Samsung

Galaxy A5 2017 problem konekcije preko USB-a

funny games uto 3.9.2019 10:50

Pozdrav.

 

Molio bi pomoć u vezi spajanja navedenog uređaja na PC Win 10.Mobitel sam uspio spojiti sa kompom na poslu međutim doma nikako ne uspijevam.Pokušao sam sva moguća rješenja na netu što sam pronašao i nemam uspjeha.Kupljen je novi original USB kabel te napravljen factory reset te flash firmware-a.Što mi je činiti?

ihush uto 3.9.2019 11:10

kad je win 'normalan' jednostavno spojiš.. i radi, tj to znači da imaš nenormalan win a tad nema odgovora, tj bilo što može blokirati pristup, npr antivirus, neki tweak i sl. ili yogurt..

 

brži način/test...? pribavi live distru npr mint na stikiću, bootaš, probaš i vidiš. Ako radi znaš da nije hw problem, kabel i sl. nego je tad definitivno nešto s 'nenormalnim' win/postavkama/driverom/malwareom..

funny games uto 3.9.2019 11:17
ihush kaže...

kad je win 'normalan' jednostavno spojiš.. i radi, tj to znači da imaš nenormalan win a tad nema odgovora, tj bilo što može blokirati pristup, npr antivirus, neki tweak i sl. ili yogurt..

 

brži način/test...? pribavi live distru npr mint na stikiću, bootaš, probaš i vidiš. Ako radi znaš da nije hw problem, kabel i sl. nego je tad definitivno nešto s 'nenormalnim' win/postavkama/driverom/malwareom..

 Sve sam probao što postoji i jednostavno ne radi.Nanovo sam instalirao win 10 i dalje ništa.

ihush uto 3.9.2019 11:54

-onda nije problem u win, nego jedino što preostaje, u mobitelu.. + kad spojiš, sačekaj. Tad win-automatika detektira spojen uređaj, prepozna ga i povlači drivere, .. za to treba vremena. Ako nešto u tom vremenu prčkaš tad prekineš taj proces a dok se to ne obavi nemaš 'ništa' (jer ništa ne radi bez drivera, ne radi po duhu svetom) + opcija s druge strane koja može ponuduti spajanje ili blokiranje + mod spajanja kao media-storage ili modem.. itd. Ponekad je samo to problem, sačekati, a kad se jednom prekine na pola možda ostane u 'limbu'.. i možda automatika tad ne može dalje. Pogledaj sys.propertisese-uređaje koje PC vidi i tad spoji, moraš tad vidjeit neki unknown.. i detektiranje tad krene..

 

kad je to jednom obavljeno, tad je 'brže' npr kao kad jendom instaliraš printer, idući put ga samo upališ i spreman je za rad.. isto/slično je za svaki uređaj + automatika i update mogu to usporiti, može biti podešeno za neko x-vrijeme kao čekanje na update/restart i sl.

funny games uto 3.9.2019 13:29
ihush kaže...

-onda nije problem u win, nego jedino što preostaje, u mobitelu.. + kad spojiš, sačekaj. Tad win-automatika detektira spojen uređaj, prepozna ga i povlači drivere, .. za to treba vremena. Ako nešto u tom vremenu prčkaš tad prekineš taj proces a dok se to ne obavi nemaš 'ništa' (jer ništa ne radi bez drivera, ne radi po duhu svetom) + opcija s druge strane koja može ponuduti spajanje ili blokiranje + mod spajanja kao media-storage ili modem.. itd. Ponekad je samo to problem, sačekati, a kad se jednom prekine na pola možda ostane u 'limbu'.. i možda automatika tad ne može dalje. Pogledaj sys.propertisese-uređaje koje PC vidi i tad spoji, moraš tad vidjeit neki unknown.. i detektiranje tad krene..

 

kad je to jednom obavljeno, tad je 'brže' npr kao kad jendom instaliraš printer, idući put ga samo upališ i spreman je za rad.. isto/slično je za svaki uređaj + automatika i update mogu to usporiti, može biti podešeno za neko x-vrijeme kao čekanje na update/restart i sl.

 Jednostavno ne želi.Automatizacija ovdje ne vrijedi.Jednostavno blokada automatizacije.Koliko sam skužio win 10 ne želi nikako instalirati mtp drivere te samsungove drivere za usb konekciju.U device manageru se ne želi updatati niti jedna od 3 ponuđene opcije koje su vezane za navedeni uređaj.

funny games uto 3.9.2019 15:51
fer-de-lance kaže...

Pobriši u device manageru te device  kaj nemre instalirat (dok je mobitel uštekan), onda ga ištekaj, restartaj komp, i onda kad se skroz loadaju windowsi uštekaj i možda proradi.

 

 

 To sam prvo napravio i nažalost ništa.Hvala svakako 

fer-de-lance uto 3.9.2019 15:56

Očito se mobitel i taj komp baš ne vole.

A ako trebaš samo za prebacivanje fileova, skini si neku wifi file transfer aplikaciju, pa prek wifija šalješ, samo kaj 

su brzine manje (ovisno o routeru), ali je puno praktičnije, bar ne treba s kabelima prtljat.

 

 

funny games uto 3.9.2019 15:59
fer-de-lance kaže...

Očito se mobitel i taj komp baš ne vole.

A ako trebaš samo za prebacivanje fileova, skini si neku wifi file transfer aplikaciju, pa prek wifija šalješ, samo kaj 

su brzine manje (ovisno o routeru), ali je puno praktičnije, bar ne treba s kabelima prtljat.

 

 

 Ma mogu i preko sd kartice ali nije mi to bitno.Želim da mi se mobitel uredno spoji na komp jer moram vratiti neke slike što su izbrisane.Ugl mobitel se uredno prije spajao dok sam bio na win 7.