Samsung

Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

Mitohondri uto 10.9.2019 11:10

Nabavio sam takoder Note 10+ u prednarudzbi, planirao sam si ga ostaviti u trajno vlasnistvo i takoder napraviti recenziju za potrebe kanala

 

Vratio sam ga nakon 10 dana, i odustao od recenzije, jer nemam obicaj raditi recenziju za nesto sto ne bih mogao preporuciti bez ikakve dvojbe nekome drugome ili sto ne bih i sam rado imao, bez obzira na cijenu 

 

Ovo gore na linku sto je lik naveo, pretjeruje totalno, po mome iskustvu.

 

Citac otiska prsta, iako sporiji, radio je bez ikakvih problema, malo je povise postavljen nego je to obicaj, pa ga je mozda to zbunjivalo, isto sam ga koristio sa folijom s kojom je dosao

 

Uski rubovi, imam totalno suprotno iskustvo, bas kod ovoga telefona sam bio iznenaden kako nema tih sranja sa slucajnim pritiscima po rubovima i kako su to odlicno rjesili softverski, bas mi se nije dogodilo niti jedan puta da sam nesto po rubovima aktivirao slucajnim pritiskom, dok na P30 Pro to cesto napravim . Mozda nije imao ukljucenu opciju "osjetljivosti na slucajne pritiske", uglavnom u ovome pogledu ovo je prvi zakrivljeni ekran gdje nisam imao problema sa tim rubovima

 

Korisnicko sucelje i brzina istoga, top notch, nisam primjetio nista od ovoga sto lik navodi da mu se desavalo, fluidno skroz

 

4mm veci od moga P30 Pro, mi nije bio nikakav problem, za nositi u dzepu i vezati cipele . stovise bas sam ugodno iznenaden velicinom ekrana i "malim" dimenzijama uredaj s obzirom na isti

 

Isto kao i lika gore, najvise me impresionirao ekran, fakat je bilo ugodno buljiti u to veliko cudo koje je rodeno za multimedijalni sadrzaj, cak i u split screenu, dok slusate/gledate youtube, a na drugom dijelu ekrana radite nesto drugo, ima dovoljno mjesta

 

Ostao sam razocaran sveukupnim dojmom, kada gledam Note 9, i ne vidim niti jedan razlog zasto bi netko kupio N10+ a ne N9, trenutno, apsolutno nista N10+ ne donosi vrijedno toga prijelaza.

 

Ne mozemo pobjeci od cijene, a u tome slucaju je jos gora situacija za N10+ u odnosu na N9, premium uredaj koji je uvijek nudio sve sto ostali nisu i dizao stepenicu vise sa S-penom, danas u ovome N10+ obliku to vise nije

 

3.5mm micanje im isto tako nije pomoglo, a pogotovo ne glupo opravdanje, da im treba prostora za bateriju

 

N9 svakako bolji deal od N10+

 

iako ima besprijekoran ekran, ali stvarno je fenomenalan, to je premalo da bih ikome mogao savjetovati da da toliku lovu za N10+, kada za 2 puta manje kupi N9, koji ima sve to plus 3.5mm utor 

 

ne znam, mozda sam previse zasicen promjenama uredaja, pa me tesko impresionirati, dobiti ili sta vec,

 

mozda picajzlim previse, mozda mislim da je vrijeme da se samsung kazni za glupe poteze i izdaju kupaca 

 

bilo kako bilo, takav nekakav dojam je ostavio na mene N10+ nakon 10 dana intezivnog druzenja

 

 

unchosen one sri 2.10.2019 10:43

Pozdrav,

 

ima li netko problem da kad je prst skroz suh, jako teško registrira otisak? već znam kad neće skužit odmah, a kad će prihvatit otisak iz prve po vlažnosti prsta xD

možda je problem jer je onda teže "lockati" prst na ekranu jer klizi... također, registrirao sam oba palca dvaput i prilično je brz. Kad ulovi...

Osim toga, dobar je mobitel. Makar mislim da je OnePlus 6T s kojeg sam prešao bio brži, ali razlike su minimalne. 

 

Zna li netko gdje se može kupiti dodatnih olovki za ekran? nekad mi se neda vaditi van njegov S-Pen, a želim nešto na brzinu zapisati kad sam na poslu npr.

R36 sri 2.10.2019 11:14
unchosen one kaže...

