Samsung

Baterija bolja na S8?!!

domi321 sub 24.8.2019 10:03

Jucer sam testirao S8 i S10 zajedno screen on time tj. isti yt video pod istom rezolucijom, pod istim brightnessom

 

Dosli smo to zakljucka da je S8 baterija bolja nego ona na S10 pa sad da ja vas pitam kako je to moguce i zasto

 

Baterija na S8 drzi 7h dok na S10 samo 5h30min

 

Uskoro nabavljam note10 pa cemo vidit sta je i s njim

Marko :D sub 24.8.2019 10:37
domi321 kaže...

Dosli smo to zakljucka da je S8 baterija bolja nego ona na S10 pa sad da ja vas pitam kako je to moguce i zasto

Noviji model ne znači i bolja (duža) baterija. Jači hardver i veći ekran nimalo ne pridonose trajanju baterije. S8 možda ima slabiju bateriju, ali zbog manjeg ekrana i slabijeg hardvera drži duže od S10. S10, s druge strane, ima veći ekran, jači hardver i malo veću bateriju, ali očito ne dovoljno veliku kada drži manje od S8.

 

Recimo, S8 po testu GSMArene sveukupno može izdržati oko 84 sata, dok S10 može izdržati 79 sati.

domi321 sub 24.8.2019 10:43
Marko :D kaže...
domi321 kaže...

Dosli smo to zakljucka da je S8 baterija bolja nego ona na S10 pa sad da ja vas pitam kako je to moguce i zasto

Noviji model ne znači i bolja (duža) baterija. Jači hardver i veći ekran nimalo ne pridonose trajanju baterije. S8 možda ima slabiju bateriju, ali zbog manjeg ekrana i slabijeg hardvera drži duže od S10. S10, s druge strane, ima veći ekran, jači hardver i malo veću bateriju, ali očito ne dovoljno veliku kada drži manje od S8.

 

Recimo, S8 po testu GSMArene sveukupno može izdržati oko 84 sata, dok S10 može izdržati 79 sati.

 neka ja sam uporan, jedini koji ima najbolju bateriju od S serije je S7 Edge msm da je bilo negdje 10h screen on time, bas me zanima kolko ce note 10 trajat

x360gamer sub 24.8.2019 10:55

Imao S8, sada imam S10 i mogu reci da je razlika u bateriji oko 1-2h veceg SoT trajanja na S10.
S8 mi je drzao oko 3.5-4h SoT, a S10 drzi obavezno 1h dulje s istim nacinom upotrebe. Iako ne zvuci puno taj 1+h, stvarno jest pomak u bateriji u odnosu na S8, a na kraju, radi baterije sam samo i prosao na S10. Meni bez problema izdri cijeli dan.

Marko :D sub 24.8.2019 11:17

Nije svaka baterija ista; neka će imati veći kapacitet od deklariranog, a neka manji. "koliko mi drži" nije dobar test baterije, a nije čak ni pouzdan. Recimo, da bi stvarno vidjeli koliko je izdržljiva baterija uređaja trebali bi koristiti mobitel bar na tri različita načina, a to je ono što radi GSMArena. Bateriju mobitela testiraju razgovorima, surfanjem interneta i reprodukcijom videa jer dok će jedna mogućnost uređaja trošiti više, druga će manje; više o njihovoj metodologiji može se vidjeti ovdje.

 

Također, nije ni svaki SoT isti; x360gamer SoT se sastoji od svakodnevnog korištenja, surfanja internetom i slično dok se domi321 SoT (u ovom slučaju) sastoji isključivo od gledanja YouTube videa. Upravo zbog te različitosti baterija od forumaša x360gamera traje duže nego od domi321.