standarda od 7nm (vidiš po Huaweiu i ostalima - skok s 10nm na 7nm) gdje se radi o Soc-u u Note 10/10+ koji se sastoji od 95 milijuna tranzistora.

 

Samim tim ima učinkovitu potrošnju energije, + bolji AI i ostali. Ne znači više tranzistora da je on nešto ekstremno brži nego, gledano kao cijelokupan proizvod Note 10 je rang više nego S10.

 

Kažem ne vidim razlog zašto bi nekom išao preporučit bilo koji S10 model, kad s Note linijom dobije korak više pa da i ne koristi olovku.