Pozdrav,

 

ima li netko problem da kad je prst skroz suh, jako teško registrira otisak? već znam kad neće skužit odmah, a kad će prihvatit otisak iz prve po vlažnosti prsta xD

možda je problem jer je onda teže "lockati" prst na ekranu jer klizi... također, registrirao sam oba palca dvaput i prilično je brz. Kad ulovi...

Osim toga, dobar je mobitel. Makar mislim da je OnePlus 6T s kojeg sam prešao bio brži, ali razlike su minimalne. 

 

Zna li netko gdje se može kupiti dodatnih olovki za ekran? nekad mi se neda vaditi van njegov S-Pen, a želim nešto na brzinu zapisati kad sam na poslu npr.

 Ispravi me ako griješim. Teško ti je vadit ulovku iz utora??

 

A daj mi reci gdje ćeš tu "dodatnu" olovku držati?? Šta će ti biti konstanntno u ruci??

ATJLučko sri 2.10.2019 17:36
unchosen one kaže...

Pozdrav,

 

ima li netko problem da kad je prst skroz suh, jako teško registrira otisak? već znam kad neće skužit odmah, a kad će prihvatit otisak iz prve po vlažnosti prsta xD

možda je problem jer je onda teže "lockati" prst na ekranu jer klizi... također, registrirao sam oba palca dvaput i prilično je brz. Kad ulovi...

Osim toga, dobar je mobitel. Makar mislim da je OnePlus 6T s kojeg sam prešao bio brži, ali razlike su minimalne. 

 

*Zna li netko gdje se može kupiti dodatnih olovki za ekran? nekad mi se neda vaditi van njegov S-Pen, a želim nešto na brzinu zapisati kad sam na poslu npr.

U Samsungovom dućanu; ili u Zagrebu, u Avenue Mall ili Arena, znam sigurno da u jednom je i ima 

ATJLučko pet 4.10.2019 12:38
unchosen one kaže...

Hoće, postoji opcija u postavkama - Use multiple pens :)

Da nebi bilo nesporazuma, stvarno nisam znao da se može raditi multi Pen načinom 

Ali opet, gdje i kada, i eventualno s kim to prakticirati ?!?! 

Croshadow1234 pon 7.10.2019 21:39

Evo i mene od sinoc na Note 10+, presao na njega sa S9+.

Ekrana je vrhunski

Zvuk je malo tiši nego na s9+

Baterija vec sad daleko bolja nego na mom s9+. (Rezolucija na max, svijetlina na 70%)

Nema neke velike razlike u brzini naspram s9+

Osjeti se razlika u brzini punjenja.

To je to za sad sto mogu reci

Edit :

Nisam imao nekih problema (bez maskice) s rubovima ekrana jer su dosta tanki.. da ga slucajno dodirujem, tu i tamo ali to mi se desavalo i na s9+, mozda mrvicu vise sad na note 10+ ali nista znacajno. S maskicom je odlicno.

Edit 2 : jedna sitnica
Haptic (vibracije) osjeti se razlike izmedu note 10+ i s9+, na note je puno jace i po meni bolje

explorer 4 pet 18.10.2019 20:46
R36 kaže...

U roku od tjedan dana sestri dolazi Note 10...rekao sam joj da nema smisla kupovati Note 10+ radi ekrana i TOF kamere...

 

Baš me zanima usporedba kamere Note 10 i moga P30 Pro.

 Okači usporedbe, nemoj zaboravit.

R36 pet 18.10.2019 22:59
autoban01 kaže...
Mislim da je između 10 i 10+ osim u velicini velika razlika i u bateriji.. sta je dosta vazno..

 Nije joj to vazno jer ima 25W punjenje....

Sad tih 1h-2h duža baterija na Note 10+ nije tolika prednost.

 

R36 pet 18.10.2019 23:00
explorer 4 kaže...
R36 kaže...

U roku od tjedan dana sestri dolazi Note 10...rekao sam joj da nema smisla kupovati Note 10+ radi ekrana i TOF kamere...

 

Baš me zanima usporedba kamere Note 10 i moga P30 Pro.

 Okači usporedbe, nemoj zaboravit.

Ma obavezno napravim usporedbu.

 

Posto je njoj bitna kamera i a dolazi s LG G5 ne vjerujem da neće biti oduševljena kamerom.

jurica_m sub 19.10.2019 07:20

Note 10: samo 1080p zaslon (a tako skup telefon), nisu ni stavili opciju da se rezolucija promijeni.
Na proljeće su predstavili s10 Plus za manje novaca, a po meni, bolji mobitel. Dakle, S10 Plus ima iste specifikacije, ali možeš imati 12GB RAMa (na Noteu plafon je 8GB RAMa). Ok, pitaš se kome sad to treba? Realno, ne treba, ali ako je Note, zašto ne bi imao? Osim toga, jedan S10 Plus ima veću rezoluciju, bolje zvučnike, ima i tzv. “depth sensor”, što Note nema. Isto tako, razmisli da na Noteu dobivaš S Pen (koliko ti to realno treba?), dok na S10 Plus umjesto toga dobivaš 3.5mm izlaz za slušalice i jaču bateriju. Jedini razlog zašto bi netko uzeo ovaj obični Note je ako želiš baš taj naziv “Note” u imenu, kojeg jedino po meni opravdava Note Plus verzija. Dakle, kad bih ja išao na Note telefon, uzeo bih jedino Note Plus verziju jer i to je jedini pravi punokrvni Note. Ovaj obični Note ne opravdava (po meni) naziv Note. Kompletniji i bolji mobitel od običnog Notea 10 je S10 Plus, a k tome bi i trebao biti jeftiniji. Eto, radi toga mislim da je obični Note 10 fail, a jedini koji opravdava to ime Note je Note 10+. Ali, to sam samo ja. Vaši su novci pa ćete kupiti što ćete htjeti. Lijep pozdrav

R36 sub 19.10.2019 12:23
jurica_m kaže...
Note 10: samo 1080p zaslon (a tako skup telefon), nisu ni stavili opciju da se rezolucija promijeni.
Na proljeće su predstavili s10 Plus za manje novaca, a po meni, bolji mobitel. Dakle, S10 Plus ima iste specifikacije, ali možeš imati 12GB RAMa (na Noteu plafon je 8GB RAMa). Ok, pitaš se kome sad to treba? Realno, ne treba, ali ako je Note, zašto ne bi imao? Osim toga, jedan S10 Plus ima veću rezoluciju, bolje zvučnike, ima i tzv. “depth sensor”, što Note nema. Isto tako, razmisli da na Noteu dobivaš S Pen (koliko ti to realno treba?), dok na S10 Plus umjesto toga dobivaš 3.5mm izlaz za slušalice i jaču bateriju. Jedini razlog zašto bi netko uzeo ovaj obični Note je ako želiš baš taj naziv “Note” u imenu, kojeg jedino po meni opravdava Note Plus verzija. Dakle, kad bih ja išao na Note telefon, uzeo bih jedino Note Plus verziju jer i to je jedini pravi punokrvni Note. Ovaj obični Note ne opravdava (po meni) naziv Note. Kompletniji i bolji mobitel od običnog Notea 10 je S10 Plus, a k tome bi i trebao biti jeftiniji. Eto, radi toga mislim da je obični Note 10 fail, a jedini koji opravdava to ime Note je Note 10+. Ali, to sam samo ja. Vaši su novci pa ćete kupiti što ćete htjeti. Lijep pozdrav

 Mob je za sestru...ali ja ću odgovorit u svoje ime.

1. Full HD ekran - do sad sam imao uvijek QHD i sad na P30 Pro imam Full HD. Ne osjećam se da sam zakinut. Također znamo da Samsung ima najbolje ekrane na tržištu tako da neće biti problema s Full HD-om

2. S10 plus nema iste specifikacije...ovaj Exynos je raden na 7nm tehnologiji, S10 serija na 8nm. Razlika postoji u svemu...od boljeg AI-a, hlađenja, brzine, grafike i sl..., čak i trajanje baterije je bolje na Note 10 nego na S seriji.

Opet bitno - normalno brzo punjenje od 25W, u razini 30W punjenjenja Op7...a S10+15W punjenje.

3. Deep senzor - koji radi slike isto kao i da ga nema. Pogledaj malo recenzije.

4..3.5 izlaz nije problem. 

5. Uzet S10+ s 12GB rama nema nikakvog smisla. Pa ja na P30 Pro imam 6GB rama pa nikad nisam imao nikakvih problema.

6. Note 10 ima iste funkcije Spen-a kao S10 +...tako da pričat o punokrvnom ili ne punkrvnom Notu je bullshet.

 

A na kraju sveg toga - Note 10+ je ipak dosta velik mob za sestru.

 

Osobno jedino što ja zamjeram je Full HD umjesto QHD ekrana, a sve ostalo je po meni isto sranje u specifiacijama.